Svenska Cupen 2020 - Rond 5

Spelperiod: 04 Sep - 20 Sep

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (4)Jönköpings läns BF (1)Upplands BF (4)
Dalabridgen (2)Medelpads BF (1)Värmland-Dals BF (1)
Gotlands BFMälardalens BF (3)Västerbottens BF (3)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (3)
Göteborgs BF (4)Skånes BF (7)Ångermanlands BF
Hallands BF (5)Stockholms BF (7)Örebro läns BF (4)
Jämtland-Härjedalen (1)Sydöstra Sveriges BF (4)Östra Mellansvenska (6)
64 matcher

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 67 Lille Skutt vs. Rörets Röra Lille Skutt Spelort
Strömstad
Rörets Röra 34
Gråberg 43 Gråberg vs. Åmål Hulta Åmål Hulta Spelort
Vänersborg
Åmål Hulta 71
Sten a sund 29 Sten a sund vs. Toftapak Toftapak Spelort
Stenungsund
Toftapak 48
Kungshamns Sega Gubbar 65 Kungshamns Sega Gubbar vs. BUCK Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Kungshamn
BUCK 34
Välj distrikt

Dalabridgen

FC Ludvika 58 FC Ludvika vs. Malungs BK Janne FC Ludvika Spelort
Ludvika
Malungs BK Janne 50
PJO 75 PJO vs. Malung PJO Spelort
Borlänge
Malung 21
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Råsjökross 29 Råsjökross vs. Westman Westman Spelort
Bollnäs
Westman 93
Zmrzlina 110 Zmrzlina vs. Hit a Worm Zmrzlina Spelort
Gävle
Hit a Worm 38
Fridens liljor 62 Fridens liljor vs. Kreti och Pleti Fridens liljor Spelort
Gävle
Kreti och Pleti 51
Välj distrikt

Göteborgs BF

Strubbe 72 Strubbe vs. GAFI Strubbe Spelort
Göteborg
GAFI 29
Loftus Road 36 Loftus Road vs. Bunk Bunk Spelort
Göteborg
Bunk 61
Doh Wah Diddy Diddy 22 Doh Wah Diddy Diddy vs. Cosmos Cosmos Spelort
Göteborg
Cosmos 86
Bende 71 Bende vs. BAKA Bende Spelort
Göteborg
BAKA 25
Välj distrikt

Hallands BF

LGs Redubblare 84 LGs Redubblare vs. Vilda Västern LGs Redubblare Spelort
Varberg
Vilda Västern 20
IMPPossible 43 IMPPossible vs. Anderstorps kungar IMPPossible Spelort
Halmstad
Anderstorps kungar 40
Albrekts Aina rush 46 Albrekts Aina rush vs. Rockfolket Rockfolket Spelort
Varberg
Rockfolket 73
Albrekts T-Bone 93 Albrekts T-Bone vs. Larsson o compani Albrekts T-Bone Spelort
Varberg
Larsson o compani 30
Nissan 89 Nissan vs. Löftaskog Nissan Spelort
Halmstad
Löftaskog 38
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Fanbyn W.O Fanbyn vs. Västra Elit Fanbyn Spelort
Gällö
Västra Elit
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Team Högland 56 Team Högland vs. Jönköping Jönköping Spelort
Sävsjö
Jönköping 66
Välj distrikt

Medelpads BF

Lazy Jacks 54 Lazy Jacks vs. Ingrid Lazy Jacks Spelort
Sundsvall
Ingrid 22
Välj distrikt

Mälardalens BF

ABB 21 W.O ABB 21 vs. St Eskil ABB 21 Spelort
Västerås
St Eskil
Bibi och grabbarna 72 Bibi och grabbarna vs. ABB Jupiter Bibi och grabbarna Spelort
Köping
ABB Jupiter 69
ABB Tomas 42 ABB Tomas vs. Dream Team ABB Tomas Spelort
Västerås
Dream Team 40
Välj distrikt

Norrbottens BF

Mad Molly Mad Molly vs. The Eagles Spelort
Luleå
The Eagles
Välj distrikt

Skånes BF

Jannes Gäng 27 Jannes Gäng vs. Stagge Stagge Spelort
Hässleholm
Stagge 57
Munka RULJ 50 Munka RULJ vs. YNWA YNWA Spelort
Ängelholm
YNWA 73
Österbergs W.O Österbergs vs. Pasodoble Österbergs Spelort
Hässleholm
Pasodoble
Stuxa 77 Stuxa vs. Släkten Stuxa Spelort
Barsebäck
Släkten 37
GöteHelsing 27 GöteHelsing vs. Nilsson Nilsson Spelort
Helsingborg
Nilsson 77
Team Thelma 26 Team Thelma vs. Zonett Zonett Spelort
Limhamn
Zonett 66
55 med omnejd 64 55 med omnejd vs. LAMUNK LAMUNK Spelort
Hjärup
LAMUNK 111
Välj distrikt

Stockholms BF

Mission Impossible Mission Impossible vs. Norrorts Bridge Kort och Gott Spelort
Stockholm
Norrorts Bridge Kort och Gott
Outsiders W.O Outsiders vs. Perula Outsiders Spelort
Tyresö
Perula
Glada Miner Glada Miner vs. Janne Spelort
Ekerö
Janne
Oak 58 Oak vs. Alberget 4A Oak Spelort
Stockholm
Alberget 4A 33
Sansa Warriors 71 Sansa Warriors vs. Lanssons blandning Sansa Warriors Spelort
Solna
Lanssons blandning 34
Wiikings 20 Wiikings vs. Anna Anna Spelort
Sorunda
Anna 73
Skvismästarn Skvismästarn vs. Huljan Spelort
Huddinge
Huljan
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Hebbes gäng 56 Hebbes gäng vs. Emmaboda Hebbes gäng Spelort
Växjö
Emmaboda 42
Helvic 56 Helvic vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Färjestaden
Prefabsystem Syd 59
Kusinerna 65 Kusinerna vs. Vilse Kusinerna Spelort
Svängsta
Vilse 22
Lag Älwö W.O Lag Älwö vs. 5 ess Lag Älwö Spelort
Älmhult
5 ess
Välj distrikt

Upplands BF

Granarna 63 Granarna vs. Totobeja Granarna Spelort
Uppsala
Totobeja 54
Väddö 55 Väddö vs. Yellow Gold Väddö Spelort
Hallstavik
Yellow Gold 54
Strix 33 Strix vs. Greven Greven Spelort
Norrtälje
Greven 80
Skalman 125 Skalman vs. Trapoula Skalman Spelort
Uppsala
Trapoula 15
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

FBS Bruno FBS Bruno vs. Siwwes Straffdubblare Spelort
Sysslebäck
Siwwes Straffdubblare
Välj distrikt

Västerbottens BF

BOBB BOBB vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Skellefteå
Team Paper Moon W.O
Öbergs 22 Öbergs vs. Narre Narre Spelort
Umeå
Narre 74
Görans lärjungar 45 Görans lärjungar vs. Glopson Glopson Spelort
Umeå
Glopson 60
Välj distrikt

Västergötlands BF

Lantz med Vingar W.O Lantz med Vingar vs. Murr Lantz med Vingar Spelort
Timmele
Murr
Uport Uport vs. Gullvi Spelort
Vårgårda
Gullvi
Bussahgarna Bussahgarna vs. BK Ruter Mixed Spelort
Töreboda
BK Ruter Mixed
Välj distrikt

Örebro läns BF

Björnligan light 71 Björnligan light vs. Nora BK K-G Björnligan light Spelort
Örebro
Nora BK K-G 51
Den långa vägen 28 Den långa vägen vs. Proteserna Proteserna Spelort
Askersund
Proteserna 71
BK gröna kvistar 83 BK gröna kvistar vs. Indianerna BK gröna kvistar Spelort
Örebro
Indianerna 49
Lag X Lag X vs. Jaha Spelort
Karlskoga
Jaha
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Björling Björling vs. västervik Spelort
Linköping
västervik
Överums Schäfer 24 Överums Schäfer vs. Team Zang Team Zang Spelort
Gamleby
Team Zang 73
MotAlla MotAlla vs. Andrzej Spelort
Motala
Andrzej
Peking 64 Peking vs. Onde gode fule o Peter Peking Spelort
Norrköping
Onde gode fule o Peter 25
Vikingarna 41 Vikingarna vs. Wisth Wisth Spelort
Östra Ryd
Wisth 44
Nyköpings gästabud Nyköpings gästabud vs. Gnesta BK Jan Spelort
Björkvik
Gnesta BK Jan
Välj distrikt