Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-11-25  kl 10:36

2019-11-14  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (52562)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Mats Ahlström BK Albrekts - - 656 -
Torleif Hägg BK Albrekts - - 656 -
2 Mikael Andersson Hids BK - - 438 -
Sixten Bengtsson Hids BK - - 438 -
3 Greger Adolfsson Överums BK - - 328 -
Kenneth Carlsson Överums BK - - 328 -
4 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 274 -
Per-Olof Olehn BK Bridgehuset - - 274 -
5 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 219 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 219 -
6 Jan Gustavsson Hasslövs BK - - 192 -
Ib Jensen Laholms BK - - 192 -
7 Rune Carlström Nynäshamns BK - - 164 -
Kjell Jönsson Nynäshamns BK - - 164 -
8 Tomas Deltin Gamleby BK - - 151 -
Stefan Löwenborg Gamleby BK - - 151 -
9 Eskil Andgren Förslövs BK - - 137 -
Magnus Ottosson Förslövs BK - - 137 -
10 Ulla-Britt Olsson Höllvikens BK - - 124 -
Laila Rydje Höllvikens BK - - 124 -
11 Ingvar Arvidsson Borås BA - - 110 -
Karin Arvidsson Borås BA - - 110 -
12 Ann Karlsson Höllvikens BK - - 103 -
Leif Karlsson Höllvikens BK - - 103 -
13 Hans Johansson Tjörns BK - - 96 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 96 -
14 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 89 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 89 -
15 Hans Olsson Malmö BK - - 82 -
Torsten Olsson Höllvikens BK - - 82 -
16 Anders Dellien Tjörns BK - - 79 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 79 -
17 Gunilla Carlsson BK Fenix - - 75 -
Marianne Strandberg BK Fenix - - 75 -
18 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 72 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 72 -
19 Björn Holm Hedemora BS - - 68 -
Dag Josefsson Folkare BK - - 68 -
20 Rogert Deiwall BK Dalom - - 65 -
Klas Löfgren Insjöns BK - - 65 -
21 Kerstin Ekdahl Norrorts Bridge - - 62 -
Roland Karlsén Norrorts Bridge - - 62 -
22 Anders Hantoft Laholms BK - - 59 -
Ulla Skärberg Laholms BK - - 59 -
23 Christer Johansson Sällskapet, Ronneby - - 55 -
Hans Thorell Sällskapet, Ronneby - - 55 -
24 Kati Nordin Hedemora BS - - 54 -
Kjell Nordin Hedemora BS - - 54 -
25 Arne Andersson Tjörns BK - - 52 -
Allan Johansson Tjörns BK - - 52 -
26 Jonny Aronsson Hasslövs BK - - 50 -
Jens Åhslund Hasslövs BK - - 50 -
27 Aina Karlsson Nynäshamns BK - - 48 -
Villy Karlsson Nynäshamns BK - - 48 -
28 Gert Fors Hässleholms BK - - 47 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 47 -
29 Ulf Eriksson Skogs BK - - 45 -
Nils-Erik Östman Skogs BK - - 45 -
30 Mattias Forss Överums BK - - 43 -
Kent Lundström Överums BK - - 43 -
31 Bo Johansson Åsa/Frillesås BK - - 41 -
Rustan Lundgren Åsa/Frillesås BK - - 41 -
32 Ulla Olsson Höllvikens BK - - 41 -
Göran Wennervall Höllvikens BK - - 41 -
33 Christer Göransson Eksjö BK - - 40 -
Kjell Hylander Eksjö BK - - 40 -
34 Gun-Britt Rindstål Överums BK - - 39 -
Gunnar Schäfer Överums BK - - 39 -
35 Lars Skoland BK Fenix - - 38 -
Anna-Lena Vikner BK Fenix - - 38 -
36 Anders Lund Bridgeklubben Karlskrona - - 38 -
Lennart Öhberg Bridgeklubben Karlskrona - - 38 -
37 Erik Fredriksson Strömstads BK - - 37 -
Sune Gustafsson Strömstads BK - - 37 -
38 Kjell Andersson Anderstorps BK - - 36 -
Tore Haldesjö Anderstorps BK - - 36 -
39 Ewa Adiels Eksjö BK - - 36 -
Stefan Sonestig Eksjö BK - - 36 -
40 Erik Hülphers BK Fenix - - 35 -
Ingrid Lange BK Fenix - - 35 -
41 Bill Larsson LM Ericssons BK - - 34 -
Ulrich Vilmar LM Ericssons BK - - 34 -
42 Gunnar Alexandersson Laholms BK - - 33 -
Leif Malvefors Hasslövs BK - - 33 -
43 Agneta Wildros Sällskapet, Ronneby - - 32 -
Jan-Erik Wildros Sällskapet, Ronneby - - 32 -
44 Jan Bengtsson Hästveda BK - - 31 -
Ulla-Britt Carlsson Hästveda BK - - 31 -
45 Kennet Göransson Eksjö BK - - 30 -
Ann-Charlott Käck Karlsson Eksjö BK - - 30 -
46 Berith Ohlsén BK S:t Erik - - 29 -
Gösta Ohlsén Lidingö BK - - 29 -
47 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 28 -
Arne Johansson Ätrans BK - - 28 -
48 Bo Gullefors Sollefteå BK - - 28 -
Staffan Strindlund Skogs BK - - 28 -
49 Örjan Johansson Västerviks BK - - 27 -
Lars Ohlman Västerviks BK - - 27 -
50 Roland Dischler Sävsjö BK - - 27 -
Johan Hägg Sävsjö BK - - 27 -
51 Gunnel Karlström Bridgeklubben 2 Klöver - - 26 -
Jan Karlström Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 26 -
52 Rein Jakoby Uppsalabridgen - - 26 -
Gudrun Jonsson Uppsalabridgen - - 26 -
53 Ulf Backman Laholms BK - - 25 -
Karl-Otto Waara Laholms BK - - 25 -
54 Otto Berntsson Orust BK - - 25 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 25 -
55 Mattias Lindgren Hedemora BS - - 24 -
Mikael Westerlund BK Lyx - - 24 -
56 Stefan Olausson Borlänge BK - - 24 -
Jesper Rundin Borlänge BK - - 24 -
57 Birgitta Carlsson Strömstads BK - - 23 -
Agnete Friestedt Strömstads BK - - 23 -
58 Hans-Erik Strandborg Höllvikens BK - - 23 -
Jörgen Strandborg Höllvikens BK - - 23 -
59 Pär Alvin Vimmerby BK - - 22 -
Sven-Olov Andersson Vimmerby BK - - 22 -
60 Majken Windahl BK Zonen - - 22 -
Ingrid Wixell Höllvikens BK - - 22 -
61 Olle Andersson Skogs BK - - 21 -
Per-Arne Lindström Skogs BK - - 21 -
62 Arne Blomqvist Anderstorps BK - - 20 -
Sune Löbo Anderstorps BK - - 20 -
63 Johnny Holmen Strömstads BK - - 19 -
Rolf Kjaerstad Strömstads BK - - 19 -
64 Niclas Björkstrand Malungs BK - - 19 -
David Eriksson BK Dalom - - 19 -
65 Lisbeth Nilsson Hästveda BK - - 19 -
Peter Raudszus Hästveda BK - - 19 -
66 Anders Lindeberg BK S:t Erik - - 19 -
Bror Wahlberg Marinens BK - - 19 -
67 Bo Bjurulf Förslövs BK - - 18 -
Carin Bjurulf Förslövs BK - - 18 -
68 Lars-Erik Eriksson Säters BK - - 18 -
Bengt Södergren Säters BK - - 18 -
69 Anders Birgander Stenstorps BK - - 17 -
Jan-Ove Piehl Tidaholms BK - - 17 -
70 Jörgen Claesson Hedemora BS - - 17 -
Erik Franzén Hedemora BS - - 17 -
71 Mats Gunnarsson Hultsfred-Målilla BK - - 16 -
Kenneth Hagman Hultsfred-Målilla BK - - 16 -
72 Katarina Billefjord Thorngren Uppsalabridgen - - 16 -
Jim Thorngren Uppsalabridgen - - 16 -
73 Folke Abrahamsson Orust BK - - 15 -
Stig Larsson Orust BK - - 15 -
74 Eva Lundgren Sällskapet, Ronneby - - 15 -
Olle Persson Sällskapet, Ronneby - - 15 -
75 Kurt Boman Örnsköldsviks BA - - 14 -
Sigvard Burland Örnsköldsviks BA - - 14 -
76 Rolf Gustavsson Åsa/Frillesås BK - - 14 -
Kent Hultén Åsa/Frillesås BK - - 14 -
77 Everth Andersson Uddevalla BF - - 14 -
Jan-Åke Blixt Vänersborgs BS - - 14 -
78 Zerny Göstasson Hästveda BK - - 14 -
Sören Å Hansen Hästveda BK - - 14 -
79 Karin Ranbro Hästveda BK - - 13 -
Lars Ranbro Hästveda BK - - 13 -
80 Urban Lindberg IFK Karlskrona - - 13 -
Rolf Malm IFK Karlskrona - - 13 -
81 Lars-O Carlsson Sällskapet, Ronneby - - 13 -
Åke Waldolf Sällskapet, Ronneby - - 13 -
82 Arne Johansson Stenstorps BK - - 13 -
Karl-Erik Karlsson Stenstorps BK - - 13 -
83 Per Andersson Svenljunga BK - - 12 -
Sven Liljegren Svenljunga BK - - 12 -
84 Carl-Johan Lindvall Hästveda BK - - 12 -
Rolf Lindvall Osby BK - - 12 -
85 Anne Alfredsson Sällskapet, Ronneby - - 12 -
Nils-Arne Karlsson Sällskapet, Ronneby - - 12 -
86 Britt Lundgren Förslövs BK - - 12 -
Karl Lundgren Förslövs BK - - 12 -
87 Christina Gutenwik Hässleholms BK - - 11 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 11 -
88 Åke Sjöstrand Gamleby BK - - 11 -
Torvald Turesson Gamleby BK - - 11 -
89 Jan Göransson BK Fenix - - 11 -
Ove Thörnblad BK Fenix - - 11 -
90 Frank Andersson Strömstads BK - - 11 -
Ronnie Brorsson Strömstads BK - - 11 -
91 Christer Magnusson Bridgeklubben Karlskrona - - 10 -
Göran Magnusson Bridgeklubben Karlskrona - - 10 -
92 Sten-Åke Eskilsson Eksjö BK - - 10 -
Les Halladay Eksjö BK - - 10 -
93 Rolf Nilsson Hästveda BK - - 10 -
Karin Rosenkvist Hästveda BK - - 10 -
94 Arnold Ivansson Stenstorps BK - - 10 -
Håkan Måård Falköpings BS - - 10 -
95 Thomas Nilsson Åsa/Frillesås BK - - 9 -
Tommy Oscarsson Åsa/Frillesås BK - - 9 -
96 Johnny Larsson Veddige BS - - 9 -
Lennart Svensson Åsa/Frillesås BK - - 9 -
97 Willy Carlsson Hultsfred-Målilla BK - - 9 -
Gunnar Klerbratt Vimmerby BK - - 9 -
98 Kerstin Johansson Åsa/Frillesås BK - - 9 -
Inger Strandahl Åsa/Frillesås BK - - 9 -
99 Hans Lekberg Nynäshamns BK - - 9 -
Johan Lundström Nynäshamns BK - - 9 -
100 Göran Jonzon Eksjö BK - - 9 -
Viola Paulsson Eksjö BK - - 9 -
101 Rune Karlsson Falköpings BS - - 9 -
Kjell-Åke Lind Stenstorps BK - - 9 -
102 Erling Lennartsson Orust BK - - 9 -
Mats Olsson Orust BK - - 9 -
103 Börje Johansson Bridgeklubben Karlskrona - - 8 -
Ingemar Ågren Bridgeklubben Karlskrona - - 8 -
104 Claes-Göran Eldh Sällskapet, Ronneby - - 8 -
Jeanette Karlsson Sällskapet, Ronneby - - 8 -
105 Ingvar Hansson Sällskapet, Ronneby - - 8 -
Bengt Svensson Sällskapet, Ronneby - - 8 -
106 Lena Skoglund Laholms BK - - 8 -
Sten-Åke Skoglund Laholms BK - - 8 -
107 Bertel Isaksson BK Fenix - - 7 -
Wivian Isaksson BK Fenix - - 7 -
108 Thomas Hultgren Åsa/Frillesås BK - - 6 -
Christer Larsson Åsa/Frillesås BK - - 6 -
109 Arthur Andersson Åsa/Frillesås BK - - 5 -
Lennart Löfberg Åsa/Frillesås BK - - 5 -
110 Eva Glans Tjörns BK - - 4 -
Olle Olsson Orust BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.