Svenska Cupen 2018 - Rond 3

Spelperiod: 29 Mar - 29 Apr

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2) Jönköpings läns BF (2) Upplands BF (0)
Dalabridgen (1) Medelpads BF (0) Värmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (1) Mälardalens BF (3) Västerbottens BF (3)
Gävleborgs BF (5) Norrbottens BF (1) Västergötlands BF (4)
Göteborgs BF (2) Skånes BF (8) Ångermanlands BF (0)
Hallands BF (5) Stockholms BF (5) Örebro läns BF (3)
Jämtland-Härjedalen (1) S-Ö. Sveriges BF (4) Ö. M-svenska BF (5)

Bohuslän-Dals BF

1577 49 1577 vs. LAMM 1577 Spelort
Svanesund
LAMM 25
KGB 37 KGB vs. LABB LABB Spelort
Jörlanda
LABB 51
Välj distrikt

Dalabridgen

IL PEJOMA 11 IL PEJOMA vs. Sang Frois Sang Frois Spelort
Borlänge
Sang Frois 58
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret 78 Sudret vs. Spader Madame Sudret Spelort
Stånga
Spader Madame 32
Välj distrikt

Gävleborgs BF

BK Hudik 78 BK Hudik vs. Svegspojkarna med den svaga länken BK Hudik Spelort
Hudiksvall
Svegspojkarna med den svaga länken 35
Surprise 35 Surprise vs. Sollefteå BK Nipan Sollefteå BK Nipan Spelort
Hudiksvall
Sollefteå BK Nipan 65
RUSZ 78 RUSZ vs. PAAJ RUSZ Spelort
Hudiksvall
PAAJ 26
Sandviken BK Bertil 89 Sandviken BK Bertil vs. Livsnjutarna Sandviken BK Bertil Spelort
Sandviken
Livsnjutarna 25
Guldjokern 61 Guldjokern vs. Östhammar Guldjokern Spelort
Gävle
Östhammar 47
Välj distrikt

Göteborgs BF

Frölunda I 44 Frölunda I vs. UPPSTÄLLNING UPPSTÄLLNING Spelort
Hovås
UPPSTÄLLNING 77
KungälvMarstrand 58 KungälvMarstrand vs. Ka Ching KungälvMarstrand Spelort
Kungälv
Ka Ching 37
Välj distrikt

Hallands BF

Värö Tullamore 76 Värö Tullamore vs. Elisabeths Änglar Värö Tullamore Spelort
Väröbacka
Elisabeths Änglar 24
Veddige ETNA 116 Veddige ETNA vs. Jetlag Veddige ETNA Spelort
Veddige
Jetlag 18
Albrekts klöver 80 Albrekts klöver vs. Harplinge BK Albrekts klöver Spelort
Varberg
Harplinge BK 23
Kapten Klöver 80 Kapten Klöver vs. Alltid Dubbelt Kapten Klöver Spelort
Halmstad
Alltid Dubbelt 56
Ohlsenbanden 21 Ohlsenbanden vs. Kortoxarna Laholm Kortoxarna Laholm Spelort
Laholm
Kortoxarna Laholm 44
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Ingrid 71 Ingrid vs. Hede-Vemdalen BK Ingrid Spelort
Krokom
Hede-Vemdalen BK 54
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Collryd 74 Collryd vs. AK4-an Collryd Spelort
Forsheda
AK4-an 44
Smålandsstenars BK 54 Smålandsstenars BK vs. REGINA Smålandsstenars BK Spelort
Reftele
REGINA 50
Välj distrikt

Mälardalens BF

De sista entusiasterna 59 De sista entusiasterna vs. HEDEMORA BS LOVE De sista entusiasterna Spelort
Avesta
HEDEMORA BS LOVE 37
Strängnäs BK Gripen BB 50 Strängnäs BK Gripen BB vs. Andrzej Gnesta BK NBS Andrzej Gnesta BK NBS Spelort
Strängnäs
Andrzej Gnesta BK NBS 54
Lag Micke 70 Lag Micke vs. Plock Lag Micke Spelort
Torshälla
Plock 51
Välj distrikt

Norrbottens BF

Blandat 41 Blandat vs. KALLE KALLE Spelort
Gammelstad
KALLE 87
Välj distrikt

Skånes BF

Ystads BS Dahlbergs 54 Ystads BS Dahlbergs vs. Sonjas Pågar Sonjas Pågar Spelort
Ystad
Sonjas Pågar 59
Åhus BK 59 Åhus BK vs. Veronica Helenius Veronica Helenius Spelort
Åhus
Veronica Helenius 63
EFOS 89 EFOS vs. Kristianstads BK - CHROM EFOS Spelort
Broby
Kristianstads BK - CHROM 22
Västra Bjäre REHA 38 Västra Bjäre REHA vs. Bk Tre Sang Leif Bk Tre Sang Leif Spelort
Båstad
Bk Tre Sang Leif 61
BK Tre Sang Rövarna 34 BK Tre Sang Rövarna vs. Lunds BK Herr Larsson Lunds BK Herr Larsson Spelort
Helsingborg
Lunds BK Herr Larsson 63
Sunshine 71 Sunshine vs. Fyra knektar Och en Dam Sunshine Spelort
Falsterbo
Fyra knektar Och en Dam 26
Guldfeber 27 Guldfeber vs. SKÅNe - CHECK SKÅNe - CHECK Spelort
Malmö
SKÅNe - CHECK 78
LUCK Återbud 69 LUCK Återbud vs. Helvic LUCK Återbud Spelort
Lund
Helvic 53
Välj distrikt

Stockholms BF

FunBridge 46 FunBridge vs. Mang Chutney FunBridge Spelort
Sundbyberg
Mang Chutney 44
Joker 24 Joker vs. Roffes vänner Roffes vänner Spelort
Stockholm
Roffes vänner 66
Ace Of Spades 57 Ace Of Spades vs. QQQ QQQ Spelort
Ingarö
QQQ 69
Lanssons Blandning 78 Lanssons Blandning vs. Lag ABC m fl Lanssons Blandning Spelort
Hägersten
Lag ABC m fl 37
Gamla gubbar 35 Gamla gubbar vs. Världens ände Bengt Världens ände Bengt Spelort
Huddinge
Världens ände Bengt 48
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Zambezi 28 Zambezi vs. Åskeshamn Åskeshamn Spelort
Kalmar
Åskeshamn 79
Pillemasarna 50 Pillemasarna vs. Vi har Ågren Pillemasarna Spelort
Karlskrona
Vi har Ågren 37
Älmhults BK 32 Älmhults BK vs. Gagnand Gagnand Spelort
Älmhult
Gagnand 59
Silvermaskarna 45 Silvermaskarna vs. Sävsjö Topstars Silvermaskarna Spelort
Växjö
Sävsjö Topstars 43
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Liljas for ever 35 Liljas for ever vs. Out Of Bounds Out Of Bounds Spelort
Hagfors
Out Of Bounds 56
Åmåliterna 27 Åmåliterna vs. Skogsbridgarna Skogsbridgarna Spelort
Åmål
Skogsbridgarna 55
Välj distrikt

Västerbottens BF

Norsjö BK 35 Norsjö BK vs. KEJ KEJ Spelort
Norsjö
KEJ 62
Klöver Ess 69 Klöver Ess vs. FOTO FOTO Spelort
Umeå
FOTO 90
Björkens damer 101 Björkens damer vs. Alertera Mera Björkens damer Spelort
Umeå
Alertera Mera 21
Välj distrikt

Västergötlands BF

Ruterfemman 43 Ruterfemman vs. Ruterdamer Ruterfemman Spelort
Otterbäcken
Ruterdamer 26
Ingen aning 80 Ingen aning vs. 2MC Ingen aning Spelort
Skövde
2MC 23
Vincent 31 Vincent vs. Kjell Åke Lind Kjell Åke Lind Spelort
Falköping
Kjell Åke Lind 60
Borås BA 1 76 Borås BA 1 vs. Texas Borås BA 1 Spelort
Borås
Texas 30
Välj distrikt

Örebro läns BF

Örebridgen Persson 20 Örebridgen Persson vs. Bibi och grabbarna Bibi och grabbarna Spelort
Örebro
Bibi och grabbarna 43
Örebridgen - Lanna 59 Örebridgen - Lanna vs. Slamkänning Örebridgen - Lanna Spelort
Örebro
Slamkänning 52
Mamma mu 61 Mamma mu vs. Hallsberg Nästa Mamma mu Spelort
Örebro
Hallsberg Nästa 44
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

RIKI 63 RIKI vs. Överums Schäfer RIKI Spelort
Kisa
Överums Schäfer 42
Gnesta BK Carina 39 Gnesta BK Carina vs. Roger Eriksson Roger Eriksson Spelort
Gnesta
Roger Eriksson 80
Sangvinikerna 50 Sangvinikerna vs. Mixarna Sangvinikerna Spelort
Motala
Mixarna 30
Världens ände Svante 29 Världens ände Svante vs. Lag Stigtomta Lag Stigtomta Spelort
Trosa
Lag Stigtomta 50
Stolpskott 57 Stolpskott vs. Bråvalla Bråvalla Spelort
Oxelösund
Bråvalla 69
Välj distrikt