Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-04-03  kl 19:13

2019-03-28  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (83382)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Ingvar Hansson Strömstads BK - - 750 -
Bo Hedén Uddevalla BF - - 750 -
2 Leif Lyngmo Motala Bridgeallians - - 501 -
Ulf Törnell Motala Bridgeallians - - 501 -
3 Michael Karlin Åmåls BS - - 375 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 375 -
4 Jan Holm Hedemora BS - - 313 -
Peter Wester Hedemora BS - - 313 -
5 Rolf Karlsen Uddevalla BF - - 251 -
Kent Karlsson Uddevalla BF - - 251 -
6 Barbara Ekendahl Arboga BK - - 220 -
Thomas Ekendahl Arboga BK - - 220 -
7 Lena Danielsson Åmåls BS - - 188 -
Anna Hallberg Åmåls BS - - 188 -
8 Erik Jirovsky Arboga BK - - 173 -
Lars Lundgren Arboga BK - - 173 -
9 Per-Inge Helmertz Motala Bridgeallians - - 157 -
Lars-Eije Svensson Motala Bridgeallians - - 157 -
10 Anders Dellien Tjörns BK - - 142 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 142 -
11 Carin Bernsfelt Västra Bjäre BK - - 126 -
Gun Hammarstedt Växjöbridgen - - 126 -
12 Gert Forsström Sölvesborgs BK - - 118 -
Veronica Helenius Sölvesborgs BK - - 118 -
13 Ann-Cecil Olsson Svedala BK - - 110 -
Cecilia Rodenstam Svedala BK - - 110 -
14 Bertil Asplund BK Ruter - - 102 -
Mats Lindgren BK Ruter - - 102 -
15 Hans Fimmerstad Mariestads BS - - 94 -
Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS - - 94 -
16 Christina Gutenwik Hässleholms BK - - 90 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 90 -
17 Mikael Edenklint Hässleholms BK - - 86 -
Magnus Widarsson Hässleholms BK - - 86 -
18 Lars-Göran Lundin Gamleby BK - - 82 -
Nils Olsson Gamleby BK - - 82 -
19 Roland Andersson Alingsås BS - - 78 -
Birgitta Dahlström Alingsås BS - - 78 -
20 Eiron Andersson Upphärads BK - - 74 -
Marcus Sandberg Asperö-Brännö BK - - 74 -
21 Marianne Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 70 -
Gertrud Nåslund Höllvikens BK - - 70 -
22 Mait Eriksson Säters BK - - 66 -
Birgitta Spjut Hedemora BS - - 66 -
23 Mattias Forss Överums BK - - 62 -
Kent Lundström Överums BK - - 62 -
24 Mimmi Lundström Lomma BK - - 60 -
Thomas Lundström Lomma BK - - 60 -
25 Mats Gunnarsson Hultsfred-Målilla BK - - 58 -
Kenneth Hagman Hultsfred-Målilla BK - - 58 -
26 Magnus Berg Valdemarsviks BK - - 56 -
Hans Granath Valdemarsviks BK - - 56 -
27 Jeanette Karlsson Sällskapet, Ronneby - - 54 -
Ulf Lundin Sällskapet, Ronneby - - 54 -
28 Jonas Ammedalen Orust BK - - 53 -
Bernt Johansson Orust BK - - 53 -
29 Gun Jacobsson BK Allians, Halmstad - - 51 -
Mats Söderberg BK Allians, Halmstad - - 51 -
30 Anita Nilsson BK Fenix - - 49 -
Åke Persson Ystads BS - - 49 -
31 Ingemar Andersson Sölvesborgs BK - - 47 -
Thomas Winther Sölvesborgs BK - - 47 -
32 Örjan Jonsson Nynäshamns BK - - 47 -
Jan Nothwarp Nynäshamns BK - - 47 -
33 Eva Glans Tjörns BK - - 46 -
Olle Olsson Orust BK - - 46 -
34 Ingegärd Håkansson Lomma BK - - 45 -
Marianne Rosén Lomma BK - - 45 -
35 Olle Andersson Skogs BK - - 44 -
Jörgen Gerdin Skogs BK - - 44 -
36 Bo Bjurulf Förslövs BK - - 43 -
Carin Bjurulf Förslövs BK - - 43 -
37 Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK - - 42 -
Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 42 -
38 Arne Andersson Tjörns BK - - 41 -
Allan Johansson Tjörns BK - - 41 -
39 Gerd Stylander Mariestads BS - - 40 -
Göran Stylander Mariestads BS - - 40 -
40 Jan-Erik Eriksson Hässleholms BK - - 39 -
Lars Jarskog Hässleholms BK - - 39 -
41 Karin Bengtsson Sölvesborgs BK - - 38 -
Lennart Reiz Sölvesborgs BK - - 38 -
42 Lennart Johansson Ljungskile BK - - 37 -
Petra Svantesson Ljungskile BK - - 37 -
43 Gunni Andersson Laholms BK - - 36 -
Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 36 -
44 Jan Henrysson Förslövs BK - - 35 -
Tore Karlsson Förslövs BK - - 35 -
45 Joakim Rosén Kinnareds BK - - 34 -
Christer Svensson Kinnareds BK - - 34 -
46 Karl Lundgren Förslövs BK - - 33 -
Hans Nordmark Förslövs BK - - 33 -
47 Andrzej Luczynski Vänersborgs BS - - 32 -
Kerstin Wiberg Vänersborgs BS - - 32 -
48 Lena Gillberg Kvibille BS - - 32 -
Gunilla Pettersson Kvibille BS - - 32 -
49 Bo Gullefors Sollefteå BK - - 31 -
Staffan Strindlund Skogs BK - - 31 -
50 Birgitta Rådberg Gävle BK - - 31 -
Stefan Westlund Gävle BK - - 31 -
51 Rolf Byström Sollefteå BK - - 30 -
Torsten Victorin Sollefteå BK - - 30 -
52 Kerstin Becker Skövde BA - - 30 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 30 -
53 Per-Arne Lindström Skogs BK - - 29 -
Lars Nordlinder Skogs BK - - 29 -
54 Lars Skoland BK Fenix - - 28 -
Anna-Lena Vikner BK Fenix - - 28 -
55 Inger Adregård Hässleholms BK - - 27 -
Inger Barnekow Hässleholms Dambridgeklubb - - 27 -
56 Marianne Ahlner Elmqvist Malmö Dam BK - - 27 -
Helen Roos Malmö Dam BK - - 27 -
57 Jörgen Svensson BK Allians, Halmstad - - 26 -
Torgny Svensson BK Allians, Halmstad - - 26 -
58 Anne-Marie Carlsson Vimmerby BK - - 26 -
Lars Forsberg Motala Bridgeallians - - 26 -
Kjell-Åke Johnsson Vimmerby BK - - 26 -
Nils Westling Motala Bridgeallians - - 26 -
60 Marianne Strandberg BK Fenix - - 25 -
61 Lilian Mauritzon Lomma BK - - 24 -
Eva Nordh Lomma BK - - 24 -
62 Helen Johansson Höllvikens BK - - 23 -
Jens Johansson Höllvikens BK - - 23 -
63 Christer Olsson Sällskapet, Ronneby - - 22 -
Lena Olsson Sällskapet, Ronneby - - 22 -
64 Jan Englund Gävle BK - - 22 -
Lena Moberg Gävle BK - - 22 -
65 Kjell Berg Tjörns BK - - 22 -
Leif Martinsson Orust BK - - 22 -
66 Ceve Eldh Skövde BA - - 22 -
Ingrid Karlsson BK Ruter - - 22 -
67 Ingrid Emanuel BK Fenix - - 21 -
Ulla Mårtensson BK Fenix - - 21 -
68 Ann-Charlotte Lundin Malmö Dam BK - - 20 -
Anita Persson Malmö Dam BK - - 20 -
69 Tomas Deltin Gamleby BK - - 20 -
Stefan Löwenborg Gamleby BK - - 20 -
70 Bo Ingelsson Gamleby BK - - 20 -
Jan-Erik Sandberg Gamleby BK - - 20 -
71 Bodil Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 19 -
Kjell Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 19 -
72 Birgitta Andersson Lomma BK - - 19 -
Ulla Berngarn Lomma BK - - 19 -
73 Louise Grandinsson Malmö BK - - 18 -
Christina Leander Malmö BK - - 18 -
74 Håkan Franklin Säters BK - - 18 -
Patrik Hjalmarsson Säters BK - - 18 -
75 Tommy Johnsson Simlångsdalens BK - - 17 -
Mikael Karlsson Simlångsdalens BK - - 17 -
76 Bierne Ekbrant Överums BK - - 17 -
Stina-Maja Pettersson Överums BK - - 17 -
77 Inger Larsson BK Fenix - - 16 -
Anders Åkesson BK Fenix - - 16 -
78 Peter Krug Harplinge BK - - 16 -
Anders Norin Harplinge BK - - 16 -
79 Barbro Sandin Sällskapet, Ronneby - - 15 -
Birgitta Strand Sällskapet, Ronneby - - 15 -
80 Klas Diamant Karlshamns BK - - 15 -
Christer Sandberg Sölvesborgs BK - - 15 -
81 Lena Andersson Harplinge BK - - 15 -
Bengt Ove Olofsson Harplinge BK - - 15 -
82 Staffan Rockler Boxholms BS - - 15 -
Stefan Skoog Vadstena Bridgeklubb - - 15 -
83 Kaj Jönsson Höllvikens BK - - 14 -
Ove Jönsson Höllvikens BK - - 14 -
84 Willy Carlsson Hultsfred-Målilla BK - - 14 -
Gunnar Klerbratt Vimmerby BK - - 14 -
85 Evalott Johansson Vimmerby BK - - 14 -
Mats Johansson Vimmerby BK - - 14 -
86 Sara Andersson Mariestads BS - - 14 -
John Olsson Mariestads BS - - 14 -
87 Cay Krug Harplinge BK - - 13 -
Ronny Upphoff Harplinge BK - - 13 -
88 Kenneth Svensson Upphärads BK - - 13 -
Kjell Svensson Upphärads BK - - 13 -
89 Björn Gunnarsson Vänersborgs BS - - 13 -
Bengt-Åke Svensson Vänersborgs BS - - 13 -
90 Birgitta Fröhling BK Fenix - - 13 -
Björn Stålfors BK Fenix - - 13 -
91 Elisabeth Carlsson Ystads BS - - 12 -
Ulla-Britt Nilerstedt Ystads BS - - 12 -
92 Bill Larsson LM Ericssons BK - - 12 -
Ulrich Vilmar LM Ericssons BK - - 12 -
93 Roger Lindholm Ankarsrums Bridgeklubb - - 11 -
Hans Nilsson Vimmerby BK - - 11 -
94 Astrid Tärnström Norrorts Bridge - - 11 -
Leif Tärnström Norrorts Bridge - - 11 -
95 Mona Andersson Tanums BK - - 10 -
Lars Johansson Tanums BK - - 10 -
96 Stefan Olausson BK S:t Erik - - 10 -
Jesper Rundin Borlänge BK - - 10 -
97 Ann Fagerberg Skutskärs BK - - 10 -
Ingemar Forsling Gävle BK - - 10 -
98 Tage Blomqvist Alingsås BS - - 10 -
Karin Johansson Alingsås BS - - 10 -
99 Boris Karlsson Simlångsdalens BK - - 10 -
Ingemar Lindblad Simlångsdalens BK - - 10 -
100 Rolf Kjaerstad Strömstads BK - - 10 -
Lennart Wilgotson Strömstads BK - - 10 -
101 Mats Hollström Arboga BK - - 10 -
Rigmor Stridsberg Arboga BK - - 10 -
102 Carl-Uno Jansson Sällskapet, Ronneby - - 10 -
Mats Persson Sällskapet, Ronneby - - 10 -
103 Ulla Carlsson Motala Bridgeallians - - 9 -
Birgitta Wirén Motala Bridgeallians - - 9 -
104 Anne-Marie Lindholm Norrorts Bridge - - 9 -
Peo Lindholm Norrorts Bridge - - 9 -
105 Christoffer Järneström Överums BK - - 9 -
Jacob Westerberg Överums BK - - 9 -
106 Sigvard Holmström Värnamo BK - - 9 -
Gunnar Ågren Värnamo BK - - 9 -
107 Bo Gisslander Bredaryds BK - - 8 -
Rose-Marie Jarl Värnamo BK - - 8 -
108 Tomas Melin Skogs BK - - 8 -
Erik Westling Skogs BK - - 8 -
109 Jan Brohlin Hässleholms BK - - 8 -
Sven-Ingvar Jönsson Hässleholms BK - - 8 -
110 Christina Borgmalm Nynäshamns BK - - 8 -
Ingegerd Lindbladh Nynäshamns BK - - 8 -
111 Lennart Blomgren Höllvikens BK - - 7 -
Néa Malm Lomma BK - - 7 -
Siv Wallin Lomma BK - - 7 -
113 Marie-Louise Alm Sällskapet, Ronneby - - 7 -
Tyrone Carlsson Sällskapet, Ronneby - - 7 -
114 Sven Andersson Lomma BK - - 7 -
Renate Hamann Lomma BK - - 7 -
115 Otto Berntsson Orust BK - - 7 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 7 -
116 Margareta Börjesson Lomma BK - - 7 -
Agneta Paradis BK Bridgehuset - - 7 -
117 Ulla Olsson Höllvikens BK - - 7 -
Göran Wennervall Höllvikens BK - - 7 -
118 Leif Lysebring BK Opalen - - 7 -
Stina Lysebring Värnamo BK - - 7 -
119 Yngve Nilsson Nynäshamns BK - - 6 -
Bror Wahlberg Nynäshamns BK - - 6 -
120 Viveka Engeström Malmö Dam BK - - 6 -
Lotten Modéer Malmö Dam BK - - 6 -
121 Bengt Jönsson Hässleholms BK - - 6 -
Kenneth Jörgensen Hässleholms BK - - 6 -
122 Monika Sandahl Malmö Dam BK - - 6 -
Gunnel Sandblom Malmö Dam BK - - 6 -
123 Björn Hesthagen Strömstads BK - - 6 -
Björn Ågheim Strömstads BK - - 6 -
124 Siw Blomgren Höllvikens BK - - 6 -
Jan Holmqvist Höllvikens BK - - 6 -
125 Annelie Kåberg Motala Bridgeallians - - 5 -
Hans Olsson Motala Bridgeallians - - 5 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.