Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-02-21  kl 11:52  (i går)

2019-04-01  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (12750)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Jöns Johansson Sydjämten - - 942 -
Leif Trapp Storsjöbygdens BK - - 942 -
2 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 629 -
Lennart Ersson BK Hudik - - 629 -
3 Jan Geiborg Gnesta BK - - 471 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 471 -
4 Anita Gunnarsson BK Ruter - - 393 -
Wiveka Johansson BK Ruter - - 393 -
5 Bo Roos Ulricehamns BK - - 315 -
Björn Sörling Ulricehamns BK - - 315 -
6 Tobias Hanisch Karlstads BK - - 276 -
Markus Hedström Åmåls BS - - 276 -
7 Mats Andersson Västra Bjäre BK - - 236 -
Birgitta Bernstein Västra Bjäre BK - - 236 -
8 Ingmar Andersson Arvika BS - - 217 -
Sven Andersson Arvika BS - - 217 -
9 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 197 -
Morgan Gunnarsson Ätrans BK - - 197 -
10 Ingvar Hansson Hasslövs BK - - 178 -
Marianne Persson Båstad BK - - 178 -
11 Lars Malm Hässleholms BK - - 158 -
Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK - - 158 -
12 Agneta Edbergh Västra Bjäre BK - - 148 -
Anders Olsson Västra Bjäre BK - - 148 -
13 Christina Wedin BK Everfresh - - 138 -
Margrete Östermarker BK Everfresh - - 138 -
14 Jimmy Herrdin ABK Singelton, Askersund - - 128 -
Lennart Johansson ABK Singelton, Askersund - - 128 -
15 Kenneth Johansson BK Falkenberg - - 118 -
Torvald Spiik BK Allians, Halmstad - - 118 -
16 Janne Grimeke Älmhults BK - - 114 -
Christer Karlsson Älmhults BK - - 114 -
17 Therése Andersson Örebridgen - - 109 -
Micael Svensson Örebridgen - - 109 -
18 Thorbjörn Fredriksson Nora BK - - 104 -
Karl-Gustaf Larsson Nora BK - - 104 -
19 Gerd Stylander Mariestads BS - - 99 -
Göran Stylander Mariestads BS - - 99 -
20 Peter Ernmark Västra Bjäre BK - - 94 -
Erik Tornvall Båstad BK - - 94 -
21 Miro Bakrac Falu BK - - 89 -
Jonas Engström LudvikaBygdens BK - - 89 -
22 Per-Enar Hedlund Arvika BS - - 84 -
Bengt Lund Arvika BS - - 84 -
23 Agneta Aicardi-Holmström Västra Bjäre BK - - 79 -
24 Hans Fimmerstad Mariestads BS - - 77 -
Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS - - 77 -
25 Ronny Eriksson Hjo BS - - 74 -
Göran Lidgren Skövde BA - - 74 -
26 Bert Gustavsson Laholms BK - - 72 -
Karin Nilsson Laholms BK - - 72 -
27 Eva Gunnarsson Arvika BS - - 69 -
Nils Åhlén BK Björken - - 69 -
28 Nils Almgren ABB BK - - 67 -
Lars-Erik Strand ABB BK - - 67 -
29 Björn Andersson Arvika BS - - 64 -
Karl-Axel Rudander Arvika BS - - 64 -
30 Jörgen Pihl Nora BK - - 62 -
Mats Öberg Nora BK - - 62 -
31 Lars Andersson Alingsås BS - - 59 -
Stefan Lundh Alingsås BS - - 59 -
32 Bengt Jönsson Hässleholms BK - - 58 -
Mona Mattsson Hässleholms BK - - 58 -
33 Sten Gustavsson Falköpings BS - - 57 -
Ässy Sandéhn Falköpings BS - - 57 -
34 Marianne Hedkvist Kronhusklubben - - 56 -
Jan Vinäng Kronhusklubben - - 56 -
35 Barbara Adielsson BK Everfresh - - 55 -
Berit Mauritzson BK Everfresh - - 55 -
36 Åke Otterström Lidingö BK - - 54 -
Lars-E Strindberg BK Två Ess - - 54 -
37 Christer Berggren Backe BK - - 53 -
Peter Sjödin Backe BK - - 53 -
38 Ulrik Christensen Falköpings BS - - 52 -
Kenth Sandéhn Falköpings BS - - 52 -
39 Kent Wäppling Trosa BS - - 50 -
Bruno Åstrand Trosa BS - - 50 -
40 Benny Bjur Hällefors BK - - 49 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 49 -
41 Dan Allvin Hällefors BK - - 48 -
Ronny Thanberg Hällefors BK - - 48 -
42 Ivan Johnsson Askims BK - - 47 -
Tore Mattsson BK Lyx - - 47 -
43 Brita Hök Askims BK - - 45 -
Lars Hök Askims BK - - 45 -
44 Sören Andersson Uddevalla BF - - 44 -
Thomas Andersson Uddevalla BF - - 44 -
45 Marianne Gabrielson Båstad BK - - 43 -
Gunnela Grewin Båstad BK - - 43 -
46 Hugo Jörgensen Borås BA - - 42 -
Jan Unosson Borås BA - - 42 -
47 Eva-Liss Göthe Ystads BS - - 40 -
Lars Jeppsson Ystads BS - - 40 -
48 Åke Magnusson Lidingö BK - - 40 -
Olle Robin Lidingö BK - - 40 -
49 Hartmut Bädicker Hjo BS - - 39 -
Sven-Erik Svensson Hjo BS - - 39 -
50 Mats Allgöwer Onsdagsklubben - - 38 -
Ella Olsson BK Lyx - - 38 -
51 Jan Norberg Väddö BK - - 37 -
Stefan Persson Svegs BK - - 37 -
52 Roland Andersson Alingsås BS - - 37 -
Kent Johansson BK Lyx - - 37 -
53 Björn Dellenmark Älmhults BK - - 36 -
Evert Samuelsson Älmhults BK - - 36 -
54 Gert Fors Hässleholms BK - - 35 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 35 -
55 Eva Ekström Rimbo BK - - 34 -
Hjördis Österlind Rimbo BK - - 34 -
56 Roland Karlsson Tidaholms BK - - 34 -
Karl-Axel Pettersson Tidaholms BK - - 34 -
57 Eddie Andréasson Älmhults BK - - 33 -
Conny Jonsson Älmhults BK - - 33 -
58 Anders Lindqvist ABB BK - - 32 -
Rickard Persson ABB BK - - 32 -
59 Anne-Marie Bullis Hids BK - - 31 -
Ko Heilig Hids BK - - 31 -
60 Patrik Jönsson Älmhults BK - - 30 -
Bogdan Nowacki Växjöbridgen - - 30 -
61 Carl-Åke Frisk Mariestads BS - - 29 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 29 -
62 Jörgen Jansson BK Ruter - - 28 -
Bertil Strand BK Ruter - - 28 -
63 Ove Jansson Åkersberga BS - - 27 -
Inga Nyberg Åkersberga BS - - 27 -
64 Zenon Grajek ABB BK - - 27 -
Hernando Slottsdahl ABB BK - - 27 -
65 Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 26 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 26 -
66 Christer Andersson Enköpings BS - - 26 -
Anders Pettersson Enköpings BS - - 26 -
67 Lars-Ove Larsson Tidaholms BK - - 25 -
Jan-Ove Piehl Tidaholms BK - - 25 -
68 Per Dahlman Arvika BS - - 25 -
Roland Dahlman Arvika BS - - 25 -
69 Jan-Erik Gustavsson Alingsås BS - - 24 -
Morgan Wiklander Alingsås BS - - 24 -
70 Tord Bergman Borlänge BK - - 24 -
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - - 24 -
71 Örjan Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 23 -
Anette Winge Krokom / Föllinge BK - - 23 -
72 Anders Argelius Kullabygdens BK - - 23 -
Kjell Bergdahl Kullabygdens BK - - 23 -
73 Ulla-Britt Carlsson Hästveda BK - - 22 -
Christina Gutenwik Hässleholms BK - - 22 -
74 Leif Karlsson Skövde BA - - 22 -
Claes Stymne Skövde BA - - 22 -
75 Stellan Andersson BK Tre Sang, Helsingborg - - 21 -
Claes Kvist Kullabygdens BK - - 21 -
76 Göte Berntsson BK Lyx - - 21 -
Göran Selldén BK Centrum - - 21 -
77 Sture Helmersson ABB BK - - 20 -
Lars Rydman ABB BK - - 20 -
78 Rolf Fagerström Vänersborgs BS - - 19 -
Bengt-Åke Svensson Vänersborgs BS - - 19 -
79 Jan Sandström Söderhamns BS - - 18 -
Magnus Sandström Söderhamns BS - - 18 -
80 Torgny Andreasson Vårgårda BS - - 18 -
Curt Nermark Alingsås BS - - 18 -
81 Karl-Erik Backelin Arvika BS - - 18 -
Håkan Strömberg Arvika BS - - 18 -
82 Hans Bogeskär Alingsås BS - - 18 -
Thomas Johansson Vårgårda BS - - 18 -
83 Rune Karlsson Falköpings BS - - 17 -
Mariana Sandberg Falköpings BS - - 17 -
84 Maud Brink Laholms BK - - 17 -
Eva Lena Glimne Laholms BK - - 17 -
85 Leif Norman Gnesta BK - - 16 -
Kjell Sedelius Gnesta BK - - 16 -
86 Karin Arvidsson Borås BA - - 16 -
Maria Olsson Borås BA - - 16 -
87 Jim Albertsson Uddevalla BF - - 15 -
Rolf Bäck Uddevalla BF - - 15 -
88 Maria Grön ABB BK - - 15 -
Jörgen Lundberg Hallstahammars BK - - 15 -
89 Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 15 -
Sten Svärdström Borlänge BK - - 15 -
90 Noomi Granström Askims BK - - 15 -
Per Granström Askims BK - - 15 -
91 Sten Andersson ABK Singelton, Askersund - - 14 -
Jörn Körner ABK Singelton, Askersund - - 14 -
92 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 14 -
Tove Rangberg Finnskoga BS - - 14 -
93 Lennart Jönsson Borås BA - - 13 -
Henrik Westling Borås BA - - 13 -
94 Gunilla Asklund Askims BK - - 13 -
Margareta Stenberg Askims BK - - 13 -
95 Åke Bergman Hjo BS - - 12 -
96 Martin Keen Älmhults BK - - 12 -
Kerstin Martinsson Älmhults BK - - 12 -
97 Sune Brattberg Uddevalla BF - - 12 -
Marianne Eriksson Uddevalla BF - - 12 -
98 Gunnar Dybeck Nora BK - - 12 -
Allan Öberg Nora BK - - 12 -
99 Mikael Edenklint Hässleholms BK - - 11 -
Anders Nilsson Bjärnums BK - - 11 -
100 Gunnel Gustavsson Tibro BK - - 11 -
Olle Gustavsson Tibro BK - - 11 -
101 Georg Larsson Gnesta BK - - 11 -
Christer Öhman Gnesta BK - - 11 -
102 Jonas Larsson Laholms BK - - 11 -
Roland Svensson Laholms BK - - 11 -
103 Anders Israelsson Nora BK - - 10 -
Birgitta Karlsson Nora BK - - 10 -
104 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 10 -
Kjell Simonsson Rimbo BK - - 10 -
105 Johanna Granlund Borlänge BK - - 10 -
Per-Åke Granlund Borlänge BK - - 10 -
106 Gunder Persson Skövde BA - - 10 -
Per-Olov Törnqvist Skövde BA - - 10 -
107 Thomas Almén BK Debut - - 9 -
Claes Bühler BK Debut - - 9 -
108 Lars Hamberg Krokom / Föllinge BK - - 9 -
Anders Hyttstrand Åre-Duveds BK - - 9 -
109 Eva Hagman Laholms BK - - 9 -
Jörgen Persson Laholms BK - - 9 -
110 Sixten Ek Skövde BA - - 9 -
Sören Lundin Skövde BA - - 9 -
111 Eva Johansson Askims BK - - 8 -
Marianne Löfgren Askims BK - - 8 -
112 Lars Blomberg Falköpings BS - - 8 -
Per-Olof Larsson Falköpings BS - - 8 -
113 Jan-Erik Larsson Hässleholms BK - - 8 -
Göran Stiernfeldt Hässleholms BK - - 8 -
114 Ragna Olafsdottir Ätrans BK - - 8 -
Olafur Valgeirsson Ätrans BK - - 8 -
115 Tord Jonsson Hallstahammars BK - - 8 -
Lennart Karlsson Hallstahammars BK - - 8 -
116 Lena Bjon-Aaltonen Åkersberga BS - - 8 -
Klas Holm Åkersberga BS - - 8 -
117 Hans Bergvik BK Hudik - - 8 -
Bengt Wimo BK Hudik - - 8 -
118 Evert Larsson Hids BK - - 8 -
Stefan von Heyking Hids BK - - 8 -
119 Tobias Bende BK Everfresh - - 7 -
Sara Wrige Askims BK - - 7 -
120 Gunnar Löngårdh Borås BA - - 7 -
Gunnel Svensson Borås BA - - 7 -
121 Eva-Lena Lindh Enköpings BS - - 7 -
Håkan Lindh Enköpings BS - - 7 -
122 Göran Sandström Kullabygdens BK - - 7 -
Gisela Svensson Kullabygdens BK - - 7 -
123 Carl-Bertil Carlsson ABB BK - - 7 -
Erik Essegård ABB BK - - 7 -
124 Anders Petersson Lidingö FLP - - 7 -
Stefan Pilewicz Lidingö BK - - 7 -
125 Göran Fredriksson ABK Singelton, Askersund - - 7 -
Arve Fröseth ABK Singelton, Askersund - - 7 -
126 Joanna Tenggren Rimbo BK - - 7 -
Katrin Thorström Rimbo BK - - 7 -
127 Hans Andersson BK Allians, Halmstad - - 6 -
Ulla Davidsson BK Allians, Halmstad - - 6 -
128 Magdalena Hansson Borlänge BK - - 6 -
Torbjörn Hansson Borlänge BK - - 6 -
129 Anders Lundin Hids BK - - 6 -
Bernt-Olof Wigge Svenljunga BK - - 6 -
130 Henrik Carlsson Alingsås BS - - 6 -
Clas-Olof Olofsson Alingsås BS - - 6 -
131 Dennis Bengtsson Kullabygdens BK - - 6 -
Else Holdt Kullabygdens BK - - 6 -
132 Irene Hugosson Askims BK - - 6 -
Jan Hugosson Askims BK - - 6 -
133 Sören Andersson Backe BK - - 6 -
Ann-Helen Engström Storsjöbygdens BK - - 6 -
134 Pontus Lindqvist Askims BK - - 6 -
Ella Ormachea Askims BK - - 6 -
135 LarsGunnar Andersson Upphärads BK - - 5 -
Ole J Jensen Upphärads BK - - 5 -
136 Kjell Geiborg Falköpings BS - - 5 -
Håkan Måård Falköpings BS - - 5 -
137 Alf Börjesson Askims BK - - 5 -
Börje Skoog Askims BK - - 5 -
138 Jan-Erik Dahl Borås BA - - 5 -
Enar Thor Borås BA - - 5 -
139 Peter Wallin Västra Bjäre BK - - 5 -
140 Kajsa Haglöf Askims BK - - 5 -
Ulla Malmsten Askims BK - - 5 -
141 Berth Lundström Enköpings BS - - 5 -
Hans Åsander Enköpings BS - - 5 -
142 Claes Bengtsson Ätrans BK - - 5 -
Kenneth Bengtsson Ätrans BK - - 5 -
143 Mona Iwarson Lidingö BK - - 4 -
Paul Iwarson Lidingö BK - - 4 -
144 Hans Göthe Ystads BS - - 4 -
Andreas Könyves BK S:t Erik - - 4 -
145 Håkan Persson Nora BK - - 4 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 4 -
146 Everth Andersson Uddevalla BF - - 4 -
Bo Lindbergh Uddevalla BF - - 4 -
147 Sven-Erik Frelin Gnarps BK - - 4 -
Mats-Ola Hansson Gnarps BK - - 4 -
148 Jan Brohlin Hässleholms BK - - 4 -
Sven-Ingvar Jönsson Hässleholms BK - - 4 -
149 Håkan Johansson Skövde BA - - 4 -
Erik Sjöstrand Skövde BA - - 4 -
150 Henry Johansson Bollnäs BK - - 4 -
Ulf Westlin Bollnäs BK - - 4 -
151 Wojtek Erdt Uddevalla BF - - 4 -
Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF - - 4 -
152 Leif Linder Söderhamns BS - - 4 -
Stefan Wiström Söderhamns BS - - 4 -
153 Bror Andersson Vänersborgs BS - - 4 -
Lennart Karlsson Vänersborgs BS - - 4 -
154 Bo Larsson Bohus Nations BS - - 4 -
Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS - - 4 -
155 Berry Johnsson Borås BA - - 4 -
156 Leif Lindgren Nora BK - - 4 -
157 Gun Callgård Åkersberga BS - - 4 -
Hans Öhrling Åkersberga BS - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.