Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-11-19  kl 14:25

2020-03-02  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (7680)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Anders Dellien Tjörns BK - - 1212 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 1212 -
2 Christer Berggren Backe BK - - 808 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 808 -
3 Björn Fallenius Överums BK - - 606 -
Lennart Tenland Lunds BK - - 606 -
4 Daniel Gustavsson Falköpings BS - - 506 -
Thomas Samuelsson Borås BA - - 506 -
5 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 405 -
Kent Sjöberg Sundsvallsbridgen - - 405 -
6 Roland Andersson Alingsås BS - - 354 -
Kent Johansson BK Lyx - - 354 -
7 Dan Bylund Uppsalabridgen - - 303 -
Helena Strömberg Uppsalabridgen - - 303 -
8 Lennart Ekholm ABB BK - - 278 -
Christer Åström ABB BK - - 278 -
9 Alice Lindell Tibro BK - - 253 -
Sven Lindell Tibro BK - - 253 -
10 Krister Collberg Åkers BK - - 228 -
Tom Rosén Åkers BK - - 228 -
11 Glenn Johansson Åhus BK - - 203 -
Åke Tillberg Åhus BK - - 203 -
12 Stig Carlsson Åkers BK - - 191 -
Bo Westh Åkers BK - - 191 -
13 Lars Malm Hässleholms BK - - 178 -
Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK - - 178 -
14 Gerhard Jörgensen BK Björken - - 165 -
Stefan Åsgården BK Lyx - - 165 -
15 Kurt Karlsson Skövde BA - - 152 -
Lars-Erik Stenholm Hjo BS - - 152 -
16 Göran Andersson Karlstads BK - - 146 -
Peter Öberg Karlstads BK - - 146 -
17 Gunvor Leghammar BK Tre Sang, Helsingborg - - 140 -
Karl-Erik Nilsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 140 -
18 Marie Rylander Sundsvallsbridgen - - 134 -
Andreas Westman Sundsvallsbridgen - - 134 -
19 Bo-Lennart Hjalmarsson Åmåls BS - - 127 -
Eddy Huber Åmåls BS - - 127 -
20 Peter Kaspersson Laholms BK - - 121 -
Roland Svensson Laholms BK - - 121 -
21 Elena Bolaños BK Albrekts - - 115 -
Bobbo Jovic BK Albrekts - - 115 -
22 Bert Gustavsson Laholms BK - - 109 -
Karin Nilsson Laholms BK - - 109 -
23 Thorbjörn Fredriksson Nora BK - - 102 -
Karl-Gustaf Larsson Nora BK - - 102 -
24 Christel Eklund BK Tre Sang, Helsingborg - - 99 -
Bengt Johansson BK Tre Sang, Helsingborg - - 99 -
25 Britt Cuñat Värö BK - - 96 -
Morgan Larsson Värö BK - - 96 -
26 Ingrid Katz BK Everfresh - - 93 -
Eva Sylvan BK Lyx - - 93 -
27 Michael Karlin Åmåls BS - - 89 -
Örjan Sjöberg Åmåls BS - - 89 -
28 Per Dahlman Arvika BS - - 86 -
Roland Dahlman Arvika BS - - 86 -
29 Birgitta Düring Månsson BK Debut - - 83 -
Kristina Edeland Askims BK - - 83 -
30 Hans-Arne Frelin Gnarps BK - - 80 -
Allan Möller Gnarps BK - - 80 -
31 Margareta Carling Båstad BK - - 76 -
Gunilla Olander Båstad BK - - 76 -
32 Magnus Hultman Lindesbergs BS - - 75 -
Leif Kjellberg Lindesbergs BS - - 75 -
33 Jörgen Jansson BK Ruter - - 73 -
Bertil Strand BK Ruter - - 73 -
34 Torbjörn Falk Falsterbo BK - - 72 -
Douglas Krook Falsterbo BK - - 72 -
35 Åsa Andersson ABB BK - - 70 -
Eva Czajkowski ABB BK - - 70 -
36 Åke Dalemo Levene BK - - 69 -
Curt Sjölin Lidköpings BK - - 69 -
37 Carina Hallkvist Sydjämten - - 67 -
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten - - 67 -
38 Roger Nyman Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 66 -
Benny Olsson Skövde BA - - 66 -
39 Tord Jonsson Hallstahammars BK - - 64 -
Lennart Karlsson Hallstahammars BK - - 64 -
40 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 63 -
Joanna Tenggren Rimbo BK - - 63 -
41 Roger Ahlbom Bollnäs BK - - 61 -
Ulf Westlin Bollnäs BK - - 61 -
42 Tage Bengtsson Borås BA - - 60 -
Jan Unosson Borås BA - - 60 -
43 Rolf Gustavsson Backe BK - - 58 -
Egon Lödahl Backe BK - - 58 -
44 Pär Ljungquist Askims BK - - 57 -
Vivianne Norling Askims BK - - 57 -
45 Håkan Lindbäck ABB BK - - 55 -
Bengt Nilsson ABB BK - - 55 -
46 Otto Berntsson Orust BK - - 53 -
Anna Ek Uddevalla BF - - 53 -
47 Astor Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 51 -
Nils Westling Motala Bridgeallians - - 51 -
48 Dan Axén Lidingö BK - - 51 -
Peter Gavatin Lidingö BK - - 51 -
49 Tomas Gustafsson Stenstorps BK - - 50 -
Åke Gustafsson Stenstorps BK - - 50 -
50 Agneta Edbergh Västra Bjäre BK - - 49 -
Kerstin Schlyter-Sunnerholm Västra Bjäre BK - - 49 -
51 Tage Blomqvist Alingsås BS - - 48 -
Karin Johansson Alingsås BS - - 48 -
52 Sixten Broberg Lidköpings BK - - 48 -
Irén Laang Lidköpings BK - - 48 -
53 Roland Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 47 -
Alf Thorell ABK Singelton, Askersund - - 47 -
54 Hans Johansson Tjörns BK - - 46 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 46 -
55 Lena Bohman ABK Singelton, Askersund - - 45 -
Kurt Wikström ABK Singelton, Askersund - - 45 -
56 Kjell Holmgren Bollnäs BK - - 45 -
Leif Holmgren Bollnäs BK - - 45 -
57 Dag Källfelt BK Everfresh - - 44 -
Bo Nilsson Askims BK - - 44 -
58 Mats Häll Borlänge BK - - 43 -
Markus Sandberg Borlänge BK - - 43 -
59 Uno Andersson BK Albrekts - - 42 -
Kjell Svensson BK Albrekts - - 42 -
60 Lennart Jönsson Borås BA - - 41 -
Lars Strömvall Borås BA - - 41 -
61 Anita Nilsson Åhus BK - - 40 -
Jan Nilsson Åhus BK - - 40 -
62 Kerstin Becker Skövde BA - - 39 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 39 -
63 Carina Norberg Väddö BK - - 38 -
Jan Norberg Väddö BK - - 38 -
64 Kjell Carlsson Bollnäs BK - - 38 -
Håkan Svensson Bollnäs BK - - 38 -
65 Bengt Alrud Borås BA - - 38 -
Björn Westling Borås BA - - 38 -
66 Joakim Olsson Bohus Nations BS - - 38 -
Björn Wenander Onsdagsklubben - - 38 -
67 Louise Edholm Sundsvallsbridgen - - 37 -
Roger Edholm Sundsvallsbridgen - - 37 -
68 Ulla-Britt Karlsson BK Everfresh - - 37 -
69 Erik Franzén Hedemora BS - - 36 -
Staffan Jacobsson Hedemora BS - - 36 -
70 Kerstin Edwall Åsa/Frillesås BK - - 36 -
Dennis Svensson Värö BK - - 36 -
71 Barbara Adielsson BK Everfresh - - 35 -
Berit Mauritzson BK Everfresh - - 35 -
72 Staffan Hedman Sundsvallsbridgen - - 35 -
Emil Tibblin Sundsvallsbridgen - - 35 -
73 Elisabeth Granstedt BK Viva - - 34 -
Michael Koch Kungälvs BK - - 34 -
74 Bo Karlsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 34 -
Kjell-Åke Pålsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 34 -
75 Tony Laszlo Borlänge BK - - 33 -
Sven Nilsson Borlänge BK - - 33 -
76 Peter Ernmark Västra Bjäre BK - - 33 -
Anders Olsson Västra Bjäre BK - - 33 -
77 Bertil Johansson BK Tre Sang, Helsingborg - - 32 -
Marianne Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 32 -
78 Tina Elfstedt Karlstads BK - - 32 -
Seija Kärkkäinen Karlstads BK - - 32 -
79 Hans Bogeskär Alingsås BS - - 31 -
Stefan Lundh Alingsås BS - - 31 -
80 Maria Boberg Storsjöbygdens BK - - 31 -
Sören Sjöström Storsjöbygdens BK - - 31 -
81 Bengt Jönsson Hässleholms BK - - 31 -
Mona Mattsson Hässleholms BK - - 31 -
82 Cecilia Lindholm Båstad BK - - 31 -
Håkan Lindholm Båstad BK - - 31 -
83 Annika Farran-Lee BK Tre Sang, Helsingborg - - 30 -
Patrick Farran-Lee BK Tre Sang, Helsingborg - - 30 -
84 Hernando Slottsdahl ABB BK - - 30 -
Conny Wahlgren ABB BK - - 30 -
85 Bengt Lindblom Skövde BA - - 29 -
Lars-Erik Sjöman-Kühnel Grästorps BS - - 29 -
86 Björn Ericsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 29 -
Madelaine Gertsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 29 -
87 Peter Forsberg ABB BK - - 28 -
Rolf Forsberg ABB BK - - 28 -
88 Inga-Britt Möller BK Tre Sang, Helsingborg - - 28 -
Stig Nilsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 28 -
89 Mikael Johansson Storsjöbygdens BK - - 27 -
Markus Sahlin Storsjöbygdens BK - - 27 -
90 Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 27 -
Tage Ericsson BK Albrekts - - 27 -
91 Rolf Bengtsson Ätrans BK - - 26 -
Erik Jansson Ätrans BK - - 26 -
92 Anders Lindqvist ABB BK - - 26 -
Rickard Persson ABB BK - - 26 -
93 Jörgen Svensson BK Allians, Halmstad - - 25 -
Inger Östenson-Träff BK Allians, Halmstad - - 25 -
94 Finn Jeppsson Askims BK - - 25 -
Ulla Jeppsson Askims BK - - 25 -
95 Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 24 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 24 -
96 Claes Bengtsson Ätrans BK - - 24 -
Kenneth Bengtsson Ätrans BK - - 24 -
97 Johanna Granlund Borlänge BK - - 24 -
Per-Åke Granlund Borlänge BK - - 24 -
98 Karl-Erik Backelin Arvika BS - - 24 -
Håkan Strömberg Arvika BS - - 24 -
99 Christer Hallström Hede-Vemdalen BK - - 23 -
Arne Rosén Hede-Vemdalen BK - - 23 -
100 Kristina Sahlin Laholms BK - - 23 -
Sabina Sahlin Laholms BK - - 23 -
101 Marie Myrhage Lerums BK - - 23 -
Mahin Pettersson Lerums BK - - 23 -
102 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 23 -
Ann-Charlotte Lundin Malmö Dam BK - - 23 -
103 Ewa Smedberg Mariestads BS - - 22 -
Morgan Wärn Mariestads BS - - 22 -
104 Carl-Åke Frisk Mariestads BS - - 22 -
Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS - - 22 -
105 Kerstin Höög Gnesta BK - - 22 -
Rune Wård Gnesta BK - - 22 -
106 Hans Andersson Sundsvallsbridgen - - 22 -
Erik Persson Sundsvallsbridgen - - 22 -
107 Paul Lundin Nyköpings BS - - 21 -
Bo Stenström Nyköpings BS - - 21 -
108 Kerstin Sandström Alingsås BS - - 21 -
Inger Wiklander Alingsås BS - - 21 -
109 Rune Karlsson Falköpings BS - - 21 -
Ässy Sandéhn Falköpings BS - - 21 -
110 Ulf Persson BK Albrekts - - 21 -
Jesper Swedenborg BK Albrekts - - 21 -
111 Jussi Bärzén Skara BS - - 20 -
Anders Wersén Skara BS - - 20 -
112 Leif Martinsson Orust BK - - 20 -
Olle Olsson Orust BK - - 20 -
113 Monica Sandquist Laholms BK - - 20 -
Tom Sandquist Laholms BK - - 20 -
114 Roland Svensson BK Tre Sang, Helsingborg - - 20 -
Rolf Åström BK Tre Sang, Helsingborg - - 20 -
115 Gunilla Lundskog BK Bridgehuset - - 19 -
Lars G Svensson BK Bridgehuset - - 19 -
116 Rolf Israelsson Skövde BA - - 19 -
Annika Sandberg Skövde BA - - 19 -
117 Bertil Andersson Uddevalla BF - - 19 -
Bo Svensson Ljungskile BK - - 19 -
118 Egon Fahlgren Levene BK - - 19 -
Roland Green Levene BK - - 19 -
119 Anders Ekström Rimbo BK - - 18 -
Erland Fransson Rimbo BK - - 18 -
120 Gertie Lindell Bridgeklubben 2 Klöver - - 18 -
Göran Vikström Bridgeklubben 2 Klöver - - 18 -
121 Lena Boivie Båstad BK - - 18 -
Erik Tornvall Båstad BK - - 18 -
122 Stefan Johnson Laholms BK - - 18 -
Gunno Nilsson Laholms BK - - 18 -
123 Ann-Christin Isacsson Södra Sandby BK - - 17 -
Ann-Marie Måsbäck Södra Sandby BK - - 17 -
124 Inger Mörk Karlstads BK - - 17 -
Eva Nilsson Karlstads BK - - 17 -
125 Roland Högbom Tidaholms BK - - 17 -
Torgny Joelsson Tidaholms BK - - 17 -
126 Eva Ekström Rimbo BK - - 17 -
Hjördis Österlind Rimbo BK - - 17 -
127 John-Erik Hörnfeldt ABB BK - - 16 -
Elisabeth Stanley ABB BK - - 16 -
128 Kjell-Åke Lind Stenstorps BK - - 16 -
Håkan Måård Falköpings BS - - 16 -
129 Sören Andersson Backe BK - - 16 -
Sven Göran Knutsson Backe BK - - 16 -
130 Mikael Nyberg Lidköpings BK - - 16 -
Göran Ottersten Lidköpings BK - - 16 -
131 Jan Nilsson Hässleholms BK - - 15 -
Britta Åkerblom-Nilsson Hässleholms BK - - 15 -
132 Ulf Gärde Lidingö BK - - 15 -
Göran Magnusson Norrorts Bridge - - 15 -
133 Lennart Mathiasson Södra Sandby BK - - 15 -
Miguel Nilsson Södra Sandby BK - - 15 -
134 Gunnar Ohlson Askims BK - - 15 -
Axel Selvén BK Albrekts - - 15 -
135 Csaba Balaspiri Karlstads BK - - 14 -
Anders Lindström Karlstads BK - - 14 -
136 Ulf Bergdahl ABB BK - - 14 -
Björn Gjörwell ABB BK - - 14 -
137 Mats Pettersson Söderhamns BS - - 14 -
Stefan Wiström Söderhamns BS - - 14 -
138 Henry Alfredsson BK Opalen - - 14 -
Ann-Kristin Hultgren BK Opalen - - 14 -
139 Bengt Jansson BK Tre Sang, Helsingborg - - 13 -
Ingrid Tornerhjelm BK Tre Sang, Helsingborg - - 13 -
140 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 13 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 13 -
141 Ernst Lindqvist Åmåls BS - - 13 -
Håkan Sandberg Åmåls BS - - 13 -
142 Kent Rörqvist Arvika BS - - 13 -
Mikael Skoog Arvika BS - - 13 -
143 Hans Andersson Borlänge BK - - 12 -
Lars Fritzing Borlänge BK - - 12 -
144 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 12 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 12 -
145 Lars-Erik Afzelius BK Tre Sang, Helsingborg - - 12 -
Claes Rube BK Tre Sang, Helsingborg - - 12 -
146 Roger Eriksson Gnesta BK - - 12 -
Eric Sundelin Gnesta BK - - 12 -
147 Leif Claesson BK Ruter - - 12 -
Kjell Persson BK Ruter - - 12 -
148 Hans Otterström Lidingö BK - - 12 -
Åke Otterström Lidingö BK - - 12 -
149 Lars-Göran Borgquist BK Tre Sang, Helsingborg - - 12 -
Per Mårtensson BK Tre Sang, Helsingborg - - 12 -
150 Alf Börjesson Askims BK - - 12 -
Börje Skoog Askims BK - - 12 -
151 Christina Gutenwik Hässleholms BK - - 11 -
Lars Jarskog Hässleholms BK - - 11 -
152 Håkan Johansson Skövde BA - - 11 -
Erik Sjöstrand Skövde BA - - 11 -
153 Åke Bergman Hjo BS - - 11 -
Ronny Eriksson Hjo BS - - 11 -
154 Sten Ahlgren BK Lavec - - 11 -
Anders Olsson BK Lavec - - 11 -
155 Tord Bergman Borlänge BK - - 11 -
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - - 11 -
156 Hallgrim Aakeröy ABB BK - - 11 -
Per-Ivar Aakeröy ABB BK - - 11 -
157 Ella Olsson BK Lyx - - 11 -
Ulla Westerlund Asperö-Brännö BK - - 11 -
158 Sten Lindskog Södra Sandby BK - - 11 -
Ingemar Persson Södra Sandby BK - - 11 -
159 Marianne Löfquist Borlänge BK - - 10 -
Monika Savberg Borlänge BK - - 10 -
160 Per Ferm BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
Håkan Isaksson BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
161 Ulf Jonsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
Matts Lindberg BK Axet - - 10 -
162 Leif Persson BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
Bo Stendahl BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
163 Stefan Hallbäck Falsterbo BK - - 10 -
Veronica Hallbäck Falsterbo BK - - 10 -
164 Anna Berg BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
Demitrius Berg BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
165 Björn Andersson Arvika BS - - 10 -
Bo Ekberg Arvika BS - - 10 -
166 Ale Dalevi ABK Singelton, Askersund - - 10 -
Leif Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 10 -
167 Roland Gyllenhammar Borlänge BK - - 10 -
Mats Larsson Borlänge BK - - 10 -
168 Georg Larsson Gnesta BK - - 10 -
Christer Öhman Gnesta BK - - 10 -
169 Tore Henriksson Billingsfors BS - - 10 -
Gerd Holmedahl Billingsfors BS - - 10 -
170 Eva Johansson Askims BK - - 10 -
Marianne Löfgren Askims BK - - 10 -
171 Claes Börjesson BK Albrekts - - 10 -
Roger Hedsköld BK Albrekts - - 10 -
172 Marianne Gloudemans Lidingö BK - - 10 -
Ann-Christine Montalvo Lidingö BK - - 10 -
173 Jan Sandström Söderhamns BS - - 10 -
Magnus Sandström Söderhamns BS - - 10 -
174 Jan-Erik Gustavsson Alingsås BS - - 10 -
Morgan Wiklander Alingsås BS - - 10 -
175 Lars Hansson Asperö-Brännö BK - - 9 -
Sven Olof Jern Asperö-Brännö BK - - 9 -
176 Ulf Backman Laholms BK - - 9 -
Maria Ohlsson Laholms BK - - 9 -
177 Jan Geiborg Gnesta BK - - 9 -
Lars Hammarström Gnesta BK - - 9 -
178 Arne Johansson Ätrans BK - - 9 -
Bernt Johansson Ätrans BK - - 9 -
179 Bengt-Ove Berglund Gnarps BK - - 9 -
Anders Hjelm Gnarps BK - - 9 -
180 Viveka Engeström Malmö Dam BK - - 9 -
Birgitta Tham Malmö Dam BK - - 9 -
181 Bernhard Nass Borlänge BK - - 9 -
Bo Siminski Borlänge BK - - 9 -
182 Inger Martens Bridgeklubben 2 Klöver - - 9 -
Gunnel Martin Bridgeklubben 2 Klöver - - 9 -
183 Agneta Andersson BK Tre Sang, Helsingborg - - 8 -
Tommy Mårtensson BK Tre Sang, Helsingborg - - 8 -
184 Ingemar Johansson Kvissleby BK - - 8 -
Bengt Lundmark Gnarps BK - - 8 -
185 Anita Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 8 -
Lars-Einar Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 8 -
186 Ingegerd Cederholm Södra Sandby BK - - 8 -
Jan-Åke Persson Södra Sandby BK - - 8 -
187 Else-Marie Wäppling Trosa BS - - 8 -
Kent Wäppling Trosa BS - - 8 -
188 Per-Olof Olsson BK Zonen - - 8 -
Håkan Stenfot Bridgeklubben 2 Klöver - - 8 -
189 Lennart Bengtsson Nora BK - - 8 -
Karl-Gunnar Magnusson Nora BK - - 8 -
190 Klas Nilsson Solstabridgen - - 8 -
Marita Nilsson Hammarö BK - - 8 -
191 Björn Gaarder Skövde BA - - 7 -
Claes Stymne Skövde BA - - 7 -
192 Jan Wiström BK Allians, Halmstad - - 7 -
Marie Ynner BK Allians, Halmstad - - 7 -
193 Anders Brodin Åmåls BS - - 7 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 7 -
194 Stig Jakobsson Lidingö BK - - 7 -
Andrzej Wojcik Lidingö BK - - 7 -
195 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 7 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 7 -
196 Karola Högberg Lindesbergs BS - - 7 -
Anki Johansson Örebridgen - - 7 -
197 Marianne Gabrielson Båstad BK - - 7 -
Göran Ramfors Båstad BK - - 7 -
198 My Sköld Bollnäs BK - - 7 -
Peter Westin Bollnäs BK - - 7 -
199 Jimmy Herrdin ABK Singelton, Askersund - - 7 -
Lennart Johansson ABK Singelton, Askersund - - 7 -
200 Reino Hirvonen BK Tre Sang, Helsingborg - - 7 -
Shaun Jacobsen Kullabygdens BK - - 7 -
201 Ove Andersson Levene BK - - 7 -
Agne Ekström Upphärads BK - - 7 -
202 Kjell Abrahamsson Nora BK - - 5 -
Agneta Sträng Abrahamsson Nora BK - - 5 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.