Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-27  kl 12:15  (i går)

2019-08-26  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (29940)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Ola Särnkvist Åkers BK - - 438 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 438 -
2 Eva Brantingson Väddö BK - - 293 -
Jim Nilsson Väddö BK - - 293 -
3 Johan Dieden BK Lavec - - 219 -
Margaret Siewertz Västra Bjäre BK - - 219 -
4 Krister Lindkvist Flens BS - - 183 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 183 -
5 Anders Dellien Tjörns BK - - 147 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 147 -
6 Roland Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 129 -
Alf Thorell ABK Singelton, Askersund - - 129 -
7 Göran Eriksson Bollnäs BK - - 110 -
Nils-Erik Hedlund Bollnäs BK - - 110 -
8 Hans Bergvik BK Hudik - - 101 -
Henry Johansson Bollnäs BK - - 101 -
9 Jan-Erik Eriksson Hässleholms BK - - 92 -
Jan-Erik Larsson Hässleholms BK - - 92 -
10 Christian Carlsson Falköpings BS - - 83 -
Per Larsson Falköpings BS - - 83 -
11 Hans Bogeskär Alingsås BS - - 74 -
Thomas Johansson Vårgårda BS - - 74 -
12 Boris Larsson Västra Bjäre BK - - 70 -
Harald Nilsson Västra Bjäre BK - - 70 -
13 Tord Rörhamn Lidingö BK - - 65 -
Paulina Sundin Lidingö FLP - - 65 -
14 Göte Berntsson BK Lyx - - 60 -
Göran Selldén BK Centrum - - 60 -
15 Agneta Edbergh Västra Bjäre BK - - 55 -
Kerstin Schlyter-Sunnerholm Västra Bjäre BK - - 55 -
16 Gunnar Holmertz Askims BK - - 53 -
Agne Tern Askims BK - - 53 -
17 Elisabeth Gajewska BS 53, Göteborg - - 51 -
Johnny Månsson Kronhusklubben - - 51 -
18 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 49 -
Thomas Groth BK Hudik - - 49 -
19 Roland Andersson Alingsås BS - - 46 -
Kent Johansson BK Lyx - - 46 -
20 Stefan Johnson Laholms BK - - 44 -
Gunno Nilsson Laholms BK - - 44 -
21 Agneta Aicardi-Holmström Västra Bjäre BK - - 42 -
Margit Bauer Laholms BK - - 42 -
22 Thomas Almén BK Debut - - 40 -
Claes Bühler BK Debut - - 40 -
23 Lars Haara BK Debut - - 37 -
Monica Haara BK Debut - - 37 -
24 Eva Glans Tjörns BK - - 36 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 36 -
25 Mats Lundquist Skellefteå BK - - 34 -
Torbjörn Utterström Skellefteå BK - - 34 -
26 Therése Andersson Örebridgen - - 33 -
Micael Svensson Örebridgen - - 33 -
27 Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 31 -
Rickard Knutsson ABK Singelton, Askersund - - 31 -
28 Lars Malm Hässleholms BK - - 30 -
Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK - - 30 -
29 Barbro Forsmark Skellefteå BK - - 28 -
Sören Forsmark Skellefteå BK - - 28 -
30 Henrik Carlsson Alingsås BS - - 27 -
Clas-Olof Olofsson Alingsås BS - - 27 -
31 Jan Sandström Söderhamns BS - - 25 -
Carina Sirberg Söderhamns BS - - 25 -
32 Fredrik Wickström Hässleholms BK - - 24 -
Kenneth Österberg Hässleholms BK - - 24 -
33 Monika Grönvik Lidingö BK - - 23 -
Håkan Wingman Lidingö BK - - 23 -
34 Alf Börjesson Askims BK - - 22 -
Börje Skoog Askims BK - - 22 -
35 Ulf Bogren Hässleholms BK - - 21 -
Tommy Jeppsson Höörs BK - - 21 -
36 Ann-Britt Friberg ABK Singelton, Askersund - - 20 -
Bengt Friberg ABK Singelton, Askersund - - 20 -
37 Lars Bodén Skellefteå BK - - 19 -
Tomas Oskarsson Skellefteå BK - - 19 -
38 Kenth Hellman Östhammars BK - - 18 -
Peter Marcusson Östhammars BK - - 18 -
39 Jan Åke Mehlstrand Östhammars BK - - 17 -
Göran Persson Östhammars BK - - 17 -
40 Brita Hök Askims BK - - 17 -
Lars Hök Askims BK - - 17 -
41 Maria Andreasson Laholms BK - - 16 -
Tommy Johansson Laholms BK - - 16 -
42 Anders Eriksson Östhammars BK - - 16 -
Sören Eriksson Östhammars BK - - 16 -
43 Elisabeth Larsson Båstad BK - - 15 -
Sven Larsson Båstad BK - - 15 -
44 Eva Johansson Askims BK - - 15 -
Marianne Löfgren Askims BK - - 15 -
45 Lars-Göran Holmberg Östhammars BK - - 14 -
Mats Sjöborg Östhammars BK - - 14 -
46 Tage Blomqvist Alingsås BS - - 13 -
Karin Johansson Alingsås BS - - 13 -
47 Mikael Edenklint Hässleholms BK - - 12 -
Anders Nilsson Bjärnums BK - - 12 -
48 Gert Fors Hässleholms BK - - 12 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 12 -
49 Lena Goldschmidt Västra Bjäre BK - - 11 -
Eva-Maria von Schantz BK S:t Erik - - 11 -
50 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 11 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 11 -
51 Jan Nilsson Hässleholms BK - - 10 -
Britta Åkerblom-Nilsson Hässleholms BK - - 10 -
52 Per-Olof Kallio Uddevalla BF - - 10 -
Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF - - 10 -
53 Mats Broberg Finnskoga BS - - 9 -
Stefan Broberg Finnskoga BS - - 9 -
54 Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 9 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 9 -
55 Torgny Andreasson Vårgårda BS - - 8 -
Björn Helmer Alingsås BS - - 8 -
56 Stig Carlsson Åkers BK - - 8 -
Bo Westh Åkers BK - - 8 -
57 Anita Bernhard Båstad BK - - 8 -
Leif Bernhard Båstad BK - - 8 -
58 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 8 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 8 -
59 Gunilla Johansson Laholms BK - - 7 -
Göran Johansson Laholms BK - - 7 -
60 Ingrid Katz BK Everfresh - - 7 -
Eva Sylvan BK Lyx - - 7 -
61 Orvar Brattberg Uddevalla BF - - 7 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 7 -
62 Greger Sundgren Laholms BK - - 7 -
Lars-Eric Thedeby Laholms BK - - 7 -
63 Lars Jarskog Hässleholms BK - - 6 -
Ulf Råvik Hässleholms BK - - 6 -
64 Ulf Gärde Lidingö BK - - 6 -
Göran Magnusson Norrorts Bridge - - 6 -
65 Boel Englund Askims BK - - 6 -
Camilla Löfstedt Askims BK - - 6 -
66 Åke Otterström Lidingö BK - - 6 -
Leif Tollin Lidingö BK - - 6 -
67 Samuel Herthelius Alvik BC - - 5 -
Thomas Rehnqvist Västra Bjäre BK - - 5 -
68 Inger Giléus Västra Bjäre BK - - 5 -
Per Giléus Västra Bjäre BK - - 5 -
69 Bo Larsson Bohus Nations BS - - 5 -
Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS - - 5 -
70 Jan-Erik Heiner Kvibille BS - - 5 -
Rolf Runquist Laholms BK - - 5 -
71 Natale Bellan Hässleholms BK - - 4 -
Tommy Friberg Hässleholms BK - - 4 -
72 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 4 -
Stefan Andersson Skellefteå BK - - 4 -
73 Eva Ekström Rimbo BK - - 4 -
Hjördis Österlind Rimbo BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.