Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-24  kl 14:13  (i går)

2019-07-30  Jubileumsbrons 12 - Reseskaparna

HEM   |  Mina sidor (8281)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Johan Andersson Malmö BK - - 1050 -
Magnus Wegestål Malmö BK - - 1050 -
2 Håkan Lindström Gävle BK - - 701 -
Stefan Westlund Gävle BK - - 701 -
3 Romuald Grudzinski Malungs BK - - 525 -
Kenneth Karlsson Malungs BK - - 525 -
5 Olle Axne Storsjöbygdens BK - - 351 -
Åsa Axne Storsjöbygdens BK - - 351 -
6 Niclas Johansson Lindesbergs BS - - 307 -
Göran Linerudt Lindesbergs BS - - 307 -
7 Daniel Gustafsson Lunds BK - - 263 -
Per-Inge Helmertz Motala Bridgeallians - - 263 -
8 Per Jansson Alnö BK - - 242 -
Mats Johansson Uppsalabridgen - - 242 -
9 Pontus Adolfson Örebridgen - - 220 -
Anders Lindgren BK S:t Erik - - 220 -
11 Jan-Erik Helmersson Ätrans BK - - 176 -
Jörgen Neldemo BK Albrekts - - 176 -
12 Olle Blidholm BK S:t Erik - - 165 -
Fredrik Josephson BK S:t Erik - - 165 -
13 Torleif Hägg BK Albrekts - - 154 -
Sören Westling BK Albrekts - - 154 -
14 Waldemar Folbrycht Ystads BS - - 143 -
16 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 127 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 127 -
17 Anki Johansson Örebridgen - - 121 -
Gun Röhnisch Örebridgen - - 121 -
20 Ewa Adiels Eksjö BK - - 105 -
Stefan Sonestig Eksjö BK - - 105 -
21 Mylene Encontro Skellefteå BK - - 99 -
Johan Vikström Skellefteå BK - - 99 -
22 Tomas Pettersson BK Ruter - - 94 -
Peter Sandörn BK Ruter - - 94 -
23 Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 88 -
Conny Svensson ABK Singelton, Askersund - - 88 -
24 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 86 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 86 -
25 Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 83 -
Ronny Hellberg Veddige BS - - 83 -
26 Åke Bergman Hjo BS - - 80 -
Kurt Karlsson Skövde BA - - 80 -
27 Bo Ericson Gävle BK - - 77 -
Joakim Ericson Skutskärs BK - - 77 -
28 Bertil Asplund BK Ruter - - 75 -
Mats Lindgren BK Ruter - - 75 -
29 Niklas Andrén Lunds BK - - 72 -
Martin Gårdrup Malmö BK - - 72 -
30 Torbjörn Askernäs Karlstads BK - - 69 -
Thomas Fridlund Åmåls BS - - 69 -
33 Bo Gisslander Bredaryds BK - - 64 -
Björn Hjelmgren Anderstorps BK - - 64 -
34 Dan Granberg Uppsalabridgen - - 63 -
Marito Karlsson Uppsalabridgen - - 63 -
36 Pernilla Näs Storsjöbygdens BK - - 60 -
Björn Sjöberg Svegs BK - - 60 -
37 Jan Matsson Malungs BK - - 59 -
Pär Unander Malungs BK - - 59 -
38 Jan Fransson Sandvikens BK - - 58 -
Roland Gyllenhammar Borlänge BK - - 58 -
39 Klas Bellander Malmö BK - - 56 -
Bonnie Clementsson Malmö BK - - 56 -
40 Markus Hedström Åmåls BS - - 55 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 55 -
42 Per Leandersson BK S:t Erik - - 53 -
Andrea Nilsson BK Albrekts - - 53 -
44 Carl Engholm Uppsalabridgen - - 50 -
Kenneth Österberg Hässleholms BK - - 50 -
45 Lars Arthur Johansen Överums BK - - 48 -
46 Anders Blomqvist Uppsalabridgen - - 47 -
Ia Börling Uppsalabridgen - - 47 -
47 Anders Darle Hagfors BK - - 45 -
Tord Sölvesson Hagfors BK - - 45 -
48 Barbro Collin Märsta BK - - 45 -
Eva Rande Märsta BK - - 45 -
49 Erik Bergengren Visby BS - - 44 -
Pontus Silow BK S:t Erik - - 44 -
50 Göran Andersson BK S:t Erik - - 43 -
Jaenita Johansson Borås BA - - 43 -
51 Jan Wiström BK Allians, Halmstad - - 42 -
Marie Ynner BK Allians, Halmstad - - 42 -
52 Hans Granath Valdemarsviks BK - - 41 -
Lars Nilsson Valdemarsviks BK - - 41 -
54 Bengt Adielsson Tjörns BK - - 39 -
Florence Fridén Tjörns BK - - 39 -
55 Johnny Ivarsson Borås BA - - 38 -
Thomas Samuelsson Borås BA - - 38 -
56 Ingemar Karlsson Sävsjö BK - - 38 -
Ingegerd Lundgren Sävsjö BK - - 38 -
59 Anders Blomé Uppsalabridgen - - 35 -
Henry Fredén Örebridgen - - 35 -
60 Stefan Eksberg Borås BA - - 35 -
Jan Larsson Borås BA - - 35 -
61 Anders Johansson BK Everfresh - - 34 -
Stefan Lilja BK Opalen - - 34 -
62 Ann-Marie Johnsson Kristianstads BK - - 33 -
Eva Levin Kristianstads BK - - 33 -
63 Mattias Jonsson Enköpings BS - - 32 -
K-G Wanngård Enköpings BS - - 32 -
65 Annette Oscarsson Västerviks BK - - 31 -
Mats Oscarsson Västerviks BK - - 31 -
67 Agneta Persson BK Debut - - 30 -
Marie Tonström BK Debut - - 30 -
68 Johan Svensson Bohus Nations BS - - 30 -
Ingela Åkerberg BK Debut - - 30 -
69 Stefan Underdal LUCK - - 29 -
71 Lennart Asplund Solstabridgen - - 27 -
Mats Hallerstedt Solstabridgen - - 27 -
73 Bengt Andersson LudvikaBygdens BK - - 26 -
Magnus Barkskog LudvikaBygdens BK - - 26 -
74 Dick Andersson Nora BK - - 26 -
Annika Steisjö Enköpings BS - - 26 -
75 Pierre Berg Hällefors BK - - 25 -
Mikael Skoog Arvika BS - - 25 -
76 Hernando Slottsdahl ABB BK - - 25 -
Stefan Varjomaa ABB BK - - 25 -
77 Anders Hammarström Åmåls BS - - 24 -
Annika Sundelin Solstabridgen - - 24 -
78 Paul de Beurs Skövde BA - - 23 -
Mats Sunesson Mariestads BS - - 23 -
79 Erik Franzén Hedemora BS - - 22 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 22 -
81 Markus Bertheau BK S:t Erik - - 22 -
Teo Bodin BK S:t Erik - - 22 -
82 Rolf Bengtsson Lunds BK - - 22 -
Andreas Könyves BK S:t Erik - - 22 -
83 Daniel Anteryd Karlstads BK - - 21 -
Hannu Oikarainen Karlstads BK - - 21 -
84 Jan Nilsson Hässleholms BK - - 21 -
Britta Åkerblom-Nilsson Hässleholms BK - - 21 -
85 Arne Karlsson Sävsjö BK - - 20 -
Agneta Svenberg BK Albrekts - - 20 -
86 Gert Mortensen Tjörns BK - - 20 -
Birgitta Wilhelmsson Vänersborgs BS - - 20 -
87 Christer Holst Kristianstads BK - - 19 -
Magnus Ohlsson Kristianstads BK - - 19 -
88 Gerd Holmedahl Billingsfors BS - - 19 -
Arnold Ivansson Stenstorps BK - - 19 -
90 Christer Persson Sandvikens BK - - 19 -
Ronny Törnberg Sandvikens BK - - 19 -
92 Stefan Josefsson Sävsjö BK - - 18 -
Torbjörn Sandbäck Malungs BK - - 18 -
93 Stefan Andersson BK S:t Erik - - 17 -
Eva Blomberg BK S:t Erik - - 17 -
94 Mats Sandequist Kungsbacka BS - - 17 -
Kenneth Wallin Örebridgen - - 17 -
95 Jan Clementsson Malmö BK - - 16 -
Jonas Tjärnemo LUCK - - 16 -
96 Roland Andersson Alingsås BS - - 16 -
Henning Kristensen Alingsås BS - - 16 -
99 Mats Gunnarsson Hultsfred-Målilla BK - - 15 -
Kenneth Hagman Hultsfred-Målilla BK - - 15 -
100 Hans Barkman Kungsbacka BS - - 15 -
Leif Wennebrink Kungsbacka BS - - 15 -
101 Lars Jeppsson Ystads BS - - 15 -
Birgitta Rosenlund Ystads BS - - 15 -
102 Per Eriksson Enköpings BS - - 15 -
Bengt Johansson Enköpings BS - - 15 -
103 Anders Dellien Tjörns BK - - 14 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 14 -
104 Leif Ronnersjö Malungs BK - - 14 -
Mats Winges Falu BK - - 14 -
106 Otto Berntsson Orust BK - - 14 -
Elsa Persson Upphärads BK - - 14 -
108 Ingegärd Andersson Stigtomta BK - - 13 -
Sven Andersson BK Sang, Oxelösund - - 13 -
109 Jesper Rundin Borlänge BK - - 13 -
111 Anders Fälling Örebridgen - - 12 -
Claus Röhnisch Örebridgen - - 12 -
112 Örjan Randhede Filbyter Bridge - - 12 -
Malgorzata Wesolowska Filbyter Bridge - - 12 -
113 Mikael Arnberg Filbyter Bridge - - 12 -
Erik Fryklund Filbyter Bridge - - 12 -
114 Anders Ekström Rimbo BK - - 12 -
Eva Ekström Rimbo BK - - 12 -
115 Curt Petersson Värnamo BK - - 12 -
Gunilla Åhlander Värnamo BK - - 12 -
116 Fredrik Norling IK Makkabi - - 12 -
Gunnar Ohlson Askims BK - - 12 -
117 Erik Myklebust BK S:t Erik - - 12 -
Joakim Tillas BK S:t Erik - - 12 -
118 Johnny Blid Filbyter Bridge - - 12 -
Göran Hammarström Filbyter Bridge - - 12 -
119 Gustav Hast BK S:t Erik - - 11 -
Bo Jonsson Storsjöbygdens BK - - 11 -
121 Ted Olows Storsjöbygdens BK - - 11 -
Dan Tjälldén Sollefteå BK - - 11 -
122 Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 11 -
Per-Åke Good Borlänge BK - - 11 -
123 Lars Andersson Norrorts Bridge - - 10 -
Isis Lundqvist BK Albrekts - - 10 -
125 Peder Hägg BK S:t Erik - - 10 -
Per Kvarby BK S:t Erik - - 10 -
126 Bengt Lindskog Visby BS - - 10 -
Torbjörn Nyberg Uppsalabridgen - - 10 -
127 Eva Brantingson Väddö BK - - 9 -
Kjell Staffas Malungs BK - - 9 -
129 Tobias Bern Örebridgen - - 9 -
Gunnar Göthberg Nora BK - - 9 -
132 Birgit Petersen BK Everfresh - - 9 -
Elisabeth Samfelt BK Everfresh - - 9 -
133 Simon Rasmussen Uddevalla BF - - 9 -
134 Anette Svenningsson BK Opalen - - 9 -
Bilal Zafar BK Opalen - - 9 -
136 Per Ivarsson Uddevalla BF - - 8 -
Jesper Stenström Vänersborgs BS - - 8 -
137 Ove Jansson Åkersberga BS - - 8 -
Inga Nyberg Åkersberga BS - - 8 -
138 Marco Greidinger IK Makkabi - - 8 -
Annika Grindborg BK S:t Erik - - 8 -
139 Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK - - 7 -
Evert Bengtsson Kalmarsunds BK - - 7 -
140 Pierre Carbonnier Lunds BK - - 7 -
Johnny Petersson Sällskapet, Ronneby - - 7 -
141 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 7 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 7 -
142 Staffan Bengtsson BK Allians, Halmstad - - 7 -
Benita Hagnestam BK Allians, Halmstad - - 7 -
143 Emma Karlsson Luleå BK - - 6 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 6 -
144 Per-Erik Eriksson ABB BK - - 6 -
Carina Sundén Uppsalabridgen - - 6 -
145 Christina Torsslow BK S:t Erik - - 6 -
Solveig Washer BK S:t Erik - - 6 -
146 Eva Netsman Bollnäs BK - - 6 -
Pär Netsman Bollnäs BK - - 6 -
147 Olof Norberg Kungsbacka BS - - 6 -
Christer Tillberg Filbyter Bridge - - 6 -
149 Leif Andersson Genarps BK - - 6 -
Bengt Nilsson Höörs BK - - 6 -
150 Eric Behm LudvikaBygdens BK - - 6 -
Peter Johansson Borlänge BK - - 6 -
151 Mickey Maretics Enköpings BS - - 6 -
Peter Svensson Enköpings BS - - 6 -
152 Bengt Alrud Borås BA - - 6 -
Stefan Olausson BK S:t Erik - - 6 -
153 Urban Mentzer Arvika BS - - 6 -
Katrin Thorström Rimbo BK - - 6 -
154 Stefan Andersson Skellefteå BK - - 6 -
N-G Nilsson Skellefteå BK - - 6 -
155 Inge Johansson Arboga BK - - 6 -
Gisela Sjöholm Arboga BK - - 6 -
156 Mats Berggren LUCK - - 6 -
Tommy Jeppsson Höörs BK - - 6 -
157 Lars Lovius BK S:t Erik - - 6 -
Per-Ove Olsson BK S:t Erik - - 6 -
158 Mi Andrén Norrorts Bridge - - 6 -
Per Söderberg Norrorts Bridge - - 6 -
159 Christer Cedergren Enköpings BS - - 5 -
Kjell Håkansson Ystads BS - - 5 -
160 Carina Hallkvist Sydjämten - - 5 -
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten - - 5 -
161 Stefan Budin Visby BS - - 5 -
Tin Budin Visby BS - - 5 -
162 Irene Boström Örebridgen - - 5 -
Lennart Rundqvist Örebridgen - - 5 -
163 Maria Boberg Storsjöbygdens BK - - 5 -
Ann-Helen Engström Storsjöbygdens BK - - 5 -
Marina Furukvist BK S:t Erik - - 5 -
Bennet Rosengren BK S:t Erik - - 5 -
165 Mikael Hjerm BK Björken - - 5 -
Kalle Prorok BK Björken - - 5 -
166 Arnold Andersson Åsa/Frillesås BK - - 5 -
Sören Klingneus Örebridgen - - 5 -
167 Bo Fransson Levene BK - - 5 -
Sören Lennartsson Falköpings BS - - 5 -
168 Stefan Bengtsson BK S:t Erik - - 5 -
Magnus Gauffin BK S:t Erik - - 5 -
173 Peter Olofsson Sölvesborgs BK - - 5 -
174 Patrik Janeröd Falu BK - - 5 -
Håkan Jonasson Falu BK - - 5 -
175 Roger Ahlbom Bollnäs BK - - 5 -
Odd Stokka BK Björken - - 5 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.