Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-21  kl 11:52  (i går)

2019-04-25  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (713)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Michael Karlin Åmåls BS - - 384 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 384 -
2 Carl Björk BK Allians, Halmstad - - 256 -
Sabine Dellien Harplinge BK - - 256 -
3 Erling Lennartsson Orust BK - - 192 -
Mats Olsson Orust BK - - 192 -
4 Pelle Strömberg Harplinge BK - - 160 -
Jörgen Svensson BK Allians, Halmstad - - 160 -
5 Jeanette Karlsson Sällskapet, Ronneby - - 128 -
Ulf Lundin Sällskapet, Ronneby - - 128 -
6 Zerny Göstasson Hästveda BK - - 112 -
Sören Å Hansen Hästveda BK - - 112 -
7 Ulla-Maija Johannesson BK Fenix - - 96 -
Marianne Strandberg BK Fenix - - 96 -
8 Willy Norlin Karlshamns BK - - 88 -
Nils Törnblom Karlshamns BK - - 88 -
9 Majken Windahl BK Zonen - - 80 -
Ingrid Wixell Höllvikens BK - - 80 -
10 Torbjörn Johansson Ljunghusens BK - - 72 -
Göran Sandberg Bridgeklubben 2 Klöver - - 72 -
11 Margot Bröms Karlshamns BK - - 64 -
Per Hansson Karlshamns BK - - 64 -
12 Carl-Johan Lindvall Hästveda BK - - 60 -
Rolf Lindvall Osby BK - - 60 -
13 Ronny Schalin Bridgeklubben Karlskrona - - 56 -
Lennart Öhberg Bridgeklubben Karlskrona - - 56 -
14 Rolf Malm IFK Karlskrona - - 52 -
Lisbeth Nilsson IFK Karlskrona - - 52 -
15 Otto Berntsson Orust BK - - 48 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 48 -
16 Lars Skoland BK Fenix - - 46 -
Anna-Lena Vikner BK Fenix - - 46 -
17 Örjan Jonsson Nynäshamns BK - - 44 -
Johan Lundström Nynäshamns BK - - 44 -
18 Bengt Alfredsson Laholms BK - - 42 -
Hans Norén BK Allians, Halmstad - - 42 -
19 Rolf Karlsen Uddevalla BF - - 40 -
Kent Karlsson Uddevalla BF - - 40 -
20 Thomas Brehmer Örebridgen - - 38 -
Johan Grönkvist Örebridgen - - 38 -
21 Jan Norlin Nynäshamns BK - - 36 -
Åke Österberg Nynäshamns BK - - 36 -
22 Anders Lindeberg BK S:t Erik - - 34 -
Bror Wahlberg Nynäshamns BK - - 34 -
23 Per-Arne Lindström Skogs BK - - 32 -
Mikael Melander Skogs BK - - 32 -
24 Magnus Hultman Lindesbergs BS - - 31 -
Tommy Jansson Lindesbergs BS - - 31 -
25 Arne Carlsson Osby BK - - 30 -
Jonny Stark Osby BK - - 30 -
26 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 29 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 29 -
27 Lennart Rudander Billeruds BK - - 27 -
Håkan Schullström Åmåls BS - - 27 -
28 Lillemor Jernberg Gävle BK - - 26 -
Per Jernberg Gävle BK - - 26 -
29 Åke Kjellkvist Ljunghusens BK - - 25 -
Barbro Öberg Ljunghusens BK - - 25 -
30 Margareta Ljunggren Sundsvallsbridgen - - 24 -
Ann-Charlotte Mårtensson Älmhults BK - - 24 -
31 Rune Carlström Nynäshamns BK - - 22 -
Kjell Jönsson Nynäshamns BK - - 22 -
32 Helen Johansson Höllvikens BK - - 22 -
Jens Johansson Höllvikens BK - - 22 -
33 Sten Bernhardsson Bridgeklubben Karlskrona - - 21 -
Åke Stridh Bridgeklubben Karlskrona - - 21 -
34 Ernst Lindqvist Åmåls BS - - 20 -
Håkan Sandberg Åmåls BS - - 20 -
35 Arnold Ivansson Stenstorps BK - - 19 -
Jan-Ove Piehl Tidaholms BK - - 19 -
36 Christer Johansson Sällskapet, Ronneby - - 18 -
Hans Thorell Sällskapet, Ronneby - - 18 -
37 Erik Fredriksson Strömstads BK - - 17 -
Sune Gustafsson Strömstads BK - - 17 -
38 Roland Karlsson Tidaholms BK - - 16 -
Per-Erik Thurén Tidaholms BK - - 16 -
39 Ulf Eriksson Skogs BK - - 15 -
Nils-Erik Östman Skogs BK - - 15 -
40 Bengt Hilling Orust BK - - 15 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 15 -
41 Anders Brodin Åmåls BS - - 14 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 14 -
42 Hans-Erik Strandborg Höllvikens BK - - 14 -
Jörgen Strandborg Höllvikens BK - - 14 -
43 Inger Larsson BK Fenix - - 13 -
Anders Åkesson BK Fenix - - 13 -
44 Arne Johansson Stenstorps BK - - 13 -
Karl-Erik Karlsson Stenstorps BK - - 13 -
45 Jan Englund Gävle BK - - 12 -
Lena Moberg Gävle BK - - 12 -
46 Maria Grönkvist Örebridgen - - 11 -
Rolf Selander Örebridgen - - 11 -
47 Peter Krug Harplinge BK - - 10 -
Anders Norin Harplinge BK - - 10 -
48 Marja Ritzén Sollefteå BK - - 10 -
Vivianne Wernblom Sollefteå BK - - 10 -
49 Bo Brorsson Sällskapet, Ronneby - - 10 -
Lennart Fransson Sällskapet, Ronneby - - 10 -
50 Ann-Christin Ahlström Örebridgen - - 10 -
Dejana Sverker Örebridgen - - 10 -
51 Björn Jochmus Stöcke Hästveda BK - - 9 -
Knud Littau Osby BK - - 9 -
52 Åke Carlsson Stenstorps BK - - 9 -
Kjell Gustafsson Stenstorps BK - - 9 -
53 Finn Gunér Ljunghusens BK - - 8 -
Sally Winther Bridgeklubben 2 Klöver - - 8 -
54 Eva-Lotta Lindvall Harplinge BK - - 8 -
Kenneth Lindvall Harplinge BK - - 8 -
55 Tobias Bern Örebridgen - - 7 -
Jakob Johansson Strängnäs BK Gripen - - 7 -
56 Ingvar Hansson Strömstads BK - - 7 -
Rolf Kjaerstad Strömstads BK - - 7 -
57 Karl-Otto Ahlberg Sällskapet, Ronneby - - 7 -
Mats Roxling Sällskapet, Ronneby - - 7 -
58 Marita Christiansson Harplinge BK - - 7 -
Gunnel Johansson Harplinge BK - - 7 -
59 Rune Karlsson Falköpings BS - - 6 -
60 Kent Olsen Strömstads BK - - 6 -
Anders Tholén Strömstads BK - - 6 -
61 Bertil Blomqvist Örebridgen - - 6 -
Rolf Johansson Örebridgen - - 6 -
62 Lennart Eriksson Nynäshamns BK - - 6 -
Åke Nilsson Nynäshamns BK - - 6 -
63 Bo Ericson Gävle BK - - 5 -
Lars Ericson Gävle BK - - 5 -
64 Roony Sendrup BK Fenix - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.