Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2021-01-20  kl 22:03

2020-02-03  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (57019)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Anders Dellien Tjörns BK - - 1010 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 1010 -
2 Christer Fransson Smedstadens BK - - 674 -
Anders Viklund Smedstadens BK - - 674 -
3 Kent Sjöberg Sundsvallsbridgen - - 505 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 505 -
4 Krister Lindkvist Flens BS - - 421 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 421 -
5 Ulf Backman Laholms BK - - 337 -
Maria Ohlsson Laholms BK - - 337 -
6 Roland Gyllenhammar Borlänge BK - - 295 -
Mats Larsson Borlänge BK - - 295 -
7 Erik Jönsson Älmhults BK - - 253 -
Sven Ruther Älmhults BK - - 253 -
8 Anders Lindqvist ABB BK - - 233 -
Rickard Persson ABB BK - - 233 -
9 Björn Westling Borås BA - - 212 -
Henrik Westling Borås BA - - 212 -
10 Christer Gundewall BK Debut - - 191 -
Andreas Holmdahl BK Debut - - 191 -
11 Michael Karlin Åmåls BS - - 170 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 170 -
12 Solweigh Andersson Hammarö BK - - 160 -
Leif Öhrn Karlstads BK - - 160 -
13 Rolf Forsberg ABB BK - - 149 -
Mikael Lindberg ABB BK - - 149 -
14 Marianne Söderberg Åkers BK - - 138 -
Per-Erik Söderberg Åkers BK - - 138 -
15 Anne-Marie Bullis Hids BK - - 127 -
Ko Heilig Hids BK - - 127 -
16 Kjell Andersson Askims BK - - 122 -
Maria Danielsson Askims BK - - 122 -
17 Jim Nielsen BK Lavec - - 117 -
Göran Selldén BK Centrum - - 117 -
18 Gunilla Berthagen BK Tre Sang, Helsingborg - - 112 -
Rosemary Pålsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 112 -
19 Bo Andersson Kullabygdens BK - - 107 -
Jan Olofsson Kullabygdens BK - - 107 -
20 Kjell Holmgren Bollnäs BK - - 102 -
Leif Holmgren Bollnäs BK - - 102 -
21 Ingvar Johansson BK Allians, Halmstad - - 97 -
Hans Norén BK Allians, Halmstad - - 97 -
22 Astor Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 92 -
Nils Westling Motala Bridgeallians - - 92 -
23 Lennart Carlsson Värö BK - - 86 -
Lars Stenberg Värö BK - - 86 -
24 Mats Bodén ABB BK - - 84 -
Per-Erik Eriksson ABB BK - - 84 -
25 Ulf Jonsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 81 -
Matts Lindberg BK Axet - - 81 -
26 Carina Hallkvist Sydjämten - - 78 -
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten - - 78 -
27 Inga Sjödin Backe BK - - 75 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 75 -
28 Sture Arnesson Hagfors BK - - 73 -
Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 73 -
29 Jan Geiborg Gnesta BK - - 70 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 70 -
30 Sören Andersson Backe BK - - 67 -
Valborg Jönsson Backe BK - - 67 -
31 Fredrik Flink Gnesta BK - - 64 -
Gunhild Heinlo Gnesta BK - - 64 -
32 Bernt Johansson Orust BK - - 63 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 63 -
33 Mats Häll Borlänge BK - - 62 -
Ingela Nelander Häll Borlänge BK - - 62 -
34 Inga-Britt Möller BK Tre Sang, Helsingborg - - 61 -
Stig Nilsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 61 -
35 Cecilia Kvarnström Hede-Vemdalen BK - - 59 -
Per-Anders Åström Hede-Vemdalen BK - - 59 -
36 Patrik Jönsson Älmhults BK - - 58 -
Bogdan Nowacki Växjöbridgen - - 58 -
37 Mats Åsenlund Alnö BK - - 57 -
Anna-Mari Öhlén Alnö BK - - 57 -
38 Bengt Alrud Borås BA - - 56 -
Kjell Evensen Askims BK - - 56 -
39 Birgitta Frisk Mariestads BS - - 54 -
Annica Karlsson BK Ruter - - 54 -
40 Mats Gunnarsson Hultsfred-Målilla BK - - 53 -
Kenneth Hagman Hultsfred-Målilla BK - - 53 -
41 Per Andersson BK Albrekts - - 52 -
Jörgen Neldemo BK Albrekts - - 52 -
42 Bo Blixt BK Tre Sang, Helsingborg - - 51 -
Per Ferm BK Tre Sang, Helsingborg - - 51 -
43 Roland Svensson Laholms BK - - 49 -
Karl-Otto Waara Laholms BK - - 49 -
44 Anders Jonsson Kullabygdens BK - - 48 -
Irma Landström Kullabygdens BK - - 48 -
45 Hans Fimmerstad Mariestads BS - - 46 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 46 -
46 Lars Adie BK Allians, Halmstad - - 45 -
Birger Johansson BK Allians, Halmstad - - 45 -
47 Ulf Bergdahl ABB BK - - 43 -
Björn Gjörwell ABB BK - - 43 -
48 Eva Glans Tjörns BK - - 43 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 43 -
49 Claes Bengtsson Ätrans BK - - 42 -
Kenneth Bengtsson Ätrans BK - - 42 -
50 Sören Sjöström Storsjöbygdens BK - - 41 -
Kjell Starlander Storsjöbygdens BK - - 41 -
51 Leif Persson BK Tre Sang, Helsingborg - - 40 -
Bo Stendahl BK Tre Sang, Helsingborg - - 40 -
52 Sven Göran Knutsson Backe BK - - 39 -
Göran Nilsson Backe BK - - 39 -
53 Carl-Erik Halling ABB BK - - 38 -
Conny Wahlgren ABB BK - - 38 -
54 Daniel Gustavsson Falköpings BS - - 37 -
Thomas Samuelsson Borås BA - - 37 -
55 Kerstin Landerö BK Tre Sang, Helsingborg - - 36 -
Leif Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 36 -
56 Björn Dellenmark Älmhults BK - - 36 -
Nils-Ragnar Sandberg Växjöbridgen - - 36 -
57 Karina Lindh Järnvägens BK - - 35 -
Börje Magnusson Järnvägens BK - - 35 -
58 Kerstin Becker Skövde BA - - 34 -
Kerstin Persson BK Ruter - - 34 -
59 Ingvar Holmér Trosa BS - - 33 -
Sune Sundholm Trosa BS - - 33 -
60 Willy Carlsson Hultsfred-Målilla BK - - 32 -
Birger Johansson Hultsfred-Målilla BK - - 32 -
61 Hans Gösta Engren Sundsvallsbridgen - - 31 -
Ingemar Svensson Sundsvallsbridgen - - 31 -
62 Ulf Persson BK Albrekts - - 30 -
Jesper Swedenborg BK Albrekts - - 30 -
63 Jörgen Jansson BK Ruter - - 29 -
Bertil Strand BK Ruter - - 29 -
64 Sven Karlsson Rimbo BK - - 29 -
Pentti Kortelainen Rimbo BK - - 29 -
65 Anna Hallberg Åmåls BS - - 28 -
Christina Nordwall Åmåls BS - - 28 -
66 Kenneth Hallgren Karlstads BK - - 28 -
Mikael Johansson Karlstads BK - - 28 -
67 Christer Ekberg Pri-Bri 1936 - - 27 -
Claudia Sjöberg Lunds BK - - 27 -
68 Per Måsbäck Södra Sandby BK - - 27 -
Jonas Öhrn Södra Sandby BK - - 27 -
69 Kristina Andersson Hids BK - - 26 -
Klas-Göran Edman Svenljunga BK - - 26 -
70 Jöns Johansson Sydjämten - - 26 -
Leif Trapp Storsjöbygdens BK - - 26 -
71 Roger Brandt Borås BA - - 25 -
Lars-Göran Olsson Borås BA - - 25 -
72 Lennart Jönsson Borås BA - - 25 -
Lars Strömvall Borås BA - - 25 -
73 Jan-Åke Blixt Vänersborgs BS - - 24 -
Lennart Lundqvist Uddevalla BF - - 24 -
74 Hans-Gösta Hansson Pri-Bri 1936 - - 24 -
Lars-Åke Svensson Södra Sandby BK - - 24 -
75 Evalott Johansson Vimmerby BK - - 23 -
Mats Johansson Vimmerby BK - - 23 -
76 Doris Ringström Fagersta BS - - 23 -
Tommy Ringström Fagersta BS - - 23 -
77 Eva Czajkowski ABB BK - - 22 -
Lars Marjoniemi Hallstahammars BK - - 22 -
78 Bo Sundström Sydjämten - - 21 -
Emma Sundström Sundsvallsbridgen - - 21 -
79 Magnus Dahl BK Tre Sang, Helsingborg - - 20 -
Werner Thulin BK Tre Sang, Helsingborg - - 20 -
80 Roger Ahlbom Bollnäs BK - - 20 -
Lars-Göran Jonsson BK Hudik - - 20 -
81 Christer Bjäring Gävle BK - - 20 -
Anders Tollman Karlstads BK - - 20 -
82 Göran Fredriksson ABK Singelton, Askersund - - 20 -
Rickard Knutsson ABK Singelton, Askersund - - 20 -
83 Lars-Olov Lindström Åmåls BS - - 19 -
Tomas Österman Åmåls BS - - 19 -
84 Göran Carlsson Hids BK - - 19 -
Jerker Lindqvist Hids BK - - 19 -
85 Lars Fritzing Borlänge BK - - 18 -
Sten Svärdström Borlänge BK - - 18 -
86 Lennart Johansson Värö BK - - 18 -
87 Ernst Lindqvist Åmåls BS - - 17 -
Håkan Sandberg Åmåls BS - - 17 -
88 Carl-Åke Frisk Mariestads BS - - 17 -
Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS - - 17 -
89 Anders Hyttstrand Åre-Duveds BK - - 17 -
Sven-Ove Jonsson Krokom / Föllinge BK - - 17 -
90 Axel Lunsjö BK Tre Sang, Helsingborg - - 17 -
Sven-Erik Oskarsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 17 -
91 Lennart Fyhr Hede-Vemdalen BK - - 16 -
Ingegerd Johansson Hede-Vemdalen BK - - 16 -
92 Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 16 -
Kent Nordenberg Laholms BK - - 16 -
93 Lena Schullström Åmåls BS - - 15 -
Per Schullström Åmåls BS - - 15 -
94 Jeanette Bliderud Gnarps BK - - 15 -
Kent Bäckström Alnö BK - - 15 -
95 Gerd Olsson Gnarps BK - - 14 -
Lena Törnqvist Gnarps BK - - 14 -
96 Ann Haqvinsson Askims BK - - 14 -
Eva Sylvan BK Lyx - - 14 -
97 Ursula Falkengren-Grerup BK Tre Sang, Helsingborg - - 14 -
Karin Flood BK Tre Sang, Helsingborg - - 14 -
98 Curt-Ingvar Svensson Kullabygdens BK - - 14 -
Tomas Truedsson Kullabygdens BK - - 14 -
99 Sara Andersson Mariestads BS - - 13 -
Maj-Britt Sjöberg Mariestads BS - - 13 -
100 Christer Ekholm Rimbo BK - - 13 -
Björn Johansson Rimbo BK - - 13 -
101 Jaenita Johansson Borås BA - - 13 -
Jan Larsson Borås BA - - 13 -
102 Per Fåhraeus BK Albrekts - - 13 -
Bertil Persson BK Albrekts - - 13 -
103 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 12 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 12 -
104 Solveig Byström ABB BK - - 12 -
Jan Héléne ABB BK - - 12 -
105 Jan Sandström Söderhamns BS - - 12 -
Magnus Sandström Söderhamns BS - - 12 -
106 Dag Källfelt BK Everfresh - - 12 -
Bo Nilsson Askims BK - - 12 -
107 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 11 -
Joanna Tenggren Rimbo BK - - 11 -
108 Maud Brink Laholms BK - - 11 -
Lennart Nordberg Laholms BK - - 11 -
109 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 11 -
Kerstin Tidlund Finnskoga BS - - 11 -
110 Christer Berggren Backe BK - - 11 -
Peter Sjödin Backe BK - - 11 -
111 Sören Lundin Skövde BA - - 10 -
Björn Rosén Skövde BA - - 10 -
112 Åke Bergh BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
Reino Hirvonen BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
113 Britt Cuñat Värö BK - - 10 -
Morgan Larsson Värö BK - - 10 -
114 Bernhard Nass Borlänge BK - - 10 -
Bo Siminski Borlänge BK - - 10 -
115 Johanna Granlund Borlänge BK - - 10 -
Per-Åke Granlund Borlänge BK - - 10 -
116 Jörgen Eskilsson Järnvägens BK - - 10 -
Gunnel Hedström Järnvägens BK - - 10 -
117 Bengt Larsson Kungälvs BK - - 10 -
Britt Larsson Askims BK - - 10 -
118 Christer Karlsson Älmhults BK - - 10 -
Reine Lennartsson Älmhults BK - - 10 -
119 Mile Calic Partille/Mölnlycke BK - - 9 -
Ulla Liedholm Partille/Mölnlycke BK - - 9 -
120 Lena Mårtensson BK Albrekts - - 9 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 9 -
121 Kent Hjalmarsson Söderhamns BS - - 9 -
Nisse Nilsson Söderhamns BS - - 9 -
122 Anne-Marie Carlsson Vimmerby BK - - 9 -
Kjell-Åke Johnsson Vimmerby BK - - 9 -
123 Thomas Almén BK Debut - - 8 -
Claes Bühler BK Debut - - 8 -
124 Mikael Johansson Storsjöbygdens BK - - 8 -
Markus Sahlin Storsjöbygdens BK - - 8 -
125 Magnus Legnehed Askims BK - - 8 -
Anders Lind Askims BK - - 8 -
126 Gerd Stylander Mariestads BS - - 8 -
Göran Stylander Mariestads BS - - 8 -
127 Mats Pettersson Söderhamns BS - - 7 -
Stefan Wiström Söderhamns BS - - 7 -
128 Lennart Norling Gnarps BK - - 7 -
Anders Åhslund Gnarps BK - - 7 -
129 Thomas Fridlund Åmåls BS - - 7 -
Anders Hammarström Åmåls BS - - 7 -
130 Claes Scott Billeruds BK - - 7 -
Jan Sundberg Billeruds BK - - 7 -
131 Dagny Karlsson Hultsfred-Målilla BK - - 7 -
Mariette Persson Hultsfred-Målilla BK - - 7 -
132 Lena Bohman ABK Singelton, Askersund - - 7 -
Kurt Wikström ABK Singelton, Askersund - - 7 -
133 Patrik Elofsson Skövde BA - - 7 -
Benny Olsson Skövde BA - - 7 -
134 Lars Hamberg Krokom / Föllinge BK - - 7 -
Anette Winge Krokom / Föllinge BK - - 7 -
135 Anders Brodin Åmåls BS - - 6 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 6 -
136 Zennica Hammar Bollnäs BK - - 6 -
Håkan Svensson Bollnäs BK - - 6 -
137 Anders Hagen BK Tre Sang, Helsingborg - - 6 -
Ewa Leonhard BK Tre Sang, Helsingborg - - 6 -
138 Per Ivarsson Uddevalla BF - - 6 -
Jesper Stenström Vänersborgs BS - - 6 -
139 Ceve Eldh Skövde BA - - 6 -
Kerstin Ernby Skövde BA - - 6 -
140 Boel Englund Askims BK - - 6 -
Camilla Löfstedt Askims BK - - 6 -
141 Håkan Gustafsson Skövde BA - - 6 -
Lilian Helgeson Skövde BA - - 6 -
142 Kjell Ohlsson Hultsfred-Målilla BK - - 6 -
Anders Svensson Hultsfred-Målilla BK - - 6 -
143 Hans Brolin Borås BA - - 5 -
Christer Magnusson Borås BA - - 5 -
144 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 5 -
Thomas Groth BK Hudik - - 5 -
145 Berit Byström Älmhults BK - - 5 -
Janne Grimeke Älmhults BK - - 5 -
146 Torleif Hägg BK Albrekts - - 5 -
Nils Svensson BK Albrekts - - 5 -
147 Evert Larsson Hids BK - - 5 -
Stefan von Heyking Hids BK - - 5 -
148 Anas Hejazi Ätrans BK - - 5 -
Jan-Erik Helmersson Ätrans BK - - 5 -
149 Ulla-Britt Karlsson BK Everfresh - - 5 -
150 Villy Havasi BK Albrekts - - 5 -
Andrea Nilsson BK Albrekts - - 5 -
151 Lennart Gustavsson Ätrans BK - - 4 -
Göran Karlsson Ätrans BK - - 4 -
152 Barbro Nässelqvist Hede-Vemdalen BK - - 4 -
Bengt Åström Hede-Vemdalen BK - - 4 -
153 Ulf Aronson BK Allians, Halmstad - - 4 -
Mikael Mårtensson BK Allians, Halmstad - - 4 -
154 Sven Andersson Hede-Vemdalen BK - - 4 -
Astrid Halvarsson Hede-Vemdalen BK - - 4 -
155 Sven Eriksson Krokom / Föllinge BK - - 4 -
156 Arne Carlsson BK Lövet - - 4 -
Bo Johansson BK Albrekts - - 4 -
157 Gun Johansson Åmåls BS - - 4 -
Rolf Weibull Åmåls BS - - 4 -
158 Kjell Simonsson Rimbo BK - - 4 -
Katrin Thorström Rimbo BK - - 4 -
159 Inga-Lis Larsson Borlänge BK - - 4 -
Peter Nohrén Borlänge BK - - 4 -
160 Kjell Sedelius Gnesta BK - - 4 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 4 -
161 Roland Ekman BK Everfresh - - 4 -
Ingegerd Winqvist BK Everfresh - - 4 -
162 Torsten Andersson ABB BK - - 4 -
Hernando Slottsdahl ABB BK - - 4 -
163 David Andersson Söderhamns BS - - 4 -
My Sköld Bollnäs BK - - 4 -
164 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 4 -
Britt Hallberg Ätrans BK - - 4 -
165 Mats-Ola Hansson Gnarps BK - - 4 -
Folke Mattsson Gnarps BK - - 4 -
166 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 4 -
Per-Olof Olehn BK Bridgehuset - - 4 -
167 Brita Daun Borås BA - - 4 -
Gittan Erikson Borås BA - - 4 -
168 Stephen Cronberg Askims BK - - 4 -
Göran Karlander BK Lyx - - 4 -
169 Hans Andersson BK Tre Sang, Helsingborg - - 4 -
Ove Lundgren BK Tre Sang, Helsingborg - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.