Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-18  kl 12:50  (i dag)

2019-07-29  Brons 11 Strata Mixed - Elite Ho

HEM   |  Mina sidor (22165)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 562 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 562 -
2 Åke Kajrup Pri-Bri 1936 - - 375 -
Hanna Lewandowski Malmö Dam BK - - 375 -
3 Håkan Fahlström Vimmerby BK - - 281 -
Charlotte von Segebaden BK S:t Erik - - 281 -
4 Göran Andersson BK S:t Erik - - 234 -
5 Marie Binglöv Filbyter Bridge - - 187 -
6 Jaenita Johansson Borås BA - - 164 -
Mats Pettersson BK Lavec - - 164 -
7 Robert Bäck BK Lyx - - 141 -
Lena Petersen Frölunda BS - - 141 -
8 Robert Frank BK Opalen - - 130 -
Stina Lysebring Värnamo BK - - 130 -
9 Bengt Johansson Enköpings BS - - 119 -
Marguerithe Lundberg Enköpings BS - - 119 -
10 Roland Gyllenhammar Borlänge BK - - 107 -
Elena Ström BK S:t Erik - - 107 -
11 Anders Jonsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 95 -
Irma Landström BK Tre Sang, Helsingborg - - 95 -
12 Agneta Svenberg BK Albrekts - - 89 -
Nicklas Widhja BK Opalen - - 89 -
13 Birgitta Bornestav BK Tre Sang, Helsingborg - - 83 -
Nils-Erik Ekholm Munka Ljungby BS - - 83 -
15 Inga-Lis Larsson Borlänge BK - - 71 -
Peter Nohrén Borlänge BK - - 71 -
16 Gunila Langius BK Stjärnskotten - - 68 -
Bernt Sigvardsson IFK Karlskrona - - 68 -
17 N-G Nilsson Skellefteå BK - - 65 -
Ann-Katrin Vikström Skellefteå BK - - 65 -
18 Anders Dellien Tjörns BK - - 62 -
Ella Olsson BK Lyx - - 62 -
19 Arne Karlsson Sävsjö BK - - 59 -
Ingegerd Lundgren Sävsjö BK - - 59 -
20 Lars Arthur Johansen Överums BK - - 57 -
21 Per-Åke Jansson Smedstadens BK - - 54 -
Catarina Skau Olsson Smedstadens BK - - 54 -
22 Bodil Gustafsson BK Albrekts - - 51 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 51 -
23 Eva Netsman Bollnäs BK - - 48 -
Pär Netsman Bollnäs BK - - 48 -
24 Linnea Edlund Uppsalabridgen - - 47 -
Thomas Kvist Norrorts Bridge - - 47 -
25 Carina Stjernfeldt BK Tre Sang, Helsingborg - - 45 -
Roland Stjernfeldt BK Tre Sang, Helsingborg - - 45 -
26 Lars Lundgren Arboga BK - - 44 -
Anna Skau Smedstadens BK - - 44 -
27 Margot Bröms Karlshamns BK - - 42 -
Per Hansson Karlshamns BK - - 42 -
28 Lars Andersson Norrorts Bridge - - 41 -
Andrea Nilsson BK Albrekts - - 41 -
29 Ulf Backman Laholms BK - - 39 -
Maria Ohlsson Laholms BK - - 39 -
31 Anders Ohlsson Strömstads BK - - 36 -
Ros-Marie Ohlsson Strömstads BK - - 36 -
32 Stefan Andersson BK S:t Erik - - 35 -
Eva Blomberg BK S:t Erik - - 35 -
33 Ann-Britt Carlén BK S:t Erik - - 34 -
Patrik Janeröd Falu BK - - 34 -
34 Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik - - 33 -
Louise Hallqvist BK S:t Erik - - 33 -
35 Niclas Johansson Lindesbergs BS - - 31 -
Peggy Nyholm Arvika BS - - 31 -
36 Margaretha Norbäck Lidingö BK - - 30 -
Waldo Whiteman Filbyter Bridge - - 30 -
37 Gun Johansson Åmåls BS - - 29 -
Sven Svensson Billingsfors BS - - 29 -
38 Marina Furukvist BK S:t Erik - - 28 -
Bennet Rosengren BK S:t Erik - - 28 -
39 Joakim Olsson Bohus Nations BS - - 26 -
Gudrun Strandberg BK S:t Erik - - 26 -
40 Jenny Evelius-Nohrén Uppsalabridgen - - 26 -
Ulf Nohrén Uppsalabridgen - - 26 -
41 Lena Schalin Bridgeklubben Karlskrona - - 25 -
Ronny Schalin Bridgeklubben Karlskrona - - 25 -
42 Åsa Axne Storsjöbygdens BK - - 24 -
Leif Trapp Storsjöbygdens BK - - 24 -
43 Lennart Schrewelius BK Björken - - 23 -
Maj-Britt Sjöberg Mariestads BS - - 23 -
44 Evalott Johansson Vimmerby BK - - 23 -
Mats Johansson Vimmerby BK - - 23 -
45 Yvonne Adolfsson BK Opalen - - 22 -
Claes Stymne Skövde BA - - 22 -
46 Leif Bengtsson Axbergs BK - - 21 -
Christina Oldin Axbergs BK - - 21 -
47 Göran Oldin Örebridgen - - 20 -
Eva Wiklander BK S:t Erik - - 20 -
48 Kenneth Fredriksson Storsjöbygdens BK - - 20 -
Annika Sundelin Solstabridgen - - 20 -
49 Karin Erlandsson Nora BK - - 19 -
Leif Erlandsson Nora BK - - 19 -
50 Anders Hagen BK Tre Sang, Helsingborg - - 19 -
Ewa Leonhard BK Tre Sang, Helsingborg - - 19 -
51 Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 18 -
Jan-Erik Helmersson Ätrans BK - - 18 -
52 Bo Darvelid Visby BS - - 18 -
Irene Darvelid Visby BS - - 18 -
53 Per-Gunnar Sundström Arjeplogs BS - - 17 -
Sofi Sundström Arjeplogs BS - - 17 -
54 Christer Bech BK S:t Erik - - 17 -
Marianne Primér BK S:t Erik - - 17 -
55 Gun Röhnisch Örebridgen - - 16 -
Tore Stormo BK S:t Erik - - 16 -
56 Lars Adie BK Allians, Halmstad - - 16 -
Annica Carlsson BK Albrekts - - 16 -
Johan Svensson Bohus Nations BS - - 16 -
Ingela Åkerberg BK Debut - - 16 -
58 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 15 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 15 -
59 Liv Andersson Uddevalla BF - - 14 -
Åke Andersson Uddevalla BF - - 14 -
61 Helena Axelsson Sölvesborgs BK - - 13 -
Christer Sandberg Sölvesborgs BK - - 13 -
62 Hjördis Andersson Lindesbergs BS - - 13 -
Kent Derblom Uppsalabridgen - - 13 -
63 Vivianne Norling Askims BK - - 13 -
Gunnar Ohlson Askims BK - - 13 -
64 Håkan Lindh Enköpings BS - - 13 -
Harriet Sjögren Nora BK - - 13 -
65 Mi Andrén Norrorts Bridge - - 12 -
Gösta Frödin Arvika BS - - 12 -
66 Åsa Jonsson BK Björken - - 12 -
Peder Linder BK Björken - - 12 -
67 Stefan Josefsson Sävsjö BK - - 11 -
Joanna Tenggren Rimbo BK - - 11 -
68 Inger Norling Märsta BK - - 11 -
Göran Thunander Märsta BK - - 11 -
69 Eva Andersson BK Tre Sang, Helsingborg - - 10 -
Kenneth Österberg Hässleholms BK - - 10 -
71 Carina Hallkvist Sydjämten - - 10 -
Jöns Johansson Sydjämten - - 10 -
73 Bo Larsson Bohus Nations BS - - 9 -
Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS - - 9 -
74 Hans-Olov Gustafsson BK Björken - - 9 -
Christina Lidström-Nordin BK Björken - - 9 -
75 Kerstin Hallgren Enköpings BS - - 9 -
Göran Lind Skälby-Barkarby - - 9 -
76 Gunnar Dybeck Nora BK - - 9 -
Åsa Lindberg Nora BK - - 9 -
77 Dan Nilsson Malmö BK - - 8 -
Birgitta Rådberg Gävle BK - - 8 -
78 Kjell Håkansson Ystads BS - - 8 -
Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 8 -
79 Eva Hylén Örebridgen - - 8 -
Sture Persson Örebridgen - - 8 -
80 Helena Skåtar Gävle BK - - 8 -
Leif Skåtar Gävle BK - - 8 -
81 Erik Gulliksson Gävle BK - - 8 -
Eva Gunnarsson Arvika BS - - 8 -
82 Håkan Jonasson Falu BK - - 8 -
Åsa Karlsson Hällefors BK - - 8 -
83 Mikaela Bäckius BK S:t Erik - - 8 -
Carl-Henrik Nauclér BK S:t Erik - - 8 -
84 Bertil Blomqvist Örebridgen - - 8 -
Anki Johansson Örebridgen - - 8 -
85 Anders Gustafsson Stigtomta BK - - 7 -
Susanne Hammar Stigtomta BK - - 7 -
86 Marco Greidinger IK MAKKABI - - 7 -
Annika Grindborg BK S:t Erik - - 7 -
87 Per-Åke Good Borlänge BK - - 7 -
Magdalena Hansson Borlänge BK - - 7 -
88 Anette Maretics Enköpings BS - - 7 -
Mickey Maretics Enköpings BS - - 7 -
89 Renée Blixt Arvika BS - - 7 -
Kent Rörqvist Arvika BS - - 7 -
91 Maria Boberg Storsjöbygdens BK - - 7 -
Örjan Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 7 -
92 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 6 -
Simon Bech BK S:t Erik - - 6 -
93 Pernilla Andreasson Bollnäs BK - - 5 -
Kjell Carlsson Bollnäs BK - - 5 -
94 Lisa Westling BK Albrekts - - 4 -
Sören Westling BK Albrekts - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.