Svenska Cupen 2018 - Rond 5

Spelperiod: 13 Jun - 26 Aug

Visa distrikt

Matchurval:   Visa alla    Rapporterade    Återstående

DISTRIKT DISTRIKT DISTRIKT
Bohuslän-Dals BF (2) Jönköpings läns BF (2) Upplands BF (3)
Dalabridgen (2) Medelpads BF (2) Värmland-Dals BF (2)
Gotlands BF (1) Mälardalens BF (4) Västerbottens BF (2)
Gävleborgs BF (2) Norrbottens BF (2) Västergötlands BF (3)
Göteborgs BF (4) Skånes BF (7) Ångermanlands BF (0)
Hallands BF (5) Stockholms BF (6) Örebro läns BF (2)
Jämtland-Härjedalen (1) S-Ö. Sveriges BF (6) Ö. M-svenska BF (6)

Bohuslän-Dals BF

Axen Axen vs. Sten a sund Spelort
Uddevalla
Sten a sund
kungshamns sega gubbar kungshamns sega gubbar vs. Quadriga aurea Spelort
Kungshamn
Quadriga aurea
Välj distrikt

Dalabridgen

PivoPöjkon PivoPöjkon vs. Hälls änglar Spelort
Lima
Hälls änglar
Knätofs 32 Knätofs vs. Gubbvarning Gubbvarning Spelort
Rättvik
Gubbvarning 95
Välj distrikt

Gotlands BF

Sudret Sudret vs. PLOJ Spelort
Stånga
PLOJ
Välj distrikt

Gävleborgs BF

Spridda Skurar och Lite Solsken Spridda Skurar och Lite Solsken vs. Rochrimani Spelort
Gävle
Rochrimani
Reverse 20 Reverse vs. ZMRZLINA ZMRZLINA Spelort
Sandviken
ZMRZLINA 47
Välj distrikt

Göteborgs BF

Morebid Morebid vs. ORUST Spelort
Göteborg
ORUST
Deadwood Lerum Deadwood Lerum vs. KungälvMarstrand Spelort
Stenkullen
KungälvMarstrand
kungens vänner kungens vänner vs. Trollmors Nissar Spelort
Göteborg
Trollmors Nissar
Fem stoppar spöktåget Fem stoppar spöktåget vs. Vilda Västern Spelort
Göteborg
Vilda Västern
Välj distrikt

Hallands BF

Kungsbacka stensture Kungsbacka stensture vs. Bunk Spelort
Kungsbacka
Bunk
Albrekts Grimeton Albrekts Grimeton vs. Albrekts Svang Spelort
Varberg
Albrekts Svang
Albrekts klöver Albrekts klöver vs. Team west coast Spelort
Varberg
Team west coast
ALBREKTS T-BONE ALBREKTS  T-BONE vs. Albrekts Callenberg Spelort
Varberg
Albrekts Callenberg
Skaparna Skaparna vs. Allians MGB Spelort
Halmstad
Allians MGB
Välj distrikt

Jämtland-Härjedalens BF

Goof Troop II 30 Goof Troop II vs. Ingrid Ingrid Spelort
Frösön
Ingrid 83
Välj distrikt

Jönköpings läns BF

Tomtar och troll Tomtar och troll vs. Anderstorps Kungar Spelort
Jönköping
Anderstorps Kungar
Jönköping Jönköping vs. Collryd Spelort
Jönköping
Collryd
Välj distrikt

Medelpads BF

Westman Westman vs. Narre Spelort
Sundsvall
Narre
Lazy Jacks Lazy Jacks vs. BK Hudik Spelort
Sundsvall
BK Hudik
Välj distrikt

Mälardalens BF

Särnberg 46 Särnberg vs. Roger Eriksson Roger Eriksson Spelort
Strängnäs
Roger Eriksson 55
LATOST LATOST vs. St Eskil Spelort
Arboga
St Eskil
ABB Tomas ABB Tomas vs. ABB Old Guys Spelort
Västerås
ABB Old Guys
Juncta Valenta Juncta Valenta vs. Dream Team Spelort
Västerås
Dream Team
Välj distrikt

Norrbottens BF

I tredje Hand 15 I tredje Hand vs. Team Paper Moon Team Paper Moon Spelort
Luleå
Team Paper Moon 152
Optimisterna 66 Optimisterna  vs. Hundbergskroken Optimisterna Spelort
Piteå
Hundbergskroken 38
Välj distrikt

Skånes BF

Sonjas Pågar Sonjas Pågar vs. kbk tomy Spelort
Everöd
kbk tomy
Ystad Ystad vs. Mannen med Hatten Spelort
Ystad
Mannen med Hatten
Munka Ingemar Munka Ingemar vs. Landskrona Spelort
Munka-Ljungby
Landskrona
Team Heterogena 68 Team Heterogena vs. Västra Bjäre Norman Team Heterogena Spelort
Helsingborg
Västra Bjäre Norman 34
55 med omnejd 55 med omnejd vs. Lavec Extra Spelort
Hjärup
Lavec Extra
Tootsie Tootsie vs. Scania Bridgekonsult Spelort
Malmö
Scania Bridgekonsult
Nilsson Nilsson vs. The Overdogs Spelort
Arlöv
The Overdogs
Välj distrikt

Stockholms BF

Roffes vänner Roffes vänner vs. FunBridge Spelort
Sollentuna
FunBridge
Mindthegap 43 Mindthegap vs. NO GOLD NO GOLD Spelort
Stockholm
NO GOLD 50
Athena Athena vs. Zinklådan Spelort
Täby
Zinklådan
Ludde 65 Ludde vs. Gubbröran Ludde Spelort
Stockholm
Gubbröran 30
SYSON SYSON vs. BridgeBertheau Spelort
Gustavsberg
BridgeBertheau
ANNA ANNA vs. Silow Spelort
Sundbyberg
Silow
Välj distrikt

Sydöstra Sveriges BF

Åskeshamn 49 Åskeshamn vs. MÅEK Åskeshamn Spelort
Påskallavik
MÅEK 16
NYBODA NYBODA vs. Mickes gäng Spelort
Nybro
Mickes gäng
Växjö Växjö vs. Spader Kung Spelort
Växjö
Spader Kung
Lag Älwö Lag Älwö vs. Pias Boys Spelort
Älmhult
Pias Boys
Kusinerna Kusinerna vs. 5ess Spelort
Ronneby
5ess
Stagge 120 Stagge vs. Veronica Helenius Stagge Spelort
Sölvesborg
Veronica Helenius 7
Välj distrikt

Upplands BF

Väddö 32 Väddö vs. Greven Greven Spelort
Grisslehamn
Greven 62
Aronia Aronia vs. Skalman Spelort
Uppsala
Skalman
Tre och en halv män 44 Tre och en halv män vs. Lag Om Bud Lag Om Bud Spelort
Uppsala
Lag Om Bud 68
Välj distrikt

Värmland-Dals BF

Åmål Hulta Åmål Hulta vs. Arvika B-laget Spelort
Åmål
Arvika B-laget
The Splintoz The Splintoz vs. Berlin Road Spelort
Molkom
Berlin Road
Välj distrikt

Västerbottens BF

Lerner Lerner vs. Bergqvist Spelort
Umeå
Bergqvist
Tetris Tetris vs. FOTO Spelort
Umeå
FOTO
Välj distrikt

Västergötlands BF

Öfvermans Spelcafe Öfvermans Spelcafe vs. Ingen aning Spelort
Skövde
Ingen aning
Murr Murr vs. Gullvi Spelort
Falköping
Gullvi
Raset Raset vs. 99an Spelort
Alingsås
99an
Välj distrikt

Örebro läns BF

Visst nappar det 46 Visst nappar det vs. Slaktarna Slaktarna Spelort
Frövi
Slaktarna 47
BK Gröna kvistar BK Gröna kvistar vs. Björnligan Spelort
Örebro
Björnligan
Välj distrikt

Östra Mellansvenska BF

Nyköpings gästabud Nyköpings gästabud vs. GNESTA BK FRIPPE Spelort
Nyköping
GNESTA BK FRIPPE
Gnesta BK Jan 41 Gnesta BK Jan vs. Glada Miner Glada Miner Spelort
Gnesta
Glada Miner 63
Motala Motala vs. San Sac Spelort
Motala
San Sac
Lirarna Lirarna vs. Peking Spelort
Linköping
Peking
Frissan Frissan vs. Norrköping City Spelort
Linköping
Norrköping City
Team Zang Team Zang vs. vintage Spelort
Linköping
vintage
Välj distrikt