Svenska Cupen 2018 - Rond 4

Spelperiod: 04 May - 10 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6) Jönköpings läns BF (3) Upplands BF (8)
Dalabridgen (4) Medelpads BF (1) Värmland-Dals BF (3)
Gotlands BF (0) Mälardalens BF (7) Västerbottens BF (5)
Gävleborgs BF (5) Norrbottens BF (3) Västergötlands BF (6)
Göteborgs BF (7) Skånes BF (14) Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (10) Stockholms BF (13) Örebro läns BF (5)
Jämtland-Härjedalen (2) S-Ö. Sveriges BF (12) Ö. M-svenska BF (12)

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt 35 Lille Skutt vs. Axen Axen Spelort
Strömstad
Axen 49
Team Väjern 15 Team Väjern vs. kungshamns sega gubbar kungshamns sega gubbar Spelort
Kungshamn
kungshamns sega gubbar 85
Fyra Ruter 35 Fyra Ruter vs. KungälvMarstrand KungälvMarstrand Spelort
Kyrkesund
KungälvMarstrand 74
LABB 36 LABB vs. ORUST ORUST Spelort
Trollhättan
ORUST 88
Quadriga aurea 56 Quadriga aurea vs. 1577 Quadriga aurea Spelort
Vänersborg
1577 31
Petrapak 34 Petrapak vs. Sten a sund Sten a sund Spelort
Svenshögen
Sten a sund 66
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon 58 PivoPöjkon vs. PJO PivoPöjkon Spelort
Lima
PJO 53
Knätofs 76 Knätofs vs. Falun United Knätofs Spelort
Rättvik
Falun United 44
Hedemora BS WCHF 36 Hedemora BS WCHF vs. Hälls änglar Hälls änglar Spelort
Hedemora
Hälls änglar 54
Gubbvarning 106 Gubbvarning vs. De sista entusiasterna Gubbvarning Spelort
Ludvika
De sista entusiasterna 28
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 49 BK Hudik vs. RUSZ BK Hudik Spelort
Hudiksvall
RUSZ 39
Spridda Skurar och Lite Solsken 57 Spridda Skurar och Lite Solsken vs. Prego Spridda Skurar och Lite Solsken Spelort
Gävle
Prego 43
SKUGÄBO 49 SKUGÄBO vs. Rochrimani Rochrimani Spelort
Gävle
Rochrimani 50
Guldjokern 22 Guldjokern vs. Reverse Reverse Spelort
Gävle
Reverse 75
Sandviken BK Bertil 36 Sandviken BK Bertil vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Sandviken
ZMRZLINA 50
Välj distrikt

Göteborgs BF

Deadwood Lerum 60 Deadwood Lerum vs. Vårgårda Deadwood Lerum Spelort
Stenkullen
Vårgårda 19
Vilda Västern 77 Vilda Västern vs. UPPSTÄLLNING Vilda Västern Spelort
Mölndal
UPPSTÄLLNING 46
Fem stoppar spöktåget 64 Fem stoppar spöktåget vs. Arton Fem stoppar spöktåget Spelort
Göteborg
Arton 56
Morebid 56 Morebid vs. Moore Boys Morebid Spelort
Göteborg
Moore Boys 39
Trollmors Nissar 57 Trollmors Nissar vs. Englunds Vänner Trollmors Nissar Spelort
Göteborg
Englunds Vänner 44
99an W.O 99an vs. Farmers 99an Spelort
Göteborg
Farmers
kungens vänner 65 kungens vänner vs. BARKAT kungens vänner Spelort
Göteborg
BARKAT 5
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka HELG 26 Kungsbacka HELG vs. Bunk Bunk Spelort
Kungsbacka
Bunk 102
Kungsbacka stensture 65 Kungsbacka stensture vs. Frilleskog Kungsbacka stensture Spelort
Kungsbacka
Frilleskog 49
ALBREKTS T-BONE 64 ALBREKTS  T-BONE vs. Albrekts Seniorer ALBREKTS T-BONE Spelort
Varberg
Albrekts Seniorer 28
Albrekts BMW 20 Albrekts BMW vs. Albrekts Grimeton Albrekts Grimeton Spelort
Varberg
Albrekts Grimeton 41
Värö Tullamore 52 Värö Tullamore vs. Albrekts Svang Albrekts Svang Spelort
Väröbacka
Albrekts Svang 68
Bk Albrekts Dubbeltuppen 46 Bk Albrekts Dubbeltuppen vs. Albrekts Callenberg Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg 75
Veddige ETNA 21 Veddige ETNA vs. Albrekts klöver Albrekts klöver Spelort
Veddige
Albrekts klöver 69
TRAP 37 TRAP vs. Team west coast Team west coast Spelort
Laholm
Team west coast 85
Kapten Klöver 27 Kapten Klöver vs. Skaparna Skaparna Spelort
Halmstad
Skaparna 64
Allians MGB 58 Allians MGB vs. Kortoxarna Laholm Allians MGB Spelort
Veinge
Kortoxarna Laholm 46
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Vira 48 Vira vs. Narre Narre Spelort
Frösön
Narre 86
Ingrid 57 Ingrid vs. Fanbyn 4 Ingrid Spelort
Krokom
Fanbyn 4 47
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Tomtar och troll 79 Tomtar och troll vs. Jönamo Tomtar och troll Spelort
Jönköping
Jönamo 56
Smålandsstenars BK 65 Smålandsstenars BK vs. Collryd Collryd Spelort
Reftele
Collryd 70
Anderstorps Kungar 52 Anderstorps Kungar vs. Felldin Anderstorps Kungar Spelort
Anderstorp
Felldin 27
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman 112 Westman vs. Sollefteå BK Nipan Westman Spelort
Sundsvall
Sollefteå BK Nipan 14
Välj distrikt

Mälardalens BF

Särnberg 66 Särnberg vs. PACC Särnberg Spelort
Strängnäs
PACC 31
St Eskil 72 St Eskil vs. Lag Micke St Eskil Spelort
Eskilstuna
Lag Micke 31
Sang Frois 16 Sang Frois vs. ABB Old Guys ABB Old Guys Spelort
Avesta
ABB Old Guys 43
klaebos Grabbar 26 klaebos Grabbar vs. Juncta Valenta Juncta Valenta Spelort
Kungsör
Juncta Valenta 46
Dream Team 45 Dream Team vs. Bibi och grabbarna Dream Team Spelort
Västerås
Bibi och grabbarna 30
ABB Tomas 150 ABB Tomas vs. ABB Blåbär -76 ABB Tomas Spelort
Västerås
ABB Blåbär -76 15
LATOST 80 LATOST vs. Dejo LATOST Spelort
Arboga
Dejo 20
Välj distrikt

Norrbottens BF

Trash 26 Trash vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 76
KALLE 28 KALLE vs. I tredje Hand I tredje Hand Spelort
Luleå
I tredje Hand 85
Optimisterna 59 Optimisterna  vs. LBK Phelle Optimisterna Spelort
Piteå
LBK Phelle 58
Välj distrikt

Skånes BF

EFOS 36 EFOS vs. kbk tomy kbk tomy Spelort
Broby
kbk tomy 67
Jannes Gäng 33 Jannes Gäng vs. Sonjas Pågar Sonjas Pågar Spelort
Hässleholm
Sonjas Pågar 76
MunOL 49 MunOL vs. Västra Bjäre Norman Västra Bjäre Norman Spelort
Båstad
Västra Bjäre Norman 57
Munka Ingemar 49 Munka Ingemar vs. Bk Tre Sang Leif Munka Ingemar Spelort
Munka-Ljungby
Bk Tre Sang Leif 47
Team Heterogena 73 Team Heterogena vs. Munka Ljungby BS Team Heterogena Spelort
Helsingborg
Munka Ljungby BS 39
Kullabygden 4 18 Kullabygden 4 vs. Landskrona Landskrona Spelort
Domsten
Landskrona 52
Ystad 38 Ystad vs. Zonen Kellander Ystad Spelort
Ystad
Zonen Kellander 37
Zonett 22 Zonett vs. Tootsie Tootsie Spelort
Trelleborg
Tootsie 87
Sunshine 23 Sunshine vs. The Overdogs The Overdogs Spelort
Falsterbo
The Overdogs 101
Nilsson 57 Nilsson vs. Skånebyar Nilsson Spelort
Arlöv
Skånebyar 43
Mannen med Hatten 55 Mannen med Hatten vs. LUCK Återbud Mannen med Hatten Spelort
Malmö
LUCK Återbud 52
Lavec Extra 37 Lavec Extra vs. SKÅNe - CHECK Lavec Extra Spelort
Malmö
SKÅNe - CHECK 22
Lunds BK Herr Larsson 12 Lunds BK Herr Larsson vs. 55 med omnejd 55 med omnejd Spelort
Lund
55 med omnejd 114
Lunds BK LUCK 48 Lunds BK LUCK vs. Scania Bridgekonsult Scania Bridgekonsult Spelort
Lund
Scania Bridgekonsult 60
Välj distrikt

Stockholms BF

Kurabu no eito 38 Kurabu no eito vs. Sudret Sudret Spelort
Haninge
Sudret 42
NO GOLD 94 NO GOLD vs. Bengans Lärljungar NO GOLD Spelort
Stockholm
Bengans Lärljungar 20
ANNA 86 ANNA vs. Strandgänget ANNA Spelort
Sundbyberg
Strandgänget 65
Bahaj 52 Bahaj vs. Gubbröran Gubbröran Spelort
Stockholm
Gubbröran 58
Lanssons Blandning 44 Lanssons Blandning vs. Zinklådan Zinklådan Spelort
Hägersten
Zinklådan 78
Golddiggers 41 Golddiggers vs. FunBridge FunBridge Spelort
Stockholm
FunBridge 51
QQQ 36 QQQ vs. Silow Silow Spelort
Lidingö
Silow 88
Stefan A 29 Stefan A vs. PLOJ PLOJ Spelort
Stockholm
PLOJ 89
Phils 37 Phils vs. Mindthegap Mindthegap Spelort
Stockholm
Mindthegap 40
Norrortsbrigaden 25 Norrortsbrigaden vs. Glada Miner Glada Miner Spelort
Täby
Glada Miner 72
BridgeBertheau 77 BridgeBertheau vs. Transfer Magic BridgeBertheau Spelort
Täby
Transfer Magic 55
Ludde 72 Ludde vs. huljarn Ludde Spelort
Stockholm
huljarn 55
SYSON 48 SYSON vs. På Tur SYSON Spelort
Gustavsberg
På Tur 31
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

MÅEK 42 MÅEK vs. Fallebo MÅEK Spelort
Vimmerby
Fallebo 37
Mickes gäng 62 Mickes gäng vs. Döderhultarna Mickes gäng Spelort
Kalmar
Döderhultarna 46
Helvic Öst 53 Helvic Öst vs. Åskeshamn Åskeshamn Spelort
Färjestaden
Åskeshamn 85
Växjö Ingebud 61 Växjö Ingebud vs. NYBODA NYBODA Spelort
Ingelstad
NYBODA 62
Gagnand 29 Gagnand vs. Lag Älwö Lag Älwö Spelort
Växjö
Lag Älwö 53
Växjö 77 Växjö vs. Hovmantorp Växjö Spelort
Växjö
Hovmantorp 24
Silvermaskarna 33 Silvermaskarna vs. Pias Boys Pias Boys Spelort
Växjö
Pias Boys 68
Spader Kung 69 Spader Kung vs. Team MS Växjö Spader Kung Spelort
Växjö
Team MS Växjö 49
Kusinerna 46 Kusinerna vs. Karlskrona BK Lag 1 Kusinerna Spelort
Ronneby
Karlskrona BK Lag 1 43
Veronica Helenius 38 Veronica Helenius vs. Pillemasarna Veronica Helenius Spelort
Sölvesborg
Pillemasarna 33
Stagge 59 Stagge vs. Ryd Stagge Spelort
Sölvesborg
Ryd 47
5ess 50 5ess vs. Österbergs Dragoner 5ess Spelort
Bromölla
Österbergs Dragoner 45
Välj distrikt

Upplands BF

Jo-Jotte 28 Jo-Jotte vs. Väddö Väddö Spelort
Uppsala
Väddö 61
Kjell och Co 29 Kjell och Co vs. Greven Greven Spelort
Uppsala
Greven 31
Tre och en halv män 100 Tre och en halv män vs. Fyris Doc Tre och en halv män Spelort
Uppsala
Fyris Doc 61
Mälargodset 50 Mälargodset vs. Aronia Aronia Spelort
Uppsala
Aronia 52
Integ 46 Integ vs. Skalman Skalman Spelort
Uppsala
Skalman 50
LAG HÅRT 31 LAG HÅRT vs. Athena Athena Spelort
Norrtälje
Athena 65
Queen L 31 Queen L vs. Roffes vänner Roffes vänner Spelort
Enköping
Roffes vänner 34
Lag Om Bud 63 Lag Om Bud vs. Strängnäs Gripen Lag Om Bud Spelort
Enköping
Strängnäs Gripen 23
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Skogsbridgarna 40 Skogsbridgarna vs. The Splintoz The Splintoz Spelort
Hagfors
The Splintoz 89
Out Of Bounds 39 Out Of Bounds vs. Arvika B-laget Arvika B-laget Spelort
Årjäng
Arvika B-laget 57
Åmål Hulta 116 Åmål Hulta vs. BALL Åmål Hulta Spelort
Åmål
BALL 3
Välj distrikt

Västerbottens BF

FOTO 52 FOTO vs. Kurt FOTO Spelort
Skellefteå
Kurt 51
Hundbergskroken 107 Hundbergskroken vs. KEJ Hundbergskroken Spelort
Malå
KEJ 19
Tetris 81 Tetris vs. Öbergs Tetris Spelort
Umeå
Öbergs 64
Björkens damer 36 Björkens damer vs. Bergqvist Bergqvist Spelort
Umeå
Bergqvist 73
Kamraterna 33 Kamraterna vs. Lerner Lerner Spelort
Umeå
Lerner 84
Välj distrikt

Västergötlands BF

Ingen aning 58 Ingen aning vs. Påhlsson Ingen aning Spelort
Skövde
Påhlsson 56
Öfvermans Spelcafe 50 Öfvermans Spelcafe vs. Västgöta Ryttare Öfvermans Spelcafe Spelort
Skövde
Västgöta Ryttare 33
Staffans Drängar 54 Staffans Drängar vs. Gullvi Gullvi Spelort
Falköping
Gullvi 103
Ulricehamn 56 Ulricehamn vs. Jönköping Jönköping Spelort
Ulricehamn
Jönköping 68
Murr 50 Murr vs. Borås BA 1 Murr Spelort
Falköping
Borås BA 1 35
Borås Seniorerna 17 Borås Seniorerna vs. Raset Raset Spelort
Borås
Raset 61
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Näsåker Hotspur 25 Näsåker Hotspur vs. Goof Troop II Goof Troop II Spelort
Näsåker
Goof Troop II 52
Team Box 33 Team Box vs. Lazy Jacks Lazy Jacks Spelort
Lugnvik
Lazy Jacks 45
Välj distrikt

Örebro läns BF

lag linde 35 lag linde vs. BK Gröna kvistar BK Gröna kvistar Spelort
Lindesberg
BK Gröna kvistar 104
Mamma mu 30 Mamma mu vs. Visst nappar det Visst nappar det Spelort
Örebro
Visst nappar det 135
Berlin Road 104 Berlin Road vs. Örebridgen - Lanna Berlin Road Spelort
Örebro
Örebridgen - Lanna 36
Nikita 29 Nikita vs. Björnligan Björnligan Spelort
Fjugesta
Björnligan 62
Slaktarna 67 Slaktarna vs. Ruterfemman Slaktarna Spelort
Hallsberg
Ruterfemman 32
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

RIKI 52 RIKI vs. Lirarna Lirarna Spelort
Kisa
Lirarna 77
Kisa SAS 14 Kisa SAS vs. vintage vintage Spelort
Kisa
vintage 41
Hot Iron 39 Hot Iron vs. Peking Peking Spelort
Gryt
Peking 49
Sangvinikerna 14 Sangvinikerna vs. Team Zang Team Zang Spelort
Motala
Team Zang 115
Frissan 63 Frissan vs. Fåglarna Frissan Spelort
Linköping
Fåglarna 15
Motala W.O Motala vs. Jönssonligan Motala Spelort
Motala
Jönssonligan
San Sac 136 San Sac vs. Bråvalla San Sac Spelort
Linköping
Bråvalla 0
Norrköping City 77 Norrköping City vs. Wisth Norrköping City Spelort
Norrköping
Wisth 48
Nyköpings gästabud 73 Nyköpings gästabud vs. Katrineholms BA Klöver Nyköpings gästabud Spelort
Nyköping
Katrineholms BA Klöver 12
Roger Eriksson 42 Roger Eriksson vs. Världens ände Bengt Roger Eriksson Spelort
Gnesta
Världens ände Bengt 29
Lag Stigtomta 33 Lag Stigtomta vs. GNESTA BK FRIPPE GNESTA BK FRIPPE Spelort
Nyköping
GNESTA BK FRIPPE 60
Gnesta BK Jan 102 Gnesta BK Jan vs. Andrzej Gnesta BK NBS Gnesta BK Jan Spelort
Gnesta
Andrzej Gnesta BK NBS 15
Välj distrikt