Svenska Cupen 2019 - Rond 4

Spelperiod: 03 May - 09 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6)Jönköpings läns BF (4)Upplands BF (7)
Dalabridgen (4)Medelpads BFVärmland-Dals BF (4)
Gotlands BF (1)Mälardalens BF (6)Västerbottens BF (5)
Gävleborgs BF (7)Norrbottens BF (3)Västergötlands BF (5)
Göteborgs BF (7)Skånes BF (14)Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (9)Stockholms BF (14)Örebro läns BF (5)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF(10)Östra Mellansvenska(12)
128 matcher

Bohuslän-Dals BF

Axen 24 Axen vs. Kungshamns Sega Gubbar Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Uddevalla
Kungshamns Sega Gubbar 37
Gråberg 59 Gråberg vs. Pionjär Gråberg Spelort
Vänersborg
Pionjär 33
Luczynski Vänersborg BS 66 Luczynski Vänersborg BS vs. Laang Laang Spelort
Vänersborg
Laang 79
BUCK 42 BUCK vs. LAMM BUCK Spelort
Vänersborg
LAMM 24
orust 78 orust vs. Petrapak orust Spelort
Spekeröd
Petrapak 30
Sten a sund 61 Sten a sund vs. Tjörn Sten a sund Spelort
Stenungsund
Tjörn 46
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon 70 PivoPöjkon vs. Siwwes Straffdubblare PivoPöjkon Spelort
Malung
Siwwes Straffdubblare 37
Hälls änglar 76 Hälls änglar vs. Mårtanberg med bil Mårtanberg med bil Spelort
Borlänge
Mårtanberg med bil 84
Sang Frois 61 Sang Frois vs. Falun United Sang Frois Spelort
Avesta
Falun United 51
BBK Håkan 29 BBK Håkan vs. Hedemora BS Holmgång Hedemora BS Holmgång Spelort
Borlänge
Hedemora BS Holmgång 73
Välj distrikt

Gotlands BF

Wisby 41 Wisby vs. SUNEHALLA Wisby Spelort
Visby
SUNEHALLA 28
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 69 BK Hudik vs. Lazy Jacks BK Hudik Spelort
Hudiksvall
Lazy Jacks 37
Fridens Liljor 100 Fridens Liljor vs. Westman Fridens Liljor Spelort
Vallsta
Westman 16
Dagens Dubbel 61 Dagens Dubbel vs. Prego Prego Spelort
Bollnäs
Prego 71
ZMRZLINA 52 ZMRZLINA vs. Laban ZMRZLINA Spelort
Gävle
Laban 32
Jöns 108 Jöns vs. Livsnjutarna Jöns Spelort
Sandviken
Livsnjutarna 14
Bull 34 Bull vs. Kreti och Pleti Kreti och Pleti Spelort
Sandviken
Kreti och Pleti 73
CANAPE 21 CANAPE vs. Carmen Carmen Spelort
Sandviken
Carmen 65
Välj distrikt

Göteborgs BF

Fem stoppar spöktåget 58 Fem stoppar spöktåget vs. 99an 99an Spelort
Göteborg
99an 78
BK Lyx Bunk 43 BK Lyx Bunk vs. kungsbcka stensture BK Lyx Bunk Spelort
Billdal
kungsbcka stensture 37
Trollmors Nissar 47 Trollmors Nissar vs. Sjöbergens Vänner Sjöbergens Vänner Spelort
Göteborg
Sjöbergens Vänner 54
Vilda Västern 119 Vilda Västern vs. Kungsbacka Mixed Vilda Västern Spelort
Mölndal
Kungsbacka Mixed 29
BAKA 82 BAKA vs. Kungsbacka HELG BAKA Spelort
Hisings Kärra
Kungsbacka HELG 35
Blå brickan 34 Blå brickan vs. Frölunda 1 Frölunda 1 Spelort
Angered
Frölunda 1 70
Cosmos 73 Cosmos vs. Kungsbacka Tolleson Cosmos Spelort
Göteborg
Kungsbacka Tolleson 22
Välj distrikt

Hallands BF

Regina 32 Regina vs. Smålandsstenars BK Smålandsstenars BK Spelort
Ätran
Smålandsstenars BK 45
Nissan 87 Nissan vs. Allians MGB Nissan Spelort
Halmstad
Allians MGB 34
Skaparna 69 Skaparna vs. Rockfolket Rockfolket Spelort
Halmstad
Rockfolket 102
Ohlsenbanden 46 Ohlsenbanden vs. cDoc - Kapten klöver Ohlsenbanden Spelort
Laholm
cDoc - Kapten klöver 33
Ramble Tamble 28 Ramble Tamble vs. Elisabeths Änglar Elisabeths Änglar Spelort
Varberg
Elisabeths Änglar 76
löftaskog 31 löftaskog vs. Albrekts BMW Albrekts BMW Spelort
Stråvalla
Albrekts BMW 62
Albrekts Amazon 61 Albrekts Amazon vs. ALBREKTS T-BONE Albrekts Amazon Spelort
Varberg
ALBREKTS T-BONE 54
Albrekts Svang 41 Albrekts Svang vs. Albrekts Callenberg Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg 71
Värö Bengt 79 Värö Bengt vs. Albrekts klöver Värö Bengt Spelort
Åskloster
Albrekts klöver 42
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Fanbyn 4 89 Fanbyn 4 vs. Faxe Fanbyn 4 Spelort
Östersund
Faxe 30
Team Ångsta 66 Team Ångsta vs. Goof Troop II Goof Troop II Spelort
Östersund
Goof Troop II 67
Svegspojkarna med den svaga länken 26 Svegspojkarna med den svaga länken vs. Narre Narre Spelort
Sveg
Narre 119
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Tomtar o Troll 38 Tomtar o Troll vs. Kisa SAS Kisa SAS Spelort
Visingsö
Kisa SAS 60
Jönamo 73 Jönamo vs. Anderstorp Jönamo Spelort
Värnamo
Anderstorp 28
Team Högland 54 Team Högland vs. Anderstorps Kungar Team Högland Spelort
Sävsjö
Anderstorps Kungar 51
Jönköping 101 Jönköping vs. Sävsjö Topstars Jönköping Spelort
Jönköping
Sävsjö Topstars 34
Välj distrikt

Mälardalens BF

JÖRGEN 75 JÖRGEN vs. Arboga JÖRGEN Spelort
Köping
Arboga 14
Bibi och grabbarna 61 Bibi och grabbarna vs. Lillslam Bibi och grabbarna Spelort
Köping
Lillslam 45
ABB 1001 40 ABB 1001 vs. Ferrari Ferrari Spelort
Västerås
Ferrari 65
Plock 11 Plock vs. ABB Tomas ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Tomas 83
Yellow 102 Yellow vs. ABB 21 Yellow Spelort
Västerås
ABB 21 33
St Eskil 13 St Eskil vs. Dream Team Dream Team Spelort
Eskilstuna
Dream Team 43
Välj distrikt

Norrbottens BF

LBK Phelle 122 LBK Phelle vs. Klöverkung sitter singel LBK Phelle Spelort
Luleå
Klöverkung sitter singel 33
Mad Molly 70 Mad Molly vs. Optimisterna Mad Molly Spelort
Luleå
Optimisterna 44
ROGN 44 ROGN vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 83
Välj distrikt

Skånes BF

Åhus BK 42 Åhus BK vs. Spader Kristianstad Åhus BK Spelort
Åhus
Spader Kristianstad 39
Sonjas Pågar 90 Sonjas Pågar vs. JJ och Co Sonjas Pågar Spelort
Everöd
JJ och Co 21
YSTAD 60 YSTAD vs. Zonett YSTAD Spelort
Ystad
Zonett 45
Zonen Kellander 56 Zonen Kellander vs. Grönt Ljus Zonen Kellander Spelort
Trelleborg
Grönt Ljus 35
Hideous Hogs 54 Hideous Hogs vs. Lunds BK Genarp Hideous Hogs Spelort
Malmö
Lunds BK Genarp 37
Mannen med hatten 44 Mannen med hatten vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Malmö
55 med omnejd 76
Nilsson 65 Nilsson vs. Lisa Nilsson Spelort
Arlöv
Lisa 36
Team Thelma 35 Team Thelma vs. Lunds Bk Team Thelma Spelort
Limhamn
Lunds Bk 30
De fyra musketörerna 28 De fyra musketörerna vs. Tootsie Tootsie Spelort
Malmö
Tootsie 99
Jannes Gäng 33 Jannes Gäng vs. Mr Bumble Mr Bumble Spelort
Hässleholm
Mr Bumble 47
Grannsamverkan 34 Grannsamverkan vs. Munka Ingemar Munka Ingemar Spelort
Båstad
Munka Ingemar 105
Landskrona 91 Landskrona vs. Kullabygden 4 Landskrona Spelort
Helsingborg
Kullabygden 4 42
Kullabygdens rävar 31 Kullabygdens rävar vs. LAMUNK LAMUNK Spelort
Viken
LAMUNK 45
Yes 82 Yes vs. GöteHelsing Yes Spelort
Helsingborg
GöteHelsing 34
Välj distrikt

Stockholms BF

Glada Miner 91 Glada Miner vs. Strängnäs Gripen lag 5 Glada Miner Spelort
Ekerö
Strängnäs Gripen lag 5 51
Lanssons Blandning 5 Lanssons Blandning vs. Janne Janne Spelort
Stockholm
Janne 115
Mango Chock 43 Mango Chock vs. I sista sekund Mango Chock Spelort
Sollentuna
I sista sekund 37
Mountain Warriors 44 Mountain Warriors vs. Stjärnskotten Stjärnskotten Spelort
Stockholm
Stjärnskotten 77
Copperfields 78 Copperfields vs. Calcutta Copperfields Spelort
Stockholm
Calcutta 11
Lag ABC 42 Lag ABC vs. På Tur På Tur Spelort
Stockholm
På Tur 63
PLOJ 77 PLOJ vs. SYSON PLOJ Spelort
Stockholm
SYSON 50
ANNA 51 ANNA vs. Top Magic ANNA Spelort
Sundbyberg
Top Magic 43
Stefan A 75 Stefan A vs. BridgeBertheau BridgeBertheau Spelort
Stockholm
BridgeBertheau 106
Strandgänget 81 Strandgänget vs. Revoke Strandgänget Spelort
Bromma
Revoke 21
Ludde 67 Ludde vs. Transfer Magic Ludde Spelort
Stockholm
Transfer Magic 20
Forza 2 Forza vs. Kaptenens lag Kaptenens lag Spelort
Stockholm
Kaptenens lag 119
Kort o Gott 28 Kort o Gott vs. Golddiggers Golddiggers Spelort
Täby
Golddiggers 47
Överum Hult 81 Överum Hult vs. Norrortsbrigaden Överum Hult Spelort
Stockholm
Norrortsbrigaden 24
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

LIMO 35 LIMO vs. Helvic Helvic Spelort
Nybro
Helvic 64
Mickes gäng 84 Mickes gäng vs. Åskeshamn Mickes gäng Spelort
Kalmar
Åskeshamn 20
Monikaz gubbar 93 Monikaz gubbar vs. Vilse Monikaz gubbar Spelort
Sturkö
Vilse 27
IFK Karlskrona 48 IFK Karlskrona vs. Ryd Ryd Spelort
Karlskrona
Ryd 62
Pias Boys 29 Pias Boys vs. Stagge Stagge Spelort
Urshult
Stagge 104
Pillemasarna 37 Pillemasarna vs. Kusinerna från landet Kusinerna från landet Spelort
Karlskrona
Kusinerna från landet 79
Team MS 95 Team MS vs. BGÖ Team MS Spelort
Växjö
BGÖ 45
växjö södra 29 växjö södra vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Ingelstad
Prefabsystem Syd 64
Svahns gäng 81 Svahns gäng vs. Gagnan Svahns gäng Spelort
Växjö
Gagnan 23
5ess 14 5ess vs. KBK Tommy KBK Tommy Spelort
Bromölla
KBK Tommy 82
Välj distrikt

Upplands BF

Norra Roslagen 24 Norra Roslagen vs. Väddö Väddö Spelort
Östhammar
Väddö 98
Kortjoxarna 21 Kortjoxarna vs. Skalman Skalman Spelort
Norrtälje
Skalman 114
Strix 58 Strix vs. Rimbo JAKK Strix Spelort
Norrtälje
Rimbo JAKK 46
Damen efter knekten 15 Damen efter knekten vs. Queen L Queen L Spelort
Enköping
Queen L 61
Showtime 27 Showtime vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 40
Fjuckby Hellmoppers 51 Fjuckby Hellmoppers vs. Sir Gif Sir Gif Spelort
Uppsala
Sir Gif 53
Granarna 71 Granarna vs. LagOmBud Granarna Spelort
Uppsala
LagOmBud 26
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Arvika B-laget 32 Arvika B-laget vs. Out Of Bounds Out Of Bounds Spelort
Arvika
Out Of Bounds 49
Hagfors BK Styrelsen 31 Hagfors BK Styrelsen vs. Bodanes vänner Bodanes vänner Spelort
Hagfors
Bodanes vänner 54
Katt-Bridge 72 Katt-Bridge vs. Klöver 8 Katt-Bridge Spelort
Karlstad
Klöver 8 26
Åmål Hulta 28 Åmål Hulta vs. Lille Skutt Lille Skutt Spelort
Åmål
Lille Skutt 90
Välj distrikt

Västerbottens BF

Skell 45 Skell vs. Hundbergskroken Skell Spelort
Skellefteå
Hundbergskroken 44
FOTO 32 FOTO vs. BOBB BOBB Spelort
Skellefteå
BOBB 72
Lag Lerner 51 Lag Lerner vs. Bergquist Bergquist Spelort
Umeå
Bergquist 60
KEJ 38 KEJ vs. Kamraterna Kamraterna Spelort
Bureå
Kamraterna 57
Tetris 38 Tetris vs. Öbergs Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs 88
Välj distrikt

Västergötlands BF

Aspanäs C 61 Aspanäs C vs. Kungälv-Marstrand Aspanäs C Spelort
Borås
Kungälv-Marstrand 36
Borås BA 1 41 Borås BA 1 vs. Knallarna Knallarna Spelort
Borås
Knallarna 66
Murr 61 Murr vs. Smurfhits Murr Spelort
Falköping
Smurfhits 56
Stenstorp 3 67 Stenstorp 3 vs. Öhns Gård Stenstorp 3 Spelort
Falköping
Öhns Gård 61
Gullvi 76 Gullvi vs. Lantz med vingar Gullvi Spelort
Lidköping
Lantz med vingar 47
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tjejligan 24 Tjejligan vs. Tre knektar och en kung Tre knektar och en kung Spelort
Sollefteå
Tre knektar och en kung 53
AJ 62 AJ vs. Nipan Nipan Spelort
Sollefteå
Nipan 74
Välj distrikt

Örebro läns BF

Visst nappar det 48 Visst nappar det vs. Slagfärdig Fagersta Visst nappar det Spelort
Frövi
Slagfärdig Fagersta 5
Den långa vägen 139 Den långa vägen vs. Tur och Retur Den långa vägen Spelort
Askersund
Tur och Retur 41
BK Gröna Kvistar 61 BK Gröna Kvistar vs. Mamma Mu BK Gröna Kvistar Spelort
Örebro
Mamma Mu 55
Dejo 47 Dejo vs. Slaktarna Slaktarna Spelort
Örebro
Slaktarna 50
Björnligan 38 Björnligan vs. Nora BK K-G Nora BK K-G Spelort
Örebro
Nora BK K-G 39
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

roger eriksson 72 roger eriksson vs. Andrzej roger eriksson Spelort
Gnesta
Andrzej 50
Världens Ände Bengt 46 Världens Ände Bengt vs. Gnesta BK Jan Gnesta BK Jan Spelort
Trosa
Gnesta BK Jan 53
GNESTA BK Fredrik 65 GNESTA BK Fredrik vs. Gnesta BK Lennart GNESTA BK Fredrik Spelort
Gnesta
Gnesta BK Lennart 31
KBA Klöver 21 KBA Klöver vs. Nyköpings Gästabud Nyköpings Gästabud Spelort
Katrineholm
Nyköpings Gästabud 70
Las Wices 32 Las Wices vs. Wisth Wisth Spelort
Norrköping
Wisth 96
Stolpskott 48 Stolpskott vs. Lunkan Lunkan Spelort
Oxelösund
Lunkan 59
Överums Schäfer 39 Överums Schäfer vs. Hot Iron Överums Schäfer Spelort
Gamleby
Hot Iron 22
Björling 54 Björling vs. Lirarna Lirarna Spelort
Linköping
Lirarna 58
San Sac 73 San Sac vs. Motala San Sac Spelort
Linköping
Motala 50
Team Zang 98 Team Zang vs. Norrköping City Team Zang Spelort
Linköping
Norrköping City 11
Frissan 18 Frissan vs. Vintage Vintage Spelort
Linköping
Vintage 24
Kisa KapJocke 26 Kisa KapJocke vs. Västervik Järneström Västervik Järneström Spelort
Kisa
Västervik Järneström 80
Välj distrikt