Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-21  kl 11:52  (i går)

2019-10-09  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (8042)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Dan Johansson Karlshamns BK - - 692 -
Bengt-Olof Westmar Karlshamns BK - - 692 -
2 Dan Johansson Fagersta BS - - 462 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 462 -
3 Susanne Sjödin Backe BK - - 346 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 346 -
4 Thomas Brandell Sigtuna BS - - 289 -
Erik Sandhagen Märsta BK - - 289 -
5 Jörgen Damm Kisa BS - - 231 -
Morgan Johansson Kisa BS - - 231 -
6 Marit Rangelind Finnskoga BS - - 202 -
Kerstin Tidlund Finnskoga BS - - 202 -
7 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 173 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 173 -
8 Pelle Persson Svegs BK - - 159 -
Bengt Östman Svegs BK - - 159 -
9 Tomas Gustafsson Motala Bridgeallians - - 145 -
Ulf Pettersson Motala Bridgeallians - - 145 -
10 Anders Dellien Tjörns BK - - 131 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 131 -
11 Otto Berntsson Orust BK - - 113 -
Anna Ek Uddevalla BF - - 113 -
Britt-Marie Jacobson Älvsby BK - - 113 -
Leif Rångevall Älvsby BK - - 113 -
13 Stellan Andersson BK Falkenberg - - 102 -
Kenneth Hellström BK Falkenberg - - 102 -
14 Anders Hellström Valdemarsviks BK - - 95 -
Bernt Svensson Valdemarsviks BK - - 95 -
15 Lennart Karlsson Svegs BK - - 87 -
Christer Nordqvist Svegs BK - - 87 -
16 Ragna Olafsdottir Ätrans BK - - 84 -
Olafur Valgeirsson Ätrans BK - - 84 -
17 Arne Andersson Tjörns BK - - 80 -
Allan Johansson Tjörns BK - - 80 -
18 Olle Alm Bodekull Seniorbridge, Karlshamn - - 76 -
Stefan Olsson Karlshamns BK - - 76 -
19 Mikael Hallin Lindesbergs BS - - 72 -
Helen Uliczka Lindesbergs BS - - 72 -
20 Eva-Britt Blomkvist Skellefteå BK - - 69 -
Lars-Göran Blomkvist Skellefteå BK - - 69 -
21 Romuald Grudzinski Malungs BK - - 65 -
Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 65 -
22 Bo Lundin BK Björken - - 62 -
Göran Olsson BK Björken - - 62 -
23 Tomas Lundström BK Björken - - 58 -
Ann-Charlotte Nilsson BK Björken - - 58 -
24 Kalevi Conrad Bridgeklubben Karlskrona - - 57 -
Curt von Schlanbusch Bridgeklubben Karlskrona - - 57 -
25 Owe Brink Märsta BK - - 55 -
Bertil Tollbom Sigtuna BS - - 55 -
26 Per Andreasson Växjöbridgen - - 53 -
Kurt Felldin Växjöbridgen - - 53 -
27 Lars Gustafsson BK Sang, Oxelösund - - 51 -
Beryl Johnsson BK Sang, Oxelösund - - 51 -
28 Mikael Johansson Älvsby BK - - 50 -
Leif Nilsson Älvsby BK - - 50 -
29 Bo Flyme Kisa BS - - 48 -
Peter Hahne Kisa BS - - 48 -
30 Monica Igelström Karlshamns BK - - 46 -
Eva Rosén Karlshamns BK - - 46 -
31 Sven Andersson BK Sang, Oxelösund - - 44 -
Per Gudmundsen BK Sang, Oxelösund - - 44 -
32 Matti Johansson Bridgeklubben Karlskrona - - 44 -
Mats Modin Bridgeklubben Karlskrona - - 44 -
33 Kenneth Johansson BK Falkenberg - - 43 -
Ove Olsson BK Falkenberg - - 43 -
34 Marianne Liljenstrand Luleå BK - - 42 -
Agneta Troselius Luleå BK - - 42 -
35 Claes Hallström Sigtuna BS - - 41 -
Börje Liljekvist Uppsalabridgen - - 41 -
36 Leif Glimberg Bridgeklubben Karlskrona - - 40 -
Ingemar Ohlsson Bridgeklubben Karlskrona - - 40 -
37 Annika Hugosson Stenungsunds BK - - 39 -
Jan Rohlen Stenungsunds BK - - 39 -
38 Fredrik Banck Kisa BS - - 38 -
Mats Mankinen Kisa BS - - 38 -
39 Jan Johnson BK Björken - - 37 -
Erik-O Sandström BK Björken - - 37 -
40 Louise de Bondt Backe BK - - 37 -
Hans Isaksson Backe BK - - 37 -
41 Göran Strömgren Älvsby BK - - 36 -
Peter Öberg Älvsby BK - - 36 -
42 Bertil Jansson Lindesbergs BS - - 35 -
Anita Johnsson Lindesbergs BS - - 35 -
Lennart Lindgren Bridgeklubben Karlskrona - - 35 -
Ingmar Nordström Bridgeklubben Karlskrona - - 35 -
44 Willy Norlin Karlshamns BK - - 33 -
Nils Törnblom Karlshamns BK - - 33 -
45 Hans Johansson Tjörns BK - - 32 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 32 -
46 Bengt Brüning IFK Norrköping - - 31 -
Håkan Heggblad IFK Norrköping - - 31 -
47 Tomas Linder Norsjö BK - - 30 -
Jon Ny Norsjö BK - - 30 -
48 Eva Brantingson Väddö BK - - 30 -
Sten Pettersson Väddö BK - - 30 -
49 Leif Cederhorn Märsta BK - - 29 -
Dahn Gidstedt Märsta BK - - 29 -
50 Gert-Inge Hugosson Stenungsunds BK - - 29 -
Conny Karlsson Stenungsunds BK - - 29 -
51 Benny Andersson Kisa BS - - 28 -
Göte Olauson Kisa BS - - 28 -
52 Gösta Enqvist Skellefteå BK - - 28 -
Sören Forsmark Skellefteå BK - - 28 -
53 Laila Barone Tjörns BK - - 27 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 27 -
54 Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS - - 26 -
Stig Johansson Rättviks BS - - 26 -
55 Christer Magnusson Bridgeklubben Karlskrona - - 25 -
Stefan von Euler PBF Uppsala - - 25 -
56 Håkan Broström Luleå BK - - 25 -
Urban Nilsson Luleå BK - - 25 -
57 Anders Dahl Växjöbridgen - - 24 -
Jon Jonsson Växjöbridgen - - 24 -
58 Ida Broberg Finnskoga BS - - 24 -
Torbjörn Johansson Finnskoga BS - - 24 -
59 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 23 -
Sten Nilsson Lindesbergs BS - - 23 -
60 Bo Lennart Karlberg IFK Norrköping - - 23 -
Gun Karlberg IFK Norrköping - - 23 -
61 Lisbeth Solberg BK Två Ess - - 22 -
Erik Wall BK Två Ess - - 22 -
62 Ingmarie Jansson Söderköpings BS - - 21 -
Carina Lindqvist Söderköpings BS - - 21 -
63 Rogert Deiwall BK Dalom - - 20 -
Klas Löfgren Rättviks BS - - 20 -
64 Bengt Hilling Orust BK - - 20 -
Lars-Göran Johansson Stenungsunds BK - - 20 -
65 Ragnar Jansson Filbyter Bridge - - 20 -
Sture Mattsson Ljungsbro BK - - 20 -
66 Sonja Proos Svegs BK - - 20 -
Anneli Stenberg Svegs BK - - 20 -
67 Susanne Andersson Bridgeklubben Karlskrona - - 19 -
Marianne Wadaszi Bridgeklubben Karlskrona - - 19 -
68 Margot Bröms Karlshamns BK - - 19 -
Per Hansson Karlshamns BK - - 19 -
69 Christer Cedergren Enköpings BS - - 18 -
Johan Östman Enköpings BS - - 18 -
70 Christer Bergqvist Norsjö BK - - 18 -
Inga-Britt Seppänen Norsjö BK - - 18 -
71 Sven-Erik Andersson Ankarsrums Bridgeklubb - - 17 -
Roger Hag Ankarsrums Bridgeklubb - - 17 -
72 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 17 -
Kurt Eklund Skellefteå BK - - 17 -
73 Lisa Bergqvist Luleå BK - - 16 -
Peter Townsend Boden-Sävast BS - - 16 -
74 Christina Nordanås Stenungsunds BK - - 16 -
Odd Nordanås Tjörns BK - - 16 -
75 Pia Andersson Finnskoga BS - - 15 -
Elisabeth Myrin Finnskoga BS - - 15 -
76 Ronny Karlsson BK Falkenberg - - 15 -
Lennart Nilsson BK Falkenberg - - 15 -
77 Annika Reuter Nyköpings BS - - 15 -
Tomas Wernersson Nyköpings BS - - 15 -
78 Mikael Brattén Malungs BK - - 15 -
Magnus Eriksson Malungs BK - - 15 -
79 Sten Aronsson BK Falkenberg - - 14 -
Sven-Olof Önnesson BK Falkenberg - - 14 -
80 Ulf Sundberg Folkare BK - - 14 -
Lars Wohlfart Folkare BK - - 14 -
81 Brittmarie Frölén Enköpings BS - - 14 -
Thomas Johnsson Enköpings BS - - 14 -
82 Åse Andreasson Stenungsunds BK - - 14 -
Rolf Oskarsson Stenungsunds BK - - 14 -
83 Joakim Möller Uppsalabridgen - - 13 -
Joakim Nordlindh BK Alert - - 13 -
84 Rolf Gustavsson Backe BK - - 13 -
Egon Lödahl Backe BK - - 13 -
85 Lars-Erik Ragnarsson Bridgeklubben Karlskrona - - 13 -
Thor Svensson Bridgeklubben Karlskrona - - 13 -
86 Ingrid Ahl Sthlms-Polisens BS - - 13 -
Gunilla Fredriksson BK S:t Erik - - 13 -
87 Mats Broberg Finnskoga BS - - 12 -
Kjell Nersveen Finnskoga BS - - 12 -
88 Ingemar Ahlgren Rättviks BS - - 12 -
Gunilla Wiklund Rättviks BS - - 12 -
89 Janne Andersson Enköpings BS - - 12 -
Hans-Erik Moberg Enköpings BS - - 12 -
90 Gunilla Krook Hagfors BK - - 12 -
Sven Arne Persson Hagfors BK - - 12 -
91 Ann-Britt Carlén BK S:t Erik - - 11 -
Åke Falkunge BK S:t Erik - - 11 -
92 Rolf Forsberg ABB BK - - 11 -
Åke Fransson Fagersta BS - - 11 -
93 Petter Bengtsson Luleå BK - - 11 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 11 -
94 Solveig Bergkvist Nyköpings BS - - 11 -
Inger Eriksson Nyköpings BS - - 11 -
95 Per-Åke Jansson Smedstadens BK - - 10 -
Anders Johansen Smedstadens BK - - 10 -
96 Cristiano Messaad Smedstadens BK - - 10 -
Rainer Trapp Smedstadens BK - - 10 -
97 Jan Hennig Sigtuna BS - - 10 -
Bengt Häggquist Sigtuna BS - - 10 -
98 Anki Arvmyren Sigtuna BS - - 10 -
Gunnar Jacobsson Sigtuna BS - - 10 -
99 Bengt Bengtsson Växjöbridgen - - 10 -
Göran Emvall Växjöbridgen - - 10 -
100 Kerstin Johansson Karlshamns BK - - 10 -
Gunilla Karlén Karlshamns BK - - 10 -
101 Åsa Eriksson Rättviks BS - - 10 -
Ulf Wilkenson Rättviks BS - - 10 -
102 Sveinn Bjarman Uppsalabridgen - - 10 -
Carina Sundén Uppsalabridgen - - 10 -
103 Lars Broman Väddö BK - - 9 -
Jan Norberg Väddö BK - - 9 -
104 Kent Anderot Ankarsrums Bridgeklubb - - 9 -
Roger Andersson Ankarsrums Bridgeklubb - - 9 -
105 Ulla Hasselqvist Söderköpings BS - - 9 -
Lars Lindvall Söderköpings BS - - 9 -
106 Mats Lundquist Skellefteå BK - - 9 -
Lars Markström Skellefteå BK - - 9 -
107 Karin Hellsten Luleå BK - - 8 -
Ulla Norman Luleå BK - - 8 -
108 Eva Furenbäck Östra Ryds BK - - 8 -
Nils Erik Furenbäck Östra Ryds BK - - 8 -
109 Karin Harrysson Karlshamns BK - - 8 -
Gun-Britt Karlsson Karlshamns BK - - 8 -
110 Lena Dahlman Folkare BK - - 8 -
Rolf Lindberg Folkare BK - - 8 -
111 Robert Bohman Norsjö BK - - 7 -
Christer Nyström Norsjö BK - - 7 -
112 Olle Johansson BK Falkenberg - - 7 -
Britt-Mari Önneson BK Falkenberg - - 7 -
113 Roger Thilly Västerviks BK - - 6 -
Peter Tångsten Ankarsrums Bridgeklubb - - 6 -
114 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 5 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 5 -
115 Torsten Andersson PBF Uppsala - - 4 -
Anders Eriksson Uppsalabridgen - - 4 -
116 Ping Huang Uppsalabridgen - - 4 -
Hans Orr Uppsalabridgen - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.