Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-11-15  kl 11:07

2019-07-31  Brons 18 Hcp - Örebrokompaniet

HEM   |  Mina sidor (86685)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Krister Persson BK Björken - - 648 -
Maria Regnér Jonsson BK Björken - - 648 -
2 Anna Bergek BK Lyx - - 432 -
Christian Bergek BK Lyx - - 432 -
4 Peter Friberg BK S:t Erik - - 270 -
Jenny Rudenstål BK S:t Erik - - 270 -
5 Jörgen Damm Kisa BS - - 216 -
Jonas Hjelte Kisa BS - - 216 -
6 Eivor Bladh Köpings BS - - 189 -
Marita Indersons Köpings BS - - 189 -
7 Anders Hagen BK Tre Sang, Helsingborg - - 162 -
Ewa Leonhard BK Tre Sang, Helsingborg - - 162 -
9 Carina Larsson Örebridgen - - 136 -
Inger Nordahl Örebridgen - - 136 -
10 Per-Erik Eriksson ABB BK - - 123 -
Carina Sundén Uppsalabridgen - - 123 -
11 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 109 -
Morgan Gunnarsson Ätrans BK - - 109 -
12 Lars Andersson Frövi BK - - 102 -
Sven Olof Svensson Frövi BK - - 102 -
13 Ulrika Forsberg Visby BS - - 95 -
Tomas Holmberg Kisa BS - - 95 -
14 Marie Binglöv Filbyter Bridge - - 88 -
Patrik Elofsson Skövde BA - - 88 -
15 Anders d´Aquino BK S:t Erik - - 81 -
Kenneth Löfstrand BK S:t Erik - - 81 -
16 Lennart Roth BK S:t Erik - - 78 -
Marie Roth BK S:t Erik - - 78 -
17 Yvonne Flodqvist BK S:t Erik - - 75 -
Kerstin Ulvenholm BK S:t Erik - - 75 -
18 Anders Wilhelmsson Köpings BS - - 72 -
19 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 68 -
Urban Nilsson Luleå BK - - 68 -
20 Christer Cedergren Enköpings BS - - 65 -
Mickey Maretics Enköpings BS - - 65 -
21 Ulf Lindelöw BK S:t Erik - - 62 -
Göran Lindén BK S:t Erik - - 62 -
22 Anders Ekström Rimbo BK - - 59 -
Eva Ekström Rimbo BK - - 59 -
23 Ing-Marie Bergman BK Två Ess - - 55 -
Anita Norrman Motala Bridgeallians - - 55 -
24 Karola Högberg Lindesbergs BS - - 54 -
Lars Lilja Lindesbergs BS - - 54 -
25 Christer Persson Sandvikens BK - - 52 -
Ronny Törnberg Sandvikens BK - - 52 -
26 Karin Olsson Svedlund Kalmarsunds BK - - 50 -
Olaus Olsson Kalmarsunds BK - - 50 -
27 Karl-Gustaf Larsson Nora BK - - 48 -
Allan Öberg Nora BK - - 48 -
28 Rune Johansson Tidaholms BK - - 47 -
Ann Sundgren Munka Ljungby BS - - 47 -
29 Jaenita Johansson Borås BA - - 45 -
Peder Nilsson Bjärnums BK - - 45 -
30 Jan-Eric Larsson LUCK - - 43 -
Nicolae Östner Lunds BK - - 43 -
31 Kerstin Hallgren Enköpings BS - - 41 -
Göran Lind Skälby-Barkarby - - 41 -
32 Birgitta Carlson Tyresö BK - - 41 -
Bengt Eriksson BK S:t Erik - - 41 -
33 Bo Andersson Fredagsklubben - - 40 -
Maritza Håkansson Bohus Nations BS - - 40 -
34 Elisabeth Helsing Svenljunga BK - - 39 -
Frank Lundh Svenljunga BK - - 39 -
35 Håkan Jonasson Falu BK - - 38 -
Mats Winges Falu BK - - 38 -
36 Hans Molin Skellefteå BK - - 38 -
37 Ingemar Lindgren BK Björken - - 37 -
Lennart Schrewelius BK Björken - - 37 -
38 Lena Schullström Åmåls BS - - 36 -
Per Schullström Åmåls BS - - 36 -
39 Gunnar Dybeck Nora BK - - 36 -
Åsa Lindberg Nora BK - - 36 -
40 Eva-Britt Blomkvist Skellefteå BK - - 35 -
Lars-Göran Blomkvist Skellefteå BK - - 35 -
41 Lennart Karlberg Mälarö BS - - 34 -
Anders Petersson Lidingö FLP - - 34 -
42 Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 33 -
Rickard Knutsson ABK Singelton, Askersund - - 33 -
44 Karl-Erik Nilsson Örebridgen - - 31 -
Jörgen Pedersen Örebridgen - - 31 -
46 Per Ivarsson Uddevalla BF - - 29 -
Jesper Stenström Vänersborgs BS - - 29 -
47 Anita Deckel BK S:t Erik - - 28 -
Gunilla Fjellstedt Kungsbacka BS - - 28 -
48 Agneta Persson BK Debut - - 28 -
Marie Tonström BK Debut - - 28 -
49 Gösta Frödin Arvika BS - - 27 -
Linnar Holgersson Arvika BS - - 27 -
50 Henry Alfredsson BK Opalen - - 27 -
Ann-Kristin Hultgren BK Opalen - - 27 -
51 Peter Hansson Motala Bridgeallians - - 26 -
Christer Pettersson Motala Bridgeallians - - 26 -
52 Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 26 -
Peter Nohrén Borlänge BK - - 26 -
53 Lilian Carlzon PBF Uppsala - - 25 -
Maj-Britt Jägare PBF Uppsala - - 25 -
54 Sören Andersson Backe BK - - 25 -
Maria Boberg Storsjöbygdens BK - - 25 -
55 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 24 -
Mikaela Bäckius BK S:t Erik - - 24 -
56 Sven Claesson Filbyter Bridge - - 24 -
57 Tony Bergman Örebridgen - - 23 -
Ingemar Borg Järnvägens BK - - 23 -
58 Anna Lundvall Gävle BK - - 23 -
Marianne Melchior Ericson Skutskärs BK - - 23 -
60 Ann De Silva Asperö-Brännö BK - - 22 -
Kerstin Olausson Örebridgen - - 22 -
61 Hans Hultqvist BK S:t Erik - - 21 -
Maud Wedin BK S:t Erik - - 21 -
62 Inga-Maj Askfelt Munka Ljungby BS - - 20 -
Kerstin Schlyter-Sunnerholm Västra Bjäre BK - - 20 -
64 Lars Hallén Kalmarsunds BK - - 19 -
Hans Malmgren Kalmarsunds BK - - 19 -
65 Annelie Kåberg Motala Bridgeallians - - 19 -
Leif Lyngmo Motala Bridgeallians - - 19 -
67 Per Dellve Askims BK - - 18 -
Ingela Sjöberg BK Lyx - - 18 -
68 Krister Grufman Åkersberga BS - - 18 -
Arne Johansson Ätrans BK - - 18 -
71 Tomas Hellgren Karlskoga BK - - 16 -
Thomas Ljungberg Karlskoga BK - - 16 -
72 Roland Andersson Alingsås BS - - 16 -
Henning Kristensen Alingsås BS - - 16 -
74 Jan Jensen Norrorts Bridge - - 15 -
Annsofie Karlsson Norrorts Bridge - - 15 -
76 Leif Ernstsson Lindesbergs BS - - 14 -
Pär Unander Malungs BK - - 14 -
78 Anders Dahlström Sala BS - - 14 -
Johan Karlsson Sala BS - - 14 -
79 Ove Jansson Åkersberga BS - - 13 -
Inga Nyberg Åkersberga BS - - 13 -
80 Kjell Persson BK Ruter - - 13 -
Bertil Strand BK Ruter - - 13 -
81 Klas Nilsson Solstabridgen - - 13 -
Marita Nilsson Hammarö BK - - 13 -
82 Inger Mörk Karlstads BK - - 13 -
Ingrid Skoglund Hammarö BK - - 13 -
83 Berit Högberg Skara BS - - 12 -
Leif Högberg Skara BS - - 12 -
85 Åke Bergman Hjo BS - - 12 -
Kurt Karlsson Skövde BA - - 12 -
86 Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 12 -
Anette Maretics Enköpings BS - - 12 -
87 Ulla Ljungdahl BK S:t Erik - - 11 -
Anki Westlund Norrtälje BS - - 11 -
88 Cecilia Flodström BK Björken - - 11 -
Lage Nyberg BK Björken - - 11 -
89 Ulf Andersson BK S:t Erik - - 11 -
Per-Ove Olsson BK S:t Erik - - 11 -
90 Marie Andrén Norrorts Bridge - - 11 -
Christina Truuberg Norrorts Bridge - - 11 -
91 Ulla Holmudd Väsbypensionärernas BF - - 10 -
Kristina Olofsson Sandvikens BK - - 10 -
92 Annika Hugosson Stenungsunds BK - - 10 -
Gert-Inge Hugosson Stenungsunds BK - - 10 -
93 Mats Andersson Fagersta BS - - 10 -
Åke Fransson Fagersta BS - - 10 -
95 Claes-Göran Blixt Kisa BS - - 9 -
Morgan Johansson Kisa BS - - 9 -
96 Gunilla Andersson BK Albrekts - - 9 -
Sara Haglind Stigtomta BK - - 9 -
Villy Havasi BK Albrekts - - 9 -
Benny Lindholm Stigtomta BK - - 9 -
99 Dan Sundström Stigtomta BK - - 8 -
Renée Sundström Stigtomta BK - - 8 -
100 Pia Larsson BK Albrekts - - 8 -
Margareta Svensson BK Albrekts - - 8 -
101 Ellert Allansson Kumla BS - - 8 -
Jan Sonnerstedt Kumla BS - - 8 -
102 Claus Röhnisch Örebridgen - - 8 -
Lars Olof Wassberg Örebridgen - - 8 -
105 Ann-Britt Friberg ABK Singelton, Askersund - - 6 -
Bengt Friberg ABK Singelton, Askersund - - 6 -
106 Annika Bengtzon Gävle BK - - 6 -
Christina Moberg Skutskärs BK - - 6 -
107 Bengt Adielsson Tjörns BK - - 5 -
Florence Fridén Tjörns BK - - 5 -
108 Eva Engvall Växjöbridgen - - 4 -
Loucie Lindborg-Månsson Växjöbridgen - - 4 -

Tävlingen spelades med handikapp och följande spelare har fått mästarpoäng utifrån placering inklusive handikapp. Reglerna för sådana mästarpoäng är att de är halverade.
 
2 Kjell Eriksson Karlskoga BK - - 216 -
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
Evalena Magnusson Karlskoga BK - - 216 -
6 Agneta Boberg BK S:t Erik - - 95 -
Karin Lagerman BK S:t Erik - - 95 -
7 Lilian Frantzich Alingsås BS - - 81 -
Gunilla Westerdahl Alingsås BS - - 81 -
17 Christina Strömberg Skogs BK - - 38 -
Kerstin Wallin Sollefteå BK - - 38 -
20 Ingela Fägerlind BK Ruter - - 33 -
Anita Gunnarsson BK Ruter - - 33 -
22 Tobias Bern Örebridgen - - 30 -
Jonas Tjärnemo LUCK - - 30 -
23 Lars Andersson BK Bridgehuset - - 28 -
Jill Franssohn BK Bridgehuset - - 28 -
29 Karin Ekhammar BK S:t Erik - - 23 -
Per Stahre BK S:t Erik - - 23 -
31 Yvonne Eldh Motala Bridgeallians - - 21 -
Inger Strindler Motala Bridgeallians - - 21 -
37 Göran Ek Örebridgen - - 19 -
Elsy Ikonen Örebridgen - - 19 -
39 Elisabeth Andersson Ätrans BK - - 18 -
Anas Hejazi Ätrans BK - - 18 -
40 Britten Edström Örebridgen - - 18 -
Jörgen Edström Örebridgen - - 18 -
42 Anneli Björklund Alingsås BS - - 17 -
Marie Carlsvärd Alingsås BS - - 17 -
45 Ove Andréasson Kungsbacka BS - - 15 -
Irene Eriksson Karlstads BK - - 15 -
46 Veronika Karlsson Karlskoga BK - - 15 -
Patric Langevoort Karlskoga BK - - 15 -
47 Sofia Hargell BK S:t Erik - - 14 -
Elisabeth Karlsson BK S:t Erik - - 14 -
49 Gerd Holmedahl Billingsfors BS - - 14 -
Tony Håkansson LudvikaBygdens BK - - 14 -
51 Monica Näslund Karlshamns BK - - 13 -
Ullis Rosell Skövde BA - - 13 -
53 Sven-Olof Eriksson Köpings BS - - 13 -
Gun Gyldén Arboga BK - - 13 -
54 Anna Berglöw BK S:t Erik - - 13 -
Dan Lindblom BK S:t Erik - - 13 -
60 Charlotte Jakobsson BK S:t Erik - - 11 -
Hanna Willart BK S:t Erik - - 11 -
66 Barbro Posse ABK Singelton, Askersund - - 10 -
Kjell Posse ABK Singelton, Askersund - - 10 -
68 Majlis Gustavsson Skara BS - - 9 -
Marita Perlström Skara BS - - 9 -
71 Ing-Marie Hagström Örebridgen - - 8 -
Ewa Sjöberg Örebridgen - - 8 -
72 Björn Andersson Örebridgen - - 8 -
Sonja Hedström Örebridgen - - 8 -
78 Anita Etzler Örebridgen - - 7 -
Gunnar Karlsson Örebridgen - - 7 -
82 Anders Jonsson Skövde BA - - 7 -
Roland Lundegård Örebridgen - - 7 -
83 Anette Karlsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 6 -
Marianne Witting BK Tre Sang, Helsingborg - - 6 -
86 Anu Uus LUCK - - 6 -
Håkan Wolgé Lunds BK - - 6 -
87 Anette Lindahl Axbergs BK - - 6 -
Lilian Saarväli Axbergs BK - - 6 -
88 Lillemor Frejd Motala Bridgeallians - - 6 -
Gunilla Jansson Motala Bridgeallians - - 6 -
92 Seth Carlsson Sollefteå BK - - 5 -
Lars Jacobsson Sollefteå BK - - 5 -
94 Renée Frangeur Motala Bridgeallians - - 5 -
Marianne Kvammen Motala Bridgeallians - - 5 -
97 Barbro Åberg Hedemora BS - - 5 -
Bo Åberg Hedemora BS - - 5 -
98 Bo Larsson Bohus Nations BS - - 5 -
Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS - - 5 -
99 Lena Moberg Gävle BK - - 4 -
Sonja Pierre Gävle BK - - 4 -
101 Allan Hagman Arboga BK - - 4 -
Gisela Sjöholm Arboga BK - - 4 -
104 Margareta Brithéll Skälby-Barkarby - - 4 -
Kerstin Mattsson BK S:t Erik - - 4 -
107 Eva Johansson Askims BK - - 3 -
Dagny Tryggö BK Everfresh - - 3 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.