Svenska Cupen 2019 - Rond 1

Spelperiod: 31 Jan - 24 Feb

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (7) Jönköpings läns BF (6) Upplands BF (10)
Dalabridgen (4) Medelpads BF (1) Värmland-Dals BF (5)
Gotlands BF (5) Mälardalens BF (11) Västerbottens BF (7)
Gävleborgs BF (9) Norrbottens BF (4) Västergötlands BF (6)
Göteborgs BF (12) Skånes BF (21) Ångermanlands BF (4)
Hallands BF (12) Stockholms BF (18) Örebro läns BF (7)
Jämtland-Härjedalen (4) S-Ö. Sveriges BF (14) Ö. M-svenska BF (18)

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt Lille Skutt vs. Out Of Bounds Spelort
Strömstad
Out Of Bounds
Kungshamns Sega Gubbar 57 Kungshamns Sega Gubbar vs. Uddevalla Mikael Kungshamns Sega Gubbar Spelort
Kungshamn
Uddevalla Mikael 47
Tjörn 69 Tjörn vs. BEA Tjörn Spelort
Kyrkesund
BEA 23
Gråberg 42 Gråberg vs. Mimmi Gråberg Spelort
Vänersborg
Mimmi 26
BUCK BUCK vs. Pionjär Spelort
Vänersborg
Pionjär
Luczynski Vänersborg BS 44 Luczynski Vänersborg BS vs. LAMM Luczynski Vänersborg BS Spelort
Vänersborg
LAMM 40
Petrapak 63 Petrapak vs. Sten a sund Petrapak Spelort
Svenshögen
Sten a sund 36
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon PivoPöjkon vs. Mårtanberg med bil Spelort
Malung
Mårtanberg med bil
Hedemora BS Holmgång Hedemora BS Holmgång vs. IL PEJOMA Spelort
Hedemora
IL PEJOMA
Hälls änglar 88 Hälls änglar vs. BBK Håkan Hälls änglar Spelort
Borlänge
BBK Håkan 23
60N15E 58 60N15E vs. Siwwes Straffdubblare Siwwes Straffdubblare Spelort
Ludvika
Siwwes Straffdubblare 69
Välj distrikt

Gotlands BF

SUNEHALLA SUNEHALLA vs. JETU Spelort
Visby
JETU
Carin Carin vs. Sudret Spelort
Visby
Sudret
JETU JETU vs. Wisby Spelort
Visby
Wisby
Sudret Sudret vs. SUNEHALLA Spelort
Stånga
SUNEHALLA
Wisby Wisby vs. Carin Spelort
Visby
Carin
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Bull 54 Bull vs. Eriksson Glad Bull Spelort
Sandviken
Eriksson Glad 41
Carmen Carmen vs. Falun United Spelort
Sandviken
Falun United
Jöns 46 Jöns vs. CANAPE Jöns Spelort
Sandviken
CANAPE 44
BK Hudik 38 BK Hudik vs. Fridens Liljor Fridens Liljor Spelort
Hudiksvall
Fridens Liljor 52
Laban Laban vs. Livsnjutarna Spelort
Gävle
Livsnjutarna
Klöver 8 upptaget 40 Klöver 8 upptaget vs. Bonitas Bonitas Spelort
Gävle
Bonitas 54
ZMRZLINA ZMRZLINA vs. Guldkorn Spelort
Gävle
Guldkorn
Dagens Dubbel 64 Dagens Dubbel vs. Kreti och Pleti Dagens Dubbel Spelort
Bollnäs
Kreti och Pleti 15
Råsjökross 43 Råsjökross vs. Prego Prego Spelort
Bollnäs
Prego 74
Välj distrikt

Göteborgs BF

Axen 104 Axen vs. ToHuJoHu Axen Spelort
Uddevalla
ToHuJoHu 14
Bertil Kungälv 18 Bertil Kungälv vs. orust orust Spelort
Kungälv
orust 57
Kungsbacka Tolleson Kungsbacka Tolleson vs. Kungsbacka Rolf Spelort
Kungsbacka
Kungsbacka Rolf
Kungsbacka HELG 78 Kungsbacka HELG vs. Kungsbacka NO PASS Kungsbacka HELG Spelort
Kungsbacka
Kungsbacka NO PASS 21
BK Lyx Bunk BK Lyx Bunk vs. Frölunda 1 Spelort
Billdal
Frölunda 1
kungsbcka stensture kungsbcka stensture vs. Deadwood Lerum Spelort
Mölnlycke
Deadwood Lerum
99an 99an vs. BAKA Spelort
Göteborg
BAKA
Morebid 26 Morebid vs. Trollmors Nissar Trollmors Nissar Spelort
Göteborg
Trollmors Nissar 48
Cosmos 109 Cosmos vs. Fem stoppar spöktåget Cosmos Spelort
Göteborg
Fem stoppar spöktåget 35
Carlsons kumpaner Carlsons kumpaner vs. Sjöbergens Vänner Spelort
Västra Frölunda
Sjöbergens Vänner
Vilda Västern Vilda Västern vs. Frillesås fyran Spelort
Mölndal
Frillesås fyran
Kungälv-Marstrand 67 Kungälv-Marstrand vs. Blå brickan Blå brickan Spelort
Kungälv
Blå brickan 80
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka Mixed 53 Kungsbacka Mixed vs. Elisabeths Änglar Kungsbacka Mixed Spelort
Onsala
Elisabeths Änglar 41
Värö Bengt Värö Bengt vs. Värö Tigern Spelort
Åskloster
Värö Tigern
Albrekts Svang 52 Albrekts Svang vs. löftaskog Albrekts Svang Spelort
Varberg
löftaskog 41
Albrekts klöver 68 Albrekts klöver vs. Albrekts Ylva Albrekts klöver Spelort
Varberg
Albrekts Ylva 42
ALBREKTS T-BONE ALBREKTS T-BONE vs. Albrekts Erling Spelort
Varberg
Albrekts Erling
Albrekts BMW Albrekts BMW vs. Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg
Albrekts Amazon 65 Albrekts Amazon vs. Ramble Tamble Albrekts Amazon Spelort
Varberg
Ramble Tamble 12
Hökalaget Hökalaget vs. Ohlsenbanden Spelort
Laholm
Ohlsenbanden
Laholmsbukten 50 Laholmsbukten vs. Allians MGB Allians MGB Spelort
Mellbystrand
Allians MGB 55
Nissan Nissan vs. cDoc - Kapten klöver Spelort
Halmstad
cDoc - Kapten klöver
Skaparna Skaparna vs. Frösakull Spelort
Halmstad
Frösakull
Rockfolket 55 Rockfolket vs. Regina Regina Spelort
Villshärad
Regina 57
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre 38 Narre vs. Fanbyn 4 Narre Spelort
Östersund
Fanbyn 4 12
Winge boys 21 Winge boys vs. Goof Troop II Goof Troop II Spelort
Järpen
Goof Troop II 30
Faxe 54 Faxe vs. Team Ångsta Faxe Spelort
Frösön
Team Ångsta 52
Svegspojkarna med den svaga länken 65 Svegspojkarna med den svaga länken vs. Eldh och lågor Svegspojkarna med den svaga länken Spelort
Sveg
Eldh och lågor 42
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping Jönköping vs. Tomtar o Troll Spelort
Jönköping
Tomtar o Troll
Team Högland Team Högland vs. Sävsjö Topstars Spelort
Sävsjö
Sävsjö Topstars
Anderstorps Kungar Anderstorps Kungar vs. Anderstorp Spelort
Anderstorp
Anderstorp
Team Rosa Team Rosa vs. Jönamo Spelort
Värnamo
Jönamo
Bagarns fru o boys 35 Bagarns fru o boys vs. Lantz med vingar Lantz med vingar Spelort
Forserum
Lantz med vingar 95
Smålandsstenars BK 104 Smålandsstenars BK vs. Collryd Smålandsstenars BK Spelort
Reftele
Collryd 35
Välj distrikt

Medelpads BF

Lazy Jacks 24 Lazy Jacks vs. Westman Westman Spelort
Sundsvall
Westman 62
Välj distrikt

Mälardalens BF

KAK-laget KAK-laget vs. Arboga Spelort
Arboga
Arboga
Bibi och grabbarna 60 Bibi och grabbarna vs. JÖRGEN Bibi och grabbarna Spelort
Köping
JÖRGEN 25
De sista entusiasterna De sista entusiasterna vs. Sang Frois Spelort
Avesta
Sang Frois
Slagfärdig Fagersta Slagfärdig Fagersta vs. Lillslam Spelort
Fagersta
Lillslam
Medwalls 4 Medwalls vs. St Eskil St Eskil Spelort
Torshälla
St Eskil 85
Ferrari Ferrari vs. Dream Team Spelort
Västerås
Dream Team
Solveigs grabbar Solveigs grabbar vs. ABB 21 Spelort
Västerås
ABB 21
ABB Tomas ABB Tomas vs. ABB 1001 Spelort
Västerås
ABB 1001
Plock 58 Plock vs. Två damer med vingar Plock Spelort
Västerås
Två damer med vingar 47
Strängnäs BK Gripen BDGLS Strängnäs BK Gripen BDGLS vs. Särnberg Spelort
Strängnäs
Särnberg
Yellow Yellow vs. Köp En Sol Spelort
Västerås
Köp En Sol
Välj distrikt

Norrbottens BF

ROGN 71 ROGN vs. Mennudå ROGN Spelort
Luleå
Mennudå 22
Mad Molly 75 Mad Molly vs. LBK Phelle Mad Molly Spelort
Luleå
LBK Phelle 28
Klöverkung sitter singel Klöverkung sitter singel vs. Mermex Spelort
Luleå
Mermex
Team Paper Moon 34 Team Paper Moon vs. Optimisterna Team Paper Moon Spelort
Boden
Optimisterna 25
Välj distrikt

Skånes BF

Åhus BK 43 Åhus BK vs. JJ och Co Åhus BK Spelort
Åhus
JJ och Co 31
Team Okända Team Okända vs. Börjes fyra Spelort
Kristianstad
Börjes fyra
Sonjas Pågar Sonjas Pågar vs. Spader Kristianstad Spelort
Everöd
Spader Kristianstad
CHROM 26 CHROM vs. KBK Tommy KBK Tommy Spelort
Kristianstad
KBK Tommy 114
YBS YBS vs. YSTAD Spelort
Ystad
YSTAD
Kullabygdens rävar 63 Kullabygdens rävar vs. Kullabygden 4 Kullabygdens rävar Spelort
Viken
Kullabygden 4 34
Munka Ingemar 58 Munka Ingemar vs. Jannes Gäng Jannes Gäng Spelort
Munka-Ljungby
Jannes Gäng 78
Grannsamverkan 82 Grannsamverkan vs. Munka Ljungby BS Jens Grannsamverkan Spelort
Båstad
Munka Ljungby BS Jens 60
Landskrona 73 Landskrona vs. GöteHelsing Landskrona Spelort
Helsingborg
GöteHelsing 37
Tresangkvartetten Tresangkvartetten vs. Yes Spelort
Helsingborg
Yes
BK Tre Sang Leif BK Tre Sang Leif vs. LAMUNK Spelort
Helsingborg
LAMUNK
BK Tre Sang Rövarna 17 BK Tre Sang Rövarna vs. Mr Bumble Mr Bumble Spelort
Helsingborg
Mr Bumble 95
Grönt Ljus Grönt Ljus vs. 4 knektar Spelort
Höllviken
4 knektar
Young Boyz 61 Young Boyz vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Staffanstorp
55 med omnejd 84
Lunds BK Genarp 67 Lunds BK Genarp vs. Lunds Bk Lunds BK Genarp Spelort
Genarp
Lunds Bk 50
Zonett Zonett vs. Zonen Kellander Spelort
Trelleborg
Zonen Kellander
Pasodoble SC 42 Pasodoble SC vs. Team Thelma Team Thelma Spelort
Limhamn
Team Thelma 60
Mannen med hatten Mannen med hatten vs. SKÅNe - CHECK Spelort
Malmö
SKÅNe - CHECK
Nilsson 37 Nilsson vs. Tootsie Tootsie Spelort
Arlöv
Tootsie 58
Hideous Hogs Hideous Hogs vs. Guldfeber Spelort
Malmö
Guldfeber
De fyra musketörerna De fyra musketörerna vs. Lisa Spelort
Malmö
Lisa
Välj distrikt

Stockholms BF

Calcutta Calcutta vs. SYSON Spelort
Saltsjö-Boo
SYSON
QQQ 17 QQQ vs. Revoke Revoke Spelort
Bromma
Revoke 78
Glada Miner 69 Glada Miner vs. Strandgänget Glada Miner Spelort
Ekerö
Strandgänget 61
MJJA MJJA vs. Norrortsbrigaden Spelort
Åkersberga
Norrortsbrigaden
BridgeBertheau 108 BridgeBertheau vs. Kort o Gott BridgeBertheau Spelort
Täby
Kort o Gott 39
ANNA 43 ANNA vs. På Tur ANNA Spelort
Sundbyberg
På Tur 39
Kaptenens lag Kaptenens lag vs. Bengans Lärjungar Spelort
Solna
Bengans Lärjungar
Mango Chock 43 Mango Chock vs. Transfer Magic Transfer Magic Spelort
Sollentuna
Transfer Magic 61
Lower 26 Lower vs. I sista sekund I sista sekund Spelort
Huddinge
I sista sekund 124
Lag ABC 40 Lag ABC vs. Lanssons Blandning Lanssons Blandning Spelort
Stockholm
Lanssons Blandning 81
Top Magic 96 Top Magic vs. Gubbröran Top Magic Spelort
Stockholm
Gubbröran 38
New Deal 5 New Deal vs. Janne Janne Spelort
Stockholm
Janne 150
Stefan A 118 Stefan A vs. Söder II Stefan A Spelort
Stockholm
Söder II 33
Ludde Ludde vs. Mountain Warriors Spelort
Stockholm
Mountain Warriors
Copperfields Copperfields vs. Stjärnskotten Spelort
Stockholm
Stjärnskotten
Forza 85 Forza vs. PLOJ Forza Spelort
Stockholm
PLOJ 71
Anki Anki vs. Överum Hult Spelort
Stockholm
Överum Hult
Cåhm 47 Cåhm vs. Golddiggers Golddiggers Spelort
Nacka
Golddiggers 92
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Åskeshamn 38 Åskeshamn vs. MÅEK Åskeshamn Spelort
Påskallavik
MÅEK 37
Helvic 86 Helvic vs. STYRLIN Helvic Spelort
Kalmar
STYRLIN 42
Blomster 31 Blomster vs. Mickes gäng Mickes gäng Spelort
Blomstermåla
Mickes gäng 63
BGÖ BGÖ vs. LIMO Spelort
Växjö
LIMO
Prefabsystem Syd Prefabsystem Syd vs. Svahns gäng Spelort
Växjö
Svahns gäng
Team MS Team MS vs. Silvermaskarna Spelort
Växjö
Silvermaskarna
Gagnan Gagnan vs. Spader Kung Spelort
Växjö
Spader Kung
IFK Karlskrona 133 IFK Karlskrona vs. Belladonna IFK Karlskrona Spelort
Karlskrona
Belladonna 19
Monikaz gubbar Monikaz gubbar vs. Pillemasarna Spelort
Sturkö
Pillemasarna
Kusinerna från landet Kusinerna från landet vs. Vilse Spelort
Ronneby
Vilse
Orange 40 Orange vs. Stagge Stagge Spelort
Sölvesborg
Stagge 93
Pias Boys 44 Pias Boys vs. växjö södra Pias Boys Spelort
Urshult
växjö södra 27
Ryd 58 Ryd vs. Älmhults BK Ryd Spelort
Ryd
Älmhults BK 31
5ess 5ess vs. Runes Rökta Spelort
Bromölla
Runes Rökta
Välj distrikt

Upplands BF

Damen efter knekten 72 Damen efter knekten vs. Strängnäs Gripen lag 5 Damen efter knekten Spelort
Enköping
Strängnäs Gripen lag 5 47
LagOmBud 61 LagOmBud vs. Queen L LagOmBud Spelort
Enköping
Queen L 50
Östhammar 35 Östhammar vs. Norra Roslagen Norra Roslagen Spelort
Östhammar
Norra Roslagen 75
Strix Strix vs. Norrtälje Spelort
Norrtälje
Norrtälje
Kortjoxarna 98 Kortjoxarna vs. Björnligan Norrtälje Kortjoxarna Spelort
Norrtälje
Björnligan Norrtälje 11
Väddö 64 Väddö vs. Rimbo JAKK Rimbo JAKK Spelort
Grisslehamn
Rimbo JAKK 81
Aronia 64 Aronia vs. Skalman Skalman Spelort
Uppsala
Skalman 71
Granarna Granarna vs. Fjuckby Hellmoppers Spelort
Uppsala
Fjuckby Hellmoppers
Showtime 85 Showtime vs. Cinqetune Showtime Spelort
Uppsala
Cinqetune 19
Sir Gif 59 Sir Gif vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 63
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Skogsbridgarna Skogsbridgarna vs. Hagfors BK Styrelsen Spelort
Hagfors
Hagfors BK Styrelsen
Arvika B-laget Arvika B-laget vs. Libigöevard Spelort
Arvika
Libigöevard
Bodanes vänner Bodanes vänner vs. Katt-Bridge Spelort
Karlstad
Katt-Bridge
Åmåls BS Håkan 25 Åmåls BS Håkan vs. Åmål Hulta Åmål Hulta Spelort
Åmål
Åmål Hulta 81
The Splintoz The Splintoz vs. Klöver 8 Spelort
Molkom
Klöver 8
Välj distrikt

Västerbottens BF

GABA GABA vs. Tetris Spelort
Umeå
Tetris
Kamraterna 4 Kamraterna vs. Lag Lerner Lag Lerner Spelort
Umeå
Lag Lerner 104
Ingalill 62 Ingalill vs. Öbergs Öbergs Spelort
Umeå
Öbergs 90
Bergquist Bergquist vs. JILL Spelort
Umeå
JILL
Skell 67 Skell vs. FOTO Skell Spelort
Skellefteå
FOTO 41
KEJ 37 KEJ vs. BOBB BOBB Spelort
Bureå
BOBB 65
Flackabaken 16 Flackabaken vs. Hundbergskroken Hundbergskroken Spelort
Norsjö
Hundbergskroken 71
Välj distrikt

Västergötlands BF

Skara Skara vs. Öhns Gård Spelort
Skara
Öhns Gård
AK4-an 35 AK4-an vs. Borås BA 1 Borås BA 1 Spelort
Svenljunga
Borås BA 1 83
Aspanäs C 52 Aspanäs C vs. Knallarna Aspanäs C Spelort
Borås
Knallarna 36
Murr 41 Murr vs. Stenstorp 3 Stenstorp 3 Spelort
Falköping
Stenstorp 3 48
Gullvi 92 Gullvi vs. Laang Gullvi Spelort
Lidköping
Laang 24
Smurfhits 42 Smurfhits vs. Öfvermans Smurfhits Spelort
Skövde
Öfvermans 32
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Tre knektar och en kung 71 Tre knektar och en kung vs. Skogs BK Tre knektar och en kung Spelort
Örnsköldsvik
Skogs BK 56
Två plus två Två plus två vs. Nipan Spelort
Sollefteå
Nipan
AJ 80 AJ vs. SOSK AJ Spelort
Sollefteå
SOSK 42
Näsåker Hotspur Näsåker Hotspur vs. Tjejligan Spelort
Näsåker
Tjejligan
Välj distrikt

Örebro läns BF

Tur och Retur 51 Tur och Retur vs. 1921 Tur och Retur Spelort
Hallsberg
1921 49
Slaktarna 121 Slaktarna vs. Hallsberg Nästa Slaktarna Spelort
Hallsberg
Hallsberg Nästa 15
ABK Singelton Askersund 8 ABK Singelton Askersund vs. Den långa vägen Den långa vägen Spelort
Askersund
Den långa vägen 73
Nora BK K-G 58 Nora BK K-G vs. Mamma Mu Mamma Mu Spelort
Örebro
Mamma Mu 61
Björnligan 70 Björnligan vs. BK Gröna Kvistar Björnligan Spelort
Örebro
BK Gröna Kvistar 25
Dejo 101 Dejo vs. Snurre Sprätt Dejo Spelort
Örebro
Snurre Sprätt 46
Visst nappar det 113 Visst nappar det vs. Öreladies Visst nappar det Spelort
Frövi
Öreladies 31
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Kisa SAS 59 Kisa SAS vs. Kisa KapJocke Kisa SAS Spelort
Kisa
Kisa KapJocke 58
Världens Ände Svante 61 Världens Ände Svante vs. Världens Ände Leif Världens Ände Svante Spelort
Trosa
Världens Ände Leif 50
Andrzej 80 Andrzej vs. Världens Ände Kent Andrzej Spelort
Trosa
Världens Ände Kent 57
Världens Ände Else-Maj Världens Ände Else-Maj vs. Världens Ände Bengt Spelort
Trosa
Världens Ände Bengt
roger eriksson 81 roger eriksson vs. Gnesta BK Lennart roger eriksson Spelort
Gnesta
Gnesta BK Lennart 23
KBA Klöver 61 KBA Klöver vs. Gnesta BK Jan KBA Klöver Spelort
Katrineholm
Gnesta BK Jan 50
GNESTA BK Fredrik 100 GNESTA BK Fredrik vs. Gnesta BK Carina GNESTA BK Fredrik Spelort
Gnesta
Gnesta BK Carina 30
Stigtomta Ingegärd 16 Stigtomta Ingegärd vs. Nyköpings Gästabud Nyköpings Gästabud Spelort
Nyköping
Nyköpings Gästabud 93
Stolpskott Stolpskott vs. Wisth Spelort
Oxelösund
Wisth
Motala 98 Motala vs. Sangvinikerna Motala Spelort
Motala
Sangvinikerna 33
Norrköping City 67 Norrköping City vs. Las Wices Las Wices Spelort
Norrköping
Las Wices 70
Peking 47 Peking vs. Lunkan Lunkan Spelort
Norrköping
Lunkan 68
Lirarna Lirarna vs. Mixarna Spelort
Linköping
Mixarna
Björling Björling vs. No Trump Spelort
Linköping
No Trump
Team Zang 71 Team Zang vs. Frissan Team Zang Spelort
Linköping
Frissan 40
Hot Iron 69 Hot Iron vs. vimmerby 1 Hot Iron Spelort
Gryt
vimmerby 1 18
Västervik Järneström 50 Västervik Järneström vs. Överums Schäfer Västervik Järneström Spelort
Västervik
Överums Schäfer 42
Vintage 13 Vintage vs. San Sac San Sac Spelort
Linköping
San Sac 110
Välj distrikt