Svenska Cupen 2018 - Rond 6

Spelperiod: 30 Aug - 23 Sep

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (0) Jönköpings läns BF (0) Upplands BF (1)
Dalabridgen (0) Medelpads BF (0) Värmland-Dals BF (1)
Gotlands BF (0) Mälardalens BF (2) Västerbottens BF (1)
Gävleborgs BF (2) Norrbottens BF (1) Västergötlands BF (1)
Göteborgs BF (3) Skånes BF (3) Ångermanlands BF (0)
Hallands BF (3) Stockholms BF (4) Örebro läns BF (2)
Jämtland-Härjedalen (1) S-Ö. Sveriges BF (3) Ö. M-svenska BF (4)

Gävleborgs BF

ZMRZLINA 77 ZMRZLINA vs. BK Hudik ZMRZLINA Spelort
Gävle
BK Hudik 21
Rochrimani 57 Rochrimani vs. Hälls änglar Rochrimani Spelort
Bollnäs
Hälls änglar 38
Välj distrikt

Göteborgs BF

Trollmors Nissar Trollmors Nissar vs. 99an Spelort
Göteborg
99an
Morebid 27 Morebid vs. kungshamns sega gubbar kungshamns sega gubbar Spelort
Göteborg
kungshamns sega gubbar 47
Deadwood Lerum 34 Deadwood Lerum vs. Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget Spelort
Stenkullen
Fem stoppar spöktåget 51
Välj distrikt

Hallands BF

Team west coast 51 Team west coast vs. Team Heterogena Team west coast Spelort
Gullbrandstorp
Team Heterogena 26
Kungsbacka stensture 47 Kungsbacka stensture vs. ALBREKTS  T-BONE ALBREKTS T-BONE Spelort
Kungsbacka
ALBREKTS T-BONE 54
Allians MGB 22 Allians MGB vs. Albrekts Grimeton Albrekts Grimeton Spelort
Veinge
Albrekts Grimeton 52
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Ingrid Ingrid vs. Tetris Spelort
Krokom
Tetris
Välj distrikt

Mälardalens BF

Dream Team 43 Dream Team vs. Lag Om Bud Lag Om Bud Spelort
Västerås
Lag Om Bud 47
ABB Tomas 34 ABB Tomas vs. St Eskil St Eskil Spelort
Västerås
St Eskil 62
Välj distrikt

Norrbottens BF

Team Paper Moon Team Paper Moon vs. Optimisterna Spelort
Boden
Optimisterna
Välj distrikt

Skånes BF

Ystad 56 Ystad vs. kbk tomy Ystad Spelort
Ystad
kbk tomy 42
Tootsie 55 Tootsie vs. 55 med omnejd Tootsie Spelort
Malmö
55 med omnejd 32
Landskrona 36 Landskrona vs. Nilsson Nilsson Spelort
Helsingborg
Nilsson 46
Välj distrikt

Stockholms BF

PLOJ 55 PLOJ vs. FunBridge FunBridge Spelort
Stockholm
FunBridge 58
Zinklådan 59 Zinklådan vs. Glada Miner Zinklådan Spelort
Spånga
Glada Miner 34
ANNA 42 ANNA vs. Ludde ANNA Spelort
Sundbyberg
Ludde 35
NO GOLD 62 NO GOLD vs. BridgeBertheau NO GOLD Spelort
Stockholm
BridgeBertheau 60
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Mickes gäng 52 Mickes gäng vs. Åskeshamn Åskeshamn Spelort
Kalmar
Åskeshamn 59
Kusinerna 42 Kusinerna vs. Lag Älwö Lag Älwö Spelort
Ronneby
Lag Älwö 53
Växjö 93 Växjö vs. Stagge Växjö Spelort
Växjö
Stagge 29
Välj distrikt

Upplands BF

Greven 67 Greven vs. Aronia Greven Spelort
Uppsala
Aronia 35
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta 58 Åmål Hulta vs. Axen Åmål Hulta Spelort
Åmål
Axen 26
Välj distrikt

Västerbottens BF

Lerner 53 Lerner vs. Westman Westman Spelort
Umeå
Westman 53
Välj distrikt

Västergötlands BF

Öfvermans Spelcafe 44 Öfvermans Spelcafe vs. Gullvi Gullvi Spelort
Skövde
Gullvi 53
Välj distrikt

Örebro läns BF

Berlin Road Berlin Road vs. Gubbvarning Spelort
Örebro
Gubbvarning
Björnligan Björnligan vs. Slaktarna Spelort
Örebro
Slaktarna
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Lirarna 44 Lirarna vs. Jönköping Jönköping Spelort
Linköping
Jönköping 57
Team Zang 73 Team Zang vs. Tomtar och troll Team Zang Spelort
Linköping
Tomtar och troll 39
Nyköpings gästabud 34 Nyköpings gästabud vs. San Sac San Sac Spelort
Nyköping
San Sac 69
Roger Eriksson 57 Roger Eriksson vs. Norrköping City Norrköping City Spelort
Gnesta
Norrköping City 79
Välj distrikt