Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-05-26  kl 14:27  (i dag)

2019-09-23  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (62452)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Jan Héléne ABB BK - - 1216 -
Birgitta Kerstis ABB BK - - 1216 -
2 Örjan Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 811 -
Ove Woxlägd Storsjöbygdens BK - - 811 -
3 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 608 -
Karl-Gustaf Larsson Nora BK - - 608 -
4 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 507 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 507 -
5 Åsa Lindberg Nora BK - - 406 -
Karl-Gunnar Magnusson Nora BK - - 406 -
6 Evald Jensen Kungsbacka BS - - 355 -
Ulla Jensen Kungsbacka BS - - 355 -
7 Bo Andersson Kullabygdens BK - - 304 -
Tomas Truedsson Kullabygdens BK - - 304 -
8 Mats Häll Borlänge BK - - 279 -
Peter Johansson Borlänge BK - - 279 -
9 Benny Olsson Skövde BA - - 254 -
Tommy Ranta-Mikkula Skövde BA - - 254 -
10 Mikael Johansson Karlstads BK - - 229 -
Anders Lindström Karlstads BK - - 229 -
11 Bert Hellqvist Lomma BK - - 203 -
Stig Leth Lomma BK - - 203 -
12 Bengt Eriksson Bollnäs BK - - 191 -
Henry Johansson Bollnäs BK - - 191 -
13 Lars Malm Hässleholms BK - - 178 -
Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK - - 178 -
14 Zerny Göstasson Hästveda BK - - 165 -
Sören Å Hansen Hästveda BK - - 165 -
15 Anders Brodin Åmåls BS - - 152 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 152 -
16 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 146 -
Per-Olof Olsson BK Zonen - - 146 -
17 Arne Lindqvist Väsbybridgen - - 140 -
Rolf Staflund Väsbybridgen - - 140 -
18 Stig Carlsson Åkers BK - - 134 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 134 -
19 Daniel Gustavsson Falköpings BS - - 127 -
Thomas Samuelsson Borås BA - - 127 -
20 Michael Karlin Åmåls BS - - 121 -
Per Schullström Åmåls BS - - 121 -
21 Joyce Fahlstad Falu BK - - 115 -
Peter Nohrén Borlänge BK - - 115 -
22 Allan Öberg Nora BK - - 109 -
Mats Öberg Nora BK - - 109 -
23 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 102 -
Joanna Tenggren Rimbo BK - - 102 -
24 Agneta Hult Lomma BK - - 99 -
Christina Sjöström Lomma BK - - 99 -
25 Britt Cuñat Värö BK - - 96 -
Morgan Larsson Värö BK - - 96 -
26 Claudia Sjöberg Lunds BK - - 93 -
27 Mats Andersson Pri-Bri 1936 - - 89 -
Jan Glücksman Malmö BK - - 89 -
28 Stefan Hansson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 86 -
Tommy Svensson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 86 -
29 Evalott Johansson Vimmerby BK - - 83 -
Mats Johansson Vimmerby BK - - 83 -
30 Paul Jigberg BK Debut - - 80 -
Magnus Legnehed Askims BK - - 80 -
31 Eva Glans Tjörns BK - - 76 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 76 -
32 Tommy Hagelin Kristianstads BK - - 75 -
Carsten Kofoed Sölvesborgs BK - - 75 -
33 Ingrid Peterson Lomma BK - - 73 -
Lennart Svensson Lomma BK - - 73 -
34 Kerstin Edwall Åsa/Frillesås BK - - 72 -
Elisabeth Olsson Åsa/Frillesås BK - - 72 -
35 Lena Davidsson Lunds BK - - 70 -
Åke Davidsson Lunds BK - - 70 -
36 Håkan Schullström Åmåls BS - - 69 -
Lena Schullström Åmåls BS - - 69 -
37 Britt Christensson Löddeköpinge BS - - 67 -
Marianne Lührs Löddeköpinge BS - - 67 -
38 Fredrik Flink Gnesta BK - - 66 -
Gunhild Heinlo Gnesta BK - - 66 -
39 Anita Carlsson Hultsfred-Målilla BK - - 64 -
Gunnar Klerbratt Vimmerby BK - - 64 -
40 Csaba Balaspiri Karlstads BK - - 63 -
Kenneth Hallgren Karlstads BK - - 63 -
41 Dick Andersson Nora BK - - 61 -
Anki Johansson Örebridgen - - 61 -
42 Sune Andersson Näsby IF:s BS - - 60 -
Isse Jacobsson Näsby IF:s BS - - 60 -
43 Pär Ljungquist Askims BK - - 58 -
Vivianne Norling Askims BK - - 58 -
44 Christer Holst Kristianstads BK - - 57 -
Magnus Ohlsson Kristianstads BK - - 57 -
45 Per Dahlman Arvika BS - - 55 -
Roland Dahlman Arvika BS - - 55 -
46 Per-Åke Jansson Smedstadens BK - - 53 -
Kent Roxberg Smedstadens BK - - 53 -
47 Therése Andersson Örebridgen - - 51 -
Micael Svensson Örebridgen - - 51 -
48 Anna Syberfeldt Skövde BA - - 51 -
Per-Olov Törnqvist Skövde BA - - 51 -
49 Mats Andersson Kullabygdens BK - - 50 -
Zhou Ye Kullabygdens BK - - 50 -
50 Hans Andersson BK Allians, Halmstad - - 49 -
Ulla Davidsson BK Allians, Halmstad - - 49 -
51 Kristina Bergman BK Viva - - 48 -
Eric Skoog Kungälvs BK - - 48 -
52 Erik Andersson ABB BK - - 48 -
Åsa Andersson ABB BK - - 48 -
53 Thomas Almén BK Debut - - 47 -
Claes Bühler BK Debut - - 47 -
54 Anders Darle Hagfors BK - - 46 -
Tord Sölvesson Hagfors BK - - 46 -
55 Zenon Grajek ABB BK - - 45 -
Hernando Slottsdahl ABB BK - - 45 -
56 Lennart Carlsson Värö BK - - 45 -
Lars Stenberg Värö BK - - 45 -
57 Mats Bodén ABB BK - - 44 -
Per-Erik Eriksson ABB BK - - 44 -
58 Ulf Andersson Munka Ljungby BS - - 43 -
Marianne Wigrup-Andersson Munka Ljungby BS - - 43 -
59 Marianne Sparud Askims BK - - 42 -
Margareta Stenberg Askims BK - - 42 -
60 Thomas Karlsson Storsjöbygdens BK - - 41 -
Alexander Sandin Storsjöbygdens BK - - 41 -
61 Björn Edvardsson Malmö BK - - 40 -
Jan Eriksson Malmö BK - - 40 -
62 Claes-Erik Andersson Bredaryds BK - - 39 -
Sören Axelsson Bredaryds BK - - 39 -
63 Dick Holmström Arjeplogs BS - - 38 -
Hans Molin Skellefteå BK - - 38 -
64 Karin Hallengren Kristianstads BK - - 38 -
Eva Levin Kristianstads BK - - 38 -
65 Håkan Johansson Skövde BA - - 38 -
Erik Sjöstrand Skövde BA - - 38 -
66 Sture Helmersson ABB BK - - 38 -
Lars Rydman ABB BK - - 38 -
67 Kent Rörqvist Arvika BS - - 37 -
Mikael Skoog Arvika BS - - 37 -
68 Jan Ekbrand Bjärreds BK - - 37 -
Bertil Hansson Malmö BK - - 37 -
69 Jan Sandström Söderhamns BS - - 36 -
Carina Sirberg Söderhamns BS - - 36 -
70 Susanne Hammar Stigtomta BK - - 36 -
Benny Lindholm Stigtomta BK - - 36 -
71 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 35 -
Per-Olof Olehn BK Zonen - - 35 -
72 Sven-Åke Henningsson Kullabygdens BK - - 35 -
Johan Millqvist Kullabygdens BK - - 35 -
73 Krister Collberg Åkers BK - - 34 -
Tom Rosén Åkers BK - - 34 -
74 Birgitta Düring Månsson BK Debut - - 34 -
Kristina Edeland Askims BK - - 34 -
75 Andrzej Luczynski Vänersborgs BS - - 33 -
Kerstin Wiberg Vänersborgs BS - - 33 -
76 Magnus Cassel Vänersborgs BS - - 33 -
Vincent Rolandsson Vänersborgs BS - - 33 -
77 Ingvar Holmér Trosa BS - - 32 -
Sune Sundholm Trosa BS - - 32 -
78 Hans Bergvik BK Hudik - - 32 -
Bengt Wimo BK Hudik - - 32 -
79 Sture Arnesson Hagfors BK - - 31 -
Hans-Olov Stöllman Hagfors BK - - 31 -
80 Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 31 -
Rickard Knutsson ABK Singelton, Askersund - - 31 -
81 Sven Andersson BK Sang, Oxelösund - - 31 -
Bo Ytterström BK Sang, Oxelösund - - 31 -
82 Hans Andersson Borlänge BK - - 31 -
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - - 31 -
83 Sten Ahlgren BK Lavec - - 30 -
Anders Olsson BK Lavec - - 30 -
84 Håkan Josefsson Hids BK - - 30 -
Anders Lundin Hids BK - - 30 -
85 Susanne Levin Malmö BK - - 29 -
Håkan Stenfot Bridgeklubben 2 Klöver - - 29 -
86 Mats Persson Värö BK - - 29 -
Lars Rundqvist Värö BK - - 29 -
87 Terje Lie Onsdagsklubben - - 28 -
Joakim Olsson Bohus Nations BS - - 28 -
88 Helen Bohman Ängelholms BS - - 28 -
Tor-Björn Bohman Ängelholms BS - - 28 -
89 Bengt Bylund Värö BK - - 27 -
Per Sintorn BK Albrekts - - 27 -
90 Christer Fransson Smedstadens BK - - 27 -
Folke Lundvall Smedstadens BK - - 27 -
91 Uno Green Hagfors BK - - 26 -
92 Ingvar Arvidsson Borås BA - - 26 -
Per Göransson Svenljunga BK - - 26 -
93 Sven Andersson Lomma BK - - 25 -
Trygve Fahlstedt Lomma BK - - 25 -
94 Bengt Rönnbom Kungsbacka BS - - 25 -
Kent Tollesson Kungsbacka BS - - 25 -
95 Percy Andersson Stigtomta BK - - 24 -
Anders Gustafsson Stigtomta BK - - 24 -
96 Gösta Frödin Arvika BS - - 24 -
Linnar Holgersson Arvika BS - - 24 -
97 Hans Brolin Borås BA - - 24 -
Sten Öman Borås BA - - 24 -
98 Jan-Erik Dahl Borås BA - - 24 -
Enar Thor Borås BA - - 24 -
99 Gen Gustafsson Borlänge BK - - 23 -
Anita Thunell Åkvist Borlänge BK - - 23 -
100 Bengt Alfredsson Laholms BK - - 23 -
Hans Norén BK Allians, Halmstad - - 23 -
101 Karl-Uno Blomkvist Åkers BK - - 23 -
Gurli Signon Åkers BK - - 23 -
102 Gunilla Andersson Askims BK - - 23 -
Sven Sjöberg Askims BK - - 23 -
103 Elisabeth Helsing Svenljunga BK - - 22 -
Frank Lundh Svenljunga BK - - 22 -
104 Gunilla Otterström Lidingö BK - - 22 -
Hans Otterström Lidingö BK - - 22 -
105 Lennart Persson Svenljunga BK - - 22 -
Per-Arne Persson Svenljunga BK - - 22 -
106 Kjell Glans Tjörns BK - - 22 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 22 -
107 Karl-Erik Backelin Arvika BS - - 21 -
Håkan Strömberg Arvika BS - - 21 -
108 Ulla Andersson BK S:t Erik - - 21 -
Dag Elmér BK S:t Erik - - 21 -
109 Gunnel Gustavsson Tibro BK - - 21 -
Olle Gustavsson Tibro BK - - 21 -
110 Lennart Holmberg Ängelholms BS - - 21 -
Sven Erik Olsson Ängelholms BS - - 21 -
111 Ragnar Johansson Strömstads BK - - 20 -
Roger Nyman Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 20 -
112 Christer Gundewall BK Debut - - 20 -
Andreas Holmdahl BK Debut - - 20 -
113 Erik Lindelöf ABB BK - - 20 -
Gunnar Wilén ABB BK - - 20 -
114 Kerstin Ernby Skövde BA - - 20 -
Rolf Kjaerstad Strömstads BK - - 20 -
115 Krister Lindkvist Flens BS - - 19 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 19 -
116 Inger Hinterlach Ängelholms BS - - 19 -
Marielouise Hultin Ängelholms BS - - 19 -
117 Ole J Jensen Upphärads BK - - 19 -
Elsa Persson Upphärads BK - - 19 -
118 Eva Bartosch Lomma BK - - 19 -
Peter Bartosch Lomma BK - - 19 -
119 Thomas Christianson Tanums BK - - 18 -
Leif Holmberg Tanums BK - - 18 -
120 Leif Engqvist Östhammars BK - - 18 -
Göran Persson Östhammars BK - - 18 -
121 Natale Bellan Hässleholms BK - - 18 -
Tommy Friberg Hässleholms BK - - 18 -
122 Gunnar Allard Väsbybridgen - - 18 -
Dan Danielsson Väsbybridgen - - 18 -
123 Gunilla Johansson Laholms BK - - 17 -
Lena Skoglund Laholms BK - - 17 -
124 Ingegärd Andersson Stigtomta BK - - 17 -
Ove Björn Stigtomta BK - - 17 -
125 Mats-Ola Hansson Gnarps BK - - 17 -
Folke Mattsson Gnarps BK - - 17 -
126 Ingmar Andersson Arvika BS - - 17 -
Peter Rongert Arvika BS - - 17 -
127 Dan Sundström Stigtomta BK - - 16 -
Renée Sundström Stigtomta BK - - 16 -
128 Lennart Ekholm ABB BK - - 16 -
Christer Åström ABB BK - - 16 -
129 Dag Larsson Söderhamns BS - - 16 -
130 Margaretha Bengtsson Åhus BK - - 16 -
Sven-Åke Bengtsson Åhus BK - - 16 -
131 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 15 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 15 -
132 Björn Ahlm Väsbybridgen - - 15 -
Bo Grunander Väsbybridgen - - 15 -
133 Curt Axelsson Åmåls BS - - 15 -
Ingemar Svensson Åmåls BS - - 15 -
134 Tord Bergman Borlänge BK - - 15 -
Lars Fritzing Borlänge BK - - 15 -
135 Sven Palm Kungsbacka BS - - 14 -
Sivert Tandrup Kungsbacka BS - - 14 -
136 Sonja Bergqvist Lomma BK - - 14 -
Margareta Pauhlsson Lomma BK - - 14 -
137 Astor Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 14 -
Nils Westling Motala Bridgeallians - - 14 -
138 Lennart Persson ABK Singelton, Askersund - - 14 -
Peter Schmidt ABK Singelton, Askersund - - 14 -
139 Willy Carlsson Hultsfred-Målilla BK - - 13 -
Roger Lindholm Ankarsrums Bridgeklubb - - 13 -
140 Eva Brantingson Väddö BK - - 13 -
Kjell Simonsson Rimbo BK - - 13 -
141 Kenneth Fredriksson Storsjöbygdens BK - - 13 -
Pernilla Näs Storsjöbygdens BK - - 13 -
142 Ulf Braunstein Kungsbacka BS - - 13 -
Björn Svensson Kungsbacka BS - - 13 -
143 Barbara Adielsson BK Everfresh - - 12 -
Berit Mauritzson BK Everfresh - - 12 -
144 Jonas Andersson Anderstorps BK - - 12 -
Per Johansson Anderstorps BK - - 12 -
145 Cecilia Onell Kullabygdens BK - - 12 -
Wiveca Zacharias Kullabygdens BK - - 12 -
146 Kerstin Sjöström Norrorts Bridge - - 12 -
Lars-Åke Sjöström Norrorts Bridge - - 12 -
147 Kerstin Persson Gnesta BK - - 12 -
Lennart Stenkvist Gnesta BK - - 12 -
148 Monica Sandquist Laholms BK - - 12 -
Tom Sandquist Laholms BK - - 12 -
149 Jan Bäcklund Lidingö BK - - 12 -
Stefan Pilewicz Lidingö BK - - 12 -
150 Jackie Lundh Lomma BK - - 12 -
Mats Wallin Lomma BK - - 12 -
151 Jöns Johansson Sydjämten - - 11 -
Leif Trapp Storsjöbygdens BK - - 11 -
152 Björn Fylke Kristianstads BK - - 11 -
Mevludin Hadziavdic Kristianstads BK - - 11 -
153 Helena Heuman Ängelholms BS - - 11 -
Kerstin Karlsson Ängelholms BS - - 11 -
154 Eva Haglund Kristianstads BK - - 11 -
Nina Schain Kristianstads BK - - 11 -
155 Karin Arvidsson Borås BA - - 11 -
Maria Olsson Borås BA - - 11 -
156 Hans Holmlund Skellefteå BK - - 11 -
Mats Lundquist Skellefteå BK - - 11 -
157 Helge Jonsson Borås BA - - 11 -
Christer Magnusson Borås BA - - 11 -
158 Björn Alfer Kristianstads BK - - 11 -
Göran Persson Kristianstads BK - - 11 -
159 Leif Martinsson Orust BK - - 10 -
Olle Olsson Orust BK - - 10 -
160 Marie Hildingsson Stigtomta BK - - 10 -
Thorsten Johansson Stigtomta BK - - 10 -
161 Gunni Andersson Laholms BK - - 10 -
Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 10 -
162 Mikael Andersson Hids BK - - 10 -
Åke Gustavsson Hids BK - - 10 -
163 Göran Granström Krokom / Föllinge BK - - 10 -
Valter Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 10 -
164 Jan Larsson Karlstads BK - - 10 -
Anders Tollman Karlstads BK - - 10 -
165 Hans Johansson Väsbybridgen - - 10 -
Rolf Nyman Väsbybridgen - - 10 -
166 Dag Källfelt BK Everfresh - - 10 -
Bo Nilsson Askims BK - - 10 -
167 Bodil Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 10 -
Kjell Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 10 -
168 Marianne Ekholm ABB BK - - 10 -
Murari Saha ABB BK - - 10 -
169 Marianne Söderberg Åkers BK - - 10 -
Per-Erik Söderberg Åkers BK - - 10 -
170 Birgitta Kjellker Nilsson Bridgeklubben 2 Klöver - - 10 -
Göran Vikström Bridgeklubben 2 Klöver - - 10 -
171 Eva Häggström Borås BA - - 10 -
Henrik Westling Borås BA - - 10 -
172 Anders Brodin Stenstorps BK - - 10 -
Arnold Ivansson Stenstorps BK - - 10 -
173 Peter Forsberg ABB BK - - 10 -
Rolf Forsberg ABB BK - - 10 -
174 Eva Ekström Rimbo BK - - 10 -
Hjördis Österlind Rimbo BK - - 10 -
175 Karl-Arne Andersson Hids BK - - 9 -
Kristina Andersson Hids BK - - 9 -
176 Bengt Forsberg Skövde BA - - 9 -
Jan-Ove Linnerbäck Skövde BA - - 9 -
177 Jörgen Ohlin Åhus BK - - 9 -
Kenneth Svensson Kristianstads BK - - 9 -
178 Mats Gunnarsson Hultsfred-Målilla BK - - 9 -
Kenneth Hagman Hultsfred-Målilla BK - - 9 -
179 Bror Andersson Vänersborgs BS - - 9 -
Lennart Karlsson Vänersborgs BS - - 9 -
180 Stig Jakobsson Lidingö BK - - 9 -
Andrzej Wojcik Lidingö FLP - - 9 -
181 Gert Fors Hässleholms BK - - 9 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 9 -
182 Gunnar Persson Krokom / Föllinge BK - - 9 -
Bertil Åslund Krokom / Föllinge BK - - 9 -
183 Göran Fredriksson ABK Singelton, Askersund - - 8 -
Arve Fröseth ABK Singelton, Askersund - - 8 -
184 Ulf Gärde Lidingö BK - - 8 -
Göran Magnusson Norrorts Bridge - - 8 -
185 Carina Hallkvist Sydjämten - - 8 -
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten - - 8 -
186 Göran Johansson Laholms BK - - 8 -
Sten-Åke Skoglund Laholms BK - - 8 -
187 Barbro Lönning ABB BK - - 8 -
Elisabeth Waldekranz ABB BK - - 8 -
188 Yvonne Flodqvist BK S:t Erik - - 8 -
Eva Wiklander BK S:t Erik - - 8 -
189 Dan Bengtsson Lomma BK - - 8 -
Lars Friberg Lomma BK - - 8 -
190 Dan Nilsson Malmö BK - - 8 -
Leif-Åke Nilsson Ystads BS - - 8 -
191 Stig Nilsson Kullabygdens BK - - 7 -
Gudrun Palmquist Kullabygdens BK - - 7 -
192 Anki Arvmyren Sigtuna BS - - 7 -
Gunnar Jacobsson Sigtuna BS - - 7 -
193 Liv Andersson Uddevalla BF - - 7 -
Inger Karlsson Uddevalla BF - - 7 -
194 Ros-Mari Koch BK Sang, Oxelösund - - 7 -
Arne Stockman BK Sang, Oxelösund - - 7 -
195 Monika Grönvik Lidingö BK - - 7 -
Håkan Wingman Lidingö BK - - 7 -
196 Gunni Larsson Ängelholms BS - - 7 -
Gerd Melén Ängelholms BS - - 7 -
197 Birgitta Halvarsson Finnskoga BS - - 7 -
Tommy Kont Finnskoga BS - - 7 -
198 Kent Rudberg Söderhamns BS - - 7 -
Åke Wallin Söderhamns BS - - 7 -
199 Robert Andersson ABB BK - - 7 -
Torsten Andersson ABB BK - - 7 -
200 Ale Dalevi ABK Singelton, Askersund - - 7 -
Leif Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 7 -
201 Bo Gisslander Bredaryds BK - - 7 -
Lars Hermansson Bredaryds BK - - 7 -
202 Ingegärd Håkansson Lomma BK - - 7 -
Leif Nötesjö Lomma BK - - 7 -
203 Ulf Bogren Hässleholms BK - - 6 -
Kenneth Österberg Hässleholms BK - - 6 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.