Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-17  kl 11:38  (i dag)

2019-07-31  Brons 17 - Saigon

HEM   |  Mina sidor (16018)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
2 Bo Ericson Gävle BK - - 527 -
Joakim Ericson Skutskärs BK - - 527 -
4 Marco Greidinger IK Makkabi - - 330 -
Pär Ljungquist Askims BK - - 330 -
5 India Leeming Frölunda BS - - 264 -
7 Anna Bergek BK Lyx - - 198 -
Christian Bergek BK Lyx - - 198 -
8 Göran Andersson BK S:t Erik - - 182 -
Hans Friberg Skara BS - - 182 -
9 Tobias Bern Örebridgen - - 166 -
Gunnar Göthberg Nora BK - - 166 -
11 Göran Lindberg ABB BK - - 133 -
David Probert ABB BK - - 133 -
12 Niklas Andrén Lunds BK - - 125 -
Martin Gårdrup Malmö BK - - 125 -
13 Jan Clementsson Malmö BK - - 116 -
Daniel Gustafsson Lunds BK - - 116 -
15 Robin Björkstrand BK Lyx - - 99 -
Ola Rimstedt Harplinge BK - - 99 -
17 Roland Andersson Alingsås BS - - 91 -
Anas Hejazi Ätrans BK - - 91 -
18 Michael Lemborn Karlstads BK - - 87 -
Tore Stormo BK S:t Erik - - 87 -
20 Per Andersson BK Albrekts - - 78 -
Håkan Tjärnemo Lunds BK - - 78 -
21 Lotta Blylod ABB BK - - 75 -
Monica Eriksson ABB BK - - 75 -
22 Annika Ivarsson Uppsalabridgen - - 71 -
Thomas Ivarsson Uppsalabridgen - - 71 -
23 Jan Héléne ABB BK - - 66 -
Bengt Nilsson ABB BK - - 66 -
24 Kenneth Karlsson Malungs BK - - 64 -
Pär Unander Malungs BK - - 64 -
25 Peter Karlsson BK Centrum - - 62 -
Terje Lie Onsdagsklubben - - 62 -
26 Mikael Hjerm BK Björken - - 60 -
Kalle Prorok BK Björken - - 60 -
27 Thomas Brehmer Örebridgen - - 58 -
Anders Freij LUCK - - 58 -
28 Christer Ekberg Pri-Bri 1936 - - 56 -
Anders Olsson BK Lavec - - 56 -
29 Jörgen Lantz Ulricehamns BK - - 54 -
Kaj Toivosson Ulricehamns BK - - 54 -
31 Johnny Johansson Malungs BK - - 50 -
Johannes Matsson Karlstads BK - - 50 -
32 Ulf Bergdahl ABB BK - - 49 -
Gunilla Möllervärn ABB BK - - 49 -
34 Ove Andréasson Kungsbacka BS - - 47 -
Hans Orr Uppsalabridgen - - 47 -
36 Olle Melin Uppsalabridgen - - 45 -
Hans Thorgren ABB BK - - 45 -
37 Hans-Olof Hallén Malmö BK - - 44 -
Magnus Wegestål Malmö BK - - 44 -
42 Ronny Hellberg Veddige BS - - 40 -
Jörgen Neldemo BK Albrekts - - 40 -
43 Andreas Abragi BK S:t Erik - - 39 -
Daniel Gullberg BK Björken - - 39 -
44 Joakim Möller Uppsalabridgen - - 38 -
45 Tobias Bende BK Everfresh - - 37 -
Tobias Törnqvist BK Lavec - - 37 -
48 Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 34 -
Birgitta Lénberg BK Albrekts - - 34 -
49 Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK - - 33 -
Claes-Hugo Larsson Partille/Mölnlycke BK - - 33 -
50 Birgitta Abrahamsson Motala Bridgeallians - - 33 -
Kjell Abrahamsson Motala Bridgeallians - - 33 -
51 Thomas Fridlund Åmåls BS - - 32 -
Anders Hammarström Åmåls BS - - 32 -
52 Urban Björklund Bollnäs BK - - 32 -
Peter Westin Bollnäs BK - - 32 -
53 Bengt Bengtsson Växjöbridgen - - 31 -
Jon Jonsson Växjöbridgen - - 31 -
54 Krister Grufman Åkersberga BS - - 30 -
Per-Åke Jansson Smedstadens BK - - 30 -
55 Villy Havasi BK Albrekts - - 29 -
Andrea Nilsson BK Albrekts - - 29 -
56 Tomas Holmberg Kisa BS - - 29 -
Morgan Johansson Kisa BS - - 29 -
57 Anders Ekström Rimbo BK - - 28 -
Eva Ekström Rimbo BK - - 28 -
58 Robert Frank BK Opalen - - 27 -
Stefan Lilja BK Opalen - - 27 -
59 Lennart Ekholm ABB BK - - 26 -
Christer Åström ABB BK - - 26 -
60 Åke Bergman Hjo BS - - 26 -
Kurt Karlsson Skövde BA - - 26 -
62 Johan Erlandsson Värnamo BK - - 24 -
Sven-Anders Eskilsson Värnamo BK - - 24 -
63 Rune Johansson Tidaholms BK - - 23 -
Ann Sundgren Munka Ljungby BS - - 23 -
64 Peggy Nyholm Arvika BS - - 23 -
Gudrun Strandberg BK S:t Erik - - 23 -
65 Jan Matsson Malungs BK - - 23 -
Sofia Sundström Trosa BS - - 23 -
66 Ann-Christine Brask BK S:t Erik - - 23 -
Thomas Falk BK S:t Erik - - 23 -
67 Per Granath Anderstorps BK - - 22 -
Suzanne Lemborn Karlstads BK - - 22 -
68 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 22 -
Torbjörn Sandbäck Malungs BK - - 22 -
69 Kenneth Fredriksson Storsjöbygdens BK - - 21 -
Kennet Nilsson Storsjöbygdens BK - - 21 -
70 Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 21 -
Peter Nohrén Borlänge BK - - 21 -
71 Carin Bilar Nyberg Visby BS - - 20 -
Torbjörn Nyberg Uppsalabridgen - - 20 -
72 Jimmy Herrdin ABK Singelton, Askersund - - 20 -
Conny Svensson ABK Singelton, Askersund - - 20 -
73 Annette Antonsson Veddige BS - - 19 -
Jan-Olof Eriksson Veddige BS - - 19 -
74 Eva Gunnarsson Arvika BS - - 19 -
Nils Åhlén BK Björken - - 19 -
75 Mile Calic Partille/Mölnlycke BK - - 18 -
Ulla Liedholm Partille/Mölnlycke BK - - 18 -
76 Fredrik Axelsson Skövde BA - - 18 -
Nicklas Sivelind Frölunda BS - - 18 -
77 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 17 -
Urban Mentzer Arvika BS - - 17 -
78 Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 17 -
Mickey Maretics Enköpings BS - - 17 -
79 Leif Landhquist Kungsbacka BS - - 16 -
Olof Norberg Kungsbacka BS - - 16 -
80 Klas Bellander Malmö BK - - 16 -
81 Bengt Johansson Enköpings BS - - 16 -
Kjell Staffas Malungs BK - - 16 -
82 Carl Engholm Uppsalabridgen - - 16 -
Dan Granberg Uppsalabridgen - - 16 -
84 Hernando Slottsdahl ABB BK - - 15 -
Conny Wahlgren ABB BK - - 15 -
85 Maria Raftewold BK S:t Erik - - 15 -
86 Bo Johansson BK Albrekts - - 15 -
Anita Riccius BK Albrekts - - 15 -
88 Pierre Carbonnier Lunds BK - - 14 -
Peter Olofsson Sölvesborgs BK - - 14 -
90 Peter Bäckstrand BK Opalen - - 14 -
Nicklas Widhja BK Opalen - - 14 -
92 Kenneth Hedman Gävle BK - - 13 -
Håkan Lindström Gävle BK - - 13 -
93 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 12 -
Stefan Andersson Skellefteå BK - - 12 -
94 Stefan Bengtsson BK S:t Erik - - 12 -
Magnus Gauffin BK S:t Erik - - 12 -
95 Dan Nilsson Malmö BK - - 11 -
Mattias Weiler BK S:t Erik - - 11 -
96 Greger Alfonsson Emmaboda BK - - 11 -
Göte Nissinen Emmaboda BK - - 11 -
97 Kristina Jönsson Gävle BK - - 11 -
Lennart Persson Gävle BK - - 11 -
98 Marie Göthberg Örebridgen - - 11 -
Elena Ström BK S:t Erik - - 11 -
100 Tommy Linder Norsjö BK - - 10 -
101 Staffan Forsberg Vimmerby BK - - 10 -
Lars Ståhl Vimmerby BK - - 10 -
105 Gunnar Ohlson Askims BK - - 10 -
106 Barbro Collin Märsta BK - - 10 -
Eva Rande Märsta BK - - 10 -
108 Ingvar Arvidsson Borås BA - - 9 -
Henning Kristensen Alingsås BS - - 9 -
109 Anders d´Aquino BK S:t Erik - - 9 -
Daniel Jönsson Gävle BK - - 9 -
110 Lena Moberg Gävle BK - - 9 -
Sonja Pierre Gävle BK - - 9 -
111 Lennart Roth BK S:t Erik - - 8 -
Marie Roth BK S:t Erik - - 8 -
112 Monica Appelros Ryds BK - - 8 -
Thomas Svahn Karlshamns BK - - 8 -
113 Connie Friberg Skara BS - - 8 -
Anders Jonsson Skövde BA - - 8 -
114 Anders Hellström BK S:t Erik - - 8 -
Solveig Washer BK S:t Erik - - 8 -
115 Gunni Andersson Laholms BK - - 8 -
Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 8 -
117 Peter Flodqvist BK S:t Erik - - 8 -
Per Leandersson BK S:t Erik - - 8 -
118 Mikael Arnberg Filbyter Bridge - - 8 -
Simon Bech BK S:t Erik - - 8 -
119 Berit Högberg Skara BS - - 7 -
Leif Högberg Skara BS - - 7 -
120 Arnold Andersson Åsa/Frillesås BK - - 7 -
Elisabeth Olsson Åsa/Frillesås BK - - 7 -
121 Maria Boberg Storsjöbygdens BK - - 7 -
Ann-Helen Engström Storsjöbygdens BK - - 7 -
122 Inger Lundberg Boden-Sävast BS - - 7 -
Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 7 -
123 Ann-Britt Carlén BK S:t Erik - - 7 -
Yvonne Flodqvist BK S:t Erik - - 7 -
125 Annelie Kåberg Motala Bridgeallians - - 7 -
Leif Lyngmo Motala Bridgeallians - - 7 -
126 Karola Högberg Lindesbergs BS - - 7 -
Lars Lilja Lindesbergs BS - - 7 -
127 Simon Rasmussen Uddevalla BF - - 6 -
128 Mats Andersson Fagersta BS - - 6 -
Åke Fransson Fagersta BS - - 6 -
129 Hans Molin Skellefteå BK - - 6 -
N-G Nilsson Skellefteå BK - - 6 -
130 Hans Granath Valdemarsviks BK - - 6 -
Lars Nilsson Valdemarsviks BK - - 6 -
131 Johan Englund BK S:t Erik - - 5 -
Magnus Uhlin BK S:t Erik - - 5 -
132 Patrik Elofsson Skövde BA - - 4 -
Benny Olsson Skövde BA - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.