Svenska Cupen 2018 - Rond 5

Spelperiod: 13 Jun - 26 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2) Jönköpings läns BF (2) Upplands BF (3)
Dalabridgen (2) Medelpads BF (2) Värmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (1) Mälardalens BF (4) Västerbottens BF (2)
Gävleborgs BF (2) Norrbottens BF (2) Västergötlands BF (3)
Göteborgs BF (4) Skånes BF (7) Ångermanlands BF (0)
Hallands BF (5) Stockholms BF (6) Örebro läns BF (2)
Jämtland-Härjedalen (1) S-Ö. Sveriges BF (6) Ö. M-svenska BF (6)

Bohuslän-Dals BF

Axen 44 Axen vs. Sten a sund Axen Spelort
Uddevalla
Sten a sund 37
kungshamns sega gubbar 78 kungshamns sega gubbar vs. Quadriga aurea kungshamns sega gubbar Spelort
Kungshamn
Quadriga aurea 20
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon 41 PivoPöjkon vs. Hälls änglar Hälls änglar Spelort
Lima
Hälls änglar 69
Knätofs 32 Knätofs vs. Gubbvarning Gubbvarning Spelort
Rättvik
Gubbvarning 95
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret 24 Sudret vs. PLOJ PLOJ Spelort
Stånga
PLOJ 48
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Spridda Skurar och Lite Solsken 30 Spridda Skurar och Lite Solsken vs. Rochrimani Rochrimani Spelort
Gävle
Rochrimani 43
Reverse 20 Reverse vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Sandviken
ZMRZLINA 47
Välj distrikt

Göteborgs BF

Morebid 53 Morebid vs. ORUST Morebid Spelort
Göteborg
ORUST 37
Deadwood Lerum 59 Deadwood Lerum vs. KungälvMarstrand Deadwood Lerum Spelort
Stenkullen
KungälvMarstrand 44
kungens vänner 49 kungens vänner vs. Trollmors Nissar Trollmors Nissar Spelort
Göteborg
Trollmors Nissar 71
Fem stoppar spöktåget 37 Fem stoppar spöktåget vs. Vilda Västern Fem stoppar spöktåget Spelort
Göteborg
Vilda Västern 30
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka stensture 30 Kungsbacka stensture vs. Bunk Kungsbacka stensture Spelort
Kungsbacka
Bunk 24
Albrekts Grimeton 92 Albrekts Grimeton vs. Albrekts Svang Albrekts Grimeton Spelort
Varberg
Albrekts Svang 24
Albrekts klöver 22 Albrekts klöver vs. Team west coast Team west coast Spelort
Varberg
Team west coast 77
ALBREKTS T-BONE 58 ALBREKTS  T-BONE vs. Albrekts Callenberg ALBREKTS T-BONE Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg 51
Skaparna Skaparna vs. Allians MGB Allians MGB Spelort
Halmstad
Allians MGB W.O
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Goof Troop II 30 Goof Troop II vs. Ingrid Ingrid Spelort
Frösön
Ingrid 83
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Tomtar och troll 69 Tomtar och troll vs. Anderstorps Kungar Tomtar och troll Spelort
Jönköping
Anderstorps Kungar 45
Jönköping 66 Jönköping vs. Collryd Jönköping Spelort
Jönköping
Collryd 55
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman 70 Westman vs. Narre Westman Spelort
Sundsvall
Narre 41
Lazy Jacks 35 Lazy Jacks vs. BK Hudik BK Hudik Spelort
Sundsvall
BK Hudik 54
Välj distrikt

Mälardalens BF

Särnberg 46 Särnberg vs. Roger Eriksson Roger Eriksson Spelort
Strängnäs
Roger Eriksson 55
LATOST 17 LATOST vs. St Eskil St Eskil Spelort
Arboga
St Eskil 62
ABB Tomas 51 ABB Tomas vs. ABB Old Guys ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Old Guys 31
Juncta Valenta 46 Juncta Valenta vs. Dream Team Dream Team Spelort
Västerås
Dream Team 54
Välj distrikt

Norrbottens BF

I tredje Hand 15 I tredje Hand vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 152
Optimisterna 66 Optimisterna  vs. Hundbergskroken Optimisterna Spelort
Piteå
Hundbergskroken 38
Välj distrikt

Skånes BF

Sonjas Pågar 20 Sonjas Pågar vs. kbk tomy kbk tomy Spelort
Everöd
kbk tomy 55
Ystad 80 Ystad vs. Mannen med Hatten Ystad Spelort
Ystad
Mannen med Hatten 76
Munka Ingemar 62 Munka Ingemar vs. Landskrona Landskrona Spelort
Munka-Ljungby
Landskrona 67
Team Heterogena 68 Team Heterogena vs. Västra Bjäre Norman Team Heterogena Spelort
Helsingborg
Västra Bjäre Norman 34
55 med omnejd 44 55 med omnejd vs. Lavec Extra 55 med omnejd Spelort
Hjärup
Lavec Extra 29
Tootsie 89 Tootsie vs. Scania Bridgekonsult Tootsie Spelort
Malmö
Scania Bridgekonsult 46
Nilsson 62 Nilsson vs. The Overdogs Nilsson Spelort
Arlöv
The Overdogs 48
Välj distrikt

Stockholms BF

Roffes vänner 28 Roffes vänner vs. FunBridge FunBridge Spelort
Sollentuna
FunBridge 63
Mindthegap 43 Mindthegap vs. NO GOLD NO GOLD Spelort
Stockholm
NO GOLD 50
Athena 31 Athena vs. Zinklådan Zinklådan Spelort
Täby
Zinklådan 78
Ludde 65 Ludde vs. Gubbröran Ludde Spelort
Stockholm
Gubbröran 30
SYSON 27 SYSON vs. BridgeBertheau BridgeBertheau Spelort
Gustavsberg
BridgeBertheau 57
ANNA 36 ANNA vs. Silow ANNA Spelort
Sundbyberg
Silow 24
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Åskeshamn 49 Åskeshamn vs. MÅEK Åskeshamn Spelort
Påskallavik
MÅEK 16
NYBODA 38 NYBODA vs. Mickes gäng Mickes gäng Spelort
Nybro
Mickes gäng 60
Växjö 60 Växjö vs. Spader Kung Växjö Spelort
Växjö
Spader Kung 7
Lag Älwö 55 Lag Älwö vs. Pias Boys Lag Älwö Spelort
Älmhult
Pias Boys 50
Kusinerna 87 Kusinerna vs. 5ess Kusinerna Spelort
Ronneby
5ess 10
Stagge 120 Stagge vs. Veronica Helenius Stagge Spelort
Sölvesborg
Veronica Helenius 7
Välj distrikt

Upplands BF

Väddö 32 Väddö vs. Greven Greven Spelort
Grisslehamn
Greven 62
Aronia 46 Aronia vs. Skalman Aronia Spelort
Uppsala
Skalman 44
Tre och en halv män 44 Tre och en halv män vs. Lag Om Bud Lag Om Bud Spelort
Uppsala
Lag Om Bud 68
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta 70 Åmål Hulta vs. Arvika B-laget Åmål Hulta Spelort
Åmål
Arvika B-laget 49
The Splintoz 48 The Splintoz vs. Berlin Road Berlin Road Spelort
Molkom
Berlin Road 50
Välj distrikt

Västerbottens BF

Lerner 63 Lerner vs. Bergqvist Lerner Spelort
Umeå
Bergqvist 30
Tetris 111 Tetris vs. FOTO Tetris Spelort
Umeå
FOTO 47
Välj distrikt

Västergötlands BF

Öfvermans Spelcafe 97 Öfvermans Spelcafe vs. Ingen aning Öfvermans Spelcafe Spelort
Skövde
Ingen aning 40
Murr 23 Murr vs. Gullvi Gullvi Spelort
Falköping
Gullvi 81
Raset 38 Raset vs. 99an 99an Spelort
Alingsås
99an 63
Välj distrikt

Örebro läns BF

Visst nappar det 46 Visst nappar det vs. Slaktarna Slaktarna Spelort
Frövi
Slaktarna 47
BK Gröna kvistar 26 BK Gröna kvistar vs. Björnligan Björnligan Spelort
Örebro
Björnligan 31
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Nyköpings gästabud 72 Nyköpings gästabud vs. GNESTA BK FRIPPE Nyköpings gästabud Spelort
Nyköping
GNESTA BK FRIPPE 56
Gnesta BK Jan 41 Gnesta BK Jan vs. Glada Miner Glada Miner Spelort
Gnesta
Glada Miner 63
Motala 63 Motala vs. San Sac San Sac Spelort
Motala
San Sac 85
Lirarna 44 Lirarna vs. Peking Lirarna Spelort
Linköping
Peking 31
Frissan 40 Frissan vs. Norrköping City Norrköping City Spelort
Linköping
Norrköping City 90
Team Zang 60 Team Zang vs. vintage Team Zang Spelort
Linköping
vintage 9
Välj distrikt