Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-12-13  kl 12:27  (i går)

2019-04-29  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (1666)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Per Dahlman Arvika BS - - 674 -
Roland Dahlman Arvika BS - - 674 -
2 Roger Ahlbom Bollnäs BK - - 450 -
Ulf Westlin Bollnäs BK - - 450 -
3 Martin Mellgren BK S:t Erik - - 337 -
Sven-Bertil Odelmark BK S:t Erik - - 337 -
4 Ola Brandborn BK S:t Erik - - 281 -
Lennart Eriksson BK S:t Erik - - 281 -
5 Björn Ahlm Väsbybridgen - - 225 -
Bo Grunander Väsbybridgen - - 225 -
6 Ulf Gärde Lidingö BK - - 197 -
Göran Magnusson Norrorts Bridge - - 197 -
7 Anders Dellien Tjörns BK - - 169 -
Johan Wedeen Tjörns BK - - 169 -
8 Eva Johansson Askims BK - - 155 -
Marianne Löfgren Askims BK - - 155 -
9 Jan-Erik Dahl Borås BA - - 141 -
Enar Thor Borås BA - - 141 -
10 Kent Rörqvist Arvika BS - - 127 -
Mikael Skoog Arvika BS - - 127 -
11 Magnus Milby Strängnäs BK Gripen - - 113 -
Stefan Nyström Strängnäs BK Gripen - - 113 -
12 Michael Karlin Åmåls BS - - 106 -
Pontus Karlsson Åmåls BS - - 106 -
13 Anna Hallberg Åmåls BS - - 99 -
Christina Nordwall Åmåls BS - - 99 -
14 Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik - - 92 -
Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik - - 92 -
15 Pontus Lindqvist Askims BK - - 85 -
Ella Ormachea Askims BK - - 85 -
16 Carl Agner BK S:t Erik - - 82 -
Kristina Lokrantz Norrorts Bridge - - 82 -
17 Ale Dalevi ABK Singelton, Askersund - - 78 -
Leif Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 78 -
18 Mikael Adolfsson Åsele BK - - 75 -
Peter Sjölund Åsele BK - - 75 -
19 Jan-Åke Blixt Vänersborgs BS - - 71 -
Lennart Lundqvist Uddevalla BF - - 71 -
20 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 68 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 68 -
21 Elsa Persson Upphärads BK - - 64 -
Per-Ivar Persson Upphärads BK - - 64 -
22 Ragna Olafsdottir Ätrans BK - - 61 -
Olafur Valgeirsson Ätrans BK - - 61 -
23 Stig Carlsson Åkers BK - - 57 -
Bo Westh Åkers BK - - 57 -
24 Inger Mörk Karlstads BK - - 56 -
Eva Nilsson Karlstads BK - - 56 -
25 Anders Brodin Åmåls BS - - 54 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 54 -
26 Kjell Carlsson Bollnäs BK - - 52 -
Erik Gulliksson Gävle BK - - 52 -
27 Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 50 -
Per Schullström Åmåls BS - - 50 -
28 Ann-Britt Friberg ABK Singelton, Askersund - - 49 -
Bengt Friberg ABK Singelton, Askersund - - 49 -
29 Mari Segerberg BK Bridgehuset - - 47 -
Jan Öhman BK Bridgehuset - - 47 -
30 Sten Appelqvist Åsele BK - - 45 -
Nils Zackrisson Åsele BK - - 45 -
31 Anders Brandel Finnskoga BS - - 43 -
Anna-Karin Mattsson Finnskoga BS - - 43 -
32 Andrzej Luczynski Vänersborgs BS - - 43 -
Kerstin Wiberg Vänersborgs BS - - 43 -
33 Gunnar Allard Väsbybridgen - - 42 -
Dan Danielsson Väsbybridgen - - 42 -
34 Göran Granström Krokom / Föllinge BK - - 41 -
Lars Hamberg Krokom / Föllinge BK - - 41 -
35 Stig Jakobsson Lidingö BK - - 40 -
Andrzej Wojcik Lidingö FLP - - 40 -
36 Tage Bengtsson Borås BA - - 39 -
Helge Jonsson Borås BA - - 39 -
37 Göran Hermanson BK S:t Erik - - 38 -
Kristina Hermanson Norrorts Bridge - - 38 -
38 Kent Persson Finnskoga BS - - 37 -
Christer Toreheim Finnskoga BS - - 37 -
39 Hans Johansson Väsbybridgen - - 36 -
Rolf Nyman Väsbybridgen - - 36 -
40 Kristina Bergman BK Viva - - 36 -
Eric Skoog Kungälvs BK - - 36 -
41 Inger Martens Bridgeklubben 2 Klöver - - 35 -
Gunnel Martin Bridgeklubben 2 Klöver - - 35 -
42 Kaj Adolfsson BK S:t Erik - - 34 -
Stefan Ekman BK S:t Erik - - 34 -
43 Ivan Johnsson Askims BK - - 33 -
Tore Mattsson BK Lyx - - 33 -
44 Jöns Johansson Sydjämten - - 32 -
Leif Trapp Storsjöbygdens BK - - 32 -
45 Orvar Brattberg Uddevalla BF - - 31 -
Kent Johansson Uddevalla BF - - 31 -
46 Margareta Svensson ABK Singelton, Askersund - - 30 -
Pelle Svensson ABK Singelton, Askersund - - 30 -
47 Bror Andersson Vänersborgs BS - - 29 -
Lennart Karlsson Vänersborgs BS - - 29 -
48 Sven Andersson Hede-Vemdalen BK - - 29 -
Astrid Halvarsson Hede-Vemdalen BK - - 29 -
49 Mats Broberg Finnskoga BS - - 28 -
Kjell Nersveen Finnskoga BS - - 28 -
50 Pär Ljungquist Askims BK - - 28 -
Vivianne Norling Askims BK - - 28 -
51 Elisabeth Bredberg Vänersborgs BS - - 27 -
Magnus Cassel Vänersborgs BS - - 27 -
52 Gunnar Löngårdh Borås BA - - 27 -
Gunnel Svensson Borås BA - - 27 -
53 Göran Andersson Värö BK - - 26 -
Kurt Persson Värö BK - - 26 -
54 Roger Eriksson Gnesta BK - - 26 -
Eric Sundelin Gnesta BK - - 26 -
55 Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF - - 25 -
56 Billmar Carlsson Onsdagsklubben - - 25 -
Lars-Håkan Wilhelmsson BK Lyx - - 25 -
57 Ingemar Ekwall BK Everfresh - - 24 -
Lena Wahlberg Askims BK - - 24 -
58 Sven-Peter Johansson ABK Singelton, Askersund - - 24 -
Elsie Robertsson ABK Singelton, Askersund - - 24 -
59 Jan Andersson BK Lyx - - 23 -
Hans Thimell BK Lyx - - 23 -
60 Kajsa Haglöf Askims BK - - 23 -
Ulla Malmsten Askims BK - - 23 -
61 Gunilla Andersson Askims BK - - 22 -
Sven Sjöberg Askims BK - - 22 -
62 Ida Broberg Finnskoga BS - - 21 -
Monika Frykelid Finnskoga BS - - 21 -
63 Tore Stormo BK S:t Erik - - 20 -
Gudrun Strandberg BK S:t Erik - - 20 -
64 Åke Otterström Lidingö BK - - 20 -
Olle Robin Lidingö BK - - 20 -
65 Eva Forsberg Åsele BK - - 20 -
Sören Skoglund Åsele BK - - 20 -
66 Hugo Jörgensen Borås BA - - 20 -
Jan Unosson Borås BA - - 20 -
67 Karl-Erik Backelin Arvika BS - - 19 -
Håkan Strömberg Arvika BS - - 19 -
68 Marit Rangelind Finnskoga BS - - 19 -
Kerstin Tidlund Finnskoga BS - - 19 -
69 Jonas Gabrielsson Krokom / Föllinge BK - - 18 -
Kenneth Nilsson Krokom / Föllinge BK - - 18 -
70 Lars Lindqvist Åsele BK - - 18 -
Gerhard Sansell Åsele BK - - 18 -
71 Ann-Charlotte Gauffin BK Zonen - - 17 -
Laila Rydje Höllvikens BK - - 17 -
72 Sten Lindskog Södra Sandby BK - - 17 -
Ingemar Persson Södra Sandby BK - - 17 -
73 Håkan Schullström Åmåls BS - - 16 -
Lena Schullström Åmåls BS - - 16 -
74 Gun Johansson Åmåls BS - - 16 -
Rolf Weibull Åmåls BS - - 16 -
75 Torbjörn Askernäs Karlstads BK - - 15 -
Andreas Skoglund Karlstads BK - - 15 -
76 Arne Johansson Ätrans BK - - 15 -
Bernt Johansson Ätrans BK - - 15 -
77 Lars Ekenlöv BK S:t Erik - - 15 -
Jan-Olof Hegethorn BK S:t Erik - - 15 -
78 Dan Johansson BK S:t Erik - - 15 -
Roland Karlsson BK S:t Erik - - 15 -
79 Håkan Svensson Bollnäs BK - - 14 -
Åke Wallin Söderhamns BS - - 14 -
80 Fredrik Flink Gnesta BK - - 14 -
Gunhild Heinlo Gnesta BK - - 14 -
81 Jan Jensen Norrorts Bridge - - 14 -
Set Nilsson Norrorts Bridge - - 14 -
82 Thomas Fridlund Åmåls BS - - 14 -
Anders Hammarström Åmåls BS - - 14 -
83 Per Ivarsson Uddevalla BF - - 13 -
Jesper Stenström Vänersborgs BS - - 13 -
84 Sten Ahlgren BK Lavec - - 13 -
Anders Olsson BK Lavec - - 13 -
85 Solweigh Andersson Hammarö BK - - 13 -
Anders Eriksson Karlstads BK - - 13 -
86 Kristina Borglid Södra Sandby BK - - 13 -
Elsa Rybäck Södra Sandby BK - - 13 -
87 Birgitta Halvarsson Finnskoga BS - - 12 -
Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 12 -
88 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 12 -
Per-Olof Olsson BK Zonen - - 12 -
89 Inger Carlstedt BK Everfresh - - 12 -
Göran Östberg BK Everfresh - - 12 -
90 Irma Karlsson Uddevalla BF - - 12 -
Marianne Sundström Uddevalla BF - - 12 -
91 Lennart Rehle BK S:t Erik - - 11 -
Eva Zarins BK S:t Erik - - 11 -
92 Eva Brantingson Väddö BK - - 11 -
Mikael von Unge Väddö BK - - 11 -
93 Rolf Bengtsson Ätrans BK - - 11 -
Erik Jansson Ätrans BK - - 11 -
94 Harry Magnil Hagfors BK - - 11 -
Jan-Henrik Rundh Hagfors BK - - 11 -
95 Bosse Larsson Karlstads BK - - 10 -
Tomas Misch Karlstads BK - - 10 -
96 Anne-Marie Lindholm Norrorts Bridge - - 10 -
Peo Lindholm Norrorts Bridge - - 10 -
97 Jan Geiborg Gnesta BK - - 10 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 10 -
98 Louise Grandinsson Malmö BK - - 10 -
Helena Silfverhielm Falsterbo BK - - 10 -
99 Dick Hägglund Gnesta BK - - 10 -
Torsten Karlsson Gnesta BK - - 10 -
100 Jan Sandström Söderhamns BS - - 10 -
Carina Sirberg Söderhamns BS - - 10 -
101 Marie Myrhage Lerums BK - - 10 -
Mahin Pettersson Lerums BK - - 10 -
102 Roland Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 10 -
Alf Thorell ABK Singelton, Askersund - - 10 -
103 Bengt Pettersson BK S:t Erik - - 9 -
Kent Sandström Jakobsbergs BK - - 9 -
104 Tobias Bende BK Everfresh - - 9 -
Sara Wrige Askims BK - - 9 -
105 Bertil Andersson Uddevalla BF - - 9 -
Bo Svensson Ljungskile BK - - 9 -
106 Anita Ohlsson Krokom / Föllinge BK - - 9 -
Inger Svärdby Hyttstrand Åre-Duveds BK - - 9 -
107 Gunnar Andersson BK Alert - - 8 -
Bengt Stahre BK Alert - - 8 -
108 Jean Basmanji Askims BK - - 8 -
Annerita Björklund BK Lyx - - 8 -
109 Carina Norberg Väddö BK - - 8 -
Jan Norberg Väddö BK - - 8 -
110 Bengt Alrud Borås BA - - 7 -
Björn Westling Borås BA - - 7 -
111 Lennart Gustavsson Ätrans BK - - 6 -
Göran Karlsson Ätrans BK - - 6 -
112 Ingvar Arvidsson Borås BA - - 5 -
Mattias Frank Borås BA - - 5 -
113 Magnus Karlsson Vänersborgs BS - - 4 -
Mimmi Krüger Vänersborgs BS - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.