Svenska Cupen 2019 - Rond 5

Spelperiod: 13 Jun - 25 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (3)Jönköpings läns BF (3)Upplands BF (3)
Dalabridgen (3)Medelpads BFVärmland-Dals BF (1)
Gotlands BFMälardalens BF (3)Västerbottens BF (3)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (4)
Göteborgs BF (2)Skånes BF (7)Ångermanlands BF (1)
Hallands BF (4)Stockholms BF (8)Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF (5)Östra Mellansvenska (6)
66 matcher

Bohuslän-Dals BF

Sten a sund 34 Sten a sund vs. orust Sten a sund Spelort
Stenungsund
orust 28
Kungshamns Sega Gubbar 32 Kungshamns Sega Gubbar vs. Gråberg Gråberg Spelort
Kungshamn
Gråberg 73
Lille Skutt 116 Lille Skutt vs. BUCK Lille Skutt Spelort
Strömstad
BUCK 1
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon 59 PivoPöjkon vs. Sang Frois PivoPöjkon Spelort
Malung
Sang Frois 51
Mårtanberg med bil 67 Mårtanberg med bil vs. Fridens Liljor Mårtanberg med bil Spelort
Rättvik
Fridens Liljor 33
Hedemora BS Holmgång 71 Hedemora BS Holmgång vs. Carmen Hedemora BS Holmgång Spelort
Hedemora
Carmen 39
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Prego 53 Prego vs. BK Hudik Prego Spelort
Bollnäs
BK Hudik 49
Kreti och Pleti 49 Kreti och Pleti vs. Jöns Kreti och Pleti Spelort
Gävle
Jöns 44
ZMRZLINA 25 ZMRZLINA vs. Greven Greven Spelort
Gävle
Greven 31
Välj distrikt

Göteborgs BF

Frölunda 1 40 Frölunda 1 vs. BAKA BAKA Spelort
Hovås
BAKA 61
Sjöbergens Vänner 23 Sjöbergens Vänner vs. Cosmos Cosmos Spelort
Västra Frölunda
Cosmos 75
Välj distrikt

Hallands BF

Elisabeths Änglar 50 Elisabeths Änglar vs. BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk Spelort
Frillesås
BK Lyx Bunk 69
Rockfolket 69 Rockfolket vs. Nissan Rockfolket Spelort
Villshärad
Nissan 43
Värö Bengt 52 Värö Bengt vs. Albrekts BMW Värö Bengt Spelort
Åskloster
Albrekts BMW 51
Albrekts Amazon 56 Albrekts Amazon vs. Albrekts Callenberg Albrekts Amazon Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg 43
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre 81 Narre vs. Fanbyn 4 Spelort
Östersund
Fanbyn 4 46
Fanbyn 4 45
Östersund
Goof Troop II 51
Goof Troop II 18
Frösön
Narre 86
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping 68 Jönköping vs. Team Högland Jönköping Spelort
Jönköping
Team Högland 31
Collryd 52 Collryd vs. Jönamo Jönamo Spelort
Bredaryd
Jönamo 63
Smålandsstenars BK 56 Smålandsstenars BK vs. Ohlsenbanden Smålandsstenars BK Spelort
Reftele
Ohlsenbanden 19
Välj distrikt

Mälardalens BF

Dream Team 27 Dream Team vs. Yellow Yellow Spelort
Västerås
Yellow 64
Bibi och grabbarna 29 Bibi och grabbarna vs. Ferrari Ferrari Spelort
Köping
Ferrari 109
ABB Tomas 88 ABB Tomas vs. JÖRGEN ABB Tomas Spelort
Västerås
JÖRGEN 33
Välj distrikt

Norrbottens BF

Mad Molly 78 Mad Molly vs. Team Paper Moon Mad Molly Spelort
Luleå
Team Paper Moon 64
Välj distrikt

Skånes BF

KBK Tommy 45 KBK Tommy vs. Åhus BK KBK Tommy Spelort
Kristianstad
Åhus BK 30
YSTAD 88 YSTAD vs. Zonen Kellander YSTAD Spelort
Ystad
Zonen Kellander 51
Munka Ingemar 47 Munka Ingemar vs. LAMUNK LAMUNK Spelort
Munka-Ljungby
LAMUNK 72
Yes 79 Yes vs. Landskrona Yes Spelort
Helsingborg
Landskrona 52
Mr Bumble 47 Mr Bumble vs. 55 med omnejd Mr Bumble Spelort
Barsebäck
55 med omnejd 46
Tootsie 54 Tootsie vs. Hideous Hogs Tootsie Spelort
Malmö
Hideous Hogs 31
Team Thelma 18 Team Thelma vs. Nilsson Nilsson Spelort
Limhamn
Nilsson 63
Välj distrikt

Stockholms BF

Ludde 24 Ludde vs. BridgeBertheau BridgeBertheau Spelort
Stockholm
BridgeBertheau 61
PLOJ 30 PLOJ vs. Glada Miner Glada Miner Spelort
Stockholm
Glada Miner 44
Copperfields 23 Copperfields vs. ANNA ANNA Spelort
Stockholm
ANNA 55
Janne 94 Janne vs. Mango Chock Janne Spelort
Stockholm
Mango Chock 19
På Tur 92 På Tur vs. Stjärnskotten På Tur Spelort
Solna
Stjärnskotten 24
Golddiggers 37 Golddiggers vs. Överum Hult Överum Hult Spelort
Stockholm
Överum Hult 65
Kaptenens lag 67 Kaptenens lag vs. Wisby Kaptenens lag Spelort
Solna
Wisby 47
Strandgänget 77 Strandgänget vs. GNESTA BK Fredrik Strandgänget Spelort
Bromma
GNESTA BK Fredrik 30
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Helvic 32 Helvic vs. Västervik Järneström Västervik Järneström Spelort
Kalmar
Västervik Järneström 62
Ryd 33 Ryd vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Ryd
Prefabsystem Syd 70
Svahns gäng 49 Svahns gäng vs. Team MS Svahns gäng Spelort
Växjö
Team MS 21
Kusinerna från landet 75 Kusinerna från landet vs. Monikaz gubbar Kusinerna från landet Spelort
Ronneby
Monikaz gubbar 32
Stagge 56 Stagge vs. Sonjas Pågar Stagge Spelort
Sölvesborg
Sonjas Pågar 42
Välj distrikt

Upplands BF

Väddö 63 Väddö vs. Strix Väddö Spelort
Grisslehamn
Strix 42
Sir Gif 41 Sir Gif vs. Granarna Granarna Spelort
Uppsala
Granarna 44
Skalman 61 Skalman vs. Queen L Skalman Spelort
Knivsta
Queen L 41
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Out Of Bounds 10 Out Of Bounds vs. Bodanes vänner Bodanes vänner Spelort
Årjäng
Bodanes vänner 56
Välj distrikt

Västerbottens BF

BOBB 30 BOBB vs. LBK Phelle LBK Phelle Spelort
Skellefteå
LBK Phelle 84
Öbergs 64 Öbergs vs. Bergquist Öbergs Spelort
Umeå
Bergquist 45
Skell 28 Skell vs. Kamraterna Kamraterna Spelort
Skellefteå
Kamraterna 70
Välj distrikt

Västergötlands BF

Laang 44 Laang vs. Stenstorp 3 Laang Spelort
Lidköping
Stenstorp 3 38
Gullvi 69 Gullvi vs. Murr Gullvi Spelort
Lidköping
Murr 40
Aspanäs C 70 Aspanäs C vs. Vilda Västern Aspanäs C Spelort
Borås
Vilda Västern 52
Knallarna 44 Knallarna vs. 99an 99an Spelort
Borås
99an 54
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Nipan 42 Nipan vs. Tre knektar och en kung Tre knektar och en kung Spelort
Sollefteå
Tre knektar och en kung 82
Välj distrikt

Örebro läns BF

Nora BK K-G 27 Nora BK K-G vs. Katt-Bridge Katt-Bridge Spelort
Örebro
Katt-Bridge 73
Slaktarna 33 Slaktarna vs. Den långa vägen Den långa vägen Spelort
Hallsberg
Den långa vägen 80
Visst nappar det 22 Visst nappar det vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Frövi
BK Gröna Kvistar 58
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Överums Schäfer 24 Överums Schäfer vs. Mickes gäng Mickes gäng Spelort
Gamleby
Mickes gäng 65
Gnesta BK Jan 103 Gnesta BK Jan vs. roger eriksson Gnesta BK Jan Spelort
Gnesta
roger eriksson 29
Team Zang 30 Team Zang vs. Wisth Wisth Spelort
Linköping
Wisth 36
Kisa SAS 54 Kisa SAS vs. Nyköpings Gästabud Kisa SAS Spelort
Kisa
Nyköpings Gästabud 42
Vintage 59 Vintage vs. Lirarna Vintage Spelort
Linköping
Lirarna 38
San Sac W.O San Sac vs. Lunkan San Sac Spelort
Linköping
Lunkan
Välj distrikt