Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-15  kl 12:24  (i dag)

2019-07-30  Jubileumsbrons 13 Hcp - Grand To

HEM   |  Mina sidor (22165)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
2 Solweigh Andersson Hammarö BK - - 467 -
Kent Rörqvist Arvika BS - - 467 -
3 Hans Brolin Borås BA - - 350 -
Mari-Anne Elsasdotter BK S:t Erik - - 350 -
4 Klaus Claassen Filbyter Bridge - - 292 -
Gunilla Hennings Filbyter Bridge - - 292 -
5 Robert Bäck BK Lyx - - 234 -
Oscar Muhr Frölunda BS - - 234 -
6 Olof Helmersson BK Albrekts - - 205 -
Sture Helmersson ABB BK - - 205 -
7 Sten Gustavsson Falköpings BS - - 175 -
Ässy Sandéhn Falköpings BS - - 175 -
8 Carina Larsson Örebridgen - - 161 -
Erik Spångberg Örebridgen - - 161 -
9 Leif Persson BK Tre Sang, Helsingborg - - 147 -
Kjell-Åke Pålsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 147 -
12 Leif Ronnersjö Malungs BK - - 111 -
Pär Unander Malungs BK - - 111 -
14 Anders Hagen BK Tre Sang, Helsingborg - - 96 -
Ewa Leonhard BK Tre Sang, Helsingborg - - 96 -
15 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 88 -
Stefan Andersson Skellefteå BK - - 88 -
17 Kerstin Hallgren Enköpings BS - - 81 -
Göran Lind Skälby-Barkarby - - 81 -
19 Arnold Andersson Åsa/Frillesås BK - - 73 -
Tore Andersson Stureby BK - - 73 -
20 Nils-Bertil Gustafsson Askims BK - - 70 -
Gerd Wrige Askims BK - - 70 -
24 Britt Hellstrand Trosa BS - - 57 -
Kjell Hellstrand Trosa BS - - 57 -
25 Micke Glyssner Luleå BK - - 55 -
Fredrik Larsson Luleå BK - - 55 -
26 Hans Molin Skellefteå BK - - 54 -
27 Markus Hedström Åmåls BS - - 52 -
Michael Karlin Åmåls BS - - 52 -
29 Ulf Andersson BK S:t Erik - - 48 -
Lars Lovius BK S:t Erik - - 48 -
31 Christer Andersson Enköpings BS - - 44 -
Anette Maretics Enköpings BS - - 44 -
33 Lennart Roth BK S:t Erik - - 43 -
Marie Roth BK S:t Erik - - 43 -
35 Anas Hejazi Ätrans BK - - 41 -
Arne Johansson Ätrans BK - - 41 -
36 Micael Blomdahl BK S:t Erik - - 40 -
Torbjörn Gräslund BK S:t Erik - - 40 -
38 Rasmus Andersson Munka Ljungby BS - - 38 -
Marianne Wigrup-Andersson Munka Ljungby BS - - 38 -
39 Lars Hallén Kalmarsunds BK - - 37 -
Hans Malmgren Kalmarsunds BK - - 37 -
40 Anders Ekström Rimbo BK - - 37 -
Eva Ekström Rimbo BK - - 37 -
42 Kenneth Hedman Gävle BK - - 35 -
Annika Sundelin Solstabridgen - - 35 -
44 Inger Lundberg Boden-Sävast BS - - 33 -
Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 33 -
45 Jörgen Damm Kisa BS - - 32 -
Morgan Johansson Kisa BS - - 32 -
46 Yvonne Adolfsson BK Opalen - - 31 -
Åsa Lindberg Nora BK - - 31 -
47 Johan Englund BK S:t Erik - - 30 -
Magnus Uhlin BK S:t Erik - - 30 -
48 Bengt Nilsson Växjöbridgen - - 30 -
Glenn Nilsson Växjöbridgen - - 30 -
49 Tommy Grääs Askims BK - - 29 -
Gustav Hast BK S:t Erik - - 29 -
50 Yvonne Flodqvist BK S:t Erik - - 29 -
Anders Hellström BK S:t Erik - - 29 -
51 Bertil Asplund BK Ruter - - 28 -
Mats Lindgren BK Ruter - - 28 -
52 Bengt Johansson Enköpings BS - - 28 -
Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 28 -
53 Jakob Johansson Strängnäs BK Gripen - - 27 -
Isis Lundqvist BK Albrekts - - 27 -
54 Lennart Johansson ABK Singelton, Askersund - - 26 -
Thomas Larsson Järnvägens BK - - 26 -
55 Ewa Adiels Eksjö BK - - 25 -
Stefan Sonestig Eksjö BK - - 25 -
56 Bo Fransson Levene BK - - 25 -
Kjell Håkansson Ystads BS - - 25 -
57 Per Ivarsson Uddevalla BF - - 24 -
Jesper Stenström Vänersborgs BS - - 24 -
58 Jan Ragnebäck Åsa/Frillesås BK - - 24 -
Jan Stattin Skälby-Barkarby - - 24 -
59 Liv Andersson Uddevalla BF - - 23 -
Åke Andersson Uddevalla BF - - 23 -
62 Leif Lysebring BK Opalen - - 21 -
Stina Lysebring Värnamo BK - - 21 -
63 Tomas Pettersson BK Ruter - - 20 -
Peter Sandörn BK Ruter - - 20 -
66 Dan Martinson BK S:t Erik - - 20 -
Karin Martinson BK S:t Erik - - 20 -
67 Per Dellve Askims BK - - 19 -
Ingela Sjöberg BK Lyx - - 19 -
68 Dan Andersson Munka Ljungby BS - - 19 -
Jonas Hjelte Kisa BS - - 19 -
71 Martin Hagman BK S:t Erik - - 17 -
Annika Kristoffersson BK S:t Erik - - 17 -
72 Agneta Persson BK Debut - - 17 -
Marie Tonström BK Debut - - 17 -
73 Marianne Primér BK S:t Erik - - 16 -
Christina Torsslow BK S:t Erik - - 16 -
75 Anita Riccius BK Albrekts - - 15 -
Sten Öman Borås BA - - 15 -
77 Johan Svensson Bohus Nations BS - - 15 -
Ingela Åkerberg BK Debut - - 15 -
78 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 15 -
Morgan Gunnarsson Ätrans BK - - 15 -
79 Gunilla Andersson BK Albrekts - - 14 -
Karin Edler BK Albrekts - - 14 -
80 Jonatan Johansson Luleå BK - - 14 -
Henrik Oldenburg Luleå BK - - 14 -
81 Ulla Ljungdahl BK S:t Erik - - 14 -
Anki Westlund Norrtälje BS - - 14 -
82 Sven Claesson Filbyter Bridge - - 14 -
83 Miro Bakrac Falu BK - - 13 -
Håkan Jonasson Falu BK - - 13 -
84 Bengt Larsson ABB BK - - 13 -
Sujata Sardesai ABB BK - - 13 -
86 Anders Wilhelmsson Köpings BS - - 13 -
87 Birgitta Bornestav BK Tre Sang, Helsingborg - - 12 -
Birgit Johnson BK Tre Sang, Helsingborg - - 12 -
89 Torleif Hägg BK Albrekts - - 12 -
Sören Westling BK Albrekts - - 12 -
90 Elisabeth Andersson Ätrans BK - - 12 -
Doris Helmersdotter Ätrans BK - - 12 -
91 Claes-Göran Blixt Kisa BS - - 11 -
Tomas Holmberg Kisa BS - - 11 -
92 Anders Darle Hagfors BK - - 11 -
Tord Sölvesson Hagfors BK - - 11 -
94 Per Eriksson Enköpings BS - - 11 -
Stefan Giertz Enköpings BS - - 11 -
95 Jan Paulsson Sölvesborgs BK - - 10 -
Maria Paulsson Sölvesborgs BK - - 10 -
97 Bengt Bern Strängnäs BK Gripen - - 10 -
Stefan Nyström Strängnäs BK Gripen - - 10 -
98 Allan Hagman Arboga BK - - 10 -
Ulf Nilsson Arboga BK - - 10 -
99 Birgitta Lénberg BK Albrekts - - 10 -
Ann Öhnedal BK Albrekts - - 10 -
100 Leif Backlinger VBS Aros - - 10 -
Claes Nordström BK Örjan - - 10 -
102 Annika Bengtzon Gävle BK - - 10 -
Christina Moberg Skutskärs BK - - 10 -
104 Karola Högberg Lindesbergs BS - - 9 -
Lars Lilja Lindesbergs BS - - 9 -
105 Torsten Andersson PBF Uppsala - - 9 -
Kent Derblom Uppsalabridgen - - 9 -
107 Marie Andrén Norrorts Bridge - - 8 -
Anders d´Aquino BK S:t Erik - - 8 -
108 Eva Engvall Växjöbridgen - - 8 -
Loucie Lindborg-Månsson Växjöbridgen - - 8 -
110 Eleonore Kronbäck Sandvikens BK - - 8 -
Helena Wallin Gävle BK - - 8 -
111 Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 7 -
Harriet Sjögren Nora BK - - 7 -
112 Annika Hugosson Stenungsunds BK - - 7 -
Gert-Inge Hugosson Stenungsunds BK - - 7 -
114 Claes Engdahl RD Trivselbridge - - 7 -
Lisbeth Engdahl RD Trivselbridge - - 7 -
116 Elisabeth Olsson Åhus BK - - 5 -
Sten Olsson Åhus BK - - 5 -

Tävlingen spelades med handikapp och följande spelare har fått mästarpoäng utifrån placering inklusive handikapp. Reglerna för sådana mästarpoäng är att de är halverade.
 
6 Astrid Blomgren Örebridgen - - 103 -
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
Inger Strandberg Örebridgen - - 103 -
9 Ulla-Britt Fredrikson Örebridgen - - 74 -
Per-Olov Johansson Örebridgen - - 74 -
10 Margareta Brithéll Skälby-Barkarby - - 67 -
Kerstin Mattsson BK S:t Erik - - 67 -
12 Sofia Hargell BK S:t Erik - - 56 -
Elisabeth Karlsson BK S:t Erik - - 56 -
14 Irene Eriksson Karlstads BK - - 48 -
Ninni Grönkvist Karlstads BK - - 48 -
16 Filip Asplund Sivelind LudvikaBygdens BK - - 43 -
Nicklas Sivelind Frölunda BS - - 43 -
17 Annica Carlsson BK Albrekts - - 41 -
Christina Ederberg BK Albrekts - - 41 -
18 Anna Berglöw BK S:t Erik - - 39 -
Dan Lindblom BK S:t Erik - - 39 -
19 Irene Håberger Nora BK - - 37 -
Patric Langevoort Karlskoga BK - - 37 -
21 Inger Dahlebo BK S:t Erik - - 33 -
Rolf Dahlebo BK S:t Erik - - 33 -
22 Peter Johansson Norrköpingsbridgen - - 32 -
Henrik Persson Norrköpingsbridgen - - 32 -
28 Ann Johansson Norrorts Bridge - - 25 -
Jarl Jönsson Norrorts Bridge - - 25 -
40 Tony Håkansson LudvikaBygdens BK - - 19 -
Håkan Nordström LudvikaBygdens BK - - 19 -
41 Cecilia von Scheven BK S:t Erik - - 18 -
Eva Zarins BK S:t Erik - - 18 -
42 Rigmor Stain Gävle BK - - 18 -
Siv Svensson Gävle BK - - 18 -
43 Håkan Carlestam Örebridgen - - 17 -
Benny Johansson Örebridgen - - 17 -
46 Karin Ekhammar BK S:t Erik - - 16 -
Ann Löfberg BK S:t Erik - - 16 -
49 Lennart Bengtsson Nora BK - - 15 -
Ylva Källqvist Nora BK - - 15 -
50 Lars Elkert BK Opalen - - 15 -
Weine Nilsson BK Opalen - - 15 -
62 Ulla Holmudd Väsbypensionärernas BF - - 11 -
Kristina Olofsson Sandvikens BK - - 11 -
63 Anette Karlsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
Marianne Witting BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
68 Staffan Forsberg Vimmerby BK - - 10 -
Lars Ståhl Vimmerby BK - - 10 -
69 Eva-Lotta Engberg Harplinge BK - - 9 -
Kenneth Engvall Harplinge BK - - 9 -
70 Lena Moberg Gävle BK - - 9 -
Sonja Pierre Gävle BK - - 9 -
73 Gun Forss Sigtuna BS - - 8 -
Ulla Wikström Sigtuna BS - - 8 -
75 Eva Carlbom Lidköpings BK - - 8 -
Wanda Nilsson Lidköpings BK - - 8 -
78 Majlis Gustavsson Skara BS - - 8 -
Marita Perlström Skara BS - - 8 -
80 Karin Bryder BK Bridgehuset - - 7 -
Helena Liljedahl BK S:t Erik - - 7 -
81 Hjördis Andersson Lindesbergs BS - - 7 -
Stina Gottliebsson Lindesbergs BS - - 7 -
83 Stefan Andersson Bredaryds BK - - 7 -
Stefan Nilsson Bredaryds BK - - 7 -
84 Eva-Lena Engström Borlänge BK - - 7 -
Christina Eriksson-Lindgren Borlänge BK - - 7 -
85 Kenth Paulsson BK ESS-löv - - 7 -
Lisbeth Paulsson BK ESS-löv - - 7 -
87 Helena Nyrén Örebridgen - - 6 -
Jan Nyrén Örebridgen - - 6 -
88 Peter Lindstrand Hede-Vemdalen BK - - 6 -
Gun Myhr Hede-Vemdalen BK - - 6 -
89 Ann-sofie Dahlbäck Skutskärs BK - - 6 -
Niklas Dahlbäck Skutskärs BK - - 6 -
90 Marianne Löfquist Borlänge BK - - 6 -
Monika Savberg Borlänge BK - - 6 -
93 Erik Myklebust BK S:t Erik - - 6 -
Joakim Tillas BK S:t Erik - - 6 -
95 Bodil Gustafsson BK Albrekts - - 5 -
Lena Mårtensson BK Albrekts - - 5 -
96 Paul de Beurs Skövde BA - - 5 -
Mats Sunesson Mariestads BS - - 5 -
98 Birgitta Kempe Trosa BS - - 5 -
Else-Maj Sigfridsson Trosa BS - - 5 -
100 Anita Brynje BK S:t Erik - - 5 -
Caroline Henjered BK S:t Erik - - 5 -
103 Johan Lindgren BK S:t Erik - - 5 -
Mia Silvergren Rönninge BS - - 5 -
104 Brittmarie Forsberg Nora BK - - 5 -
Bengt Johansson Nora BK - - 5 -
111 Karin Barkman Kungsbacka BS - - 4 -
Monica Edwall Kungsbacka BS - - 4 -
112 Jan Malmaeus Uppsalabridgen - - 4 -
Kerstin Malmaeus Uppsalabridgen - - 4 -
113 Anders Ohlsson Strömstads BK - - 4 -
Ros-Marie Ohlsson Strömstads BK - - 4 -
115 Björn Frankson Skutskärs BK - - 3 -
Eva Frankson Skutskärs BK - - 3 -
117 Daniel Lundell BK Björken - - 2 -
Jonas Segervald BK Björken - - 2 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.