Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-17  kl 11:38  (i dag)

2019-10-17  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (17915)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Lars-Göran Lundin Gamleby BK - - 644 -
Nils Olsson Gamleby BK - - 644 -
2 Ann Karlsson Höllvikens BK - - 430 -
Leif Karlsson Höllvikens BK - - 430 -
3 Agneta Edbergh Västra Bjäre BK - - 322 -
Anders Olsson Västra Bjäre BK - - 322 -
4 Örjan Jonsson Nynäshamns BK - - 269 -
Johan Lundström Nynäshamns BK - - 269 -
5 Rune Gunnarsson Kristianstads BK - - 215 -
Magnus Ohlsson Kristianstads BK - - 215 -
6 Björn Alfer Kristianstads BK - - 188 -
Göran Persson Kristianstads BK - - 188 -
7 Torleif Hägg BK Albrekts - - 161 -
Sören Westling BK Albrekts - - 161 -
8 Kjell Söderlund Åkersberga BS - - 148 -
Monica Söderlund Åkersberga BS - - 148 -
9 Sture Mattsson Ljungsbro BK - - 135 -
Sören Palmgren BK S:t Erik - - 135 -
10 Eva Glans Tjörns BK - - 122 -
Olle Olsson Orust BK - - 122 -
11 Ingvar Hansson Sällskapet, Ronneby - - 108 -
Bengt Svensson Sällskapet, Ronneby - - 108 -
12 Bo Gullefors Sollefteå BK - - 102 -
Staffan Strindlund Skogs BK - - 102 -
13 Erik Franzén Hedemora BS - - 95 -
Jan Pettersson Hedemora BS - - 95 -
14 Rune Carlström Nynäshamns BK - - 88 -
Kjell Jönsson Nynäshamns BK - - 88 -
15 Kaj Jönsson Höllvikens BK - - 81 -
Ove Jönsson Höllvikens BK - - 81 -
16 Börje Karlsson Köpings BS - - 78 -
Bengt-Åke Leskinen Smedstadens BK - - 78 -
17 Ann-Charlotte Lundin Malmö Dam BK - - 75 -
Anita Persson Malmö Dam BK - - 75 -
18 Gunnar Fransson Skövde BA - - 72 -
Jarl Hallberg Skövde BA - - 72 -
19 Bernt-Olof Bengtsson BK Allians, Halmstad - - 68 -
Lars Håkansson BK Allians, Halmstad - - 68 -
20 Everth Andersson Uddevalla BF - - 65 -
Jan-Åke Blixt Vänersborgs BS - - 65 -
21 Mattias Forss Överums BK - - 62 -
Kent Lundström Överums BK - - 62 -
22 Per Bratt Skövde BA - - 59 -
Nils Ingmar Thorell Sällskapet, Ronneby - - 59 -
23 Claes Eurenius Åsa/Frillesås BK - - 55 -
Tommy Nilsson Åsa/Frillesås BK - - 55 -
24 Michael Karlin Åmåls BS - - 54 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 54 -
25 Stefan Olausson BK S:t Erik - - 52 -
Jesper Rundin Borlänge BK - - 52 -
26 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 50 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 50 -
27 Gert Forsström Sölvesborgs BK - - 48 -
Kjell-Åke Malmquist Sölvesborgs BK - - 48 -
28 Gunilla Almberg Malmö Dam BK - - 47 -
Liv Wollin Falsterbo BK - - 47 -
29 Jan Gustavsson Hasslövs BK - - 45 -
Ib Jensen Laholms BK - - 45 -
30 Sune Löbo Anderstorps BK - - 43 -
Rolf Åberg Anderstorps BK - - 43 -
31 Kurt Hernod Anderstorps BK - - 41 -
Per Johansson Anderstorps BK - - 41 -
32 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 41 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 41 -
33 Gunilla Pettersson Kvibille BS - - 40 -
Stellan Pettersson Kvibille BS - - 40 -
34 Bengt Kåreby Åsa/Frillesås BK - - 39 -
Mona Kåreby Åsa/Frillesås BK - - 39 -
35 Michael Broad Sällskapet, Ronneby - - 38 -
Per Myrbeck Sällskapet, Ronneby - - 38 -
36 Peter Krug Harplinge BK - - 38 -
Anders Norin Harplinge BK - - 38 -
37 Tommy Hagelin Kristianstads BK - - 37 -
Jan Persson Kristianstads BK - - 37 -
38 Lars-Ove Larsson Tidaholms BK - - 36 -
Freddy Sandahl Tidaholms BK - - 36 -
39 Ingvar Hansson Hasslövs BK - - 36 -
Göran Jansson Hasslövs BK - - 36 -
40 Kenneth Svensson Upphärads BK - - 35 -
Kjell Svensson Upphärads BK - - 35 -
41 Gunnar Bertilsson Gamleby BK - - 34 -
Kjell Friborg Gamleby BK - - 34 -
42 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 33 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 33 -
43 Kjell Glans Tjörns BK - - 32 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 32 -
44 Dolf Bergman Orust BK - - 31 -
Peter Koepke Orust BK - - 31 -
45 Björn Holm Hedemora BS - - 30 -
Dag Josefsson Folkare BK - - 30 -
46 Kerstin Edwall Åsa/Frillesås BK - - 29 -
Elisabeth Olsson Åsa/Frillesås BK - - 29 -
47 Sten Arklund Norrorts Bridge - - 28 -
Dan Gustafsson BK S:t Erik - - 28 -
48 Anders Hantoft Laholms BK - - 28 -
Ulla Skärberg Laholms BK - - 28 -
49 Bo Forslund Arboga BK - - 27 -
Ulf Nilsson Arboga BK - - 27 -
50 Jane Brändemar BK Bridgehuset - - 27 -
Judit Derzsi-Jalgard BK Bridgehuset - - 27 -
51 Inga-Lill Nilsson Nynäshamns BK - - 26 -
Kerstin Rönnquist Nynäshamns BK - - 26 -
52 Kati Nordin Hedemora BS - - 26 -
Kjell Nordin Hedemora BS - - 26 -
53 Ann Lilliengren Malmö BK - - 25 -
Ann-Cecil Olsson Svedala BK - - 25 -
54 Ann-Charlotte Gauffin BK Zonen - - 25 -
Laila Rydje Höllvikens BK - - 25 -
55 Peter Ernmark Västra Bjäre BK - - 24 -
Erik Tornvall Båstad BK - - 24 -
56 Eva Lundgren Sällskapet, Ronneby - - 24 -
Olle Persson Sällskapet, Ronneby - - 24 -
57 Jan Korpe BK S:t Erik - - 23 -
Lars-Gunnar Tyberg STHBV - - 23 -
58 Staffan Nilsson Västerviks BK - - 23 -
Lars Ohlman Västerviks BK - - 23 -
59 Mikael Engvall Fagersta BS - - 22 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 22 -
60 Bodil Gustafsson BK Albrekts - - 22 -
Lars Viksten Åsa/Frillesås BK - - 22 -
61 Alicia Carlsson BS Oden - - 21 -
Jolanta Nilsson BS Oden - - 21 -
62 Anders Lindeberg BK S:t Erik - - 20 -
Bror Wahlberg Nynäshamns BK - - 20 -
63 Mats Hollström Arboga BK - - 19 -
Rigmor Stridsberg Arboga BK - - 19 -
64 Anders Dellien Tjörns BK - - 19 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 19 -
65 Håkan Schullström Åmåls BS - - 19 -
Örjan Sjöberg Åmåls BS - - 19 -
66 Jeanette Karlsson Sällskapet, Ronneby - - 19 -
Ulf Lundin Sällskapet, Ronneby - - 19 -
67 Hans Olofsson Skogs BK - - 18 -
Åsa Wallin Skogs BK - - 18 -
68 Christer Pettersson Åsa/Frillesås BK - - 18 -
Boye Sandelius Åsa/Frillesås BK - - 18 -
69 Elena Ström BK S:t Erik - - 17 -
Erik Åsbrink BK S:t Erik - - 17 -
70 Börge Gullgren Västra Bjäre BK - - 17 -
Boris Larsson Västra Bjäre BK - - 17 -
71 Pelle Strömberg Harplinge BK - - 16 -
Jan-Erik Uhrberg Harplinge BK - - 16 -
72 Henry Gustavsson Anderstorps BK - - 16 -
Bengt-Olof Johansson Anderstorps BK - - 16 -
73 Jan Holm Hedemora BS - - 15 -
Peter Wester Hedemora BS - - 15 -
74 Karin Hallengren Kristianstads BK - - 15 -
Eva Levin Kristianstads BK - - 15 -
75 Hans-Erik Strandborg Höllvikens BK - - 14 -
Jörgen Strandborg Höllvikens BK - - 14 -
76 Bengt Hilling Orust BK - - 14 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 14 -
77 Bo Ingelsson Gamleby BK - - 14 -
Jan-Erik Sandberg Gamleby BK - - 14 -
78 Folke Abrahamsson Orust BK - - 14 -
Stig Larsson Orust BK - - 14 -
79 Bo Brorsson Sällskapet, Ronneby - - 13 -
Lennart Fransson Sällskapet, Ronneby - - 13 -
80 Björn Fylke Kristianstads BK - - 13 -
Mevludin Hadziavdic Kristianstads BK - - 13 -
81 Thomas Hultgren Åsa/Frillesås BK - - 13 -
Ulf Runze Åsa/Frillesås BK - - 13 -
82 Ing-Britt Abrahamsson Örnsköldsviks BA - - 13 -
Tommy Abrahamsson Örnsköldsviks BA - - 13 -
83 Erik Jirovsky Arboga BK - - 12 -
Lars Lundgren Arboga BK - - 12 -
84 Eva Hagman Laholms BK - - 12 -
Bengt Johansson Laholms BK - - 12 -
85 Cay Krug Harplinge BK - - 12 -
Hans-Göran Larsson Harplinge BK - - 12 -
86 Elin Egilson Kvibille BS - - 12 -
Monica Mikkelsen BK Allians, Halmstad - - 12 -
87 Mikael Rydstedt Arboga BK - - 11 -
Håkan Westberg Arboga BK - - 11 -
88 Glenn Eliasson Åsa/Frillesås BK - - 11 -
Margaretha Forslund Åsa/Frillesås BK - - 11 -
89 Roger Frödin Norrtälje BS - - 11 -
Örjan Sundholm Norrtälje BS - - 11 -
90 Bo Gisslander Bredaryds BK - - 11 -
Rose-Marie Jarl Värnamo BK - - 11 -
91 Lars-Bertil Alkstrand Åsa/Frillesås BK - - 10 -
Rolf Bergqvist Åsa/Frillesås BK - - 10 -
92 Susanne Levin Malmö BK - - 10 -
Per-Olof Olehn BK Zonen - - 10 -
93 Jonny Aronsson Hasslövs BK - - 10 -
Jens Åhslund Hasslövs BK - - 10 -
94 Christina Leander Malmö BK - - 10 -
Hanna Lewandowski Malmö Dam BK - - 10 -
95 Jörgen Claesson Hedemora BS - - 9 -
Anders Lindkvist Säters BK - - 9 -
96 Elsa Andersson Malmö Dam BK - - 9 -
Lilian Warringer Malmö Dam BK - - 9 -
97 Hans Lekberg Nynäshamns BK - - 9 -
Jan Nothwarp Nynäshamns BK - - 9 -
98 Anne Alfredsson Sällskapet, Ronneby - - 9 -
Nils-Arne Karlsson Sällskapet, Ronneby - - 9 -
99 Jan-Ola Leifler Falköpings BS - - 8 -
Ingrid Molin Falköpings BS - - 8 -
100 Yvonne Flodqvist BK S:t Erik - - 8 -
Jan Larsson BK S:t Erik - - 8 -
101 Sören Axelsson Bredaryds BK - - 8 -
Tore Haldesjö Anderstorps BK - - 8 -
102 Margareta Gerdtsson Svedala BK - - 8 -
Ingrid Hultman Malmö Dam BK - - 8 -
103 Gösta Andrén Åsa/Frillesås BK - - 7 -
Bernt Gustafsson Åsa/Frillesås BK - - 7 -
104 Anders Birgander Stenstorps BK - - 7 -
Jan-Ove Piehl Tidaholms BK - - 7 -
105 Rolf Andersson Örnsköldsviks BA - - 6 -
Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 6 -
106 Per-Arne Lindström Skogs BK - - 6 -
Mikael Melander Skogs BK - - 6 -
107 Boris Karlsson Simlångsdalens BK - - 5 -
Ingemar Lindblad Simlångsdalens BK - - 5 -
108 Maggie Rask Pri-Bri 1936 - - 4 -
Elisabeth Thott Malmö Dam BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.