Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-17  kl 12:05  (i går)

2019-07-26  Brons 1 Hcp - Elite Hotel

HEM   |  Mina sidor (14859)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
2 Lennart Ekholm ABB BK - - 197 -
Christer Åström ABB BK - - 197 -
3 Rolf Mattsson BK S:t Erik - - 147 -
Anders Söderstedt Norrorts Bridge - - 147 -
6 Birgitta Bornestav BK Tre Sang, Helsingborg - - 87 -
Birgit Johnson BK Tre Sang, Helsingborg - - 87 -
7 Ulrika Forsberg Visby BS - - 74 -
Ola Svensson Munka Ljungby BS - - 74 -
8 Lotta Konradsson Kronhusklubben - - 68 -
Kerstin Olausson Örebridgen - - 68 -
9 Arnold Ivansson Stenstorps BK - - 62 -
Mats Winges Falu BK - - 62 -
11 Andreas Könyves BK S:t Erik - - 50 -
Börje Rudenstål BK S:t Erik - - 50 -
13 Karl-Göran Karlsson Ödeshögs BK - - 44 -
Bertil Ljungars Mjölby BK - - 44 -
14 Jan-Erik Grindborg BK S:t Erik - - 41 -
Karin Grindborg BK S:t Erik - - 41 -
15 Lena Lundqvist Valdemarsviks BK - - 37 -
Gun-Britt Rindstål Överums BK - - 37 -
16 Jan Svensson BK Albrekts - - 35 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 35 -
17 Bonnie Clementsson Malmö BK - - 33 -
Jan Clementsson Malmö BK - - 33 -
18 Anders Hellström BK S:t Erik - - 31 -
Caroline Tesch BK S:t Erik - - 31 -
20 Sven Pårs BK Björken - - 28 -
Jonas Segervald BK Björken - - 28 -
22 Pierre Berg Hällefors BK - - 24 -
Mikael Skoog Arvika BS - - 24 -
24 Dan Andersson Munka Ljungby BS - - 21 -
25 Madeleine Björnberg Fagersta BS - - 20 -
Helena Gustavsdotter Norrköpingsbridgen - - 20 -
27 Gunn Allbrand Örebridgen - - 18 -
Christina Westerling Örebridgen - - 18 -
30 Anders Ekström Rimbo BK - - 16 -
Eva Ekström Rimbo BK - - 16 -
31 Åke Bergman Hjo BS - - 15 -
Kurt Karlsson Skövde BA - - 15 -
32 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 14 -
Sofie Mähler Sollefteå BK - - 14 -
34 Christina Ask Uppsalabridgen - - 12 -
Anders Norberg Uppsalabridgen - - 12 -
35 Göthe Binning Örebridgen - - 11 -
Anders Fensby Örebridgen - - 11 -
36 Valdimar Gudmundsson BK Opalen - - 11 -
Margret Vidarsdottir BK Opalen - - 11 -
37 Mona Mattsson Hässleholms BK - - 11 -
Britta Åkerblom-Nilsson Hässleholms BK - - 11 -
40 Kenneth Löfstrand BK S:t Erik - - 10 -
Stina Löfstrand BK S:t Erik - - 10 -
42 Christel Esping Mjölby BK - - 10 -
Eva Fremner Mjölby BK - - 10 -
44 Karin Erlandsson Nora BK - - 9 -
Leif Erlandsson Nora BK - - 9 -
45 Irene Håberger Nora BK - - 8 -
Berit Jonsson Nora BK - - 8 -
46 Leif Ahlberg Gävle BK - - 8 -
Ingegerd Eriksson Gävle BK - - 8 -
49 Barbro Johannesson PBF Uppsala - - 5 -
Sven Johannesson PBF Uppsala - - 5 -

Tävlingen spelades med handikapp och följande spelare har fått mästarpoäng utifrån placering inklusive handikapp. Reglerna för sådana mästarpoäng är att de är halverade.
 
2 Magnus Backlund BK S:t Erik - - 99 -
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
Nillan Essén BK S:t Erik - - 99 -
4 Demitrius Berg BK Tre Sang, Helsingborg - - 62 -
Shaun Jacobsen BK Tre Sang, Helsingborg - - 62 -
5 Renée Blixt Arvika BS - - 50 -
Bertil Lundbäck BK Everfresh - - 50 -
6 Per-Olov Bergström Mälarö BS - - 44 -
Robert Cinadler BK S:t Erik - - 44 -
7 Birgitta Jonasson Lindesbergs BS - - 37 -
Sven Jonasson Lindesbergs BS - - 37 -
8 Christer Auer BK S:t Erik - - 34 -
Claes Månsson BK S:t Erik - - 34 -
9 Anneli Backman Örebridgen - - 31 -
Lisbeth Eriksson Kumla BS - - 31 -
11 Ylva Källqvist Nora BK - - 25 -
Anne-Marie Thell Nora BK - - 25 -
12 Helén Bellander Växjöbridgen - - 24 -
Agneta Kahlbom Växjöbridgen - - 24 -
14 Patric Langevoort Karlskoga BK - - 21 -
15 Berit Bermark Örebridgen - - 19 -
Christer Bermark Örebridgen - - 19 -
19 Anita Friberg Örebridgen - - 15 -
Britt-Inger Kleist Örebridgen - - 15 -
23 Kristina Hammar BK S:t Erik - - 11 -
Evalena Magnusson Karlskoga BK - - 11 -
27 Barbro Vaerlien Norrorts Bridge - - 9 -
Ulf Vaerlien Norrorts Bridge - - 9 -
29 Ola Boman Örebridgen - - 9 -
Vanja Boman Örebridgen - - 9 -
31 Fredrik Broman Ulricehamns BK - - 8 -
Eric Nordetun Ulricehamns BK - - 8 -
32 Rose-Marie Thyselius Billeruds BK - - 7 -
Ulf Thyselius Billeruds BK - - 7 -
34 Lennart Carlsson BK S:t Erik - - 6 -
Gunilla Johansson BK S:t Erik - - 6 -
38 Martin Larsson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 6 -
Jörgen Åkesson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 6 -
40 Åsa Lindberg Nora BK - - 5 -
Harriet Sjögren Nora BK - - 5 -
41 Björn Lövström Flens BS - - 5 -
Anders Wallèn Flens BS - - 5 -
42 Jörgen Pedersen Örebridgen - - 5 -
Thomas Tillander Örebridgen - - 5 -
44 Birgitta Westin Mälarö BS - - 5 -
Sune Westin Mälarö BS - - 5 -
47 Annika Hallberg Kumla BS - - 4 -
Elisabeth Sandberg Kumla BS - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.