Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-19  kl 12:02  (i dag)

2019-05-15  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (80010)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Ragnar Johansson Strömstads BK - - 426 -
Roger Nyman Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 426 -
2 Benny Bjur Hällefors BK - - 285 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 285 -
3 Marit Rangelind Finnskoga BS - - 213 -
Kerstin Tidlund Finnskoga BS - - 213 -
4 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 178 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 178 -
5 Torbjörn Johansson Finnskoga BS - - 143 -
Kjell Nersveen Finnskoga BS - - 143 -
6 Hans Molin Skellefteå BK - - 125 -
N-G Nilsson Skellefteå BK - - 125 -
7 Thomas Brandell Sigtuna BS - - 107 -
Erik Sandhagen Märsta BK - - 107 -
8 Göran Tibell Sigtuna BS - - 99 -
Susanne Wallster Märsta BK - - 99 -
9 Per Eriksson Smedstadens BK - - 90 -
Per-Åke Jansson Smedstadens BK - - 90 -
10 Anders Dellien Tjörns BK - - 81 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 81 -
11 Per-Axel Ericsson Hagfors BK - - 72 -
Hans Liljas Hagfors BK - - 72 -
12 Villy Havasi BK Albrekts - - 68 -
Torgild Olsson Arvika BS - - 68 -
13 Stefan Hansson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 63 -
Tommy Svensson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 63 -
14 Otto Berntsson Orust BK - - 59 -
Bengt Hilling Orust BK - - 59 -
15 Einar Jönsson BK Falkenberg - - 54 -
Lennart Östman BK Falkenberg - - 54 -
16 Gunnar Holmkvist Luleå BK - - 52 -
Erik Johansson Luleå BK - - 52 -
17 Eva Glans Tjörns BK - - 50 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 50 -
18 Arne Andersson Tjörns BK - - 48 -
Allan Johansson Tjörns BK - - 48 -
19 Mats Göransson Stenungsunds BK - - 45 -
Christer Tolergård Stenungsunds BK - - 45 -
20 Leif Cederhorn Märsta BK - - 43 -
Dahn Gidstedt Märsta BK - - 43 -
21 Stellan Andersson BK Falkenberg - - 41 -
Ove Olsson BK Falkenberg - - 41 -
22 Marianne Hedkvist Kronhusklubben - - 39 -
Jan Vinäng Kronhusklubben - - 39 -
23 Christer Fransson Smedstadens BK - - 36 -
Anders Viklund Smedstadens BK - - 36 -
24 Lars Forsberg Luleå BK - - 35 -
Jan Lundberg Luleå BK - - 35 -
25 Lars Broman Väddö BK - - 33 -
Jan Norberg Väddö BK - - 33 -
26 Jan-Olof Zetterup Lerums BK - - 32 -
Lena Zetterup Lerums BK - - 32 -
27 Thomas Ekblom Enköpings BS - - 30 -
Kent Tibbelin Enköpings BS - - 30 -
28 Axel Hallqvist Luleå BK - - 29 -
Viola Hallqvist Luleå BK - - 29 -
29 Mi Andrén Norrorts Bridge - - 27 -
Per Söderberg Norrorts Bridge - - 27 -
30 Britt Magnusson Väddö BK - - 26 -
Roger Magnusson Väddö BK - - 26 -
31 Mauritz Björkryd Sigtuna BS - - 24 -
Astrid Suominen Sigtuna BS - - 24 -
32 Folke Lundvall Smedstadens BK - - 23 -
33 Andreas Hedström Folkare BK - - 22 -
Kent Ängskog Folkare BK - - 22 -
34 Anki Arvmyren Sigtuna BS - - 21 -
Anne Kleredal Olsson Sigtuna BS - - 21 -
35 Fredrik Larsson Luleå BK - - 20 -
Göran Ström Luleå BK - - 20 -
36 Bengt Bellander Växjöbridgen - - 19 -
Sture Rundgren Växjöbridgen - - 19 -
37 Anne-Marie Johansson Kronhusklubben - - 18 -
Britta Nilsson Kronhusklubben - - 18 -
38 Ingvar Höök Svegs BK - - 17 -
Ann-Kristin Olofsson Svegs BK - - 17 -
39 Dan Johansson Fagersta BS - - 16 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 16 -
40 Anita Ahlström Enköpings BS - - 16 -
Jean Ericsson Enköpings BS - - 16 -
41 Bengt Bengtsson Växjöbridgen - - 15 -
Kjell Gustavsson Ingelstad BK - - 15 -
42 Emma Karlsson Luleå BK - - 15 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 15 -
43 Gun-Britt Persson Svegs BK - - 14 -
Stefan Persson Svegs BK - - 14 -
44 Sven-Olof Gårdman Folkare BK - - 14 -
Åke Lindqvist Folkare BK - - 14 -
45 Gertrud Nilsson Finnskoga BS - - 13 -
Ann-Britt Törnkvist Finnskoga BS - - 13 -
46 Gert Mortensen Tjörns BK - - 12 -
Alf Törmä Tjörns BK - - 12 -
47 Mona Beckman Märsta BK - - 11 -
Anita Eriksson Sigtuna BS - - 11 -
48 Dan Granberg Uppsalabridgen - - 11 -
Marcus Hjelte Uppsalabridgen - - 11 -
49 Claes Hallström Sigtuna BS - - 11 -
Börje Liljekvist Uppsalabridgen - - 11 -
50 Marito Karlsson Uppsalabridgen - - 11 -
Lars Olsson Uppsalabridgen - - 11 -
51 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 10 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 10 -
52 Daniel Salomonsson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 10 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 10 -
53 Ann-Katrin Johansson Luleå BK - - 9 -
Kerstin Näsberg Luleå BK - - 9 -
54 Gabor Barath Emmaboda BK - - 9 -
Ann-Charlotte Tranvik Växjöbridgen - - 9 -
55 Karin Fredman Enköpings BS - - 8 -
Lillemor Zander Enköpings BS - - 8 -
56 Ronny Karlsson BK Falkenberg - - 8 -
Lennart Nilsson BK Falkenberg - - 8 -
57 Ragnar Andersson Kronhusklubben - - 8 -
Oscar Hult Partille/Mölnlycke BK - - 8 -
58 Anders Rydebrink Frölunda BS - - 8 -
Christer Rydebrink Frölunda BS - - 8 -
59 Karin Hellsten Luleå BK - - 7 -
Ulla Norman Luleå BK - - 7 -
60 Denny Andréasson Kronhusklubben - - 7 -
Lars Jonsson Kronhusklubben - - 7 -
61 Lage Boman Norsjö BK - - 7 -
Bertil Holmqvist Arjeplogs BS - - 7 -
62 Gunilla Krook Hagfors BK - - 7 -
Sven Arne Persson Hagfors BK - - 7 -
63 Laila Barone Tjörns BK - - 6 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 6 -
64 Arnold Joelsson Kronhusklubben - - 6 -
Ivan Nilsson Kronhusklubben - - 6 -
65 Kent Persson Finnskoga BS - - 6 -
Christer Toreheim Finnskoga BS - - 6 -
66 Bruno Danielsson Folkare BK - - 6 -
Göran Wreiber Folkare BK - - 6 -
67 Per Andreasson Växjöbridgen - - 5 -
Kurt Felldin Växjöbridgen - - 5 -
68 Torbjörn Eriksson Stenungsunds BK - - 5 -
Tomas Joelsson Stenungsunds BK - - 5 -
69 Ivan Abrahamsson Tjörns BK - - 5 -
Leif Martinsson Orust BK - - 5 -
70 Börje Karlsson Sthlms-Polisens BS - - 5 -
Birgitta Kåre Sthlms-Polisens BS - - 5 -
71 Hans Pudja Svegs BK - - 4 -
Christina Westberg Svegs BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.