Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-12-03  kl 11:06  (i dag)

2020-05-18  19/20

HEM   |  Mina sidor (5064)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Göte Berntsson BK Lyx - 39 - 39
Anders Brunzell BK Centrum - 14 - 14
Jim Nielsen BK Lavec - 39 - 39
Göran Selldén BK Centrum - 25 - 25
Tobias Törnqvist BK Lavec - 7 - 7
Mikael Westerlund BK Lyx - 32 - 32
2 Tobias Bende BK Everfresh - 28 - 28
Gunnar Jansson BK Lyx - 28 - 28
Torbjörn Kåreke Bohus Nations BS - 21 - 21
Anders Ljungblad BK Everfresh - 21 - 21
Peter Nuoristo BK Everfresh - 21 - 21
Sara Wrige Askims BK - 21 - 21
3 Mats Allgöwer Onsdagsklubben - 32 - 32
Lars-Uno Andersson Bohus Nations BS - 32 - 32
Pär Ljungquist Askims BK - 4 - 4
Tore Mattsson BK Lyx - 32 - 32
Johan Svensson Bohus Nations BS - 28 - 28
4 Anders Erikson BK Centrum - 21 - 21
Bo Erikson BK Centrum - 14 - 14
Peter Karlsson BK Centrum - 14 - 14
Ronny Ovesson Ejnell BK Centrum - 25 - 25
Ylva Pyykkö BK Centrum - 25 - 25
Jan-Erik Åsmo BK Centrum - 14 - 14
5 Bo Andersson Fredagsklubben - 32 - 32
Hans Linusson BK Debut - 32 - 32
Sven Nilsson BK Debut - 32 - 32
Nils Nordahl BK Lyx - 7 - 7
Tomas Rohdin BK Debut - 25 - 25
6 Robin Björkstrand BK Lyx - 18 - 18
Robert Bäck BK Lyx - 28 - 28
Börje Dahlberg BK Lyx - 18 - 18
Lena Petersen Frölunda BS - 18 - 18
Moa Petersen Frölunda BS - 11 - 11
Nicklas Sivelind Frölunda BS - 11 - 11
Per Östlund Mitchell BK Lyx - 25 - 25
7 Roger Andersson Onsdagsklubben - 11 - 11
Ingvar Grahn Onsdagsklubben - 32 - 32
Göran Rydell Onsdagsklubben - 28 - 28
Harald Sjöman Onsdagsklubben - 32 - 32
Björn Wenander Onsdagsklubben - 4 - 4
Ulla Westerlund Asperö-Brännö BK - 21 - 21
8 Tomas Andgren BK Lyx - 28 - 28
Ingemar Assarsjö BK Lyx - 21 - 21
Gerhard Jörgensen BK Björken - 7 - 7
Per Sjöberg BK Lyx - 28 - 28
Stefan Åsgården BK Lyx - 28 - 28
9 Tommy Grääs Askims BK - 18 - 18
Roland Härsjö Askims BK - 18 - 18
Finn Jeppsson Askims BK - 21 - 21
Karl-Eric Nilsson Frölunda BS - 21 - 21
Lennart Rohman Frölunda BS - 28 - 28
Christer Rydebrink Frölunda BS - 7 - 7
10 Robert Bäck BK Lyx - 7 - 7
Jonas Hogedal Vänersborgs BS - 25 - 25
Lars-Göran Larsson Uddevalla BF - 25 - 25
Axel Selvén BK Albrekts - 18 - 18
Björn Sörling Ulricehamns BK - 25 - 25
11 Jan Ahlqvist BK Lyx - 21 - 21
Bobbo Jovic BK Albrekts - 21 - 21
Jan Konar BK Lyx - 21 - 21
Ella Olsson BK Lyx - 21 - 21
12 Kjell Evensen Askims BK - 14 - 14
Bengt Johansson Askims BK - 25 - 25
Adam Kovasznay Askims BK - 25 - 25
Pär Ljungquist Askims BK - 4 - 4
Staffan Löwenadler Askims BK - 7 - 7
Vivianne Norling Askims BK - 4 - 4
Anders Våge Askims BK - 21 - 21
13 Sverker Alfredsson Frölunda BS - 21 - 21
Inger Augustsson Fredagsklubben - 7 - 7
Jan Erixon Askims BK - 7 - 7
Peter Giese Frölunda BS - 21 - 21
Sven-Olof Jarkvist Fredagsklubben - 21 - 21
14 Birgit Andersson BK Lyx - 21 - 21
Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK - 21 - 21
Christoffer Dückhow BK Lyx - 11 - 11
Karin Nyberg Asperö-Brännö BK - 14 - 14
Sten Pagold Asperö-Brännö BK - 7 - 7
Ingela Sjöberg BK Lyx - 4 - 4
Björn Wenander Onsdagsklubben - 7 - 7
15 Tony Elmroth BK Lyx - 14 - 14
Marianne Fagerby Fredagsklubben - 18 - 18
Jörgen Gustavsson BK Lyx - 4 - 4
Mats Jakobsson BK Lyx - 14 - 14
Koen Lindström Claessen BS 53, Göteborg - 4 - 4
Thomas Therkelson Onsdagsklubben - 18 - 18
16 Roger Grund Lerums BK - 18 - 18
Anders Ihalainen Lerums BK - 18 - 18
Björn Johansson Lerums BK - 18 - 18
Lars Wallin Lerums BK - 18 - 18
17 Ragnar Andersson Kronhusklubben - 11 - 11
Denny Andréasson Kronhusklubben - 11 - 11
Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK - 7 - 7
Oscar Hult Partille/Mölnlycke BK - 11 - 11
Bengt Larsson Kungälvs BK - 14 - 14
Britt Larsson Askims BK - 14 - 14
Marcus Sandberg Asperö-Brännö BK - 4 - 4
18 Tobias Bern Örebridgen - 7 - 7
Eva Gunnarsson Arvika BS - 14 - 14
Tommy Gunnarsson Arvika BS - 14 - 14
Ronny Hellberg Veddige BS - 4 - 4
Hans Jörgensen Bohus Nations BS - 7 - 7
Nils Åhlén BK Björken - 11 - 11
19 Bror Andreasson BK Lyx - 14 - 14
Miklos Bajzath BK Lyx - 7 - 7
Leif Beckman Onsdagsklubben - 4 - 4
Sten Bengtsson Onsdagsklubben - 11 - 11
Åke Boije af Gennäs BK Lyx - 7 - 7
Hans Orrheim BK Lyx - 14 - 14
20 Leif Beckman Onsdagsklubben - 7 - 7
Carl Ek Onsdagsklubben - 4 - 4
Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben - 14 - 14
May Moore Onsdagsklubben - 4 - 4
Joakim Olsson Bohus Nations BS - 11 - 11
Thomas Therkelson Onsdagsklubben - 4 - 4
Björn Wenander Onsdagsklubben - 14 - 14
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.