Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-12-13  kl 12:27

2019-10-21  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (1666)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Björn Fallenius Överums BK - - 1010 -
Lennart Tenland Lunds BK - - 1010 -
2 Tage Bengtsson Borås BA - - 674 -
Jan Unosson Borås BA - - 674 -
3 Ingegärd Andersson Stigtomta BK - - 505 -
Ove Björn Stigtomta BK - - 505 -
4 Jan Fredell ABB BK - - 421 -
Hans Thorgren ABB BK - - 421 -
5 Patrik Elofsson Skövde BA - - 337 -
Linda Sandberg Skövde BA - - 337 -
6 Sven Göran Knutsson Backe BK - - 295 -
Göran Nilsson Backe BK - - 295 -
7 Peter Johansson Borlänge BK - - 253 -
Markus Sandberg Borlänge BK - - 253 -
8 John-Erik Hörnfeldt ABB BK - - 233 -
Elisabeth Stanley ABB BK - - 233 -
9 Fredrik Flink Gnesta BK - - 212 -
Gunhild Heinlo Gnesta BK - - 212 -
10 Kerstin Edwall Åsa/Frillesås BK - - 191 -
Elisabeth Olsson Åsa/Frillesås BK - - 191 -
11 Michael Karlin Åmåls BS - - 170 -
Per Schullström Åmåls BS - - 170 -
12 Peter Nohrén Borlänge BK - - 160 -
Sten Svärdström Borlänge BK - - 160 -
13 Anders Darle Hagfors BK - - 149 -
Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 149 -
14 Ingemar Johansson Kvissleby BK - - 138 -
Per-Anders Sjögren Gnarps BK - - 138 -
15 Lennart Ekholm ABB BK - - 127 -
Christer Åström ABB BK - - 127 -
16 Lennart Johansson Värö BK - - 122 -
Sven Lilja Värö BK - - 122 -
17 Åke Bergman Hjo BS - - 117 -
Ronny Eriksson Hjo BS - - 117 -
18 Håkan Lindbäck ABB BK - - 112 -
Bengt Nilsson ABB BK - - 112 -
19 Lisbeth Rosendahl Hässleholms BK - - 107 -
Marianne Skovsted Hässleholms BK - - 107 -
20 Kjell Holmgren Bollnäs BK - - 102 -
Leif Holmgren Bollnäs BK - - 102 -
21 Gullvi Högberg Falköpings BS - - 97 -
Per Larsson Falköpings BS - - 97 -
22 Börge Davidsson Alingsås BS - - 92 -
Maria Edshammar Alingsås BS - - 92 -
23 Lena Boivie Båstad BK - - 86 -
Erik Tornvall Båstad BK - - 86 -
24 Roland Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 84 -
Alf Thorell ABK Singelton, Askersund - - 84 -
25 Per Andersson BK Albrekts - - 81 -
Villy Havasi BK Albrekts - - 81 -
26 Sten Johansson Borås BA - - 78 -
Christer Magnusson Borås BA - - 78 -
27 Ann-Sofie Axelsson Skövde BA - - 75 -
Leif Axelsson Skövde BA - - 75 -
28 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 73 -
Ann-Charlotte Lundin Malmö Dam BK - - 73 -
29 Sara Andersson Mariestads BS - - 70 -
Rolf Billström Mariestads BS - - 70 -
30 Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 67 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 67 -
31 Therése Andersson Örebridgen - - 64 -
Micael Svensson Örebridgen - - 64 -
32 Anders Dellien Tjörns BK - - 63 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 63 -
33 Bo Fransson Levene BK - - 62 -
Bengt Persson Levene BK - - 62 -
34 Susanne Levin Malmö BK - - 61 -
Håkan Stenfot Bridgeklubben 2 Klöver - - 61 -
35 Jan Geiborg Gnesta BK - - 59 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 59 -
36 Eva Gunnarsson Arvika BS - - 58 -
Nils Åhlén BK Björken - - 58 -
37 Marie Ekelund BK Everfresh - - 57 -
Ulla Sallin BK Everfresh - - 57 -
38 Astor Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 56 -
Nils Westling Motala Bridgeallians - - 56 -
39 Birgitta Guldbrandsson Backe BK - - 54 -
Inga-Britt Hedström Backe BK - - 54 -
40 Daniel Gustavsson Falköpings BS - - 53 -
Thomas Samuelsson Borås BA - - 53 -
41 Gert Fors Hässleholms BK - - 52 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 52 -
42 Ingmar Andersson Arvika BS - - 51 -
Peter Rongert Arvika BS - - 51 -
43 Göran Lidgren Skövde BA - - 49 -
Ewa Sjöberg Skövde BA - - 49 -
44 Tord Bergman Borlänge BK - - 48 -
Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 48 -
45 Sixten Ek Skövde BA - - 46 -
Ann Ohlsson Tibro BK - - 46 -
46 Håkan Johansson Skövde BA - - 45 -
Erik Sjöstrand Skövde BA - - 45 -
47 Adler Sjunnesson Hasslövs BK - - 43 -
Ulrik Starck Hasslövs BK - - 43 -
48 Anders Nilsson Lidingö BK - - 43 -
Anders Norberg Lidingö BK - - 43 -
49 Anna Hallberg Åmåls BS - - 42 -
Christina Nordwall Åmåls BS - - 42 -
50 Eva Ekström Rimbo BK - - 41 -
Hjördis Österlind Rimbo BK - - 41 -
51 Leif Hammarberg Askims BK - - 40 -
Jonte Norrman BK Debut - - 40 -
52 Bodil Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 39 -
Kjell Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 39 -
53 Annekari Svendsen Åmåls BS - - 38 -
Irene Svendsen Åmåls BS - - 38 -
54 Gunnel Gustavsson Tibro BK - - 37 -
Olle Gustavsson Tibro BK - - 37 -
55 Bengt Pettersson BK S:t Erik - - 36 -
Kent Sandström Jakobsbergs BK - - 36 -
56 Krister Lindkvist Flens BS - - 36 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 36 -
57 Thomas Johansson Vårgårda BS - - 35 -
Mona Närkestam Alingsås BS - - 35 -
58 Thomas Blom Hjo BS - - 34 -
Göran Carlsson Hjo BS - - 34 -
59 Percy Andersson Stigtomta BK - - 33 -
Anders Gustafsson Stigtomta BK - - 33 -
60 Ove Andersson Levene BK - - 32 -
Agne Ekström Upphärads BK - - 32 -
61 Stig Jakobsson Lidingö BK - - 31 -
Andrzej Wojcik Lidingö FLP - - 31 -
62 Billmar Carlsson Onsdagsklubben - - 30 -
Lars-Håkan Wilhelmsson BK Lyx - - 30 -
63 Paul Iwarson Lidingö BK - - 29 -
Jan Larsson BK S:t Erik - - 29 -
64 Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 29 -
Kent Nordenberg Laholms BK - - 29 -
65 Krister J Karlsson Arvika BS - - 28 -
Tomas Kästel Arvika BS - - 28 -
66 Gunilla Lundskog BK Bridgehuset - - 28 -
Lars G Svensson BK Bridgehuset - - 28 -
67 Kurt Karlsson Skövde BA - - 27 -
Lars-Erik Stenholm Hjo BS - - 27 -
68 Dan Sundström Stigtomta BK - - 27 -
Renée Sundström Stigtomta BK - - 27 -
69 Kerstin Becker Skövde BA - - 26 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 26 -
70 Jan Nilsson Hässleholms BK - - 26 -
Britta Åkerblom-Nilsson Hässleholms BK - - 26 -
71 Göran Rohlén BK Allians, Halmstad - - 25 -
Inger Östenson-Träff BK Allians, Halmstad - - 25 -
72 Per Dahlman Arvika BS - - 25 -
Roland Dahlman Arvika BS - - 25 -
73 Mats Häll Borlänge BK - - 24 -
Ingela Nelander Häll Borlänge BK - - 24 -
74 Mikael Edenklint Hässleholms BK - - 24 -
Anders Nilsson Bjärnums BK - - 24 -
75 Mats Bodén ABB BK - - 23 -
Maria Grön ABB BK - - 23 -
76 Ulf Bergdahl ABB BK - - 23 -
Björn Gjörwell BK S:t Erik - - 23 -
77 Kajsa Haglöf Askims BK - - 22 -
Ulla Malmsten Askims BK - - 22 -
78 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 21 -
Lennart Ersson BK Hudik - - 21 -
79 Per Gudmundsen BK Sang, Oxelösund - - 20 -
Karl-Inge Karlsson BK Sang, Oxelösund - - 20 -
80 Gunnel Jansson BK Allians, Halmstad - - 20 -
Eva Månsson BK Allians, Halmstad - - 20 -
81 Barbara Adielsson BK Everfresh - - 20 -
Gunnar Berndtsson Askims BK - - 20 -
82 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 20 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 20 -
83 Gulli Ragnarsson Falköpings BS - - 19 -
Kenth Sandéhn Falköpings BS - - 19 -
84 Jan-Åke Blixt Vänersborgs BS - - 19 -
Lennart Lundqvist Uddevalla BF - - 19 -
85 Claes-Göran Bäversjö Alingsås BS - - 18 -
Karin Bäversjö Alingsås BS - - 18 -
86 Jan Gustavsson Hasslövs BK - - 18 -
Ib Jensen Laholms BK - - 18 -
87 Thomas Fridlund Åmåls BS - - 17 -
Anders Hammarström Åmåls BS - - 17 -
88 Leif Johansson Ulricehamns BK - - 17 -
Lena Johansson Ulricehamns BK - - 17 -
89 Niklas Carlsson Karlstads BK - - 17 -
Peter Öberg Karlstads BK - - 17 -
90 Solweigh Andersson Hammarö BK - - 17 -
Leif Öhrn Karlstads BK - - 17 -
91 Stefan Broberg Finnskoga BS - - 16 -
Tove Rangberg Finnskoga BS - - 16 -
92 Ivan Johnsson Askims BK - - 16 -
Tore Mattsson BK Lyx - - 16 -
93 Connie Friberg Skara BS - - 15 -
Hans Friberg Skara BS - - 15 -
94 Thomas Almén BK Debut - - 15 -
Claes Bühler BK Debut - - 15 -
95 Hans Andersson Levene BK - - 14 -
Tore Ljunggren Levene BK - - 14 -
96 Orvar Brattberg Uddevalla BF - - 14 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 14 -
97 Everth Andersson Uddevalla BF - - 14 -
Bo Lindbergh Uddevalla BF - - 14 -
98 Ingvar Arvidsson Borås BA - - 14 -
Karin Arvidsson Borås BA - - 14 -
99 Peter Gavatin Lidingö BK - - 13 -
Ann-Christine Montalvo Lidingö BK - - 13 -
100 Anders Aronson BK Allians, Halmstad - - 13 -
Stellan Johansson BK Allians, Halmstad - - 13 -
101 Ingrid Katz BK Everfresh - - 13 -
Eva Sylvan BK Lyx - - 13 -
102 Jan Josefsson Svenljunga BK - - 13 -
Kent Trygg Svenljunga BK - - 13 -
103 Per Andersson Svenljunga BK - - 12 -
Sven Liljegren Svenljunga BK - - 12 -
104 Karl-Erik Backelin Arvika BS - - 12 -
Urban Mentzer Arvika BS - - 12 -
105 Mats Hallerstedt Solstabridgen - - 12 -
Jörgen Hirschfeldt Solstabridgen - - 12 -
106 Bengt Josefsson Svenljunga BK - - 12 -
Göran Svensson Svenljunga BK - - 12 -
107 Uno Green Hagfors BK - - 11 -
108 Inger Giléus Västra Bjäre BK - - 11 -
Per Giléus Västra Bjäre BK - - 11 -
109 Eva-Lena Larsson Karlstads BK - - 11 -
Hannu Oikarainen Karlstads BK - - 11 -
110 Kjell Geiborg Falköpings BS - - 11 -
Håkan Måård Falköpings BS - - 11 -
111 Sten Andersson ABK Singelton, Askersund - - 10 -
Conny Svensson ABK Singelton, Askersund - - 10 -
112 Annica Karlsson BK Ruter - - 10 -
Bertil Strand BK Ruter - - 10 -
113 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 10 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 10 -
114 Rune Jansson Rimbo BK - - 10 -
Kjell Simonsson Rimbo BK - - 10 -
115 Åsa Andersson ABB BK - - 10 -
Peter Forsberg ABB BK - - 10 -
116 Lennart Karlsson BK Everfresh - - 10 -
Ulla-Britt Karlsson BK Everfresh - - 10 -
117 Anders Brodin Åmåls BS - - 10 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 10 -
118 Sture Helmersson ABB BK - - 10 -
Lars Rydman ABB BK - - 10 -
119 Tomas Misch Karlstads BK - - 9 -
Lars Viksten Åsa/Frillesås BK - - 9 -
120 Tord Rörhamn Lidingö BK - - 9 -
Paulina Sundin Lidingö FLP - - 9 -
121 Noomi Granström Askims BK - - 9 -
Per Granström Askims BK - - 9 -
122 Hans Andersson Borlänge BK - - 9 -
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - - 9 -
123 Nils Andersson ABB BK - - 8 -
Solveig Byström ABB BK - - 8 -
124 Kenneth Johansson BK Falkenberg - - 8 -
Torvald Spiik BK Allians, Halmstad - - 8 -
125 Boris Larsson Västra Bjäre BK - - 8 -
Harald Nilsson Västra Bjäre BK - - 8 -
126 Kjell Sedelius Gnesta BK - - 8 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 8 -
127 Egon Fahlgren Levene BK - - 7 -
Roland Green Levene BK - - 7 -
128 Krister Collberg Åkers BK - - 7 -
Jakob Johansson Strängnäs BK Gripen - - 7 -
129 Dag Källfelt BK Everfresh - - 7 -
Bo Nilsson Askims BK - - 7 -
130 Mats Persson Värö BK - - 7 -
Lars Rundqvist Värö BK - - 7 -
131 Tony Laszlo Borlänge BK - - 7 -
Sven Nilsson Borlänge BK - - 7 -
132 Hans Eklund Gnesta BK - - 7 -
Marianne Nylund BK S:t Erik - - 7 -
133 Roland Karlsson Tidaholms BK - - 7 -
Freddy Sandahl Tidaholms BK - - 7 -
134 Jan Wiström BK Allians, Halmstad - - 7 -
Marie Ynner BK Allians, Halmstad - - 7 -
135 Bengt Alrud Borås BA - - 6 -
Björn Westling Borås BA - - 6 -
136 Ulrik Christensen Falköpings BS - - 6 -
Karin Sandéhn Falköpings BS - - 6 -
137 Lena Davidsson Lunds BK - - 6 -
Åke Davidsson Lunds BK - - 6 -
138 Cecilia Lindholm Båstad BK - - 6 -
Håkan Lindholm Båstad BK - - 6 -
139 Gunnar Alexandersson Laholms BK - - 6 -
Eva Lena Glimne Laholms BK - - 6 -
140 Olle Isaksson Royal Bachelors Club - - 6 -
Jan Sager BK Everfresh - - 6 -
141 Alf Börjesson Askims BK - - 6 -
Börje Skoog Askims BK - - 6 -
142 Yvonne Arvidsson BK Allians, Halmstad - - 6 -
Annika Nilsson BK Allians, Halmstad - - 6 -
143 Bengt Lindblom Skövde BA - - 5 -
Gunder Persson Skövde BA - - 5 -
144 Sara Haglind Stigtomta BK - - 5 -
Maria Lundemo Stigtomta BK - - 5 -
145 Bertil Andersson Uddevalla BF - - 5 -
Bo Svensson Ljungskile BK - - 5 -
146 Lena Rydenskog Askims BK - - 5 -
Marianne Sparud Askims BK - - 5 -
147 Gunnar Holmertz Askims BK - - 5 -
Agne Tern Askims BK - - 5 -
148 Ola Särnkvist Åkers BK - - 5 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 5 -
149 Kristina Borglid Södra Sandby BK - - 5 -
Elsa Rybäck Södra Sandby BK - - 5 -
150 Karin Lindgren Alingsås BS - - 5 -
Lembit Murro Alingsås BS - - 5 -
151 Jean Basmanji Askims BK - - 4 -
Annerita Björklund BK Lyx - - 4 -
152 Mia Kjellgren Skövde BA - - 4 -
Björn Rosén Skövde BA - - 4 -
153 Per Måsbäck Södra Sandby BK - - 4 -
Jonas Öhrn Södra Sandby BK - - 4 -
154 Maria Andreasson Laholms BK - - 4 -
Tommy Johansson Laholms BK - - 4 -
155 Ceve Eldh Skövde BA - - 4 -
Kerstin Persson BK Ruter - - 4 -
156 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 4 -
Per-Olof Olehn BK Zonen - - 4 -
157 Jan Jensen Norrorts Bridge - - 4 -
Annsofie Karlsson Norrorts Bridge - - 4 -
158 Erik Lindelöf ABB BK - - 4 -
Gunnar Wilén ABB BK - - 4 -
159 Stefan Johnson Laholms BK - - 4 -
Gunno Nilsson Laholms BK - - 4 -
160 Åke Dalemo Levene BK - - 4 -
Curt Sjölin Lidköpings BK - - 4 -
161 Bo-Lennart Hjalmarsson Åmåls BS - - 4 -
Eddy Huber Åmåls BS - - 4 -
162 Elisabet Johansson Stigtomta BK - - 4 -
Gösta Sjölander Stigtomta BK - - 4 -
163 Erik Johansson Gnarps BK - - 4 -
Jan-Erik Åström Gnarps BK - - 4 -
164 Bengt-Gunnar Nilsson Södra Sandby BK - - 4 -
Ingrid Nilsson Södra Sandby BK - - 4 -
165 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 4 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 4 -
166 Georg Larsson Gnesta BK - - 4 -
Christer Öhman Gnesta BK - - 4 -
167 Lennart Persson Svenljunga BK - - 4 -
Per-Arne Persson Svenljunga BK - - 4 -
168 Lars Adie BK Allians, Halmstad - - 4 -
Birger Johansson BK Allians, Halmstad - - 4 -
169 Jan-Erik Dahl Borås BA - - 4 -
Enar Thor Borås BA - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.