Svenska Cupen 2019 - Rond 6

Spelperiod: 29 Aug - 22 Sep

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (1)Jönköpings läns BF (1)Upplands BF (2)
Dalabridgen (1)Medelpads BFVärmland-Dals BF (2)
Gotlands BFMälardalens BF (2)Västerbottens BF
Gävleborgs BF (1)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (2)
Göteborgs BF (3)Skånes BF (3)Ångermanlands BF (3)
Hallands BF (1)Stockholms BF (4)Örebro läns BF
Jämtland-Härjedalen (1)Sydöstra Sveriges BF (3)Östra Mellansvenska (3)
34 matcher

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 56 Lille Skutt vs. Sten a sund Lille Skutt Spelort
Strömstad
Sten a sund 17
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon 25 PivoPöjkon vs. Narre Narre Spelort
Malung
Narre 70
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Prego 58 Prego vs. Kreti och Pleti Prego Spelort
Bollnäs
Kreti och Pleti 52
Välj distrikt

Göteborgs BF

BAKA 61 BAKA vs. Gullvi BAKA Spelort
Hisings Kärra
Gullvi 34
BK Lyx Bunk 84 BK Lyx Bunk vs. 99an BK Lyx Bunk Spelort
Billdal
99an 53
Cosmos 70 Cosmos vs. Värö Bengt Cosmos Spelort
Göteborg
Värö Bengt 44
Välj distrikt

Hallands BF

Rockfolket 83 Rockfolket vs. Albrekts Amazon Rockfolket Spelort
Villshärad
Albrekts Amazon 34
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Goof Troop II 66 Goof Troop II vs. Mårtanberg med bil Mårtanberg med bil Spelort
Frösön
Mårtanberg med bil 77
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönamo 96 Jönamo vs. Smålandsstenars BK Jönamo Spelort
Värnamo
Smålandsstenars BK 6
Välj distrikt

Mälardalens BF

Ferrari 26 Ferrari vs. Yellow Yellow Spelort
Västerås
Yellow 77
ABB Tomas 38 ABB Tomas vs. Hedemora BS Holmgång Hedemora BS Holmgång Spelort
Västerås
Hedemora BS Holmgång 40
Välj distrikt

Norrbottens BF

LBK Phelle 21 LBK Phelle vs. Mad Molly Mad Molly Spelort
Luleå
Mad Molly 108
Välj distrikt

Skånes BF

LAMUNK 55 LAMUNK vs. Yes Yes Spelort
Ängelholm
Yes 74
Tootsie 20 Tootsie vs. YSTAD YSTAD Spelort
Malmö
YSTAD 43
Mr Bumble 80 Mr Bumble vs. Nilsson Mr Bumble Spelort
Barsebäck
Nilsson 17
Välj distrikt

Stockholms BF

Överum Hult 72 Överum Hult vs. Kaptenens lag Överum Hult Spelort
Stockholm
Kaptenens lag 21
ANNA 59 ANNA vs. Glada Miner ANNA Spelort
Sundbyberg
Glada Miner 20
BridgeBertheau 57 BridgeBertheau vs. Janne Janne Spelort
Täby
Janne 59
På Tur 51 På Tur vs. Strandgänget På Tur Spelort
Solna
Strandgänget 38
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Mickes gäng 44 Mickes gäng vs. Svahns gäng Mickes gäng Spelort
Kalmar
Svahns gäng 36
Prefabsystem Syd 42 Prefabsystem Syd vs. Kusinerna från landet Kusinerna från landet Spelort
Växjö
Kusinerna från landet 70
Stagge 63 Stagge vs. KBK Tommy Stagge Spelort
Sölvesborg
KBK Tommy 28
Välj distrikt

Upplands BF

Greven 78 Greven vs. Granarna Greven Spelort
Uppsala
Granarna 29
Skalman 94 Skalman vs. Väddö Skalman Spelort
Knivsta
Väddö 9
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Katt-Bridge 15 Katt-Bridge vs. BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar Spelort
Karlstad
BK Gröna Kvistar 92
Bodanes vänner 39 Bodanes vänner vs. Den långa vägen Den långa vägen Spelort
Karlstad
Den långa vägen 48
Välj distrikt

Västergötlands BF

Laang 36 Laang vs. Gråberg Gråberg Spelort
Lidköping
Gråberg 77
Aspanäs C 43 Aspanäs C vs. Jönköping Jönköping Spelort
Borås
Jönköping 90
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tre knektar och en kung 39 Tre knektar och en kung vs. Kamraterna Spelort
Örnsköldsvik
Kamraterna 73
Kamraterna 35
Umeå
Öbergs 67
Öbergs 35
Umeå
Tre knektar och en kung 53
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Gnesta BK Jan 49 Gnesta BK Jan vs. Wisth Wisth Spelort
Gnesta
Wisth 70
Kisa SAS 72 Kisa SAS vs. Vintage Kisa SAS Spelort
Kisa
Vintage 52
Västervik Järneström 29 Västervik Järneström vs. San Sac San Sac Spelort
Västervik
San Sac 61
Välj distrikt