Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-11-19  kl 14:25

2020-01-13  Simultan Total Sverige (inklusiv

HEM   |  Mina sidor (27555)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
3 Björn Fylke Kristianstads BK - - 862 -
Mevludin Hadziavdic Kristianstads BK - - 862 -
4 Roland Svensson Laholms BK - - 719 -
Karl-Otto Waara Laholms BK - - 719 -
5 Lennart Johansson ABK Singelton, Askersund - - 575 -
Thomas Larsson Järnvägens BK - - 575 -
6 Lisa Eklund Kristianstads BK - - 503 -
Ingrid Månsson Kristianstads BK - - 503 -
8 Carina Hallkvist Sydjämten - - 396 -
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten - - 396 -
9 Ingvar Holmér Trosa BS - - 360 -
Sune Sundholm Trosa BS - - 360 -
10 Torgny Andreasson Vårgårda BS - - 324 -
Curt Nermark Alingsås BS - - 324 -
12 Kent Rudberg Söderhamns BS - - 270 -
Åke Wallin Söderhamns BS - - 270 -
13 Mats Bodén ABB BK - - 252 -
Per-Erik Eriksson ABB BK - - 252 -
14 Carl Sterner Åhus BK - - 234 -
Rune Veneke Åhus BK - - 234 -
15 Bengt Alrud Borås BA - - 216 -
Björn Westling Borås BA - - 216 -
17 Björn Alfer Kristianstads BK - - 198 -
Göran Persson Kristianstads BK - - 198 -
19 Olle Isaksson Royal Bachelors Club - - 180 -
Dag Källfelt BK Everfresh - - 180 -
20 Claes Bodin Karlstads BK - - 171 -
Örjan Törnblom Karlstads BK - - 171 -
21 Pär Ljungquist Askims BK - - 162 -
Vivianne Norling Askims BK - - 162 -
22 Mats Häll Borlänge BK - - 153 -
Peter Johansson Borlänge BK - - 153 -
24 Theresia Didriksson Hede-Vemdalen BK - - 140 -
Anders Wermelin Hede-Vemdalen BK - - 140 -
25 Ulf Backman Laholms BK - - 135 -
Lars-Gunnar Ludvigsson Munka Ljungby BS - - 135 -
26 Rolf Gustafsson Hässleholms BK - - 131 -
Ulf Jönsson Hässleholms BK - - 131 -
27 Patrik Elofsson Skövde BA - - 126 -
Benny Olsson Skövde BA - - 126 -
28 Sten Appelqvist Åsele BK - - 122 -
Nils Zackrisson Åsele BK - - 122 -
29 Christina Mårtensson Kristianstads BK - - 117 -
Ingrid Persson Kristianstads BK - - 117 -
30 Ulf Hagvall BK Lyx - - 113 -
Per Svensson BK Debut - - 113 -
32 May Moore Onsdagsklubben - - 106 -
Gunnar Ohlson Askims BK - - 106 -
34 Ulf Aronson BK Allians, Halmstad - - 102 -
Mikael Mårtensson BK Allians, Halmstad - - 102 -
35 Rolf Israelsson Skövde BA - - 99 -
Annika Sandberg Skövde BA - - 99 -
37 Mats Allgöwer Onsdagsklubben - - 95 -
Ella Olsson BK Lyx - - 95 -
38 Birgitta Düring Månsson BK Debut - - 93 -
Kristina Edeland Askims BK - - 93 -
39 Svante Hallén BK Allians, Halmstad - - 90 -
Christer Hedborg BK Allians, Halmstad - - 90 -
41 Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 86 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 86 -
42 Percy Andersson Stigtomta BK - - 84 -
Anders Gustafsson Stigtomta BK - - 84 -
43 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 81 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 81 -
44 Jan Wiström BK Allians, Halmstad - - 79 -
Marie Ynner BK Allians, Halmstad - - 79 -
47 Sune Andersson Näsby IF:s BS - - 72 -
Isse Jacobsson Näsby IF:s BS - - 72 -
48 Bo Lundgren Uddevalla BF - - 71 -
Boris Olsson Uddevalla BF - - 71 -
49 Rolf Bäck Uddevalla BF - - 70 -
Lars-Göran Larsson Uddevalla BF - - 70 -
51 Lennart Ekholm ABB BK - - 68 -
Christer Åström ABB BK - - 68 -
52 Therese Hult Bollnäs BK - - 67 -
My Sköld Bollnäs BK - - 67 -
54 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 65 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 65 -
55 Krister Lindkvist Flens BS - - 63 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 63 -
56 Jesper Swedenborg BK Albrekts - - 62 -
Lars Svensson BK Albrekts - - 62 -
57 Sten Ahlgren BK Lavec - - 61 -
Anders Olsson BK Lavec - - 61 -
59 Britt Hellstrand Stigtomta BK - - 59 -
Kjell Hellstrand Stigtomta BK - - 59 -
60 Hans Nyström Stigtomta BK - - 58 -
Anders Svedberg Stigtomta BK - - 58 -
61 Lars Andersson Alingsås BS - - 57 -
Stefan Lundh Alingsås BS - - 57 -
62 Ulf Gärde Lidingö BK - - 56 -
Göran Magnusson Norrorts Bridge - - 56 -
64 Nils Almgren ABB BK - - 54 -
Lars-Erik Strand ABB BK - - 54 -
65 John-Erik Hörnfeldt ABB BK - - 53 -
Elisabeth Stanley ABB BK - - 53 -
66 Alf Börjesson Askims BK - - 53 -
Börje Skoog Askims BK - - 53 -
67 Richard Lundqvist Skellefteå BK - - 52 -
N-G Nilsson Skellefteå BK - - 52 -
68 Cristiano Messaad Smedstadens BK - - 52 -
Rainer Trapp Smedstadens BK - - 52 -
69 Therése Andersson Örebridgen - - 51 -
Micael Svensson Örebridgen - - 51 -
71 Margareta Olsson Åhus BK - - 50 -
Sven Olsson Åhus BK - - 50 -
72 Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 50 -
Tord Sölvesson Hagfors BK - - 50 -
73 Sören Lundin Skövde BA - - 49 -
74 Marianne Berglund Åhus BK - - 49 -
Inga Fröjdh Åhus BK - - 49 -
75 Astrid Halvarsson Hede-Vemdalen BK - - 48 -
Bengt Åström Hede-Vemdalen BK - - 48 -
76 Ale Dalevi ABK Singelton, Askersund - - 48 -
Leif Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 48 -
78 Jan Héléne ABB BK - - 46 -
Birgitta Kerstis ABB BK - - 46 -
79 Jan-Erik Larsson Hässleholms BK - - 45 -
Peder Nilsson Bjärnums BK - - 45 -
80 Henrik Carlsson Alingsås BS - - 45 -
Clas-Olof Olofsson Alingsås BS - - 45 -
82 Mikael Adolfsson Åsele BK - - 44 -
Peter Sjölund Åsele BK - - 44 -
83 Anders Dellien Tjörns BK - - 43 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 43 -
84 Sixten Bengtsson Hids BK - - 43 -
Åke Johansson Hids BK - - 43 -
86 Kerstin Becker Skövde BA - - 42 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 42 -
87 Inga Sjödin Backe BK - - 41 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 41 -
88 Lars Bodén Skellefteå BK - - 41 -
Tomas Oskarsson Skellefteå BK - - 41 -
90 Lena Bohman ABK Singelton, Askersund - - 40 -
Kurt Wikström ABK Singelton, Askersund - - 40 -
95 Gunilla Otterström Lidingö BK - - 36 -
Leif Tollin Lidingö BK - - 36 -
96 Göran Andersson Karlstads BK - - 36 -
Mikael Johansson Karlstads BK - - 36 -
97 Lars Malm Hässleholms BK - - 36 -
Sören Å Hansen Hästveda BK - - 36 -
99 Britt Cuñat Värö BK - - 35 -
Morgan Larsson Värö BK - - 35 -
100 Hans Jörgensen Bohus Nations BS - - 35 -
Hugo Jörgensen Borås BA - - 35 -
102 Jan Unosson Borås BA - - 34 -
Henrik Westling Borås BA - - 34 -
105 Roger Ahlbom Bollnäs BK - - 33 -
Leif Holmgren Bollnäs BK - - 33 -
106 Bertil Andersson Uddevalla BF - - 33 -
Bo Svensson Ljungskile BK - - 33 -
109 Jan-Erik Dahl Borås BA - - 31 -
Enar Thor Borås BA - - 31 -
110 Kjell Glans Tjörns BK - - 31 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 31 -
112 Gertie Lindell Bridgeklubben 2 Klöver - - 30 -
Göran Vikström Bridgeklubben 2 Klöver - - 30 -
114 Håkan Johansson Skövde BA - - 30 -
Erik Sjöstrand Skövde BA - - 30 -
115 Lars-Göran Andersson Vårgårda BS - - 29 -
Roland Andersson Alingsås BS - - 29 -
116 Rolf Fagerström Vänersborgs BS - - 29 -
Bengt-Åke Svensson Vänersborgs BS - - 29 -
117 Isis Lundqvist BK Albrekts - - 28 -
Andrea Nilsson BK Albrekts - - 28 -
119 Else-Marie Wäppling Trosa BS - - 27 -
Kent Wäppling Trosa BS - - 27 -
120 Jakob Johansson Strängnäs BK Gripen - - 27 -
Magnus Ström Strängnäs BK Gripen - - 27 -
121 Monica Eriksson Borlänge BK - - 27 -
Per-Åke Good Borlänge BK - - 27 -
122 Tord Bergman Borlänge BK - - 27 -
Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 27 -
123 Ulf Bergdahl ABB BK - - 26 -
Björn Gjörwell ABB BK - - 26 -
124 Andrzej Luczynski Vänersborgs BS - - 26 -
Kerstin Wiberg Vänersborgs BS - - 26 -
125 Rolf Billström Mariestads BS - - 25 -
Stefan Håkansson Mariestads BS - - 25 -
127 Brita Daun Borås BA - - 24 -
Gittan Erikson Borås BA - - 24 -
128 Kjell Sedelius Gnesta BK - - 24 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 24 -
130 Birgitta Kjellker Nilsson Bridgeklubben 2 Klöver - - 24 -
Barbro Oscarson Falsterbo BK - - 24 -
135 Paul Iwarson Lidingö BK - - 22 -
Tord Rörhamn Lidingö BK - - 22 -
138 Tage Blomqvist Alingsås BS - - 22 -
Karin Johansson Alingsås BS - - 22 -
139 Lennart Fyhr Hede-Vemdalen BK - - 21 -
Ingegerd Johansson Hede-Vemdalen BK - - 21 -
142 Anders Eriksson Karlstads BK - - 21 -
Karin Gynnemo-Davidsson Karlstads BK - - 21 -
143 Elisabet Johansson Stigtomta BK - - 20 -
Gösta Sjölander Stigtomta BK - - 20 -
144 Björn Helmer Alingsås BS - - 20 -
Lennart Wiktorsson Alingsås BS - - 20 -
148 Jan Fredell ABB BK - - 19 -
Hans Thorgren ABB BK - - 19 -
154 Lars Hamberg Krokom / Föllinge BK - - 18 -
Valter Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 18 -
155 LarsGunnar Andersson Upphärads BK - - 17 -
Birgitta Wilhelmsson Vänersborgs BS - - 17 -
156 Gunni Andersson Laholms BK - - 17 -
Ingegärd Nordenberg Laholms BK - - 17 -
157 Mikael Andersson Hids BK - - 17 -
Åke Gustavsson Hids BK - - 17 -
158 Lars-Eric Larsson Åsa/Frillesås BK - - 17 -
Bertil Samuelsson Värö BK - - 17 -
160 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 16 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 16 -
161 Mikael Edenklint Hässleholms BK - - 16 -
Anders Nilsson Bjärnums BK - - 16 -
162 Kjell Holmgren Bollnäs BK - - 16 -
Henry Johansson Bollnäs BK - - 16 -
163 Claes Bengtsson Ätrans BK - - 16 -
Kenneth Bengtsson Ätrans BK - - 16 -
165 Bodil Lernfelt BK Debut - - 16 -
Ulf Lernfelt BK Debut - - 16 -
167 Lars Jarl Åhus BK - - 15 -
Glenn Johansson Åhus BK - - 15 -
168 Roland Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 15 -
Alf Thorell ABK Singelton, Askersund - - 15 -
169 Leif Karlsson Skövde BA - - 15 -
Claes Stymne Skövde BA - - 15 -
170 Håkan Gustafsson Skövde BA - - 15 -
Lilian Helgeson Skövde BA - - 15 -
179 Gerd Stylander Mariestads BS - - 14 -
Göran Stylander Mariestads BS - - 14 -
181 Kenneth Johansson BK Falkenberg - - 14 -
Torvald Spiik BK Allians, Halmstad - - 14 -
183 Ola Särnkvist Åkers BK - - 13 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 13 -
184 Per-Åke Jansson Smedstadens BK - - 13 -
Catarina Skau Olsson Smedstadens BK - - 13 -
185 Anders Hyttstrand Åre-Duveds BK - - 13 -
Sven-Ove Jonsson Krokom / Föllinge BK - - 13 -
186 Maria Lundemo Stigtomta BK - - 13 -
188 Kristina Bergman BK Viva - - 12 -
Eric Skoog BK Viva - - 12 -
190 Barbara Adielsson BK Everfresh - - 12 -
Berit Mauritzson BK Everfresh - - 12 -
193 Kenneth Hallgren Karlstads BK - - 11 -
Lars Viksten Åsa/Frillesås BK - - 11 -
194 Mats Persson Värö BK - - 11 -
Lars Rundqvist Värö BK - - 11 -
196 Siv Jacobsson BK Albrekts - - 11 -
Annika Levin BK Albrekts - - 11 -
198 Marianne Gloudemans Lidingö BK - - 11 -
Ann-Christine Montalvo Lidingö BK - - 11 -
199 Johan Adolfsson Kristianstads BK - - 11 -
Laila Adolfsson Kristianstads BK - - 11 -
200 Rolf Gustavsson Backe BK - - 11 -
Egon Lödahl Backe BK - - 11 -
201 Hallgrim Aakeröy ABB BK - - 11 -
Per-Ivar Aakeröy ABB BK - - 11 -
206 Eva Häggström Borås BA - - 11 -
Jonas Häggström Borås BA - - 11 -
207 Jan-Åke Blixt Vänersborgs BS - - 10 -
Lennart Lundqvist Uddevalla BF - - 10 -
208 Stefan Andersson ABB BK - - 10 -
Stefan Varjomaa ABB BK - - 10 -
210 Rolf Bengtsson Ätrans BK - - 10 -
Erik Jansson Ätrans BK - - 10 -
211 Eva Brantingson Väddö BK - - 10 -
Kjell Simonsson Rimbo BK - - 10 -
212 Göran Fredriksson ABK Singelton, Askersund - - 10 -
Arve Fröseth ABK Singelton, Askersund - - 10 -
214 Erling Ohlsson BK Albrekts - - 10 -
Per Sintorn BK Albrekts - - 10 -
217 Tommy Danvind Åsele BK - - 9 -
Tommy Svensson Åsele BK - - 9 -
220 Torleif Hägg BK Albrekts - - 9 -
Jörgen Neldemo BK Albrekts - - 9 -
221 Stig Carlsson Åkers BK - - 9 -
Bo Westh Åkers BK - - 9 -
224 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 8 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 8 -
225 Lennart Gustavsson Ätrans BK - - 8 -
Göran Karlsson Ätrans BK - - 8 -
226 Gen Gustafsson Borlänge BK - - 8 -
Anita Thunell Åkvist Borlänge BK - - 8 -
231 Ann-Charlotte Gauffin Pri-Bri 1936 - - 8 -
Laila Rydje Höllvikens BK - - 8 -
232 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 8 -
Morgan Gunnarsson Ätrans BK - - 8 -
234 Göran Carlsson Hids BK - - 8 -
Jerker Lindqvist Hids BK - - 8 -
235 Rolf Forsberg ABB BK - - 8 -
Dan Johansson Fagersta BS - - 8 -
236 Kjell Jacobsson Storsjöbygdens BK - - 8 -
Ove Woxlägd Storsjöbygdens BK - - 8 -
237 Gert Fors Hässleholms BK - - 8 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 8 -
238 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 8 -
Per-Olof Olsson BK Zonen - - 8 -
240 Anders Aronsson BK Allians, Halmstad - - 7 -
Stellan Johansson BK Allians, Halmstad - - 7 -
241 Inger Mörk Karlstads BK - - 7 -
Eva Nilsson Karlstads BK - - 7 -
242 Anders Ekström Rimbo BK - - 7 -
Erland Fransson Rimbo BK - - 7 -
245 Erik Andersson ABB BK - - 7 -
Sture Helmersson ABB BK - - 7 -
247 Folke Grauers BK Debut - - 7 -
Mahin Pettersson Lerums BK - - 7 -
249 Bodil Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 7 -
Kjell Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 7 -
251 Marianne Sparud Askims BK - - 7 -
Margareta Stenberg Askims BK - - 7 -
252 Lars Frändberg Mariestads BS - - 7 -
Christer Ottosson Mariestads BS - - 7 -
253 Roger Brandt Borås BA - - 7 -
Lars-Göran Olsson Borås BA - - 7 -
256 Elisabeth Andersson Backe BK - - 6 -
Susanne Sjödin Backe BK - - 6 -
257 Sten Johansson Borås BA - - 6 -
Christer Magnusson Borås BA - - 6 -
258 Lilian Eliasson Kristianstads BK - - 6 -
Asta Johansson Kristianstads BK - - 6 -
261 Jon Lundqvist Borlänge BK - - 6 -
Dorothy Tägt Borlänge BK - - 6 -
262 Eva Forsberg Åsele BK - - 6 -
Sören Skoglund Åsele BK - - 6 -
263 Anne-Marie Bullis Hids BK - - 6 -
Ko Heilig Hids BK - - 6 -
266 Evert Larsson Hids BK - - 6 -
Stefan von Heyking Hids BK - - 6 -
267 Lennart Carlsson Värö BK - - 6 -
Lars Stenberg Värö BK - - 6 -
272 Hans Andersson Borlänge BK - - 5 -
Ann-Kristin Eriksson Borlänge BK - - 5 -
273 Ewa Smedberg Mariestads BS - - 5 -
Sigbritt Tibblin BK Ruter - - 5 -
274 Monica Sandquist Laholms BK - - 5 -
Tom Sandquist Laholms BK - - 5 -
275 Örjan Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 5 -
Anette Winge Krokom / Föllinge BK - - 5 -
277 Lola Hallman Borlänge BK - - 5 -
Kjell Westin Borlänge BK - - 5 -
280 Mats Pettersson Söderhamns BS - - 5 -
Stefan Wiström Söderhamns BS - - 5 -
281 Kent Persson Finnskoga BS - - 5 -
Christer Toreheim Finnskoga BS - - 5 -
282 Dan Sundström Stigtomta BK - - 5 -
Renée Sundström Stigtomta BK - - 5 -
283 Gunilla Johansson Laholms BK - - 5 -
Lena Skoglund Laholms BK - - 5 -
287 Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 4 -
Tage Ericsson BK Albrekts - - 4 -
288 Susanne Hammar Stigtomta BK - - 4 -
Zenitha Wiberg Stigtomta BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.