Svenska Cupen 2018 - Rond 4

Spelperiod: 04 May - 10 Jun

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (6) Jönköpings läns BF (3) Upplands BF (8)
Dalabridgen (4) Medelpads BF (1) Värmland-Dals BF (3)
Gotlands BF (0) Mälardalens BF (7) Västerbottens BF (5)
Gävleborgs BF (5) Norrbottens BF (3) Västergötlands BF (6)
Göteborgs BF (7) Skånes BF (14) Ångermanlands BF (2)
Hallands BF (10) Stockholms BF (13) Örebro läns BF (5)
Jämtland-Härjedalen (2) S-Ö. Sveriges BF (12) Ö. M-svenska BF (12)

Bohuslän-Dals BF

Lille Skutt Lille Skutt vs. Axen Spelort
Strömstad
Axen
Team Väjern 15 Team Väjern vs. kungshamns sega gubbar kungshamns sega gubbar Spelort
Kungshamn
kungshamns sega gubbar 85
Fyra Ruter Fyra Ruter vs. KungälvMarstrand Spelort
Kyrkesund
KungälvMarstrand
LABB LABB vs. ORUST Spelort
Trollhättan
ORUST
Quadriga aurea Quadriga aurea vs. 1577 Spelort
Vänersborg
1577
Petrapak Petrapak vs. Sten a sund Spelort
Svenshögen
Sten a sund
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon PivoPöjkon vs. PJO Spelort
Lima
PJO
Knätofs Knätofs vs. Falun United Spelort
Rättvik
Falun United
Hedemora BS WCHF Hedemora BS WCHF vs. Hälls änglar Spelort
Hedemora
Hälls änglar
Gubbvarning Gubbvarning vs. De sista entusiasterna Spelort
Ludvika
De sista entusiasterna
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik BK Hudik vs. RUSZ Spelort
Hudiksvall
RUSZ
Spridda Skurar och Lite Solsken Spridda Skurar och Lite Solsken vs. Prego Spelort
Gävle
Prego
SKUGÄBO SKUGÄBO vs. Rochrimani Spelort
Gävle
Rochrimani
Guldjokern 22 Guldjokern vs. Reverse Reverse Spelort
Gävle
Reverse 75
Sandviken BK Bertil 36 Sandviken BK Bertil vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Sandviken
ZMRZLINA 50
Välj distrikt

Göteborgs BF

Deadwood Lerum Deadwood Lerum vs. Vårgårda Spelort
Stenkullen
Vårgårda
Vilda Västern Vilda Västern vs. UPPSTÄLLNING Spelort
Mölndal
UPPSTÄLLNING
Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget vs. Arton Spelort
Göteborg
Arton
Morebid Morebid vs. Moore Boys Spelort
Göteborg
Moore Boys
Trollmors Nissar Trollmors Nissar vs. Englunds Vänner Spelort
Göteborg
Englunds Vänner
99an 99an vs. Farmers Spelort
Göteborg
Farmers
kungens vänner kungens vänner vs. BARKAT Spelort
Göteborg
BARKAT
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka HELG Kungsbacka HELG vs. Bunk Spelort
Kungsbacka
Bunk
Kungsbacka stensture Kungsbacka stensture vs. Frilleskog Spelort
Kungsbacka
Frilleskog
ALBREKTS T-BONE ALBREKTS  T-BONE vs. Albrekts Seniorer Spelort
Varberg
Albrekts Seniorer
Albrekts BMW 20 Albrekts BMW vs. Albrekts Grimeton Albrekts Grimeton Spelort
Varberg
Albrekts Grimeton 41
Värö Tullamore Värö Tullamore vs. Albrekts Svang Spelort
Väröbacka
Albrekts Svang
Bk Albrekts Dubbeltuppen Bk Albrekts Dubbeltuppen vs. Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg
Veddige ETNA Veddige ETNA vs. Albrekts klöver Spelort
Veddige
Albrekts klöver
TRAP 37 TRAP vs. Team west coast Team west coast Spelort
Laholm
Team west coast 85
Kapten Klöver Kapten Klöver vs. Skaparna Spelort
Halmstad
Skaparna
Allians MGB Allians MGB vs. Kortoxarna Laholm Spelort
Veinge
Kortoxarna Laholm
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Vira Vira vs. Narre Spelort
Frösön
Narre
Ingrid 57 Ingrid vs. Fanbyn 4 Ingrid Spelort
Krokom
Fanbyn 4 47
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Tomtar och troll Tomtar och troll vs. Jönamo Spelort
Jönköping
Jönamo
Smålandsstenars BK Smålandsstenars BK vs. Collryd Spelort
Reftele
Collryd
Anderstorps Kungar Anderstorps Kungar vs. Felldin Spelort
Anderstorp
Felldin
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman 112 Westman vs. Sollefteå BK Nipan Westman Spelort
Sundsvall
Sollefteå BK Nipan 14
Välj distrikt

Mälardalens BF

Särnberg Särnberg vs. PACC Spelort
Strängnäs
PACC
St Eskil St Eskil vs. Lag Micke Spelort
Eskilstuna
Lag Micke
Sang Frois Sang Frois vs. ABB Old Guys Spelort
Avesta
ABB Old Guys
klaebos Grabbar klaebos Grabbar vs. Juncta Valenta Spelort
Kungsör
Juncta Valenta
Dream Team Dream Team vs. Bibi och grabbarna Spelort
Västerås
Bibi och grabbarna
ABB Tomas ABB Tomas vs. ABB Blåbär -76 Spelort
Västerås
ABB Blåbär -76
LATOST LATOST vs. Dejo Spelort
Arboga
Dejo
Välj distrikt

Norrbottens BF

Trash 26 Trash vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 76
KALLE KALLE vs. I tredje Hand Spelort
Luleå
I tredje Hand
Optimisterna 59 Optimisterna  vs. LBK Phelle Optimisterna Spelort
Piteå
LBK Phelle 58
Välj distrikt

Skånes BF

EFOS EFOS vs. kbk tomy Spelort
Broby
kbk tomy
Jannes Gäng Jannes Gäng vs. Sonjas Pågar Spelort
Hässleholm
Sonjas Pågar
MunOL 49 MunOL vs. Västra Bjäre Norman Västra Bjäre Norman Spelort
Båstad
Västra Bjäre Norman 57
Munka Ingemar Munka Ingemar vs. Bk Tre Sang Leif Spelort
Munka-Ljungby
Bk Tre Sang Leif
Team Heterogena Team Heterogena vs. Munka Ljungby BS Spelort
Helsingborg
Munka Ljungby BS
Kullabygden 4 18 Kullabygden 4 vs. Landskrona Landskrona Spelort
Domsten
Landskrona 52
Ystad Ystad vs. Zonen Kellander Spelort
Ystad
Zonen Kellander
Zonett Zonett vs. Tootsie Spelort
Trelleborg
Tootsie
Sunshine Sunshine vs. The Overdogs Spelort
Falsterbo
The Overdogs
Nilsson Nilsson vs. Skånebyar Spelort
Arlöv
Skånebyar
Mannen med Hatten Mannen med Hatten vs. LUCK Återbud Spelort
Malmö
LUCK Återbud
Lavec Extra Lavec Extra vs. SKÅNe - CHECK Spelort
Malmö
SKÅNe - CHECK
Lunds BK Herr Larsson Lunds BK Herr Larsson vs. 55 med omnejd Spelort
Lund
55 med omnejd
Lunds BK LUCK Lunds BK LUCK vs. Scania Bridgekonsult Spelort
Lund
Scania Bridgekonsult
Välj distrikt

Stockholms BF

Kurabu no eito 38 Kurabu no eito vs. Sudret Sudret Spelort
Haninge
Sudret 42
NO GOLD NO GOLD vs. Bengans Lärljungar Spelort
Stockholm
Bengans Lärljungar
ANNA ANNA vs. Strandgänget Spelort
Sundbyberg
Strandgänget
Bahaj Bahaj vs. Gubbröran Spelort
Stockholm
Gubbröran
Lanssons Blandning Lanssons Blandning vs. Zinklådan Spelort
Hägersten
Zinklådan
Golddiggers Golddiggers vs. FunBridge Spelort
Stockholm
FunBridge
QQQ QQQ vs. Silow Spelort
Lidingö
Silow
Stefan A Stefan A vs. PLOJ Spelort
Stockholm
PLOJ
Phils 37 Phils vs. Mindthegap Mindthegap Spelort
Stockholm
Mindthegap 40
Norrortsbrigaden Norrortsbrigaden vs. Glada Miner Spelort
Täby
Glada Miner
BridgeBertheau 77 BridgeBertheau vs. Transfer Magic BridgeBertheau Spelort
Täby
Transfer Magic 55
Ludde Ludde vs. huljarn Spelort
Stockholm
huljarn
SYSON SYSON vs. På Tur Spelort
Gustavsberg
På Tur
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

MÅEK 42 MÅEK vs. Fallebo MÅEK Spelort
Vimmerby
Fallebo 37
Mickes gäng Mickes gäng vs. Döderhultarna Spelort
Kalmar
Döderhultarna
Helvic Öst 53 Helvic Öst vs. Åskeshamn Åskeshamn Spelort
Färjestaden
Åskeshamn 85
Växjö Ingebud Växjö Ingebud vs. NYBODA Spelort
Ingelstad
NYBODA
Gagnand Gagnand vs. Lag Älwö Spelort
Växjö
Lag Älwö
Växjö Växjö vs. Hovmantorp Spelort
Växjö
Hovmantorp
Silvermaskarna Silvermaskarna vs. Pias Boys Spelort
Växjö
Pias Boys
Spader Kung Spader Kung vs. Team MS Växjö Spelort
Växjö
Team MS Växjö
Kusinerna 46 Kusinerna vs. Karlskrona BK Lag 1 Kusinerna Spelort
Ronneby
Karlskrona BK Lag 1 43
Veronica Helenius Veronica Helenius vs. Pillemasarna Spelort
Sölvesborg
Pillemasarna
Stagge Stagge vs. Ryd Spelort
Sölvesborg
Ryd
5ess 5ess vs. Österbergs Dragoner Spelort
Bromölla
Österbergs Dragoner
Välj distrikt

Upplands BF

Jo-Jotte 28 Jo-Jotte vs. Väddö Väddö Spelort
Uppsala
Väddö 61
Kjell och Co Kjell och Co vs. Greven Spelort
Uppsala
Greven
Tre och en halv män Tre och en halv män vs. Fyris Doc Spelort
Uppsala
Fyris Doc
Mälargodset Mälargodset vs. Aronia Spelort
Uppsala
Aronia
Integ Integ vs. Skalman Spelort
Uppsala
Skalman
LAG HÅRT 31 LAG HÅRT vs. Athena Athena Spelort
Norrtälje
Athena 65
Queen L 31 Queen L vs. Roffes vänner Roffes vänner Spelort
Enköping
Roffes vänner 34
Lag Om Bud Lag Om Bud vs. Strängnäs Gripen Spelort
Enköping
Strängnäs Gripen
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Skogsbridgarna 40 Skogsbridgarna vs. The Splintoz The Splintoz Spelort
Hagfors
The Splintoz 89
Out Of Bounds Out Of Bounds vs. Arvika B-laget Spelort
Årjäng
Arvika B-laget
Åmål Hulta Åmål Hulta vs. BALL Spelort
Åmål
BALL
Välj distrikt

Västerbottens BF

FOTO FOTO vs. Kurt Spelort
Skellefteå
Kurt
Hundbergskroken 107 Hundbergskroken vs. KEJ Hundbergskroken Spelort
Malå
KEJ 19
Tetris 81 Tetris vs. Öbergs Tetris Spelort
Umeå
Öbergs 64
Björkens damer Björkens damer vs. Bergqvist Spelort
Umeå
Bergqvist
Kamraterna Kamraterna vs. Lerner Spelort
Umeå
Lerner
Välj distrikt

Västergötlands BF

Ingen aning 58 Ingen aning vs. Påhlsson Ingen aning Spelort
Skövde
Påhlsson 56
Öfvermans Spelcafe 50 Öfvermans Spelcafe vs. Västgöta Ryttare Öfvermans Spelcafe Spelort
Skövde
Västgöta Ryttare 33
Staffans Drängar Staffans Drängar vs. Gullvi Spelort
Falköping
Gullvi
Ulricehamn Ulricehamn vs. Jönköping Spelort
Ulricehamn
Jönköping
Murr 50 Murr vs. Borås BA 1 Murr Spelort
Falköping
Borås BA 1 35
Borås Seniorerna 17 Borås Seniorerna vs. Raset Raset Spelort
Borås
Raset 61
Välj distrikt

Ångermanlands BF

Näsåker Hotspur 25 Näsåker Hotspur vs. Goof Troop II Goof Troop II Spelort
Näsåker
Goof Troop II 52
Team Box Team Box vs. Lazy Jacks Spelort
Lugnvik
Lazy Jacks
Välj distrikt

Örebro läns BF

lag linde lag linde vs. BK Gröna kvistar Spelort
Lindesberg
BK Gröna kvistar
Mamma mu Mamma mu vs. Visst nappar det Spelort
Örebro
Visst nappar det
Berlin Road Berlin Road vs. Örebridgen - Lanna Spelort
Örebro
Örebridgen - Lanna
Nikita 29 Nikita vs. Björnligan Björnligan Spelort
Fjugesta
Björnligan 62
Slaktarna Slaktarna vs. Ruterfemman Spelort
Hallsberg
Ruterfemman
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

RIKI RIKI vs. Lirarna Spelort
Kisa
Lirarna
Kisa SAS Kisa SAS vs. vintage Spelort
Kisa
vintage
Hot Iron Hot Iron vs. Peking Spelort
Gryt
Peking
Sangvinikerna Sangvinikerna vs. Team Zang Spelort
Motala
Team Zang
Frissan Frissan vs. Fåglarna Spelort
Linköping
Fåglarna
Motala Motala vs. Jönssonligan Spelort
Motala
Jönssonligan
San Sac San Sac vs. Bråvalla Spelort
Linköping
Bråvalla
Norrköping City Norrköping City vs. Wisth Spelort
Norrköping
Wisth
Nyköpings gästabud Nyköpings gästabud vs. Katrineholms BA Klöver Spelort
Nyköping
Katrineholms BA Klöver
Roger Eriksson 42 Roger Eriksson vs. Världens ände Bengt Roger Eriksson Spelort
Gnesta
Världens ände Bengt 29
Lag Stigtomta 33 Lag Stigtomta vs. GNESTA BK FRIPPE GNESTA BK FRIPPE Spelort
Nyköping
GNESTA BK FRIPPE 60
Gnesta BK Jan Gnesta BK Jan vs. Andrzej Gnesta BK NBS Spelort
Gnesta
Andrzej Gnesta BK NBS
Välj distrikt