Svenska Cupen 2019 - Rond 4

Spelperiod: 03 May - 09 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6)Jönköpings läns BF (4)Upplands BF (7)
Dalabridgen (4)Medelpads BFVärmland-Dals BF (4)
Gotlands BF (1)Mälardalens BF (6)Västerbottens BF (5)
Gävleborgs BF (7)Norrbottens BF (3)Västergötlands BF (5)
Göteborgs BF (7)Skånes BF (14)Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (9)Stockholms BF (14)Örebro läns BF (5)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF(10)Östra Mellansvenska(12)
128 matcher

Bohuslän-Dals BF

Axen Axen vs. Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Uddevalla
Kungshamns Sega Gubbar
Gråberg Gråberg vs. Pionjär Spelort
Vänersborg
Pionjär
Luczynski Vänersborg BS Luczynski Vänersborg BS vs. Laang Spelort
Vänersborg
Laang
BUCK BUCK vs. LAMM Spelort
Vänersborg
LAMM
orust 78 orust vs. Petrapak orust Spelort
Spekeröd
Petrapak 30
Sten a sund 61 Sten a sund vs. Tjörn Sten a sund Spelort
Stenungsund
Tjörn 46
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon 70 PivoPöjkon vs. Siwwes Straffdubblare PivoPöjkon Spelort
Malung
Siwwes Straffdubblare 37
Hälls änglar 76 Hälls änglar vs. Mårtanberg med bil Mårtanberg med bil Spelort
Borlänge
Mårtanberg med bil 84
Sang Frois 61 Sang Frois vs. Falun United Sang Frois Spelort
Avesta
Falun United 51
BBK Håkan 29 BBK Håkan vs. Hedemora BS Holmgång Hedemora BS Holmgång Spelort
Borlänge
Hedemora BS Holmgång 73
Välj distrikt

Gotlands BF

Wisby 41 Wisby vs. SUNEHALLA Wisby Spelort
Visby
SUNEHALLA 28
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 69 BK Hudik vs. Lazy Jacks BK Hudik Spelort
Hudiksvall
Lazy Jacks 37
Fridens Liljor 100 Fridens Liljor vs. Westman Fridens Liljor Spelort
Vallsta
Westman 16
Dagens Dubbel 61 Dagens Dubbel vs. Prego Prego Spelort
Bollnäs
Prego 71
ZMRZLINA ZMRZLINA vs. Laban Spelort
Gävle
Laban
Jöns 108 Jöns vs. Livsnjutarna Jöns Spelort
Sandviken
Livsnjutarna 14
Bull 34 Bull vs. Kreti och Pleti Kreti och Pleti Spelort
Sandviken
Kreti och Pleti 73
CANAPE 21 CANAPE vs. Carmen Carmen Spelort
Sandviken
Carmen 65
Välj distrikt

Göteborgs BF

Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget vs. 99an Spelort
Göteborg
99an
BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk vs. kungsbcka stensture Spelort
Billdal
kungsbcka stensture
Trollmors Nissar Trollmors Nissar vs. Sjöbergens Vänner Spelort
Göteborg
Sjöbergens Vänner
Vilda Västern 119 Vilda Västern vs. Kungsbacka Mixed Vilda Västern Spelort
Mölndal
Kungsbacka Mixed 29
BAKA 82 BAKA vs. Kungsbacka HELG BAKA Spelort
Hisings Kärra
Kungsbacka HELG 35
Blå brickan Blå brickan vs. Frölunda 1 Spelort
Angered
Frölunda 1
Cosmos 73 Cosmos vs. Kungsbacka Tolleson Cosmos Spelort
Göteborg
Kungsbacka Tolleson 22
Välj distrikt

Hallands BF

Regina 32 Regina vs. Smålandsstenars BK Smålandsstenars BK Spelort
Ätran
Smålandsstenars BK 45
Nissan 87 Nissan vs. Allians MGB Nissan Spelort
Halmstad
Allians MGB 34
Skaparna 69 Skaparna vs. Rockfolket Rockfolket Spelort
Halmstad
Rockfolket 102
Ohlsenbanden 46 Ohlsenbanden vs. cDoc - Kapten klöver Ohlsenbanden Spelort
Laholm
cDoc - Kapten klöver 33
Ramble Tamble Ramble Tamble vs. Elisabeths Änglar Spelort
Varberg
Elisabeths Änglar
löftaskog löftaskog vs. Albrekts BMW Spelort
Stråvalla
Albrekts BMW
Albrekts Amazon Albrekts Amazon vs. ALBREKTS T-BONE Spelort
Varberg
ALBREKTS T-BONE
Albrekts Svang Albrekts Svang vs. Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg
Värö Bengt 79 Värö Bengt vs. Albrekts klöver Värö Bengt Spelort
Åskloster
Albrekts klöver 42
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Fanbyn 4 89 Fanbyn 4 vs. Faxe Fanbyn 4 Spelort
Östersund
Faxe 30
Team Ångsta Team Ångsta vs. Goof Troop II Spelort
Östersund
Goof Troop II
Svegspojkarna med den svaga länken Svegspojkarna med den svaga länken vs. Narre Spelort
Sveg
Narre
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Tomtar o Troll Tomtar o Troll vs. Kisa SAS Spelort
Visingsö
Kisa SAS
Jönamo 73 Jönamo vs. Anderstorp Jönamo Spelort
Värnamo
Anderstorp 28
Team Högland 54 Team Högland vs. Anderstorps Kungar Team Högland Spelort
Sävsjö
Anderstorps Kungar 51
Jönköping 101 Jönköping vs. Sävsjö Topstars Jönköping Spelort
Jönköping
Sävsjö Topstars 34
Välj distrikt

Mälardalens BF

JÖRGEN 75 JÖRGEN vs. Arboga JÖRGEN Spelort
Köping
Arboga 14
Bibi och grabbarna 61 Bibi och grabbarna vs. Lillslam Bibi och grabbarna Spelort
Köping
Lillslam 45
ABB 1001 ABB 1001 vs. Ferrari Spelort
Västerås
Ferrari
Plock 11 Plock vs. ABB Tomas ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Tomas 83
Yellow Yellow vs. ABB 21 Spelort
Västerås
ABB 21
St Eskil 13 St Eskil vs. Dream Team Dream Team Spelort
Eskilstuna
Dream Team 43
Välj distrikt

Norrbottens BF

LBK Phelle 122 LBK Phelle vs. Klöverkung sitter singel LBK Phelle Spelort
Luleå
Klöverkung sitter singel 33
Mad Molly Mad Molly vs. Optimisterna Spelort
Luleå
Optimisterna
ROGN 44 ROGN vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 83
Välj distrikt

Skånes BF

Åhus BK 42 Åhus BK vs. Spader Kristianstad Åhus BK Spelort
Åhus
Spader Kristianstad 39
Sonjas Pågar 90 Sonjas Pågar vs. JJ och Co Sonjas Pågar Spelort
Everöd
JJ och Co 21
YSTAD YSTAD vs. Zonett Spelort
Ystad
Zonett
Zonen Kellander Zonen Kellander vs. Grönt Ljus Spelort
Trelleborg
Grönt Ljus
Hideous Hogs 54 Hideous Hogs vs. Lunds BK Genarp Hideous Hogs Spelort
Malmö
Lunds BK Genarp 37
Mannen med hatten 44 Mannen med hatten vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Malmö
55 med omnejd 76
Nilsson Nilsson vs. Lisa Spelort
Arlöv
Lisa
Team Thelma 35 Team Thelma vs. Lunds Bk Team Thelma Spelort
Limhamn
Lunds Bk 30
De fyra musketörerna 28 De fyra musketörerna vs. Tootsie Tootsie Spelort
Malmö
Tootsie 99
Jannes Gäng 33 Jannes Gäng vs. Mr Bumble Mr Bumble Spelort
Hässleholm
Mr Bumble 47
Grannsamverkan Grannsamverkan vs. Munka Ingemar Spelort
Båstad
Munka Ingemar
Landskrona Landskrona vs. Kullabygden 4 Spelort
Helsingborg
Kullabygden 4
Kullabygdens rävar Kullabygdens rävar vs. LAMUNK Spelort
Viken
LAMUNK
Yes 82 Yes vs. GöteHelsing Yes Spelort
Helsingborg
GöteHelsing 34
Välj distrikt

Stockholms BF

Glada Miner Glada Miner vs. Strängnäs Gripen lag 5 Spelort
Ekerö
Strängnäs Gripen lag 5
Lanssons Blandning Lanssons Blandning vs. Janne Spelort
Stockholm
Janne
Mango Chock Mango Chock vs. I sista sekund Spelort
Sollentuna
I sista sekund
Mountain Warriors Mountain Warriors vs. Stjärnskotten Spelort
Stockholm
Stjärnskotten
Copperfields Copperfields vs. Calcutta Spelort
Stockholm
Calcutta
Lag ABC Lag ABC vs. På Tur Spelort
Stockholm
På Tur
PLOJ PLOJ vs. SYSON Spelort
Stockholm
SYSON
ANNA 51 ANNA vs. Top Magic ANNA Spelort
Sundbyberg
Top Magic 43
Stefan A Stefan A vs. BridgeBertheau Spelort
Stockholm
BridgeBertheau
Strandgänget Strandgänget vs. Revoke Spelort
Bromma
Revoke
Ludde 67 Ludde vs. Transfer Magic Ludde Spelort
Stockholm
Transfer Magic 20
Forza 2 Forza vs. Kaptenens lag Kaptenens lag Spelort
Stockholm
Kaptenens lag 119
Kort o Gott 28 Kort o Gott vs. Golddiggers Golddiggers Spelort
Täby
Golddiggers 47
Överum Hult 81 Överum Hult vs. Norrortsbrigaden Överum Hult Spelort
Stockholm
Norrortsbrigaden 24
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

LIMO LIMO vs. Helvic Spelort
Nybro
Helvic
Mickes gäng 84 Mickes gäng vs. Åskeshamn Mickes gäng Spelort
Kalmar
Åskeshamn 20
Monikaz gubbar 93 Monikaz gubbar vs. Vilse Monikaz gubbar Spelort
Sturkö
Vilse 27
IFK Karlskrona 48 IFK Karlskrona vs. Ryd Ryd Spelort
Karlskrona
Ryd 62
Pias Boys Pias Boys vs. Stagge Spelort
Urshult
Stagge
Pillemasarna Pillemasarna vs. Kusinerna från landet Spelort
Karlskrona
Kusinerna från landet
Team MS 95 Team MS vs. BGÖ Team MS Spelort
Växjö
BGÖ 45
växjö södra 29 växjö södra vs. Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd Spelort
Ingelstad
Prefabsystem Syd 64
Svahns gäng 81 Svahns gäng vs. Gagnan Svahns gäng Spelort
Växjö
Gagnan 23
5ess 14 5ess vs. KBK Tommy KBK Tommy Spelort
Bromölla
KBK Tommy 82
Välj distrikt

Upplands BF

Norra Roslagen 24 Norra Roslagen vs. Väddö Väddö Spelort
Östhammar
Väddö 98
Kortjoxarna Kortjoxarna vs. Skalman Spelort
Norrtälje
Skalman
Strix 58 Strix vs. Rimbo JAKK Strix Spelort
Norrtälje
Rimbo JAKK 46
Damen efter knekten 15 Damen efter knekten vs. Queen L Queen L Spelort
Enköping
Queen L 61
Showtime 27 Showtime vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 40
Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers vs. Sir Gif Spelort
Uppsala
Sir Gif
Granarna 71 Granarna vs. LagOmBud Granarna Spelort
Uppsala
LagOmBud 26
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Arvika B-laget 32 Arvika B-laget vs. Out Of Bounds Out Of Bounds Spelort
Arvika
Out Of Bounds 49
Hagfors BK Styrelsen Hagfors BK Styrelsen vs. Bodanes vänner Spelort
Hagfors
Bodanes vänner
Katt-Bridge Katt-Bridge vs. Klöver 8 Spelort
Karlstad
Klöver 8
Åmål Hulta Åmål Hulta vs. Lille Skutt Spelort
Åmål
Lille Skutt
Välj distrikt

Västerbottens BF

Skell Skell vs. Hundbergskroken Spelort
Skellefteå
Hundbergskroken
FOTO 32 FOTO vs. BOBB BOBB Spelort
Skellefteå
BOBB 72
Lag Lerner 51 Lag Lerner vs. Bergquist Bergquist Spelort
Umeå
Bergquist 60
KEJ 38 KEJ vs. Kamraterna Kamraterna Spelort
Bureå
Kamraterna 57
Tetris Tetris vs. Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs
Välj distrikt

Västergötlands BF

Aspanäs C 61 Aspanäs C vs. Kungälv-Marstrand Aspanäs C Spelort
Borås
Kungälv-Marstrand 36
Borås BA 1 41 Borås BA 1 vs. Knallarna Knallarna Spelort
Borås
Knallarna 66
Murr Murr vs. Smurfhits Spelort
Falköping
Smurfhits
Stenstorp 3 Stenstorp 3 vs. Öhns Gård Spelort
Falköping
Öhns Gård
Gullvi 76 Gullvi vs. Lantz med vingar Gullvi Spelort
Lidköping
Lantz med vingar 47
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tjejligan 24 Tjejligan vs. Tre knektar och en kung Tre knektar och en kung Spelort
Sollefteå
Tre knektar och en kung 53
AJ 62 AJ vs. Nipan Nipan Spelort
Sollefteå
Nipan 74
Välj distrikt

Örebro läns BF

Visst nappar det 48 Visst nappar det vs. Slagfärdig Fagersta Visst nappar det Spelort
Frövi
Slagfärdig Fagersta 5
Den långa vägen 139 Den långa vägen vs. Tur och Retur Den långa vägen Spelort
Askersund
Tur och Retur 41
BK Gröna Kvistar BK Gröna Kvistar vs. Mamma Mu Spelort
Örebro
Mamma Mu
Dejo 47 Dejo vs. Slaktarna Slaktarna Spelort
Örebro
Slaktarna 50
Björnligan Björnligan vs. Nora BK K-G Spelort
Örebro
Nora BK K-G
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

roger eriksson 72 roger eriksson vs. Andrzej roger eriksson Spelort
Gnesta
Andrzej 50
Världens Ände Bengt 46 Världens Ände Bengt vs. Gnesta BK Jan Gnesta BK Jan Spelort
Trosa
Gnesta BK Jan 53
GNESTA BK Fredrik 65 GNESTA BK Fredrik vs. Gnesta BK Lennart GNESTA BK Fredrik Spelort
Gnesta
Gnesta BK Lennart 31
KBA Klöver KBA Klöver vs. Nyköpings Gästabud Spelort
Katrineholm
Nyköpings Gästabud
Las Wices 32 Las Wices vs. Wisth Wisth Spelort
Norrköping
Wisth 96
Stolpskott 48 Stolpskott vs. Lunkan Lunkan Spelort
Oxelösund
Lunkan 59
Överums Schäfer 39 Överums Schäfer vs. Hot Iron Överums Schäfer Spelort
Gamleby
Hot Iron 22
Björling Björling vs. Lirarna Spelort
Linköping
Lirarna
San Sac 73 San Sac vs. Motala San Sac Spelort
Linköping
Motala 50
Team Zang 98 Team Zang vs. Norrköping City Team Zang Spelort
Linköping
Norrköping City 11
Frissan Frissan vs. Vintage Spelort
Linköping
Vintage
Kisa KapJocke Kisa KapJocke vs. Västervik Järneström Spelort
Kisa
Västervik Järneström
Välj distrikt