Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-18  kl 12:50

2019-08-01  Brons 21 - Jannersten Förlag

HEM   |  Mina sidor (14859)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
2 Jonatan Johansson Luleå BK - - 440 -
Sven Pårs BK Björken - - 440 -
3 Benny Bjur Hällefors BK - - 330 -
Åsa Karlsson Hällefors BK - - 330 -
4 Simon Bech BK S:t Erik - - 275 -
5 Stefan Ekman BK S:t Erik - - 220 -
6 India Leeming Frölunda BS - - 193 -
8 Tomas Pettersson BK Ruter - - 152 -
Peter Sandörn BK Ruter - - 152 -
9 Eric Arvidsson LudvikaBygdens BK - - 138 -
Daniel Gustafsson Lunds BK - - 138 -
10 Christer Cedergren Enköpings BS - - 125 -
Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 125 -
11 Gun Karlsson Filbyter Bridge - - 111 -
Lennart Karlsson Filbyter Bridge - - 111 -
12 David Bryder LUCK - - 104 -
Johan Nilsson BK S:t Erik - - 104 -
13 Tommy Linder Norsjö BK - - 97 -
14 Eva Andersson BK Tre Sang, Helsingborg - - 90 -
Ola Svensson Munka Ljungby BS - - 90 -
15 Joakim Ericson Skutskärs BK - - 83 -
Christer Persson Sandvikens BK - - 83 -
16 Anders Wilhelmsson Köpings BS - - 80 -
17 Roger Nyman Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 76 -
Benny Olsson Skövde BA - - 76 -
19 Per-Inge Helmertz Motala Bridgeallians - - 69 -
Jöns Johansson Sydjämten - - 69 -
20 Carl-Olof Jagebro BK Albrekts - - 66 -
Bo Johansson BK Albrekts - - 66 -
22 Per Hansson Karlshamns BK - - 60 -
Dan Johansson Karlshamns BK - - 60 -
23 Bo Andersson Fredagsklubben - - 56 -
Peter Nyberg Askims BK - - 56 -
24 Inger Hedström BK Albrekts - - 55 -
Lena Mårtensson BK Albrekts - - 55 -
25 Rein Jakoby Uppsalabridgen - - 53 -
Gudrun Jonsson Uppsalabridgen - - 53 -
30 Hans Orr Uppsalabridgen - - 44 -
Ulf Thorsson Uppsalabridgen - - 44 -
31 Torleif Hägg BK Albrekts - - 42 -
Bobbo Jovic BK Albrekts - - 42 -
32 Lena Engman BK S:t Erik - - 42 -
Jakob Sondén BK S:t Erik - - 42 -
33 Helena Hansson Storsjöbygdens BK - - 41 -
Bo Sundell Storsjöbygdens BK - - 41 -
34 Jessica Larsson BK S:t Erik - - 40 -
Mattias Weiler BK S:t Erik - - 40 -
36 Christer Sandberg Sölvesborgs BK - - 38 -
Håkan Tjärnemo Lunds BK - - 38 -
37 Anette Maretics Enköpings BS - - 37 -
Mickey Maretics Enköpings BS - - 37 -
39 Sonny Arvidsson Borlänge BK - - 36 -
Tord Nilsson Borlänge BK - - 36 -
41 Lars Lundgren Arboga BK - - 34 -
Mikael Rydstedt Arboga BK - - 34 -
42 Tomas Andgren BK Lyx - - 33 -
Per Sjöberg BK Lyx - - 33 -
43 Karin Bryder BK Bridgehuset - - 32 -
Mari Lindblom Värnamo BK - - 32 -
44 Carita Nordström LudvikaBygdens BK - - 31 -
Håkan Nordström LudvikaBygdens BK - - 31 -
45 Eva Ekendahl Storsjöbygdens BK - - 30 -
Pernilla Näs Storsjöbygdens BK - - 30 -
46 Inger Gerle BK S:t Erik - - 29 -
Susann Mattsson BK S:t Erik - - 29 -
47 Erling Ohlsson BK Albrekts - - 28 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 28 -
48 Mats Berggren LUCK - - 28 -
Johan Noberius Hovmantorps BK - - 28 -
49 Sanna Clementsson Lunds BK - - 27 -
Martin Gårdrup Malmö BK - - 27 -
Ulf Lindelöw BK S:t Erik - - 27 -
Göran Lindén BK S:t Erik - - 27 -
51 Peter Forsberg ABB BK - - 26 -
Bengt Nilsson ABB BK - - 26 -
52 Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben - - 26 -
Thomas Therkelson Onsdagsklubben - - 26 -
53 Mikael Hjerm BK Björken - - 25 -
Kalle Prorok BK Björken - - 25 -
54 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 25 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 25 -
55 Lennart Karlberg Mälarö BS - - 24 -
Anders Petersson Lidingö FLP - - 24 -
56 Dan Andersson Munka Ljungby BS - - 24 -
Charlotta Jönsson Skänninge BK - - 24 -
58 Rolf Forsberg ABB BK - - 23 -
Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 23 -
59 Kent Rörqvist Arvika BS - - 22 -
Peter Wester Hedemora BS - - 22 -
60 Sune Hallgren Visby BS - - 22 -
Lars-Gunnar Ludvigsson Munka Ljungby BS - - 22 -
61 Lars Hallén Kalmarsunds BK - - 21 -
Hans Malmgren Kalmarsunds BK - - 21 -
62 Johan Englund BK S:t Erik - - 20 -
Gijsbert Van Liemt BK S:t Erik - - 20 -
64 Karin Hellsten Luleå BK - - 19 -
Ulla Norman Luleå BK - - 19 -
66 Johnny Karlsson Sandvikens BK - - 19 -
Lars Karlsson Sandvikens BK - - 19 -
67 Kjell Svensson BK Albrekts - - 18 -
68 Bengt Bellander Växjöbridgen - - 18 -
Klas Bellander Malmö BK - - 18 -
69 Carina Larsson Örebridgen - - 17 -
Göran Oldin Örebridgen - - 17 -
70 Pernilla Andreasson Bollnäs BK - - 17 -
Kjell Carlsson Bollnäs BK - - 17 -
71 Kjell Håkansson Ystads BS - - 16 -
Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 16 -
72 Mats Winges Falu BK - - 16 -
73 Sonny Karlsson Kalmarsunds BK - - 15 -
Susanna Köhlin Kalmarsunds BK - - 15 -
74 Jan Clementsson Malmö BK - - 15 -
Magnus Wegestål Malmö BK - - 15 -
75 Kjell Berg Tjörns BK - - 14 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 14 -
76 Anders Ekström Rimbo BK - - 14 -
Eva Ekström Rimbo BK - - 14 -
77 Lars Eriksson Katrineholms BA - - 14 -
Ida Grönkvist BK S:t Erik - - 14 -
78 Laila Möller Ryds BK - - 14 -
Eva Rosén Karlshamns BK - - 14 -
79 Ingegärd Andersson Stigtomta BK - - 13 -
Torbjörn Forsén Kisa BS - - 13 -
Karl-Eric Nilsson Frölunda BS - - 13 -
Lena I Nilsson BS Damernas - - 13 -
81 Anders Lundgren Härnö BS - - 13 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 13 -
82 Tuve Gustavsson BK S:t Erik - - 13 -
Moa Svensson Bollnäs BK - - 13 -
83 Eva Åkesson BK Zonen - - 12 -
Leif Åkesson BK Zonen - - 12 -
85 Karin Arvidsson Borås BA - - 12 -
Gunnar Löngårdh Borås BA - - 12 -
86 Niklas Andrén Lunds BK - - 12 -
Göran Lindberg ABB BK - - 12 -
88 Eric Behm LudvikaBygdens BK - - 11 -
Peter Johansson Borlänge BK - - 11 -
89 Anders Nilsson Ystads BS - - 11 -
Lars-Erik Nilsson Ystads BS - - 11 -
92 Tobias Bern Örebridgen - - 10 -
Anders Nordlund Örebridgen - - 10 -
93 Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK - - 10 -
Katarina Svensson Kalmarsunds BK - - 10 -
94 Krister Grufman Åkersberga BS - - 10 -
Thomas Ljungberg Karlskoga BK - - 10 -
95 Carl-Johan Carlsson Melin Hedemora BS - - 9 -
Christina Melin Hedemora BS - - 9 -
96 Markku Harald Borås BA - - 9 -
Elisabeth Jonsson Borås BA - - 9 -
97 Kjell-Åke Jacobsson Växjöbridgen - - 9 -
Jon Jonsson Växjöbridgen - - 9 -
98 Sven Andersson BK Sang, Oxelösund - - 9 -
Thor Sagfors BK Sang, Oxelösund - - 9 -
99 John Hörnfeldt Storsjöbygdens BK - - 9 -
Tomas Hörnfeldt Storsjöbygdens BK - - 9 -
100 Krister Persson BK Björken - - 9 -
Odd Stokka BK Björken - - 9 -
101 Bengt Lindskog Visby BS - - 9 -
Torbjörn Nyberg Uppsalabridgen - - 9 -
103 Hernando Slottsdahl ABB BK - - 8 -
Conny Wahlgren ABB BK - - 8 -
104 Inga-Lis Larsson Borlänge BK - - 8 -
Peter Nohrén Borlänge BK - - 8 -
105 Anders Brodin Stenstorps BK - - 8 -
Doris Helmersdotter Ätrans BK - - 8 -
106 Henrik Almkvist BK S:t Erik - - 8 -
Kate Almkvist BK S:t Erik - - 8 -
Anders Galvenius BK S:t Erik - - 8 -
Daniel Lundell BK Björken - - 8 -
108 Johan Karlsson Sala BS - - 6 -
Stefan Persson Sala BS - - 6 -
109 Monica Dryden BK S:t Erik - - 5 -
Paul Grengel BK S:t Erik - - 5 -
110 Arne Karlsson Sävsjö BK - - 4 -
Peter Svensson Växjöbridgen - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.