Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-04-02  kl 14:05  (i går)

2019-08-01  Brons 22 Hcp - Blomsterlandet

HEM   |  Mina sidor (32936)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Tage Bengtsson Borås BA - - 440 -
Jan Unosson Borås BA - - 440 -
4 Ylva Karlsson-Uisk Uppsalabridgen - - 184 -
Ahto Uisk Uppsalabridgen - - 184 -
6 Göran Magnusson Bridgeklubben Karlskrona - - 129 -
Gunnar Nilsson Växjöbridgen - - 129 -
7 Christer Persson Sandvikens BK - - 110 -
Ronny Törnberg Sandvikens BK - - 110 -
8 Else-Britt Lindblom Kisa BS - - 101 -
Peter Rosenqvist Ankarsrums Bridgeklubb - - 101 -
10 Steen Laursen Uppsalabridgen - - 83 -
Hans Orr Uppsalabridgen - - 83 -
11 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 74 -
Joanna Tenggren Rimbo BK - - 74 -
13 Annika Hugosson Stenungsunds BK - - 65 -
Gert-Inge Hugosson Stenungsunds BK - - 65 -
14 Ulla Jeppsson Karlshamns BK - - 60 -
Kerstin Johansson Karlshamns BK - - 60 -
15 Birgit Johnson BK Tre Sang, Helsingborg - - 55 -
Leif Persson BK Tre Sang, Helsingborg - - 55 -
16 Tobias Bende BK Everfresh - - 53 -
Sara Wrige Askims BK - - 53 -
17 Gun Karlsson Filbyter Bridge - - 51 -
Lennart Karlsson Filbyter Bridge - - 51 -
18 Anders Ekström Rimbo BK - - 49 -
Eva Ekström Rimbo BK - - 49 -
19 Fredrik Axelsson Skövde BA - - 46 -
Lennart Eriksson BK S:t Erik - - 46 -
20 David Bryder LUCK - - 44 -
Axel Selvén BK Albrekts - - 44 -
22 Lars Goldberg BK S:t Erik - - 40 -
UllaBritt Goldberg BK S:t Erik - - 40 -
23 Gunilla Andersson BK Albrekts - - 37 -
Karin Edler BK Albrekts - - 37 -
24 Elisabet Andersson Karlshamns BK - - 36 -
Monica Appelros Ryds BK - - 36 -
26 Jerry Mähler Sollefteå BK - - 33 -
Sofie Mähler Sollefteå BK - - 33 -
27 Rasmus Andersson Munka Ljungby BS - - 31 -
Ingrid Olsson Klippans BK - - 31 -
28 Peter Friberg BK S:t Erik - - 29 -
Jenny Rudenstål BK S:t Erik - - 29 -
32 Erik Spångberg Örebridgen - - 24 -
Allan Öberg Nora BK - - 24 -
35 Lotta Konradsson Kronhusklubben - - 21 -
Thomas Therkelson Onsdagsklubben - - 21 -
36 Inger Lundberg Boden-Sävast BS - - 20 -
Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 20 -
37 Daniel Jönsson Gävle BK - - 19 -
Tomas Pettersson BK Ruter - - 19 -
Birgitta Rådberg Gävle BK - - 19 -
Peter Sandörn BK Ruter - - 19 -
42 Mats Olsson Uppsalabridgen - - 16 -
43 Jörgen Claesson Hedemora BS - - 15 -
Mickey Maretics Enköpings BS - - 15 -
44 Anders Brodin Stenstorps BK - - 15 -
Arnold Ivansson Stenstorps BK - - 15 -
45 Kristina Jönsson Gävle BK - - 14 -
Anna Lundvall Gävle BK - - 14 -
46 Bengt Karlsson Hällefors BK - - 13 -
Thomas Ånger Hällefors BK - - 13 -
47 Kjell Gustavsson Ingelstad BK - - 12 -
Bo Petersson Växjöbridgen - - 12 -
48 Johnny Pettersson Malmö BK - - 12 -
51 Christina Bende Tidaholms BK - - 10 -
Mats Bende Tidaholms BK - - 10 -
52 Marie Berg Norrorts Bridge - - 10 -
Christina Truuberg Norrorts Bridge - - 10 -
53 Mari-Anne Elsasdotter BK S:t Erik - - 9 -
Bo Johansson BK Albrekts - - 9 -
54 Anders Hagen BK Tre Sang, Helsingborg - - 9 -
Ewa Leonhard BK Tre Sang, Helsingborg - - 9 -
55 Villy Havasi BK Albrekts - - 8 -
Torleif Hägg BK Albrekts - - 8 -
56 Leif Andersson Genarps BK - - 8 -
Cecilia Flodström BK Björken - - 8 -
Christina Lidström-Nordin BK Björken - - 8 -
Bengt Nilsson Höörs BK - - 8 -
58 Anders d´Aquino BK S:t Erik - - 8 -
Solveig Washer BK S:t Erik - - 8 -
59 Roland Andersson Alingsås BS - - 7 -
Marianne Johansson Alingsås BS - - 7 -
61 Åke Bergman Hjo BS - - 7 -
Kurt Karlsson Skövde BA - - 7 -
62 Rolf Forsberg ABB BK - - 7 -
Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 7 -
64 I-B Edholm BK S:t Erik - - 6 -
Åke Lundkvist Örebridgen - - 6 -
66 Alf-T Nilsson BK Björken - - 6 -
Odd Stokka BK Björken - - 6 -
67 Lena Engman BK S:t Erik - - 5 -
Jakob Sondén BK S:t Erik - - 5 -
68 Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 5 -
Anette Maretics Enköpings BS - - 5 -
69 Tomoko Hansen BK S:t Erik - - 5 -
Kjell Pettersson BK S:t Erik - - 5 -
71 Torsten Andersson PBF Uppsala - - 4 -
Thomas Berg BK S:t Erik - - 4 -
Kent Derblom Uppsalabridgen - - 4 -
Ilja Krusnell Jakobsbergs BK - - 4 -
73 Per Jansson BK Lyx - - 4 -
Patricia Kronbäck Gävle BK - - 4 -
74 Martha Carlsson Sollefteå BK - - 4 -
Vivianne Wernblom Sollefteå BK - - 4 -

Tävlingen spelades med handikapp och följande spelare har fått mästarpoäng utifrån placering inklusive handikapp. Reglerna för sådana mästarpoäng är att de är halverade.
 
1 Sven Andersson BK Sang, Oxelösund - - 220 -
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
Thor Sagfors BK Sang, Oxelösund - - 220 -
2 Björn Melander Örebridgen - - 147 -
Ulla Melander Örebridgen - - 147 -
3 Anas Hejazi Ätrans BK - - 110 -
Doris Helmersdotter Ätrans BK - - 110 -
4 Lena Jutdal BK S:t Erik - - 92 -
Erik Myklebust BK S:t Erik - - 92 -
6 Eric Bengtsson Lunds BK - - 65 -
Tommy Lundahl Lunds BK - - 65 -
7 Britt-Marie Ericsson Örebridgen - - 55 -
Elsy Ikonen Örebridgen - - 55 -
9 Filip Asplund Sivelind LudvikaBygdens BK - - 46 -
11 Margita Jansson Smedstadens BK - - 37 -
Ewa Karlsson Smedstadens BK - - 37 -
13 Astrid Blomgren Örebridgen - - 33 -
Inger Strandberg Örebridgen - - 33 -
14 Harry Hjort Warlenius BK S:t Erik - - 30 -
Ivar Lichtenstein BK S:t Erik - - 30 -
18 Birgitta Jonasson Lindesbergs BS - - 25 -
Birgit Pettersson Lindesbergs BS - - 25 -
19 Håkan Danielsson Lunds BK - - 23 -
Jessica Danielsson Lunds BK - - 23 -
24 Berit Bermark Örebridgen - - 18 -
Christer Bermark Örebridgen - - 18 -
29 Ann Johansson Norrorts Bridge - - 14 -
Jarl Jönsson Norrorts Bridge - - 14 -
32 Irene Håberger Nora BK - - 12 -
Jan Olsson Nora BK - - 12 -
37 Alf Kågström Sandvikens BK - - 10 -
Isabelle Kågström Sandvikens BK - - 10 -
40 Inger Gerle BK S:t Erik - - 9 -
Susann Mattsson BK S:t Erik - - 9 -
42 Bosse Karlsson Tidaholms BK - - 8 -
Maria Molin Tidaholms BK - - 8 -
43 Maj-Britt Granat Östhammars BK - - 8 -
Lars-Erik Tissiér Östhammars BK - - 8 -
47 Britt Larsson BK ESS-löv - - 6 -
Leif Larsson BK ESS-löv - - 6 -
49 Eva Hylén Örebridgen - - 6 -
Inger Nordahl Örebridgen - - 6 -
59 June Sandberg Hammarö BK - - 4 -
Ingrid Skoglund Hammarö BK - - 4 -
60 Barbro Åberg Hedemora BS - - 4 -
Bo Åberg Hedemora BS - - 4 -
62 Curt Wikblad Borlänge BK - - 4 -
Gunilla Wikblad Borlänge BK - - 4 -
64 Britten Edström Örebridgen - - 3 -
Jörgen Edström Örebridgen - - 3 -
65 Ola Boman Örebridgen - - 3 -
Vanja Boman Örebridgen - - 3 -
68 Eva Benckert BK S:t Erik - - 3 -
Caroline Tesch BK S:t Erik - - 3 -
69 Gerd Holmedahl Billingsfors BS - - 3 -
Tony Håkansson LudvikaBygdens BK - - 3 -
70 Björn Andersson Örebridgen - - 3 -
Anthony Sawaya Örebridgen - - 3 -
71 Lena Moberg Gävle BK - - 2 -
Sonja Pierre Gävle BK - - 2 -
72 Seija Kärkkäinen Karlstads BK - - 2 -
Eva Nilsson Karlstads BK - - 2 -
73 Ulla Broman Smedstadens BK - - 2 -
Märta Isaksson Smedstadens BK - - 2 -
74 Ingvar Bratt Örebridgen - - 2 -
Christer Wickström Örebridgen - - 2 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.