Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-05-26  kl 14:27  (i dag)

2019-11-18  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (89811)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Claes Bengtsson Ätrans BK - - 1112 -
Kenneth Bengtsson Ätrans BK - - 1112 -
2 Britt Cuñat Värö BK - - 742 -
Morgan Larsson Värö BK - - 742 -
3 Björn Alfer Kristianstads BK - - 556 -
Göran Persson Kristianstads BK - - 556 -
4 Arne Lindqvist Väsbybridgen - - 464 -
Rolf Staflund Väsbybridgen - - 464 -
5 Ulf Backman Laholms BK - - 371 -
Maria Ohlsson Laholms BK - - 371 -
6 Peter Johansson Borlänge BK - - 325 -
Lars Kjellersson Borlänge BK - - 325 -
7 Therése Andersson Örebridgen - - 278 -
Micael Svensson Örebridgen - - 278 -
8 Anders Magnusson IFK Norrköping - - 255 -
Monika Magnusson IFK Norrköping - - 255 -
9 Nils Andersson ABB BK - - 232 -
Solveig Byström ABB BK - - 232 -
10 Christian Carlsson Falköpings BS - - 209 -
Per Larsson Falköpings BS - - 209 -
11 Hans Bogeskär Alingsås BS - - 186 -
Thomas Johansson Vårgårda BS - - 186 -
12 Ulf Bergdahl ABB BK - - 175 -
Björn Gjörwell BK S:t Erik - - 175 -
13 Christian Grundström Billeruds BK - - 163 -
Lauri Norta Solstabridgen - - 163 -
14 Göran Carlsson Hids BK - - 151 -
Jerker Lindqvist Hids BK - - 151 -
15 Jakob Johansson Strängnäs BK Gripen - - 139 -
Magnus Ström Strängnäs BK Gripen - - 139 -
16 Lennart Ekholm ABB BK - - 134 -
Christer Åström ABB BK - - 134 -
17 Mats Häll Borlänge BK - - 128 -
Ingela Nelander Häll Borlänge BK - - 128 -
18 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 123 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 123 -
19 Eva Johansson Askims BK - - 117 -
Marianne Löfgren Askims BK - - 117 -
20 Carl Björk BK Allians, Halmstad - - 112 -
Christer Hedborg BK Allians, Halmstad - - 112 -
21 Bengt Karlsson Åmåls BS - - 106 -
Tomas Österman Åmåls BS - - 106 -
22 Gösta Frödin Arvika BS - - 100 -
Linnar Holgersson Arvika BS - - 100 -
23 Patrik Jönsson Älmhults BK - - 94 -
Bogdan Nowacki Växjöbridgen - - 94 -
24 Bengt-Gunnar Nilsson Södra Sandby BK - - 91 -
Ingrid Nilsson Södra Sandby BK - - 91 -
25 Curt-Ingvar Svensson Kullabygdens BK - - 88 -
Tomas Truedsson Kullabygdens BK - - 88 -
26 Håkan Elensky Nora BK - - 85 -
Berit Jonsson Nora BK - - 85 -
27 Christer Fransson Smedstadens BK - - 82 -
Anders Viklund Smedstadens BK - - 82 -
28 Bengt Collryd Bredaryds BK - - 79 -
Ton van Rooijen Bredaryds BK - - 79 -
29 Michael Karlin Åmåls BS - - 76 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 76 -
30 Anders Axelsson Svenljunga BK - - 73 -
Jan-Olof Dahl Svenljunga BK - - 73 -
31 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 70 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 70 -
32 Maritha Jensen Hultsfred-Målilla BK - - 69 -
Hans Johansson Hultsfred-Målilla BK - - 69 -
33 Dolf Bergman Orust BK - - 68 -
Bertil Samuelsson Uddevalla BF - - 68 -
34 Benny Bjur Hällefors BK - - 67 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 67 -
35 Martin Keen Älmhults BK - - 65 -
Kerstin Martinsson Älmhults BK - - 65 -
36 Dick Andersson Nora BK - - 64 -
Anki Johansson Örebridgen - - 64 -
37 Christer Karlsson Älmhults BK - - 62 -
Reine Lennartsson Älmhults BK - - 62 -
38 Göran Lidgren Skövde BA - - 61 -
Lisbeth Olsson Skövde BA - - 61 -
39 Jaenita Johansson Borås BA - - 59 -
Sten Öman Borås BA - - 59 -
40 Sören Andersson Uddevalla BF - - 58 -
Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF - - 58 -
41 Jan-Erik Gustavsson Alingsås BS - - 56 -
Morgan Wiklander Alingsås BS - - 56 -
42 Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 55 -
Tord Sölvesson Hagfors BK - - 55 -
43 Monika Grönvik Lidingö BK - - 53 -
Håkan Wingman Lidingö BK - - 53 -
44 Thomas Karlsson Storsjöbygdens BK - - 52 -
Valter Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 52 -
45 Ingvar Holmér Trosa BS - - 50 -
Sune Sundholm Trosa BS - - 50 -
46 Kristian Seeliger Askims BK - - 49 -
Marianne Sparud Askims BK - - 49 -
47 Ann-Britt Henningson Mariestads BS - - 47 -
Anitha Lampinen BK Ruter - - 47 -
48 Gunilla Johansson Laholms BK - - 47 -
Lena Skoglund Laholms BK - - 47 -
49 Kenneth Andersson Kristianstads BK - - 46 -
Håkan Erlandsson Kristianstads BK - - 46 -
50 Jan Gustavsson Hasslövs BK - - 45 -
Ib Jensen Laholms BK - - 45 -
51 Jörgen Jansson BK Ruter - - 44 -
Bertil Strand BK Ruter - - 44 -
52 Jan-Åke Blixt Vänersborgs BS - - 44 -
Lennart Lundqvist Uddevalla BF - - 44 -
53 Tomas Egneus Norrköpingsbridgen - - 43 -
AnneMarie Eriksson Norrköpingsbridgen - - 43 -
54 Henrik Carlsson Alingsås BS - - 42 -
Clas-Olof Olofsson Alingsås BS - - 42 -
55 Karl-Erik Backelin Arvika BS - - 41 -
Håkan Strömberg Arvika BS - - 41 -
56 Krister Collberg Åkers BK - - 41 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 41 -
57 Karl Lundgren Förslövs BK - - 40 -
Göran Wennergren Munka Ljungby BS - - 40 -
58 Kerstin Becker Skövde BA - - 39 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 39 -
59 Jan Geiborg Gnesta BK - - 38 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 38 -
60 Paul Lundin Nyköpings BS - - 38 -
Bo Stenström Nyköpings BS - - 38 -
61 Uno Andersson Norrköpingsbridgen - - 37 -
Per Malmström Norrköpingsbridgen - - 37 -
62 Evalott Johansson Vimmerby BK - - 36 -
Mats Johansson Vimmerby BK - - 36 -
63 Per Dahlman Arvika BS - - 35 -
Roland Dahlman Arvika BS - - 35 -
64 Mats Gunnarsson Hultsfred-Målilla BK - - 35 -
Kenneth Hagman Hultsfred-Målilla BK - - 35 -
65 Karin Hallengren Kristianstads BK - - 34 -
Eva Levin Kristianstads BK - - 34 -
66 Åsa Andersson ABB BK - - 34 -
Mats Bodén ABB BK - - 34 -
Per-Erik Eriksson ABB BK - - 34 -
Erik Lindelöf ABB BK - - 34 -
68 Roger Brandt Borås BA - - 33 -
Lars-Göran Olsson Borås BA - - 33 -
69 Marie Carlsvärd Alingsås BS - - 32 -
Kent Christiansson Alingsås BS - - 32 -
70 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 31 -
Bo Lind Nyköpings BS - - 31 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 31 -
Tomas Wernersson Nyköpings BS - - 31 -
72 Stig Forsman Kristianstads BK - - 30 -
Arne Ljungars Åhus BK - - 30 -
73 Rolf Billström Mariestads BS - - 29 -
Stefan Håkansson Mariestads BS - - 29 -
74 Casper Carlsson ABB BK - - 29 -
Eva Czajkowski ABB BK - - 29 -
75 Nils-Erik Ekholm Munka Ljungby BS - - 28 -
Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 28 -
Stefan Ståhl Munka Ljungby BS - - 28 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 28 -
77 Mats Ahlström BK Albrekts - - 27 -
Per Sintorn BK Albrekts - - 27 -
78 Gull-Britt Strömbom Kristianstads BK - - 26 -
Jan Strömbom Kristianstads BK - - 26 -
79 Lars-Olov Lindström Åmåls BS - - 25 -
Irene Svendsen Åmåls BS - - 25 -
80 Magnus Legnehed Askims BK - - 25 -
Anders Lind Askims BK - - 25 -
81 Hans-Gösta Hansson Pri-Bri 1936 - - 25 -
Lars-Åke Svensson Södra Sandby BK - - 25 -
82 Carina Hallkvist Sydjämten - - 25 -
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten - - 25 -
83 Gunnar Alexandersson Laholms BK - - 24 -
Eva Hagman Laholms BK - - 24 -
84 Gunnar Löngårdh Borås BA - - 24 -
Gunnel Svensson Borås BA - - 24 -
85 Björn Dellenmark Älmhults BK - - 23 -
Evert Samuelsson Älmhults BK - - 23 -
86 Frank Andersson Strömstads BK - - 23 -
Gerd Lysell Strömstads BK - - 23 -
87 Stig Carlsson Åkers BK - - 22 -
Bo Westh Åkers BK - - 22 -
88 Krister J Karlsson Arvika BS - - 22 -
Tomas Kästel Arvika BS - - 22 -
89 Ale Dalevi ABK Singelton, Askersund - - 22 -
Leif Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 22 -
90 Leif Martinsson Orust BK - - 22 -
Olle Olsson Orust BK - - 22 -
91 Gunilla Otterström Lidingö BK - - 21 -
Hans Otterström Lidingö BK - - 21 -
92 Karin Ranbro Hästveda BK - - 21 -
Lars Ranbro Hästveda BK - - 21 -
93 Kerstin Persson BK Ruter - - 20 -
94 Lena Garhamn Skövde BA - - 20 -
Håkan Hermansson Skövde BA - - 20 -
95 Renée Blixt Arvika BS - - 19 -
Kent Rörqvist Arvika BS - - 19 -
96 Sten Andersson ABK Singelton, Askersund - - 19 -
Conny Svensson ABK Singelton, Askersund - - 19 -
97 Margaretha Bengtsson Åhus BK - - 19 -
Sven-Åke Bengtsson Åhus BK - - 19 -
98 Christer Gundewall BK Debut - - 19 -
Andreas Holmdahl BK Debut - - 19 -
99 Anders Lindqvist ABB BK - - 18 -
Rickard Persson ABB BK - - 18 -
100 Daniel Gustavsson Falköpings BS - - 18 -
Thomas Samuelsson Borås BA - - 18 -
101 Irene Eriksson Karlstads BK - - 18 -
Ninni Grönkvist Karlstads BK - - 18 -
102 Margareta Carlsson ABK Singelton, Askersund - - 18 -
Alf Thorell ABK Singelton, Askersund - - 18 -
103 Agneta Aicardi-Holmström Västra Bjäre BK - - 17 -
Stig Sandklef Förslövs BK - - 17 -
104 Eddie Andréasson Älmhults BK - - 17 -
Conny Jonsson Älmhults BK - - 17 -
105 Anders Dellien Tjörns BK - - 17 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 17 -
106 Hans Andersson Borlänge BK - - 17 -
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - - 17 -
107 Rolf Lindvall Osby BK - - 16 -
Claes-Göran Stadler Osby BK - - 16 -
108 Kjell Ohlsson Hultsfred-Målilla BK - - 16 -
Anders Svensson Hultsfred-Målilla BK - - 16 -
109 Pernilla Näs Storsjöbygdens BK - - 16 -
Alexander Sandin Storsjöbygdens BK - - 16 -
110 Allan Öberg Nora BK - - 16 -
Mats Öberg Nora BK - - 16 -
111 Anne-Marie Bullis Hids BK - - 15 -
Ko Heilig Hids BK - - 15 -
112 Barbro Nässelqvist Hede-Vemdalen BK - - 15 -
Bengt Åström Hede-Vemdalen BK - - 15 -
113 Joyce Fahlstad Falu BK - - 15 -
Tony Håkansson LudvikaBygdens BK - - 15 -
114 Pär Ljungquist Askims BK - - 15 -
Vivianne Norling Askims BK - - 15 -
115 Göran Johansson Laholms BK - - 15 -
Jan Jönsson Laholms BK - - 15 -
116 Björn Fylke Kristianstads BK - - 15 -
Mevludin Hadziavdic Kristianstads BK - - 15 -
117 Jan Henrysson Förslövs BK - - 15 -
Tore Karlsson Förslövs BK - - 15 -
118 Hernando Slottsdahl ABB BK - - 15 -
Conny Wahlgren ABB BK - - 15 -
119 Johnny Holmen Strömstads BK - - 14 -
Rolf Kjaerstad Strömstads BK - - 14 -
120 Anita Karlsson Förslövs BK - - 14 -
Inger Ottosson Förslövs BK - - 14 -
121 Rolf Bengtsson Ätrans BK - - 14 -
Erik Jansson Ätrans BK - - 14 -
122 Per-Åke Jansson Smedstadens BK - - 14 -
Catarina Skau Olsson Smedstadens BK - - 14 -
123 Örjan Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 13 -
Ove Woxlägd Storsjöbygdens BK - - 13 -
124 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 13 -
Morgan Gunnarsson Ätrans BK - - 13 -
125 Leif Liljeblad Väsbybridgen - - 13 -
Arne Melkersson Väsbybridgen - - 13 -
126 Mats Pettersson Söderhamns BS - - 13 -
Stefan Wiström Söderhamns BS - - 13 -
127 Benny Olsson Skövde BA - - 12 -
Tommy Ranta-Mikkula Skövde BA - - 12 -
128 Maria Andreasson Laholms BK - - 12 -
Tommy Johansson Laholms BK - - 12 -
129 Erik Jönsson Älmhults BK - - 12 -
Sven Ruther Älmhults BK - - 12 -
130 Jan-Erik Dahl Borås BA - - 12 -
Enar Thor Borås BA - - 12 -
131 Lars Adie BK Allians, Halmstad - - 12 -
Birger Johansson BK Allians, Halmstad - - 12 -
132 Gunnar Holmertz Askims BK - - 12 -
Agne Tern Askims BK - - 12 -
133 Zenon Grajek ABB BK - - 12 -
Bengt Nilsson ABB BK - - 12 -
134 Nils Almgren ABB BK - - 12 -
Stefan Andersson ABB BK - - 12 -
135 Lennart Fyhr Hede-Vemdalen BK - - 11 -
Ingegerd Johansson Hede-Vemdalen BK - - 11 -
136 Pär Alvarsson Hultsfred-Målilla BK - - 11 -
Jan-Olof Bengtsson Vimmerby BK - - 11 -
137 Inga-May Fritzing Borlänge BK - - 11 -
Annelie Ström Borlänge BK - - 11 -
138 Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS - - 11 -
Christian Möller Nyköpings BS - - 11 -
139 Arne Carlsson Osby BK - - 10 -
Jonny Stark Osby BK - - 10 -
140 Mona Andersson Tanums BK - - 10 -
Lars Johansson Tanums BK - - 10 -
141 Dag Larsson Söderhamns BS - - 10 -
Magnus Sandström Söderhamns BS - - 10 -
142 Eva Brantingson Väddö BK - - 10 -
Johan Fröberg Väddö BK - - 10 -
143 Åsa Lindberg Nora BK - - 9 -
Harriet Sjögren Nora BK - - 9 -
144 Thomas Fridlund Åmåls BS - - 9 -
Anders Hammarström Åmåls BS - - 9 -
145 Bengt Brüning IFK Norrköping - - 9 -
Håkan Heggblad IFK Norrköping - - 9 -
146 Sven-Olof Jarkvist Fredagsklubben - - 9 -
Paul Jigberg BK Debut - - 9 -
147 Sören Andersson Backe BK - - 9 -
Anders Brodin Åmåls BS - - 9 -
Valborg Jönsson Backe BK - - 9 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 9 -
149 Azam Forsberg Luleå BK - - 9 -
Bjarne Skovgaard Jensen Rimbo BK - - 9 -
150 Björn Helmer Alingsås BS - - 9 -
Lennart Wiktorsson Alingsås BS - - 9 -
151 Elisabeth Andersson Backe BK - - 8 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 8 -
152 Göran Almgren BK Everfresh - - 8 -
Folke Grauers BK Debut - - 8 -
153 Kjell Sedelius Gnesta BK - - 8 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 8 -
154 Bertil Larson Arvika BS - - 8 -
Anders Sidenvall Arvika BS - - 8 -
155 Sven Karlsson Rimbo BK - - 8 -
Pentti Kortelainen Rimbo BK - - 8 -
156 Bo Nordin Norrorts Bridge - - 8 -
Jörgen Ström Sollentuna Bridge - - 8 -
157 Cecilia Onell Kullabygdens BK - - 8 -
Wiveca Zacharias Kullabygdens BK - - 8 -
158 Lennart Persson Svenljunga BK - - 8 -
Per-Arne Persson Svenljunga BK - - 8 -
159 Hans Nordmark Förslövs BK - - 7 -
Roar Onsö Förslövs BK - - 7 -
160 Arne Blomqvist Anderstorps BK - - 7 -
Lars Kennethsson BK Lyx - - 7 -
161 Sune Andersson Näsby IF:s BS - - 7 -
Isse Jacobsson Näsby IF:s BS - - 7 -
162 Margareta Ringdahl Storsjöbygdens BK - - 7 -
Marie-Louise Åsell Storsjöbygdens BK - - 7 -
163 Leif Johansson Norrköpingsbridgen - - 7 -
Gunilla Jonsson Norrköpingsbridgen - - 7 -
164 Anita Carlsson Hultsfred-Målilla BK - - 7 -
Gunnar Klerbratt Vimmerby BK - - 7 -
165 Helena Lindholm Hallstahammars BK - - 7 -
Johan Skruve Hallstahammars BK - - 7 -
166 Birgitta Andersson Lidingö BK - - 7 -
Christine Persson Lidingö BK - - 7 -
167 Stig Jakobsson Lidingö BK - - 7 -
Andrzej Wojcik Lidingö FLP - - 7 -
168 Birgitta Dahlström Alingsås BS - - 7 -
Mona Närkestam Alingsås BS - - 7 -
169 Solvig Carlsson Söderköpings BS - - 7 -
Kerstin Nore Söderköpings BS - - 7 -
170 Ceve Eldh Skövde BA - - 7 -
Connie Friberg Skara BS - - 7 -
171 Carin Lundvall Smedstadens BK - - 7 -
Folke Lundvall Smedstadens BK - - 7 -
172 Roger Eriksson Gnesta BK - - 7 -
Elisabeth Helsing Svenljunga BK - - 7 -
Frank Lundh Svenljunga BK - - 7 -
Eric Sundelin Gnesta BK - - 7 -
174 Bengt Larsson Kungälvs BK - - 7 -
Britt Larsson Askims BK - - 7 -
175 Ingvar Arvidsson Borås BA - - 7 -
Per Göransson Svenljunga BK - - 7 -
176 Greger Sundgren Laholms BK - - 7 -
Lars-Eric Thedeby Laholms BK - - 7 -
177 Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 7 -
Kent Nordenberg Laholms BK - - 7 -
179 Gunnel Gustavsson Tibro BK - - 7 -
Olle Gustavsson Tibro BK - - 7 -
180 Birgitta Emanuelsson BS Damernas - - 7 -
Eva Kristina Isaksson BS Damernas - - 7 -
181 Inga Sjödin Backe BK - - 7 -
Susanne Sjödin Backe BK - - 7 -
182 Hans Stever Kullabygdens BK - - 7 -
Laila Stever Kullabygdens BK - - 7 -
183 Anders Eriksson Karlstads BK - - 6 -
Karin Gynnemo-Davidsson Karlstads BK - - 6 -
184 Benny Andersson Väsbybridgen - - 6 -
Gunnar Söderström Väsbybridgen - - 6 -
185 Carl-Åke Frisk Mariestads BS - - 6 -
Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS - - 6 -
186 Fredrik Flink Gnesta BK - - 4 -
Gunhild Heinlo Gnesta BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.