Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-27  kl 12:15  (i dag)

2019-10-01  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (89389)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Leif-Åke Nilsson Ystads BS - - 814 -
Bengt Svedrell Ystads BS - - 814 -
2 Kenneth Karlsson Malungs BK - - 543 -
Jan Matsson Malungs BK - - 543 -
3 Mattias Forss Överums BK - - 407 -
Kent Lundström Överums BK - - 407 -
4 Jakob Johansson Strängnäs BK Gripen - - 340 -
Magnus Ström Strängnäs BK Gripen - - 340 -
5 Britt Hellstrand Trosa BS - - 272 -
Kjell Hellstrand Trosa BS - - 272 -
6 Clas-Göran Anderson Billingsfors BS - - 238 -
Antero Väyrynen Billingsfors BS - - 238 -
7 Bengt Sjöberg Strängnäs BK Gripen - - 204 -
Bibbi Sundling Strängnäs BK Gripen - - 204 -
8 Krister Ekudd Filbyter Bridge - - 188 -
Hans Velin Filbyter Bridge - - 188 -
9 Christoffer Järneström Överums BK - - 171 -
Jacob Westerberg Överums BK - - 171 -
10 Börje Karlsson Köpings BS - - 154 -
Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 154 -
11 Tomas Egneus Norrköpingsbridgen - - 137 -
Britt-Marie Ericson Norrköpingsbridgen - - 137 -
12 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 129 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 129 -
13 Ulf Gärde Lidingö BK - - 120 -
Göran Magnusson Norrorts Bridge - - 120 -
14 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 111 -
Thomas Groth BK Hudik - - 111 -
15 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 102 -
Ann-Charlotte Lundin Malmö Dam BK - - 102 -
16 Lorentz Edman Örnsköldsviks BA - - 98 -
Olle Nylander Örnsköldsviks BA - - 98 -
17 Ulf Backman Laholms BK - - 94 -
Maria Ohlsson Laholms BK - - 94 -
18 Thomas Knutsson Laholms BK - - 90 -
Mats Svensson Laholms BK - - 90 -
19 Lennart Ersson BK Hudik - - 86 -
Lars-Göran Jonsson BK Hudik - - 86 -
20 Roland Johansson Valdemarsviks BK - - 82 -
Lena Lundqvist Valdemarsviks BK - - 82 -
21 Bonnie Clementsson Malmö BK - - 78 -
Dan Nilsson Malmö BK - - 78 -
22 Bengt Nordenhem Kalmarsunds BK - - 74 -
Karl-Göran Pettersson Kalmarsunds BK - - 74 -
23 Britt-Marie Jacobson Älvsby BK - - 69 -
Leif Rångevall Älvsby BK - - 69 -
24 Else-Marie Wäppling Trosa BS - - 67 -
Kent Wäppling Trosa BS - - 67 -
25 Krister Retzman Överums BK - - 65 -
Gunnar Schäfer Överums BK - - 65 -
26 Jöran Gundmark Höllvikens BK - - 63 -
Gertrud Nåslund Höllvikens BK - - 63 -
27 Stig Hedenström Piteå BS - - 60 -
Staffan Lindgren Piteå BS - - 60 -
28 Stefan Olausson BK S:t Erik - - 58 -
Jesper Rundin Borlänge BK - - 58 -
29 Monica Sandquist Laholms BK - - 56 -
Tom Sandquist Laholms BK - - 56 -
30 Anders Dellien Tjörns BK - - 54 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 54 -
31 Bengt Karlsson Hällefors BK - - 51 -
Thomas Ånger Hällefors BK - - 51 -
32 Åke Johansson Filbyter Bridge - - 50 -
Håkan Lövsén Filbyter Bridge - - 50 -
33 Ivan Abrahamsson Tjörns BK - - 49 -
Leif Martinsson Orust BK - - 49 -
34 Kristina Holgersson Helgenäs BK - - 48 -
Gun-Britt Rindstål Överums BK - - 48 -
35 Pierre Carbonnier Lunds BK - - 47 -
Peter Olofsson Sölvesborgs BK - - 47 -
36 Sune Good Mora BK - - 46 -
Tommy Hinders Mora BK - - 46 -
37 John-Olov Krohn Hällefors BK - - 45 -
Peter Nemez Hällefors BK - - 45 -
38 Bernt Johansson Orust BK - - 44 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 44 -
39 Jan Geiborg Gnesta BK - - 43 -
Lars Hammarström Gnesta BK - - 43 -
40 Anders Lundgren Härnö BS - - 42 -
Johan Pettersson Härnö BS - - 42 -
41 Sven-Åke Arvidsson Tranås BK - - 41 -
Börje Jarlvik Malmö BK - - 41 -
Johan Lindström Tranås BK - - 41 -
Berth Rasmusson Malmö BK - - 41 -
43 Christer Johansson Tranås BK - - 39 -
Morgan Westerlund Tranås BK - - 39 -
44 Anna-Lisa Grönvall Staffanstorps BK - - 38 -
Karl-Erik Grönvall Staffanstorps BK - - 38 -
Håkan Tjernström Härnö BS - - 38 -
Katrin Tjernström Härnö BS - - 38 -
46 Carita Färe Laholms BK - - 36 -
Sven-Erik Persson Laholms BK - - 36 -
47 Bengt Bengtsson Insjöns BK - - 35 -
Göte Hagberg Insjöns BK - - 35 -
48 Greta Kristiansson Staffanstorps BK - - 35 -
Bengt Martinsson BK Sekvens, S-torp - - 35 -
49 Eva Glans Tjörns BK - - 34 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 34 -
50 Peter Lundgren Helgenäs BK - - 34 -
Carl-Gustaf Sunnergren Helgenäs BK - - 34 -
51 Rolf Andersson Örnsköldsviks BA - - 33 -
John-Ove Backlund Örnsköldsviks BA - - 33 -
52 Henrik Persson Norrköpingsbridgen - - 33 -
Niclas Örnerdal Norrköpingsbridgen - - 33 -
53 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 32 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 32 -
54 Marianne Silwer Pri-Bri 1936 - - 31 -
Kuno Wahlgren Pri-Bri 1936 - - 31 -
55 Mats Andersson Ystads BS - - 30 -
Gert Olsson Ystads BS - - 30 -
56 Allan Christensen Katrineholms BA - - 30 -
Christer Gällström Katrineholms BA - - 30 -
57 Stig Bergqvist Piteå BS - - 29 -
Erling Hartman Piteå BS - - 29 -
58 Lars Hallén Kalmarsunds BK - - 28 -
Hans Malmgren Kalmarsunds BK - - 28 -
59 Bengt Hallgren Trosa BS - - 27 -
Sofia Sundström Trosa BS - - 27 -
60 Birgitta Lénberg BK Albrekts - - 27 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 27 -
61 Staffan Nilsson Västerviks BK - - 26 -
Lars Ohlman Västerviks BK - - 26 -
62 Anita Brundin BK Fenix - - 25 -
Birgitta Fröhling BK Fenix - - 25 -
63 Paul Iwarson Lidingö BK - - 24 -
Hans Nerell Västra Bjäre BK - - 24 -
64 Kerstin Sjöstrand Pri-Bri 1936 - - 24 -
Agneta Vinell Pri-Bri 1936 - - 24 -
65 Gunilla Alm Kalmarsunds BK - - 23 -
Peter Alm Kalmarsunds BK - - 23 -
66 Ellert Nord Flens BS - - 23 -
Anders Wallèn Flens BS - - 23 -
67 Anna Björling Filbyter Bridge - - 22 -
Sune Björling Filbyter Bridge - - 22 -
68 Anette Birgersson Härnö BS - - 22 -
Nicke Wedin Härnö BS - - 22 -
69 Rogert Deiwall BK Dalom - - 21 -
Klas Löfgren Rättviks BS - - 21 -
70 Göran Carlsson Laholms BK - - 21 -
Arne Persson Laholms BK - - 21 -
71 Birgitta Forsell Näsman Insjöns BK - - 20 -
Lars Snibb Insjöns BK - - 20 -
72 Britt-Lis Elf-Lantz Köpings BS - - 20 -
Jan Larsson Köpings BS - - 20 -
73 Sten Ahlgren BK Lavec - - 19 -
Anders Olsson BK Lavec - - 19 -
74 Gunnar Gyllenram Kalmarsunds BK - - 19 -
Carl-Henrik Hybbinette Kalmarsunds BK - - 19 -
75 Pierre Berg Hällefors BK - - 18 -
Gerd Holmedahl Billingsfors BS - - 18 -
Tine Jörgensen Billingsfors BS - - 18 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 18 -
77 Ove Bylund Härnö BS - - 17 -
Tommy Lindqvist Härnö BS - - 17 -
78 Annette Karlsson BK Zonen - - 17 -
Laila Rydje Höllvikens BK - - 17 -
79 Ritva Myrhagen BK Sekvens, S-torp - - 16 -
Vibeke Nilsson Staffanstorps BK - - 16 -
80 Lars Edbladh Norrköpingsbridgen - - 16 -
Lars Eriksson Katrineholms BA - - 16 -
81 Jan Eriksson Malmö BK - - 16 -
Johnny Pettersson Malmö BK - - 16 -
82 Gunnar Bergvall Hällefors BK - - 16 -
Ronny Thanberg Hällefors BK - - 16 -
83 Karin Hartman Piteå BS - - 15 -
Lilian Pekonen Piteå BS - - 15 -
84 Greger Adolfsson Överums BK - - 15 -
Kenneth Carlsson Överums BK - - 15 -
85 Hans Cederlid Laholms BK - - 15 -
Jan Skärberg Laholms BK - - 15 -
86 Mikael Brattén Malungs BK - - 15 -
Magnus Eriksson Malungs BK - - 15 -
87 Bettina Andersson BK Sekvens, S-torp - - 14 -
Bo Andersson BK Sekvens, S-torp - - 14 -
88 Krister Lindkvist Flens BS - - 14 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 14 -
89 Peter Arvidsson Malungs BK - - 14 -
Romuald Grudzinski Malungs BK - - 14 -
90 Sven-Åke Johnsson Laholms BK - - 14 -
Monica Jolbäck Johnson Laholms BK - - 14 -
91 Hans Bergvik BK Hudik - - 13 -
Thommy Malmström BK Hudik - - 13 -
92 Anders Nilsen Piteå BS - - 13 -
Lars-Ingvar Norberg Piteå BS - - 13 -
93 Örjan Randhede Filbyter Bridge - - 12 -
Malgorzata Wesolowska Filbyter Bridge - - 12 -
94 Georg Bratell Härnö BS - - 12 -
95 Bosse Wisth Norrköpingsbridgen - - 11 -
Tommy Övermark Norrköpingsbridgen - - 11 -
96 Kent Eriksson Norrköpingsbridgen - - 11 -
Bengt Nilsson Norrköpingsbridgen - - 11 -
97 Hans Johansson Hällefors BK - - 11 -
Lennart Tolf Hällefors BK - - 11 -
98 Ulf Hegethorn Malmö BK - - 11 -
Per Henriks Malmö BK - - 11 -
99 Stefan Gustafsson Tranås BK - - 11 -
Matz Hansson Tranås BK - - 11 -
100 Kent Arrehag Härnö BS - - 11 -
Birgit Forslund Härnö BS - - 11 -
101 Sten Friberg Billingsfors BS - - 11 -
Öyvind Säthre Billingsfors BS - - 11 -
102 Lennart Hallberg Kalmarsunds BK - - 11 -
Göran Svensson Kalmarsunds BK - - 11 -
103 Ulla-Maija Johannesson BK Fenix - - 10 -
Marianne Strandberg BK Fenix - - 10 -
104 Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK - - 10 -
Katarina Svensson Kalmarsunds BK - - 10 -
105 Gösta Stenberg Smålandsstenars BK - - 10 -
Lars-Göran Stenberg Smålandsstenars BK - - 10 -
106 Håkan Myrhagen BK Sekvens, S-torp - - 10 -
Gunilla Wallin Malmö BK - - 10 -
107 Lisbeth Bengtsson Pri-Bri 1936 - - 9 -
Anne-Marie Svantesson Pri-Bri 1936 - - 9 -
Linda Wilhelmsson Hällefors BK - - 9 -
Sabina Wilhelmsson Hällefors BK - - 9 -
109 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 9 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 9 -
110 Johan B. Lisra Malungs BK - - 9 -
Leif Ronnersjö Malungs BK - - 9 -
111 Håkan Tjärnemo Lunds BK - - 8 -
Jonas Tjärnemo LUCK - - 8 -
112 Monika Köhn Härnö BS - - 8 -
Gunnel Nordlander Härnö BS - - 8 -
113 Åke Andréasson BK Albrekts - - 8 -
Jesper Swedenborg BK Albrekts - - 8 -
114 Kenth Bengtsson Tranås BK - - 8 -
Rolf Edlund Tranås BK - - 8 -
115 Jan Johansson Smålandsstenars BK - - 8 -
Ingrid Sandgren Gislaveds BK - - 8 -
116 Arne Blixt Kalmarsunds BK - - 8 -
Katarina Freitag Kalmarsunds BK - - 8 -
117 Julia Borg Kalmarsunds BK - - 8 -
Morgan Kronlund Bridgekamraterna Nybro - - 8 -
118 Ulf Jönsson Laholms BK - - 8 -
Lars Petersson Laholms BK - - 8 -
119 Leif Karlsson Höllvikens BK - - 7 -
Jörgen Strandborg Höllvikens BK - - 7 -
120 Åke Aronsson Tranås BK - - 7 -
Bosse Johansson Boxholms BS - - 7 -
121 Anders Persson Laholms BK - - 7 -
Ulla Skärberg Laholms BK - - 7 -
122 Barbara Sahlström Malmö BK - - 7 -
Bengt Sahlström Malmö BK - - 7 -
123 Benny Bjur Hällefors BK - - 7 -
Åsa Karlsson Hällefors BK - - 7 -
124 Elving Andersson Norrköpingsbridgen - - 7 -
Stefan Wisth Norrköpingsbridgen - - 7 -
125 Mats Andersson Pri-Bri 1936 - - 7 -
Gunilla Rasmusson BK Bridgehuset - - 7 -
126 Tage Ericsson BK Albrekts - - 7 -
Per Fåhraeus BK Albrekts - - 7 -
127 Ulf Andersson Norrköpingsbridgen - - 6 -
Per Rask Norrköpingsbridgen - - 6 -
128 Ragnar Jansson Filbyter Bridge - - 6 -
Sture Mattsson Ljungsbro BK - - 6 -
129 Göran Strömgren Älvsby BK - - 6 -
Peter Öberg Älvsby BK - - 6 -
130 Dan Allvin Hällefors BK - - 6 -
Jonny Länk Hällefors BK - - 6 -
131 Villy Havasi BK Albrekts - - 6 -
Andrea Nilsson BK Albrekts - - 6 -
132 Bernt Eriksson Gislaveds BK - - 6 -
Kjell Karlsson Anderstorps BK - - 6 -
133 Lars Dahlgren BK Alert - - 6 -
Lena Normelli BK Alert - - 6 -
134 Johnny Kronquist Tranås BK - - 6 -
Kirsten Mathiesén Boxholms BS - - 6 -
135 Leif Anderberg BK Alert - - 5 -
Agneta Siljekvist BK Alert - - 5 -
136 Marie-Louise Sandberg BK Alert - - 4 -
Eva Thornell BK Alert - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.