Simultantävling
Plac | Poäng | % | Namn | Namn | Klubb | Klubb |
---|---|---|---|---|---|---|
25 | 2238,9 | 58,31 | Tom Norman - Rune Fälth | Tom Norman Rune Fälth | Västra Bjäre BK | Västra Bjäre BK |
Bri | Kontrakt | Ut | Resultat | Poäng | % | % | Ack | % | Ack/% |
---|
Rond 8, som N-S, mot Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström | Rond 8, som N-S, mot Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström |
1 | 3NT | V | +1 | ♦5 | -430 | 90 | 56 | 56 | ♠kn♥Dkn85♦10874♣E1085 | ♠9854♥93♦D963♣732 | ♠kn♥Dkn85♦10874♣E1085 | 90 | 56,25 | 90 |
2 | 3NT | N | +1 | ♣2 | 630 | 135 | 84 | 84 | ♠32♥EKD72♦EK109♣K9 | ♠Kkn9876♥kn4♦kn5♣Dkn2 | ♠32♥EKD72♦EK109♣K9 | 225 | 70,31 | 225 |
Rond 10, som Ö-V, mot Kenneth Augustsson - Kurt Hedberg | Rond 10, som Ö-V, mot Kenneth Augustsson - Kurt Hedberg |
3 | 2♥ | V | +2 | ♦E | -170 | 160 | 100 | 100 | ♠953♥D932♦Kkn♣EK92 | ♠7♥Ekn1084♦1092♣10763 | ♠953♥D932♦Kkn♣EK92 | 385 | 80,21 | 385 |
4 | 2♠ | S | = | ♣9 | 110 | 104 | 65 | 65 | ♠Kkn75♥kn5♦kn♣D86543 | ♠10♥D1064♦K1097652♣9 | ♠Kkn75♥kn5♦kn♣D86543 | 489 | 76,41 | 489 |
Rond 7, som N-S, mot Jan Gustavsson - Rolf Nilsson | Rond 7, som N-S, mot Jan Gustavsson - Rolf Nilsson |
5 | 1♠ | Ö | +2 | ♦kn | -140 | 114 | 71 | 71 | ♠E875♥Dkn4♦D865♣E9 | ♠4♥98753♦kn93♣D743 | ♠E875♥Dkn4♦D865♣E9 | 603 | 75,38 | 603 |
6 | 4♥ | N | = | ♠3 | 420 | 87 | 54 | 54 | ♠EK105♥108762♦K1093♣- | ♠Dkn63♥Dkn5♦ED72♣Ekn | ♠EK105♥108762♦K1093♣- | 690 | 71,88 | 690 |
Rond 3, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Anders Trydell | Rond 3, som Ö-V, mot Kerstin Trydell - Anders Trydell |
7 | 1NT | N | –1 | ♣6 | -100 | 138 | 86 | 86 | ♠D952♥10876♦kn6♣kn76 | ♠8♥EK92♦KD74♣9543 | ♠D952♥10876♦kn6♣kn76 | 828 | 73,93 | 828 |
8 | 1NT | V | = | ♣E | -90 | 85 | 53 | 53 | ♠ED87♥ED8♦3♣96542 | ♠kn64♥kn53♦KD854♣E7 | ♠ED87♥ED8♦3♣96542 | 913 | 71,33 | 913 |
Rond 2, som Ö-V, mot Adler Sjunnesson - Ulrik Starck | Rond 2, som Ö-V, mot Adler Sjunnesson - Ulrik Starck |
9 | 1NT | N | +3 | ♠4 | 180 | 124 | 78 | 78 | ♠D743♥K10♦K106♣E975 | ♠982♥D97652♦732♣2 | ♠D743♥K10♦K106♣E975 | 1037 | 72,01 | 1037 |
10 | 4♠ | N | +1 | ♣5 | 650 | 53 | 33 | 33 | ♠5♥Dkn743♦ED10♣kn1054 | ♠K976♥5♦kn873♣D862 | ♠5♥Dkn743♦ED10♣kn1054 | 1090 | 68,12 | 1090 |
Rond 6, som Ö-V, mot Birgitta Philipson - Leif Brorson | Rond 6, som Ö-V, mot Birgitta Philipson - Leif Brorson |
11 | 5♠x | V | –2 | ♥kn | 300 | 28 | 18 | 18 | ♠E53♥109♦Ekn3♣Dkn852 | ♠D10972♥-♦KD7642♣43 | ♠E53♥109♦Ekn3♣Dkn852 | 1118 | 63,52 | 1118 |
12 | 3NT | Ö | = | ♣K | -400 | 96 | 60 | 60 | ♠Ekn107♥Ekn93♦83♣E83 | ♠8654♥4♦EKDkn65♣65 | ♠Ekn107♥Ekn93♦83♣E83 | 1214 | 63,23 | 1214 |
Rond 12, som N-S, mot Göran Jansson - Benny Nilsson | Rond 12, som N-S, mot Göran Jansson - Benny Nilsson |
13 | 2♠ | N | +1 | ♥6 | 140 | 76,9 | 48 | 48 | ♠EK10864♥103♦kn8♣E65 | ♠53♥762♦K54♣KD1092 | ♠EK10864♥103♦kn8♣E65 | 1290,9 | 62,06 | 1290,9 |
14 | 2♠ | S | = | ♣9 | 110 | 118 | 74 | 74 | ♠1084♥Dkn♦ED1098♣KD6 | ♠Kkn9732♥K87♦kn64♣8 | ♠1084♥Dkn♦ED1098♣KD6 | 1408,9 | 62,90 | 1408,9 |
Rond 1, som Ö-V, mot Karl-Magnus Österlind - Tommy Nilsson | Rond 1, som Ö-V, mot Karl-Magnus Österlind - Tommy Nilsson |
15 | 2♣ | Ö | –1 | ♠10 | 50 | 97 | 61 | 61 | ♠Dkn82♥9♦1062♣Ekn952 | ♠965♥kn1084♦KD7♣K76 | ♠Dkn82♥9♦1062♣Ekn952 | 1505,9 | 62,75 | 1505,9 |
16 | 2♦ | Ö | +3 | ♥6 | -150 | 82 | 51 | 51 | ♠E743♥KD32♦109732♣- | ♠K1092♥5♦EDkn5♣KDkn10 | ♠E743♥KD32♦109732♣- | 1587,9 | 62,03 | 1587,9 |
Rond 5, som N-S, mot Urban Carlsson - Jens Åhslund | Rond 5, som N-S, mot Urban Carlsson - Jens Åhslund |
17 | 1NT | N | –1 | ♣6 | -50 | 60 | 38 | 38 | ♠E83♥K10984♦Kkn8♣E9 | ♠1096♥753♦43♣Kkn832 | ♠E83♥K10984♦Kkn8♣E9 | 1647,9 | 60,58 | 1647,9 |
18 | 3♠ | V | +2 | ♥7 | -200 | 40 | 25 | 25 | ♠Dkn♥kn97♦EK109♣E983 | ♠54♥EK108643♦872♣7 | ♠Dkn♥kn97♦EK109♣E983 | 1687,9 | 58,61 | 1687,9 |
Rond 4, som Ö-V, mot Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Agneta Edbergh | Rond 4, som Ö-V, mot Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Agneta Edbergh |
19 | 3♥ | V | = | ♠kn | -140 | 137 | 86 | 86 | ♠942♥D964♦543♣ED2 | ♠EK♥Kkn832♦Dkn7♣987 | ♠942♥D964♦543♣ED2 | 1824,9 | 60,03 | 1824,9 |
20 | 1NT | Ö | –2 | ♠2 | 200 | 14 | 9 | 9 | ♠Kkn♥63♦kn73♣D109743 | ♠E106♥EK104♦D865♣62 | ♠Kkn♥63♦kn73♣D109743 | 1838,9 | 57,47 | 1838,9 |
Rond 9, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara | Rond 9, som Ö-V, mot Ulf Backman - Karl-Otto Waara |
21 | 3♥x | Ö | = | ♠6 | -530 | 158 | 99 | 99 | ♠Ekn109♥kn1087♦-♣D10765 | ♠6♥D9643♦ED42♣kn94 | ♠Ekn109♥kn1087♦-♣D10765 | 1996,9 | 59,43 | 1996,9 |
22 | 2♠ | Ö | +1 | ♥2 | -140 | 99 | 62 | 62 | ♠kn972♥D5♦K632♣K54 | ♠EKD8♥kn7♦Dkn5♣E987 | ♠kn972♥D5♦K632♣K54 | 2095,9 | 59,54 | 2095,9 |
Rond 11, som N-S, mot Sten-Åke Skoglund - Lena Skoglund | Rond 11, som N-S, mot Sten-Åke Skoglund - Lena Skoglund |
23 | 2♠ | Ö | –1 | ♣5 | 100 | 138 | 86 | 86 | ♠EK3♥D74♦E863♣1082 | ♠D975♥Kkn32♦D72♣53 | ♠EK3♥D74♦E863♣1082 | 2233,9 | 60,70 | 2233,9 |
24 | 4♠x | Ö | +1 | ♣2 | -690 | 5 | 3 | 3 | ♠2♥K64♦Dkn3♣ED10543 | ♠K76♥107♦K10754♣K62 | ♠2♥K64♦Dkn3♣ED10543 | 2238,9 | 58,30 | 2238,9 |
Samarbetspartners
Förbundet
Kontakt
Stadgar
Kansli
Styrelsen
Kommittéer
Tidningen Bridge
Klubb & distrikt
Sök klubb
Välj distrikt
Sök klubb på karta
Bridgekurs
Funktionärsutbildning
Rekryteringskedjan
Medlem
Sök medlem
Mina sidor
Medlemskap
Byte av klubb
Junior
MK
Populära sidor
Forum
Spelprogram
Nyheter i listform
Gamla hemsidan
Medlem på nätet
Syskon
Budproblemet
Tävling
Mina tävlingar
Regler och dokument
Bridgefestivalen
Mindre rutinerade
Simultan
Ruter
Internationellt
Internationellt
Landslag
WBF World Bridge
EBL European Bridge
NBU Nordisk Bridge
SM Par
Open
Dam
Veteran
Mixed
Junior
Nybörjare
Hcp 30+
Lagtävling
Allsvenskan
Svenska Cupen
Chairman’s Cup
SM Lag Open
… Veteran
… Mixed
… Junior