Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-20  kl 12:38  (i dag)

2019-02-12  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (12750)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Per Jansson BK Lyx - - 684 -
Lars Kennethsson BK Lyx - - 684 -
2 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 456 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 456 -
3 Arnold Andersson Åsa/Frillesås BK - - 342 -
Bengt Bylund Värö BK - - 342 -
4 Björn Rosén Skövde BA - - 286 -
Eva Wiklander BK S:t Erik - - 286 -
5 Erik Johansson Sydjämten - - 229 -
Björn Sjöberg Svegs BK - - 229 -
6 John-Olov Krohn Hällefors BK - - 200 -
Peter Nemez Hällefors BK - - 200 -
7 Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 171 -
Peter Townsend Boden-Sävast BS - - 171 -
8 Britt Hellstrand Trosa BS - - 157 -
Kjell Hellstrand Trosa BS - - 157 -
9 Lotta Lundberg BK Bridgehuset - - 143 -
Annika Nivestam Lunds BK - - 143 -
10 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 129 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 129 -
11 Anders Lundgren Härnö BS - - 115 -
Johan Pettersson Härnö BS - - 115 -
12 Carita Färe Laholms BK - - 108 -
Sven-Erik Persson Laholms BK - - 108 -
13 Magnus Hultman Lindesbergs BS - - 101 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 101 -
14 Bo Lundin BK Björken - - 94 -
Göran Olsson BK Björken - - 94 -
15 Jan Jönsson Laholms BK - - 86 -
Maria Ohlsson Laholms BK - - 86 -
16 Barbro Gimbergsson Örnsköldsviks BA - - 83 -
Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 83 -
17 Karin Hartman Piteå BS - - 79 -
Lilian Pekonen Piteå BS - - 79 -
18 Håkan Håkansson LM Ericssons BK - - 75 -
Arne Johansson Trosa BS - - 75 -
19 Bengt Hallgren Trosa BS - - 71 -
Sofia Sundström Trosa BS - - 71 -
20 Eivor Bladh Köpings BS - - 68 -
Britt-Lis Elf-Lantz Köpings BS - - 68 -
21 Stig Hedenström Piteå BS - - 64 -
Viking Sandås Piteå BS - - 64 -
22 Peter Ahlström Svedala BK - - 61 -
Peter Sjösten Svedala BK - - 61 -
23 Alfred Duse BK Alert - - 57 -
Per O. Mannerford Djursholms BK - - 57 -
24 Peter Gati Malmö BK - - 56 -
Bengt Nilsson Malmö BK - - 56 -
25 Sture Petersson Billingsfors BS - - 54 -
Sven Svensson Billingsfors BS - - 54 -
26 Benny Bjur Hällefors BK - - 52 -
Åsa Karlsson Hällefors BK - - 52 -
27 Barbro Biström BK Björken - - 50 -
Cecilia Flodström BK Björken - - 50 -
28 Per Andersson BK Hudik - - 49 -
Arne Ågren BK Hudik - - 49 -
29 Hans Johansson Tjörns BK - - 47 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 47 -
30 Göran Forss Norrköpingsbridgen - - 45 -
Dennis Strömstedt Norrköpingsbridgen - - 45 -
31 Olle Persson Malmö BK - - 43 -
Johnny Pettersson Malmö BK - - 43 -
32 Magnus Stangenberg Ystads BS - - 43 -
Nicholas von Uexküll Djursholms GKBK - - 43 -
33 Lorentz Edman Örnsköldsviks BA - - 42 -
Anders Ljung Örnsköldsviks BA - - 42 -
34 Bengt Bern Strängnäs BK Gripen - - 41 -
Kjell Rosenqvist Strängnäs BK Gripen - - 41 -
35 Elisabeth Carlsson Ystads BS - - 40 -
Ulla-Maija Johannesson BK Fenix - - 40 -
Krister Jönsson Ystads BS - - 40 -
Ulla Mårtensson BK Fenix - - 40 -
37 Ivan Abrahamsson Tjörns BK - - 38 -
Bengt Lundberg Tjörns BK - - 38 -
38 Fredrik Jarlvik Malmö BK - - 37 -
Siv Jarlvik Malmö BK - - 37 -
39 Inga-Maj Baath Laholms BK - - 36 -
40 Göran Strömgren Älvsby BK - - 36 -
Peter Öberg Älvsby BK - - 36 -
41 Ylva Arbacken BK Alert - - 35 -
Tomas Carlsson BK Alert - - 35 -
42 Lennart Ersson BK Hudik - - 34 -
Lars-Göran Jonsson BK Hudik - - 34 -
43 Jan Gustavsson Hasslövs BK - - 33 -
Ib Jensen Laholms BK - - 33 -
44 Torild Gustavsson Billingsfors BS - - 32 -
Antero Väyrynen Billingsfors BS - - 32 -
45 Sune Sundholm Trosa BS - - 31 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 31 -
46 Katarina Sundvisson Trosa BS - - 30 -
Christina Varenius Trosa BS - - 30 -
47 Jan Matsson Malungs BK - - 29 -
Johannes Matsson Karlstads BK - - 29 -
48 Bo Gullefors Sollefteå BK - - 29 -
Hans Norling Sollefteå BK - - 29 -
49 Inge Gunnarsson Insjöns BK - - 28 -
Bertil Sandberg Insjöns BK - - 28 -
50 Christer Andersson Ystads BS - - 28 -
Bengt Svedrell Ystads BS - - 28 -
51 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 27 -
Tomas Lindqvist Malmö BK - - 27 -
52 Else-Marie Wäppling Trosa BS - - 27 -
Kent Wäppling Trosa BS - - 27 -
53 Kurt Jansson Sydjämten - - 26 -
Göte Persson Storsjöbygdens BK - - 26 -
54 Lars-Ingvar Norberg Piteå BS - - 26 -
Lennart Sköld Piteå BS - - 26 -
55 Torbjörn Hurtig Malungs BK - - 25 -
Rolf Johansson Malungs BK - - 25 -
56 Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS - - 25 -
Stig Johansson Rättviks BS - - 25 -
57 Anders Eriksson Sollefteå BK - - 24 -
Staffan Strindlund Skogs BK - - 24 -
58 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 24 -
Urban Finnsson Boden-Sävast BS - - 24 -
59 Thomas Davy BK Bridgehuset - - 23 -
Karen Nielsen BK Bridgehuset - - 23 -
60 Rune Björkman Tjörns BK - - 23 -
Kenneth Gadd Tjörns BK - - 23 -
61 Barbara Ekendahl Arboga BK - - 22 -
Thomas Ekendahl Arboga BK - - 22 -
62 Karin Zerrander Sollefteå BK - - 21 -
63 Anders Fredriksson BK Fenix - - 20 -
Björn Stålfors BK Fenix - - 20 -
64 Carina Hallkvist Sydjämten - - 20 -
Sven-Erik Hallkvist Sydjämten - - 20 -
65 Leif Ronnersjö Malungs BK - - 20 -
Björn Rosén Malungs BK - - 20 -
66 Göte Hagberg Insjöns BK - - 20 -
Sören Vintheimer Insjöns BK - - 20 -
67 Mats Andersson Ystads BS - - 19 -
Lisbeth Hansson Pri-Bri 1936 - - 19 -
Gert Olsson Ystads BS - - 19 -
Sven Tullgren Pri-Bri 1936 - - 19 -
69 Tore Henriksson Billingsfors BS - - 18 -
Gerd Holmedahl Billingsfors BS - - 18 -
70 Leif Anderberg BK Alert - - 18 -
Christer Gottlieb BK Alert - - 18 -
71 Elving Andersson Norrköpingsbridgen - - 17 -
Birgitta Forsell Näsman Insjöns BK - - 17 -
Lars Snibb Insjöns BK - - 17 -
Amanda Wärn Norrköpingsbridgen - - 17 -
73 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 16 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 16 -
74 Peter Andersson BK Fenix - - 16 -
Anna-Lena Vikner BK Fenix - - 16 -
75 Allan Magnusson Sydjämten - - 15 -
Monica Näs Storsjöbygdens BK - - 15 -
76 Paul Iwarson Lidingö BK - - 15 -
Hans Nerell Västra Bjäre BK - - 15 -
77 Lennart Jonsson Örnsköldsviks BA - - 15 -
Olle Nylander Örnsköldsviks BA - - 15 -
78 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 15 -
Thomas Groth BK Hudik - - 15 -
79 Hans Holmqvist Boden-Sävast BS - - 14 -
Liz Nordberg Boden-Sävast BS - - 14 -
80 Anita Bergenfors Norrköpingsbridgen - - 14 -
Lillemor Schultz Norrköpingsbridgen - - 14 -
81 Göran Carlsson Laholms BK - - 14 -
Arne Persson Laholms BK - - 14 -
82 Alf-T Nilsson BK Björken - - 14 -
Ann-Charlotte Nilsson BK Björken - - 14 -
83 Jan Geiborg Gnesta BK - - 13 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 13 -
84 Jan Ragnebäck Åsa/Frillesås BK - - 13 -
Ulf Runze Åsa/Frillesås BK - - 13 -
85 Magnus Eriksson Malungs BK - - 13 -
Romuald Grudzinski Malungs BK - - 13 -
86 Bertil-G Johnson Hällefors BK - - 13 -
Ulla Werdin Hällefors BK - - 13 -
87 Annica Ericsson Piteå BS - - 12 -
Ingvar Westerlund Piteå BS - - 12 -
88 Karin Göransson-Ödlund Alnö BK - - 12 -
Ulf Martin Ödlund Alnö BK - - 12 -
89 Kenneth Widäng Boden-Sävast BS - - 12 -
Rolf Wikström Boden-Sävast BS - - 12 -
90 Anna-Carin Persson Malmö BK - - 12 -
Christina Sjöberg Malmö BK - - 12 -
91 Gunnar Bodén Örnsköldsviks BA - - 11 -
Bengt Westin Örnsköldsviks BA - - 11 -
92 Björn Edvardsson Malmö BK - - 11 -
Jan Eriksson Malmö BK - - 11 -
93 Staffan Jonsson Piteå BS - - 11 -
Staffan Lindgren Piteå BS - - 11 -
94 Margareta Blom Strängnäs BK Gripen - - 11 -
Gunnar Sundstedt Strängnäs BK Gripen - - 11 -
95 Mats Jansson Mora BK - - 10 -
Michael Malmén Mora BK - - 10 -
96 Gunnar Bendz BK Alert - - 10 -
Anders Lindblad BK Alert - - 10 -
97 Bernt Eriksson Gislaveds BK - - 10 -
Kjell Karlsson Anderstorps BK - - 10 -
98 Lars Henriksson Strängnäs BK Gripen - - 10 -
Bo Insulander Strängnäs BK Gripen - - 10 -
99 Marita Lorentzon Strängnäs BK Gripen - - 10 -
Kerstin Nilsson Strängnäs BK Gripen - - 10 -
100 Gunilla Ljung Pri-Bri 1936 - - 10 -
Stig Nedavaska Pri-Bri 1936 - - 10 -
101 Mats Mårtensson Lunds BK - - 10 -
H.O. Thulin Skövde BA - - 10 -
102 Sven-Åke Johnsson Laholms BK - - 10 -
Monica Jolbäck Johnson Laholms BK - - 10 -
103 Ulla Pettersson Köpings BS - - 9 -
Laila Rosén Köpings BS - - 9 -
104 Kerstin Sjöstrand Pri-Bri 1936 - - 9 -
Agneta Vinell Pri-Bri 1936 - - 9 -
105 Kerstin Wallin Sollefteå BK - - 9 -
Nils-Erik Östman Skogs BK - - 9 -
106 Ingvar Hansson Hasslövs BK - - 9 -
Göran Jansson Hasslövs BK - - 9 -
107 Stig Bergqvist Piteå BS - - 8 -
Erling Hartman Piteå BS - - 8 -
108 Curt Andersson Hällefors BK - - 8 -
Jörgen Wikman Hällefors BK - - 8 -
109 Krister Collberg Åkers BK - - 8 -
Cecilia Edman Örnsköldsviks BA - - 8 -
Sven-Erik Sjödin Örnsköldsviks BA - - 8 -
111 Mats Andersson Pri-Bri 1936 - - 7 -
Ulla Lundström Pri-Bri 1936 - - 7 -
112 Lars Haglund Trosa BS - - 6 -
Idor Kihlmark Trosa BS - - 6 -
113 Clas-Göran Anderson Billingsfors BS - - 5 -
Lars-Olov Lindström Åmåls BS - - 5 -
114 Åke Lindström Pri-Bri 1936 - - 4 -
Karsten Willén Pri-Bri 1936 - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.