Svenska Cupen 2019 - Rond 5

Spelperiod: 13 Jun - 25 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (3)Jönköpings läns BF (3)Upplands BF (3)
Dalabridgen (3)Medelpads BFVärmland-Dals BF (1)
Gotlands BFMälardalens BF (3)Västerbottens BF (3)
Gävleborgs BF (3)Norrbottens BF (1)Västergötlands BF (4)
Göteborgs BF (2)Skånes BF (7)Ångermanlands BF (1)
Hallands BF (4)Stockholms BF (8)Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (3)Sydöstra Sveriges BF (5)Östra Mellansvenska (6)
66 matcher

Bohuslän-Dals BF

Sten a sund Sten a sund vs. orust Spelort
Stenungsund
orust
Kungshamns Sega Gubbar Kungshamns Sega Gubbar vs. Gråberg Spelort
Kungshamn
Gråberg
Lille Skutt Lille Skutt vs. BUCK Spelort
Strömstad
BUCK
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon PivoPöjkon vs. Sang Frois Spelort
Malung
Sang Frois
Mårtanberg med bil Mårtanberg med bil vs. Fridens Liljor Spelort
Rättvik
Fridens Liljor
Hedemora BS Holmgång Hedemora BS Holmgång vs. Carmen Spelort
Hedemora
Carmen
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Prego Prego vs. BK Hudik Spelort
Bollnäs
BK Hudik
Kreti och Pleti Kreti och Pleti vs. Jöns Spelort
Gävle
Jöns
ZMRZLINA ZMRZLINA vs. Greven Spelort
Gävle
Greven
Välj distrikt

Göteborgs BF

Frölunda 1 Frölunda 1 vs. BAKA Spelort
Hovås
BAKA
Sjöbergens Vänner Sjöbergens Vänner vs. Cosmos Spelort
Västra Frölunda
Cosmos
Välj distrikt

Hallands BF

Elisabeths Änglar Elisabeths Änglar vs. BK Lyx Bunk Spelort
Frillesås
BK Lyx Bunk
Rockfolket Rockfolket vs. Nissan Spelort
Villshärad
Nissan
Värö Bengt Värö Bengt vs. Albrekts BMW Spelort
Åskloster
Albrekts BMW
Albrekts Amazon Albrekts Amazon vs. Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Narre Narre vs. Fanbyn 4 Spelort
Östersund
Fanbyn 4
Fanbyn 4
Östersund
Goof Troop II
Goof Troop II
Frösön
Narre
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Jönköping Jönköping vs. Team Högland Spelort
Jönköping
Team Högland
Collryd Collryd vs. Jönamo Spelort
Bredaryd
Jönamo
Smålandsstenars BK Smålandsstenars BK vs. Ohlsenbanden Spelort
Reftele
Ohlsenbanden
Välj distrikt

Mälardalens BF

Dream Team Dream Team vs. Yellow Spelort
Västerås
Yellow
Bibi och grabbarna Bibi och grabbarna vs. Ferrari Spelort
Köping
Ferrari
ABB Tomas ABB Tomas vs. JÖRGEN Spelort
Västerås
JÖRGEN
Välj distrikt

Norrbottens BF

Mad Molly Mad Molly vs. Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon
Välj distrikt

Skånes BF

KBK Tommy KBK Tommy vs. Åhus BK Spelort
Kristianstad
Åhus BK
YSTAD YSTAD vs. Zonen Kellander Spelort
Ystad
Zonen Kellander
Munka Ingemar Munka Ingemar vs. LAMUNK Spelort
Munka-Ljungby
LAMUNK
Yes Yes vs. Landskrona Spelort
Helsingborg
Landskrona
Mr Bumble Mr Bumble vs. 55 med omnejd Spelort
Barsebäck
55 med omnejd
Tootsie Tootsie vs. Hideous Hogs Spelort
Malmö
Hideous Hogs
Team Thelma Team Thelma vs. Nilsson Spelort
Limhamn
Nilsson
Välj distrikt

Stockholms BF

Ludde Ludde vs. BridgeBertheau Spelort
Stockholm
BridgeBertheau
PLOJ PLOJ vs. Glada Miner Spelort
Stockholm
Glada Miner
Copperfields Copperfields vs. ANNA Spelort
Stockholm
ANNA
Janne Janne vs. Mango Chock Spelort
Stockholm
Mango Chock
På Tur På Tur vs. Stjärnskotten Spelort
Solna
Stjärnskotten
Golddiggers Golddiggers vs. Överum Hult Spelort
Stockholm
Överum Hult
Kaptenens lag Kaptenens lag vs. Wisby Spelort
Solna
Wisby
Strandgänget Strandgänget vs. GNESTA BK Fredrik Spelort
Bromma
GNESTA BK Fredrik
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Helvic Helvic vs. Västervik Järneström Spelort
Kalmar
Västervik Järneström
Ryd Ryd vs. Prefabsystem Syd Spelort
Ryd
Prefabsystem Syd
Svahns gäng Svahns gäng vs. Team MS Spelort
Växjö
Team MS
Kusinerna från landet Kusinerna från landet vs. Monikaz gubbar Spelort
Ronneby
Monikaz gubbar
Stagge Stagge vs. Sonjas Pågar Spelort
Sölvesborg
Sonjas Pågar
Välj distrikt

Upplands BF

Väddö Väddö vs. Strix Spelort
Grisslehamn
Strix
Sir Gif Sir Gif vs. Granarna Spelort
Uppsala
Granarna
Skalman Skalman vs. Queen L Spelort
Knivsta
Queen L
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Out Of Bounds Out Of Bounds vs. Bodanes vänner Spelort
Årjäng
Bodanes vänner
Välj distrikt

Västerbottens BF

BOBB BOBB vs. LBK Phelle Spelort
Skellefteå
LBK Phelle
Öbergs Öbergs vs. Bergquist Spelort
Umeå
Bergquist
Skell Skell vs. Kamraterna Spelort
Skellefteå
Kamraterna
Välj distrikt

Västergötlands BF

Laang Laang vs. Stenstorp 3 Spelort
Lidköping
Stenstorp 3
Gullvi Gullvi vs. Murr Spelort
Lidköping
Murr
Aspanäs C Aspanäs C vs. Vilda Västern Spelort
Borås
Vilda Västern
Knallarna Knallarna vs. 99an Spelort
Borås
99an
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Nipan Nipan vs. Tre knektar och en kung Spelort
Sollefteå
Tre knektar och en kung
Välj distrikt

Örebro läns BF

Nora BK K-G Nora BK K-G vs. Katt-Bridge Spelort
Örebro
Katt-Bridge
Slaktarna Slaktarna vs. Den långa vägen Spelort
Hallsberg
Den långa vägen
Visst nappar det Visst nappar det vs. BK Gröna Kvistar Spelort
Frövi
BK Gröna Kvistar
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Överums Schäfer Överums Schäfer vs. Mickes gäng Spelort
Gamleby
Mickes gäng
Gnesta BK Jan Gnesta BK Jan vs. roger eriksson Spelort
Gnesta
roger eriksson
Team Zang Team Zang vs. Wisth Spelort
Linköping
Wisth
Kisa SAS Kisa SAS vs. Nyköpings Gästabud Spelort
Kisa
Nyköpings Gästabud
Vintage Vintage vs. Lirarna Spelort
Linköping
Lirarna
San Sac San Sac vs. Lunkan Spelort
Linköping
Lunkan
Välj distrikt