Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-14  kl 12:10  (i går)

2019-08-02  Brons 24 - Norrsken

HEM   |  Mina sidor (14859)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Markus Bertheau BK S:t Erik - - 462 -
2 Mikael Rimstedt Harplinge BK - - 309 -
3 Kjell Evensen Askims BK - - 231 -
Anders Ihalainen Lerums BK - - 231 -
6 John-Erik Hörnfeldt ABB BK - - 136 -
Rolf Westman Uppsalabridgen - - 136 -
8 Jan Wiström BK Allians, Halmstad - - 107 -
Marie Ynner BK Allians, Halmstad - - 107 -
9 Andreas Abragi BK S:t Erik - - 97 -
Joakim Ericson Skutskärs BK - - 97 -
11 Johnny Pettersson Malmö BK - - 78 -
12 Kristina Jönsson Gävle BK - - 73 -
Patricia Kronbäck Gävle BK - - 73 -
13 Christer Bech BK S:t Erik - - 68 -
Simon Bech BK S:t Erik - - 68 -
14 Göte Nissinen Emmaboda BK - - 63 -
Bengt Thuresson Vissefjärda BK - - 63 -
17 Helena Hansson Storsjöbygdens BK - - 54 -
Bo Sundell Storsjöbygdens BK - - 54 -
18 Fredrik Hellkvist BK S:t Erik - - 52 -
Claes Melin BK S:t Erik - - 52 -
19 Romuald Grudzinski Malungs BK - - 49 -
Kenneth Karlsson Malungs BK - - 49 -
20 Britt Björk BK Albrekts - - 47 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 47 -
21 Joakim Olsson Bohus Nations BS - - 44 -
Tore Stormo BK S:t Erik - - 44 -
22 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 42 -
Jörgen Pihl Nora BK - - 42 -
23 Thomas Ehrstedt Höörs BK - - 39 -
Tommy Jeppsson Höörs BK - - 39 -
24 Kaj Adolfsson BK S:t Erik - - 38 -
Stefan Ekman BK S:t Erik - - 38 -
25 Laura Covill BK S:t Erik - - 36 -
Ola Rimstedt Harplinge BK - - 36 -
26 Carl-Henrik Nauclér BK S:t Erik - - 35 -
Eva Wiklander BK S:t Erik - - 35 -
27 Lena Kjellgren Oskarshamns BK - - 33 -
Stefan Åstrand Oskarshamns BK - - 33 -
28 Carita Nordström LudvikaBygdens BK - - 32 -
Håkan Nordström LudvikaBygdens BK - - 32 -
29 Daniel Gullberg BK Björken - - 30 -
Erik Hansson Borlänge BK - - 30 -
30 Pontus Adolfson Örebridgen - - 28 -
Björn Andersson Örebridgen - - 28 -
31 Hans Jonsson Hallstahammars BK - - 26 -
Johnny Ramsten Hallstahammars BK - - 26 -
32 Filip Asplund Sivelind LudvikaBygdens BK - - 25 -
33 Johannes Matsson Karlstads BK - - 24 -
Hannu Oikarainen Karlstads BK - - 24 -
34 Peter Forsberg ABB BK - - 23 -
Erik Spångberg Örebridgen - - 23 -
35 Michael Lemborn Karlstads BK - - 22 -
36 Staffan Hed Filbyter Bridge - - 21 -
Sofia Ryman BK S:t Erik - - 21 -
37 Håkan Svensson Bollnäs BK - - 20 -
Marie Svensson Bollnäs BK - - 20 -
38 Ylva Strandberg BK S:t Erik - - 19 -
Yvonne Wiseman BK S:t Erik - - 19 -
39 Mats Berggren LUCK - - 18 -
Helen Uliczka Lindesbergs BS - - 18 -
41 June Sandberg Hammarö BK - - 17 -
Ingrid Skoglund Hammarö BK - - 17 -
42 Per Clarin BK S:t Erik - - 16 -
Pär Ol-Mårs BK S:t Erik - - 16 -
44 Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK - - 15 -
Claes-Hugo Larsson Partille/Mölnlycke BK - - 15 -
45 Eric Arvidsson LudvikaBygdens BK - - 14 -
Fredrik Axelsson Skövde BA - - 14 -
Leif Axelsson Skövde BA - - 14 -
Pang Ventura Borlänge BK - - 14 -
47 Fredrik Wickström Hässleholms BK - - 12 -
Kenneth Österberg Hässleholms BK - - 12 -
48 India Leeming Frölunda BS - - 12 -
Kerstin Olausson Örebridgen - - 12 -
Thomas Therkelson Onsdagsklubben - - 12 -
50 Johnny Karlsson Sandvikens BK - - 11 -
Lars Karlsson Sandvikens BK - - 11 -
51 Klas Nilsson Solstabridgen - - 10 -
Marita Nilsson Hammarö BK - - 10 -
52 Anders Hellström BK S:t Erik - - 10 -
Marianne Primér BK S:t Erik - - 10 -
53 Dan Johansson Fagersta BS - - 9 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 9 -
54 Helen Bohman Ängelholms BS - - 9 -
Tor-Björn Bohman Ängelholms BS - - 9 -
55 Tomoko Hansen BK S:t Erik - - 8 -
Kjell Pettersson BK S:t Erik - - 8 -
56 Göran Lindberg ABB BK - - 8 -
Sofia Sundström Trosa BS - - 8 -
57 Ingvar Arvidsson Borås BA - - 8 -
Karin Arvidsson Borås BA - - 8 -
58 Bo Alsenmyr Kumla BS - - 8 -
Göran Oldin Örebridgen - - 8 -
60 Gunni Andersson Laholms BK - - 7 -
Lars-Göran Göransson Laholms BK - - 7 -
61 Håkan Florestedt BK S:t Erik - - 7 -
Martin Florestedt BK S:t Erik - - 7 -
62 Vera Enbarr Sandvikens BK - - 7 -
Lennart Persson Gävle BK - - 7 -
63 Velina Blix Sundsvallsbridgen - - 6 -
Niclas Örnerdal Norrköpingsbridgen - - 6 -
64 Anneli Björklund Alingsås BS - - 6 -
Marie Carlsvärd Alingsås BS - - 6 -
Sven Flink SEB Bridge - - 6 -
Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 6 -
67 Castor Mann Borlänge BK - - 5 -
Jonas Tjärnemo LUCK - - 5 -
68 Rolf Forsberg ABB BK - - 5 -
Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 5 -
69 Mats Hollström Arboga BK - - 5 -
Lars Lundgren Arboga BK - - 5 -
70 Lennart Eriksson BK S:t Erik - - 5 -
Hjalmar Sandblom BK S:t Erik - - 5 -
71 Jens Priess Munka Ljungby BS - - 4 -
Ola Svensson Munka Ljungby BS - - 4 -
72 Anders Göransson Borås BA - - 4 -
Olle Wingårdh Borås BA - - 4 -
73 Jonas Rosenvik BK S:t Erik - - 4 -
Gösta Viktor BK S:t Erik - - 4 -
74 Ulf Norberg Örebridgen - - 4 -
Göran Sandahl Örebridgen - - 4 -
75 Lena Engman BK S:t Erik - - 4 -
Jakob Sondén BK S:t Erik - - 4 -
76 Annika Ivarsson Uppsalabridgen - - 4 -
Thomas Ivarsson Uppsalabridgen - - 4 -
77 Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK - - 4 -
Ingvar Grahn Onsdagsklubben - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.