Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-18  kl 10:59  (i går)

2019-12-04  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (8042)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Per Jansson BK Lyx - - 546 -
Lars Kennethsson BK Lyx - - 546 -
2 Patrik Elofsson Skövde BA - - 365 -
Göran Lidgren Skövde BA - - 365 -
3 Leif Brage BK Falkenberg - - 273 -
Jan Olsson BK Falkenberg - - 273 -
4 Bengt Bengtsson Växjöbridgen - - 228 -
Olle Nordström Växjöbridgen - - 228 -
5 Kent Anderot Ankarsrums Bridgeklubb - - 182 -
Roger Andersson Ankarsrums Bridgeklubb - - 182 -
6 Tommy Kont Finnskoga BS - - 160 -
Lennart Myrenhill Finnskoga BS - - 160 -
7 Gun-Britt Persson Svegs BK - - 137 -
Stefan Persson Svegs BK - - 137 -
8 Jon Lundqvist Borlänge BK - - 126 -
Dorothy Tägt Borlänge BK - - 126 -
9 Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS - - 115 -
Stig Johansson Rättviks BS - - 115 -
10 Håkan Broström Luleå BK - - 104 -
Urban Nilsson Luleå BK - - 104 -
11 Arne Andersson Tjörns BK - - 92 -
Allan Johansson Tjörns BK - - 92 -
12 Ivan Abrahamsson Tjörns BK - - 87 -
Bengt Lundberg Tjörns BK - - 87 -
13 Dan Johansson Fagersta BS - - 81 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 81 -
14 Ceve Eldh Skövde BA - - 75 -
Kerstin Ernby Skövde BA - - 75 -
15 Anders Dellien Tjörns BK - - 69 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 69 -
16 Carl Hård af Segerstad Sigtuna BS - - 67 -
Per Hård af Segerstad Sigtuna BS - - 67 -
17 Roger Hag Ankarsrums Bridgeklubb - - 64 -
Conny Nilsson Ankarsrums Bridgeklubb - - 64 -
18 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 61 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 61 -
19 Bernt Johansson Orust BK - - 58 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 58 -
20 Gunnar Boström Filbyter Bridge - - 56 -
Maud Kylinger Filbyter Bridge - - 56 -
21 Kerstin Becker Skövde BA - - 53 -
Susanne Hammar Stigtomta BK - - 53 -
22 Rolf Forsberg ABB BK - - 50 -
Åke Fransson Fagersta BS - - 50 -
23 Jerker Norlund Norsjö BK - - 47 -
Lars Örnberg Norsjö BK - - 47 -
24 Marito Karlsson Uppsalabridgen - - 46 -
Carina Sundén Uppsalabridgen - - 46 -
25 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 44 -
Hans Molin Skellefteå BK - - 44 -
26 Stefan Broberg Finnskoga BS - - 42 -
Kjell Nersveen Finnskoga BS - - 42 -
27 Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 40 -
Tord Sölvesson Hagfors BK - - 40 -
28 Leif Axelsson Skövde BA - - 39 -
Benny Olsson Skövde BA - - 39 -
29 Rolf Israelsson Skövde BA - - 37 -
Annika Sandberg Skövde BA - - 37 -
30 Otto Berntsson Orust BK - - 35 -
Anna Ek Uddevalla BF - - 35 -
Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 35 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 35 -
32 Jan Ohlson Backe BK - - 33 -
Peter Sjödin Backe BK - - 33 -
33 Dan Granberg Uppsalabridgen - - 32 -
Marcus Hjelte Uppsalabridgen - - 32 -
34 Lennart Karlsson Svegs BK - - 31 -
Christer Nordqvist Svegs BK - - 31 -
35 Mauritz Björkryd Sigtuna BS - - 29 -
Astrid Suominen Sigtuna BS - - 29 -
36 Anne-Marie Cedergren Folkare BK - - 28 -
Kerry Hellblad Fagersta BS - - 28 -
37 Anders Darle Hagfors BK - - 27 -
Jan Lilja Hagfors BK - - 27 -
38 Bertil Olsson BK Falkenberg - - 26 -
Lars Thorstensson BK Falkenberg - - 26 -
39 Jan-Erik Elmered Skövde BA - - 24 -
Sigvard Olson Skövde BA - - 24 -
40 Lennart Back BK S:t Erik - - 24 -
Dennis Marklund Enköpings BS - - 24 -
41 Lars Broman Väddö BK - - 23 -
Jan Norberg Väddö BK - - 23 -
42 Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 22 -
Ryszard Sliwinski Uppsalabridgen - - 22 -
43 Laila Barone Tjörns BK - - 21 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 21 -
44 Marie Cederkrok Filbyter Bridge - - 21 -
Håkan Ohlsson Ljungsbro BK - - 21 -
45 Ove Gustafson Ljungsbro BK - - 20 -
Sven-Inge Sandell Filbyter Bridge - - 20 -
46 Bengt Nordström Tjörns BK - - 19 -
Erik Sved Tjörns BK - - 19 -
47 Olle Gustavsson Tibro BK - - 18 -
Sven Lindell Tibro BK - - 18 -
48 Björn Bergmark Skellefteå BK - - 18 -
Tomas Linder Norsjö BK - - 18 -
49 Benny Bjur Hällefors BK - - 17 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 17 -
50 Christer Andersson Enköpings BS - - 17 -
Stefan Giertz Enköpings BS - - 17 -
51 Paul de Beurs Skövde BA - - 16 -
Mats Sunesson Mariestads BS - - 16 -
52 Sven-Erik Andersson Ankarsrums Bridgeklubb - - 16 -
Kenneth Cederlöf Helgenäs BK - - 16 -
53 Marit Rangelind Finnskoga BS - - 15 -
Kerstin Tidlund Finnskoga BS - - 15 -
54 Carin Lundvall Smedstadens BK - - 15 -
Folke Lundvall Smedstadens BK - - 15 -
55 Erik Franzén Hedemora BS - - 14 -
Sven-Olof Gårdman Folkare BK - - 14 -
56 Karin Hellsten Luleå BK - - 14 -
Ulla Norman Luleå BK - - 14 -
57 Harry Grönholm PRO Enköping Bridge - - 14 -
Mickey Maretics Enköpings BS - - 14 -
58 Leif Geremyr BK Falkenberg - - 14 -
Lars Gunnarsson BK Falkenberg - - 14 -
59 Irene Axelsson Folkare BK - - 13 -
Margareta Magnell Folkare BK - - 13 -
60 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 13 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 13 -
61 Per Norberg Luleå BK - - 12 -
Göran Ström Luleå BK - - 12 -
62 Ann-Helen Engström Storsjöbygdens BK - - 12 -
Valborg Jönsson Backe BK - - 12 -
63 Thomas Englund Tjörns BK - - 11 -
Kenneth Gadd Tjörns BK - - 11 -
64 Mikael Brattén Malungs BK - - 11 -
Magnus Eriksson Malungs BK - - 11 -
65 Susanne Sjödin Backe BK - - 11 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 11 -
66 Håkan Lindh Enköpings BS - - 11 -
Kjell Staffas Malungs BK - - 11 -
67 Gösta Krön Väddö BK - - 10 -
Jim Nilsson Väddö BK - - 10 -
68 Gunilla Möllersvärd Sigtuna BS - - 10 -
Bibi Törnqvist Sigtuna BS - - 10 -
69 Lars Annemark PBF Uppsala - - 9 -
Leif Grund PBF Uppsala - - 9 -
Ronny Karlsson BK Falkenberg - - 9 -
Lennart Nilsson BK Falkenberg - - 9 -
71 Mait Lindqvist Folkare BK - - 8 -
Åke Lindqvist Folkare BK - - 8 -
72 Kerstin Schenning Enköpings BS - - 8 -
Lennart Schenning Enköpings BS - - 8 -
73 Sten Aronsson BK Falkenberg - - 8 -
Sven-Olof Önnesson BK Falkenberg - - 8 -
74 Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 8 -
Elisabeth Stanley ABB BK - - 8 -
75 Per Andreasson Växjöbridgen - - 8 -
Kurt Felldin Växjöbridgen - - 8 -
76 Jan-Olof Bengtsson Vimmerby BK - - 8 -
Gunnar Klerbratt Vimmerby BK - - 8 -
77 Britt Magnusson Väddö BK - - 8 -
Roger Magnusson Väddö BK - - 8 -
78 Lena Garhamn Skövde BA - - 8 -
Håkan Hermansson Skövde BA - - 8 -
79 Ingemar Sjöberg Ljungsbro BK - - 7 -
Anders Svensson Ljungsbro BK - - 7 -
80 Åsa Eriksson Rättviks BS - - 7 -
Ulf Wilkenson Rättviks BS - - 7 -
81 Tommy Andersson Uppsalabridgen - - 7 -
Torbjörn Johansson Finnskoga BS - - 7 -
Emma Karlsson Luleå BK - - 7 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 7 -
Kent Persson Finnskoga BS - - 7 -
Eva Wiklander BK S:t Erik - - 7 -
84 Barbro Johannesson PBF Uppsala - - 7 -
Sven Johannesson PBF Uppsala - - 7 -
85 Robert Bohman Norsjö BK - - 7 -
Tomas Gustafsson Motala Bridgeallians - - 7 -
Christer Nyström Norsjö BK - - 7 -
Ulf Pettersson Motala Bridgeallians - - 7 -
87 Eva Brantingson Väddö BK - - 7 -
Sten Pettersson Väddö BK - - 7 -
88 Harry Magnil Hagfors BK - - 7 -
Jan-Henrik Rundh Hagfors BK - - 7 -
89 John-Erik Hörnfeldt ABB BK - - 7 -
Rune Isaksson Norsjö BK - - 7 -
Jan Johansson Norsjö BK - - 7 -
Anders Norin Harplinge BK - - 7 -
91 Torsten Andersson PBF Uppsala - - 5 -
Mats Olsson Uppsalabridgen - - 5 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.