Simultantävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
44 | 1177,2 | 52,18 | Richard Tham - Lennart Linnerstedt | Richard Tham Lennart Linnerstedt | Filbyter Bridge | Filbyter Bridge |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 6, som Ö-V, mot Bertil Andersson - Bernt Carlsson | Rond 6, som Ö-V, mot Bertil Andersson - Bernt Carlsson |
1 | 2♥ | S | = | ♠D | 110 | 30 | 32 | 32 | ♠E732♥95♦D52♣E732 | ♠Dkn4♥64♦E1084♣D1065 | ♠E732♥95♦D52♣E732 | 30 | 31,91 | 30 |
2 | 2♠ | V | +1 | ♦8 | -140 | 13 | 14 | 14 | ♠32♥8♦EK1093♣D9854 | ♠EK10974♥D1092♦7♣E7 | ♠32♥8♦EK1093♣D9854 | 43 | 22,87 | 43 |
Rond 10, som N-S, mot Lars Lövgren - Viveca Rappe | Rond 10, som N-S, mot Lars Lövgren - Viveca Rappe |
3 | 3NT | S | +2 | ♣10 | 460 | 73 | 78 | 78 | ♠83♥Ekn1093♦D102♣952 | ♠K97♥KD♦Kkn4♣EKD83 | ♠83♥Ekn1093♦D102♣952 | 116 | 41,13 | 116 |
4 | 4♠ | Ö | = | ♣9 | -620 | 43 | 46 | 46 | ♠94♥kn942♦8♣1065432 | ♠EK7♥E875♦97653♣9 | ♠94♥kn942♦8♣1065432 | 159 | 42,29 | 159 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ulla Ouchterlony - Erik Ouchterlony | Rond 9, som Ö-V, mot Ulla Ouchterlony - Erik Ouchterlony |
5 | 4♥ | Ö | +1 | ♦7 | -450 | 53 | 56 | 56 | ♠kn74♥K9853♦Ekn65♣E | ♠ED1053♥Dkn762♦KD♣7 | ♠kn74♥K9853♦Ekn65♣E | 212 | 45,11 | 212 |
6 | 3NT | S | = | ♠9 | 400 | 54 | 57 | 57 | ♠kn7♥kn9872♦108♣EK42 | ♠E1093♥1064♦kn7♣10863 | ♠kn7♥kn9872♦108♣EK42 | 266 | 47,16 | 266 |
Rond 2, som Ö-V, mot Björn Pedersen - Arne Melin | Rond 2, som Ö-V, mot Björn Pedersen - Arne Melin |
7 | 4♣ | V | = | ♦9 | -130 | 21 | 22 | 22 | ♠Kkn43♥75♦kn108642♣5 | ♠E972♥E♦K3♣EKD1082 | ♠Kkn43♥75♦kn108642♣5 | 287 | 43,62 | 287 |
8 | 3NT | Ö | = | ♠kn | -400 | 63 | 67 | 67 | ♠64♥KD9♦KDkn♣K9872 | ♠KD72♥10864♦E♣Ekn53 | ♠64♥KD9♦KDkn♣K9872 | 350 | 46,54 | 350 |
Rond 4, som N-S, mot Ulf Pettersson - Sune Björling | Rond 4, som N-S, mot Ulf Pettersson - Sune Björling |
9 | 3♥ | S | = | ♦E | 140 | 37 | 39 | 39 | ♠752♥D4♦kn10543♣K63 | ♠ED9♥EKkn1062♦92♣D9 | ♠752♥D4♦kn10543♣K63 | 387 | 45,74 | 387 |
10 | 4♥ | S | –1 | ♠K | -100 | 35 | 37 | 37 | ♠42♥E53♦75♣EK9542 | ♠kn65♥KDkn984♦D9♣kn6 | ♠42♥E53♦75♣EK9542 | 422 | 44,89 | 422 |
Rond 1, som Ö-V, mot Marie Cederkrok - Anita Bergstedt | Rond 1, som Ö-V, mot Marie Cederkrok - Anita Bergstedt |
11 | 4♥ | S | –1 | ♦4 | -50 | 79 | 84 | 84 | ♠kn5♥kn7♦D1085♣E10753 | ♠D876♥D104♦964♣K94 | ♠kn5♥kn7♦D1085♣E10753 | 501 | 48,45 | 501 |
12 | 1NT | N | +2 | ♥7 | 150 | 8 | 9 | 9 | ♠EK2♥864♦E953♣ED4 | ♠kn654♥D972♦102♣872 | ♠EK2♥864♦E953♣ED4 | 509 | 45,12 | 509 |
Rond 3, som Ö-V, mot Åke Karlsson - Ragnar Jansson | Rond 3, som Ö-V, mot Åke Karlsson - Ragnar Jansson |
13 | 3♥ | V | = | ♣E | -140 | 82 | 87 | 87 | ♠EKD♥EK54♦D85♣964 | ♠943♥10987♦E643♣105 | ♠EKD♥EK54♦D85♣964 | 591 | 48,36 | 591 |
14 | 3NT | N | +1 | ♣D | 430 | 44 | 47 | 47 | ♠Dkn4♥D109♦108♣Dkn965 | ♠98765♥K852♦kn4♣73 | ♠Dkn4♥D109♦108♣Dkn965 | 635 | 48,25 | 635 |
Rond 12, som N-S, mot Lars Olson - Maud Kylinger | Rond 12, som N-S, mot Lars Olson - Maud Kylinger |
15 | 3♦ | V | = | ♣9 | -110 | 52 | 55 | 55 | ♠Ekn1052♥Dkn4♦D63♣96 | ♠D43♥E987♦kn8♣kn742 | ♠Ekn1052♥Dkn4♦D63♣96 | 687 | 48,72 | 687 |
16 | 4♥ | V | = | ♦kn | -620 | 57,2 | 61 | 61 | ♠Ekn65♥104♦kn8♣D10642 | ♠D742♥D♦D932♣Kkn73 | ♠Ekn65♥104♦kn8♣D10642 | 744,2 | 49,48 | 744,2 |
Rond 8, som Ö-V, mot Hans Malmström - Bo Kippel | Rond 8, som Ö-V, mot Hans Malmström - Bo Kippel |
17 | 3♦ | Ö | = | ♥2 | -110 | 47 | 50 | 50 | ♠kn♥E732♦EKkn64♣1095 | ♠EK876♥9♦10985♣Kkn2 | ♠kn♥E732♦EKkn64♣1095 | 791,2 | 49,51 | 791,2 |
18 | 4♥ | Ö | = | ♦2 | -420 | 65 | 69 | 69 | ♠D75♥EK9732♦K9♣K6 | ♠kn10842♥Dkn♦kn3♣Ekn97 | ♠D75♥EK9732♦K9♣K6 | 856,2 | 50,60 | 856,2 |
Rond 7, som N-S, mot Göran Gustafson - Margareta Gustafson | Rond 7, som N-S, mot Göran Gustafson - Margareta Gustafson |
19 | 4♠ | N | +1 | ♦9 | 450 | 83 | 88 | 88 | ♠KD10863♥10632♦5♣K8 | ♠E2♥Ekn95♦kn7♣Dkn1073 | ♠KD10863♥10632♦5♣K8 | 939,2 | 52,59 | 939,2 |
20 | 4♠ | V | +1 | ♥4 | -650 | 41 | 44 | 44 | ♠Ekn3♥kn64♦7643♣1052 | ♠96♥109753♦K1095♣D4 | ♠Ekn3♥kn64♦7643♣1052 | 980,2 | 52,14 | 980,2 |
Rond 11, som Ö-V, mot Lennart Emanuelsson - Charlotta Jönsson | Rond 11, som Ö-V, mot Lennart Emanuelsson - Charlotta Jönsson |
21 | 1♥ | N | +1 | ♠6 | 110 | 37 | 39 | 39 | ♠973♥54♦E10763♣E105 | ♠EKkn5♥Dkn3♦54♣8643 | ♠973♥54♦E10763♣E105 | 1017,2 | 51,53 | 1017,2 |
22 | 4♠ | Ö | = | ♣10 | -620 | 30 | 32 | 32 | ♠Kkn653♥EK76♦4♣D53 | ♠ED4♥kn5♦Ekn9863♣Kkn | ♠Kkn653♥EK76♦4♣D53 | 1047,2 | 50,64 | 1047,2 |
Rond 5, som N-S, mot Jan-Olov Forsslund - Zeb Wiltgren | Rond 5, som N-S, mot Jan-Olov Forsslund - Zeb Wiltgren |
23 | 2NT | Ö | +1 | ♦K | -150 | 76 | 81 | 81 | ♠kn6♥E10742♦7642♣72 | ♠D1095♥kn95♦KD103♣K5 | ♠kn6♥E10742♦7642♣72 | 1123,2 | 51,95 | 1123,2 |
24 | 4♠ | S | = | ♥E | 420 | 54 | 57 | 57 | ♠E96♥kn10♦104♣Ekn9852 | ♠Dkn7543♥K7♦ED83♣10 | ♠E96♥kn10♦104♣Ekn9852 | 1177,2 | 52,18 | 1177,2 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior