Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-18  kl 12:50  (i går)

2019-02-04  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (1602)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
2 Börje Kjellkvist Kristianstads BK - - 976 -
Åke Nilsson Kristianstads BK - - 976 -
3 Björn Dellenmark Älmhults BK - - 732 -
Evert Samuelsson Älmhults BK - - 732 -
4 Kjell Carlsson Bollnäs BK - - 610 -
Håkan Svensson Bollnäs BK - - 610 -
8 Jan Fredell ABB BK - - 336 -
Maria Grön ABB BK - - 336 -
10 Göran Stiernfeldt Hässleholms BK - - 276 -
Magnus Widarsson Hässleholms BK - - 276 -
11 Elisabeth Helsing Svenljunga BK - - 245 -
Frank Lundh Svenljunga BK - - 245 -
12 Brittmarie Forsberg Nora BK - - 230 -
Irene Håberger Nora BK - - 230 -
13 Britt Edlund Åkersberga BS - - 214 -
Gunilla Östervall Åkersberga BS - - 214 -
14 Sten Andersson ABK Singelton, Askersund - - 199 -
Conny Svensson ABK Singelton, Askersund - - 199 -
15 Ingmar Andersson Arvika BS - - 183 -
Per-Enar Hedlund Arvika BS - - 183 -
16 Åsa Andersson ABB BK - - 176 -
Peter Forsberg ABB BK - - 176 -
17 Mikael Andersson Hids BK - - 169 -
Åke Gustavsson Hids BK - - 169 -
18 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 162 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 162 -
19 Therése Andersson Örebridgen - - 154 -
Micael Svensson Örebridgen - - 154 -
20 Christer Holst Kristianstads BK - - 147 -
Magnus Ohlsson Kristianstads BK - - 147 -
21 Kjell Holmgren Bollnäs BK - - 139 -
Leif Holmgren Bollnäs BK - - 139 -
22 Rolf Fagerström Vänersborgs BS - - 131 -
Bengt-Åke Svensson Vänersborgs BS - - 131 -
23 Anders Hagen BK Tre Sang, Helsingborg - - 123 -
Ewa Leonhard BK Tre Sang, Helsingborg - - 123 -
24 Stig Carlsson Åkers BK - - 120 -
Bo Westh Åkers BK - - 120 -
25 Per Kastensson Lerums BK - - 116 -
Johan Trouvé Lerums BK - - 116 -
26 John-Erik Hörnfeldt ABB BK - - 112 -
Elisabeth Stanley ABB BK - - 112 -
27 Christer Fransson Smedstadens BK - - 108 -
Anders Johansen Smedstadens BK - - 108 -
29 Sixten Ek Skövde BA - - 100 -
Sören Lundin Skövde BA - - 100 -
31 Nils Almgren ABB BK - - 92 -
Lars-Erik Strand ABB BK - - 92 -
32 Patrik Elofsson Skövde BA - - 91 -
Benny Olsson Skövde BA - - 91 -
35 Sten Ahlgren BK Lavec - - 85 -
Anders Olsson BK Lavec - - 85 -
37 Bengt Anderson Lerums BK - - 81 -
Sören Westling BK Albrekts - - 81 -
38 Jan Geiborg Gnesta BK - - 79 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 79 -
39 Johan Adolfsson Kristianstads BK - - 77 -
Laila Adolfsson Kristianstads BK - - 77 -
40 Björn Fylke Kristianstads BK - - 76 -
Tommy Hagelin Kristianstads BK - - 76 -
41 Elisabeth Ahlgren BK Ruter - - 74 -
Ceve Eldh Skövde BA - - 74 -
42 Jimmy Herrdin ABK Singelton, Askersund - - 72 -
Lennart Johansson ABK Singelton, Askersund - - 72 -
43 Jan Ohlsson Lerums BK - - 70 -
Britt-Marie Wahlgren Lerums BK - - 70 -
44 Greger Sundgren Laholms BK - - 68 -
Lars-Eric Thedeby Laholms BK - - 68 -
45 Anita Gunnarsson BK Ruter - - 66 -
Wiveka Johansson BK Ruter - - 66 -
47 Ragna Olafsdottir Ätrans BK - - 62 -
Olafur Valgeirsson Ätrans BK - - 62 -
48 Kjell Abrahamsson Nora BK - - 61 -
Agneta Sträng Abrahamsson Nora BK - - 61 -
49 Jan Olofsson Kullabygdens BK - - 60 -
Leif Olofsson Kullabygdens BK - - 60 -
50 Ulla-Britt Carlsson Hästveda BK - - 59 -
Christina Gutenwik Hässleholms BK - - 59 -
51 Leif Kaspersson BK Albrekts - - 58 -
Marianne Lührs Löddeköpinge BS - - 58 -
52 Per Granath Anderstorps BK - - 57 -
Björn Hjelmgren Anderstorps BK - - 57 -
53 Anne-Marie Bullis Hids BK - - 56 -
Ko Heilig Hids BK - - 56 -
54 Kerstin Schenning Enköpings BS - - 55 -
Lennart Schenning Enköpings BS - - 55 -
55 Mikael Edenklint Hässleholms BK - - 54 -
Anders Nilsson Bjärnums BK - - 54 -
56 Jonas Dåverstrand Karlstads BK - - 53 -
Kenneth Hallgren Karlstads BK - - 53 -
57 Sven-Åke Henningsson Kullabygdens BK - - 52 -
Johan Millqvist Kullabygdens BK - - 52 -
58 Solweigh Andersson Hammarö BK - - 51 -
Leif Öhrn Karlstads BK - - 51 -
60 Alf Kummer Bohus Nations BS - - 49 -
Pär Ljungquist Askims BK - - 49 -
61 Hans Fimmerstad Mariestads BS - - 48 -
Leif Karlsson Mariestads BS - - 48 -
62 Lilian Andersson Axbergs BK - - 47 -
Bengt Bilje Karlshamns BK - - 47 -
63 Elisabeth Andersson Ätrans BK - - 46 -
64 Roger Brandt Borås BA - - 46 -
Henrik Westling Borås BA - - 46 -
66 Rose-Marie Antonsson Strömstads BK - - 46 -
Sune Gustafsson Strömstads BK - - 46 -
67 Mikael Andersson Hallstahammars BK - - 45 -
Johnny Ramsten Hallstahammars BK - - 45 -
68 Arne Blomqvist Anderstorps BK - - 45 -
Lars Kennethsson BK Lyx - - 45 -
69 Bo Ekberg Arvika BS - - 44 -
Peter Rongert Arvika BS - - 44 -
70 Claes Gard BK Tre Sang, Helsingborg - - 44 -
Stina Holm BK Tre Sang, Helsingborg - - 44 -
72 Eva Häggström Borås BA - - 43 -
Jonas Häggström Borås BA - - 43 -
73 Don Lindsay Kullabygdens BK - - 42 -
Jan Lundahl Kullabygdens BK - - 42 -
74 Per-Anders Sjögren Gnarps BK - - 42 -
Bengt-Olof Söderlund Gnarps BK - - 42 -
75 Per Dahlman Arvika BS - - 41 -
Roland Dahlman Arvika BS - - 41 -
78 Kristina Bergman BK Viva - - 40 -
Eric Skoog Kungälvs BK - - 40 -
79 Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 39 -
Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS - - 39 -
80 Christer Ekholm Rimbo BK - - 39 -
Björn Johansson Rimbo BK - - 39 -
81 Anders Löfgren BK Tre Sang, Helsingborg - - 38 -
Maj-Britt Wilhelmsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 38 -
82 Kerstin Becker Skövde BA - - 38 -
Carl-Åke Frisk Mariestads BS - - 38 -
83 Åke Bergh BK Tre Sang, Helsingborg - - 37 -
Bo Stendahl BK Tre Sang, Helsingborg - - 37 -
84 Anneli Nederman BK Tre Sang, Helsingborg - - 37 -
Bill Nederman BK Tre Sang, Helsingborg - - 37 -
85 Eva-Liss Göthe Ystads BS - - 36 -
Hans Göthe Ystads BS - - 36 -
86 Hans Stever BK Tre Sang, Helsingborg - - 36 -
Laila Stever BK Tre Sang, Helsingborg - - 36 -
87 Mats Stefansson Lerums BK - - 35 -
Lennart Särnholm Lerums BK - - 35 -
88 Kerstin Landerö BK Tre Sang, Helsingborg - - 35 -
Leif Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 35 -
89 Ingegärd Nordenberg Laholms BK - - 34 -
Kent Nordenberg Laholms BK - - 34 -
90 Kerstin Ernby Skövde BA - - 34 -
Per-Olov Törnqvist Skövde BA - - 34 -
91 Håkan Carlsson ABK Singelton, Askersund - - 33 -
Astor Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 33 -
92 Rolf Gustavsson Backe BK - - 33 -
Egon Lödahl Backe BK - - 33 -
94 Birgitta Rosenlund Ystads BS - - 32 -
Elsie Rosenlund Ystads BS - - 32 -
95 Leif Norman Gnesta BK - - 31 -
Kjell Sedelius Gnesta BK - - 31 -
96 Ingrid Katz BK Everfresh - - 31 -
Eva Sylvan BK Lyx - - 31 -
99 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 30 -
Per-Olof Olsson BK Zonen - - 30 -
100 Sven Göran Knutsson Backe BK - - 30 -
Göran Nilsson Backe BK - - 30 -
101 Erik Johansson Gnarps BK - - 30 -
Jan-Erik Åström Gnarps BK - - 30 -
102 Björn Andersson Arvika BS - - 30 -
Anders Sidenvall Arvika BS - - 30 -
104 Göran Sperber Uppsalabridgen - - 29 -
105 Stefan Johnson Laholms BK - - 29 -
Gunno Nilsson Laholms BK - - 29 -
106 Per Ivarsson Uddevalla BF - - 29 -
Jesper Stenström Vänersborgs BS - - 29 -
107 Per Måsbäck Södra Sandby BK - - 28 -
Jonas Öhrn Södra Sandby BK - - 28 -
108 Anders Ihalainen Lerums BK - - 28 -
Lars Wallin Lerums BK - - 28 -
109 Carina Norberg Väddö BK - - 27 -
Jan Norberg Väddö BK - - 27 -
110 Jan Nilsson Hässleholms BK - - 27 -
Britta Åkerblom-Nilsson Hässleholms BK - - 27 -
112 Anders Karlsson Ystads BS - - 26 -
Örjan Odén Ystads BS - - 26 -
113 Marita Dahlqvist Kristianstads BK - - 26 -
Karin Dribe Kristianstads BK - - 26 -
114 Christina Dahlberg Norlin Lerums BK - - 26 -
Leif Norlin Lerums BK - - 26 -
115 Olof Andersson Söderhamns BS - - 25 -
Mats Pettersson Söderhamns BS - - 25 -
116 Gunilla Lundskog BK Bridgehuset - - 25 -
Lars G Svensson BK Bridgehuset - - 25 -
117 Pontus Lindqvist Askims BK - - 25 -
Ella Ormachea Askims BK - - 25 -
118 Göran Sandström Kullabygdens BK - - 25 -
Gisela Svensson Kullabygdens BK - - 25 -
120 Lennart Carlsson Värö BK - - 24 -
Lars Stenberg Värö BK - - 24 -
121 Roger Ahlbom Bollnäs BK - - 24 -
Ulf Westlin Bollnäs BK - - 24 -
122 Susanne Sjödin Backe BK - - 24 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 24 -
124 Torsten Runebert Enköpings BS - - 23 -
Ola Södergran Enköpings BS - - 23 -
129 Theresia Didriksson Hede-Vemdalen BK - - 21 -
Annica Hallgren Hede-Vemdalen BK - - 21 -
130 Göran Larsson Söderhamns BS - - 21 -
Maud Sandström Söderhamns BS - - 21 -
131 Hans Andersson BK Allians, Halmstad - - 21 -
Ulla Davidsson BK Allians, Halmstad - - 21 -
132 Patrik Jönsson Älmhults BK - - 21 -
Christer Martinsson Älmhults BK - - 21 -
133 Ulf Ekman Borås BA - - 21 -
Gunnel Svensson Borås BA - - 21 -
135 Marie Ekelund BK Everfresh - - 20 -
Ulla Sallin BK Everfresh - - 20 -
136 Eva Brantingson Väddö BK - - 20 -
Mikael von Unge Väddö BK - - 20 -
137 Nils- Olof Andersson Kristianstads BK - - 20 -
Krister Bengtsson Kristianstads BK - - 20 -
138 Håkan Lindh Enköpings BS - - 20 -
Thomas Sjödén Enköpings BS - - 20 -
140 Jean Basmanji Askims BK - - 19 -
Jan Vinäng Kronhusklubben - - 19 -
141 Göran Andersson Karlstads BK - - 19 -
Mikael Johansson Karlstads BK - - 19 -
142 Björn Alfer Kristianstads BK - - 19 -
Göran Persson Kristianstads BK - - 19 -
143 Kerstin Liedman Kristianstads BK - - 18 -
Catarina Meland Kristianstads BK - - 18 -
144 Rolf Nyström Sölvesborgs BK - - 18 -
Gun Ryd Norrorts Bridge - - 18 -
145 Nils Andersson ABB BK - - 18 -
Solveig Byström ABB BK - - 18 -
146 Per Mårtensson BK Tre Sang, Helsingborg - - 18 -
Bengt Svensson BK Tre Sang, Helsingborg - - 18 -
147 Margareta Ode Armeria-Bridgen - - 17 -
Lars Svensson Pri-Bri 1936 - - 17 -
148 Rolf Bäck Uddevalla BF - - 17 -
Lars-Göran Larsson Uddevalla BF - - 17 -
149 Bengt Johansson Askims BK - - 17 -
Adam Kovasznay Askims BK - - 17 -
150 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 17 -
Erik Gulliksson Gävle BK - - 17 -
151 Gerd Stylander Mariestads BS - - 16 -
Göran Stylander Mariestads BS - - 16 -
152 Lars Jarskog Hässleholms BK - - 16 -
Ulf Råvik Hässleholms BK - - 16 -
153 Pirkko Laukkanen Mariestads BS - - 16 -
Kerstin Persson BK Ruter - - 16 -
154 Arne Rosén Hede-Vemdalen BK - - 16 -
Per-Anders Åström Hede-Vemdalen BK - - 16 -
155 Bengt-Olof Johansson Anderstorps BK - - 15 -
Sune Löbo Anderstorps BK - - 15 -
156 Valter Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 15 -
Örjan Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 15 -
157 Stefan Hansson Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 15 -
Bo Hedén Uddevalla BF - - 15 -
158 Annika Farran-Lee BK Tre Sang, Helsingborg - - 15 -
Patrick Farran-Lee BK Tre Sang, Helsingborg - - 15 -
159 Karl Andersson Tanums BK - - 14 -
Rolf Forsgren Tanums BK - - 14 -
161 Gun Callgård Åkersberga BS - - 14 -
Hans Öhrling Åkersberga BS - - 14 -
164 Claus Clausen Ystads BS - - 14 -
Jan-Åke Ohlsson Ystads BS - - 14 -
165 Carin Ohlson Bridgeklubben 2 Klöver - - 14 -
Håkan Stenfot Bridgeklubben 2 Klöver - - 14 -
166 Daniel Gustavsson Falköpings BS - - 14 -
Thomas Samuelsson Borås BA - - 14 -
167 Birgitta Leden Kristianstads BK - - 13 -
Ido Leden Kristianstads BK - - 13 -
168 Bo Andersson Kullabygdens BK - - 13 -
Claes Kvist Kullabygdens BK - - 13 -
169 Stephen Cronberg Askims BK - - 13 -
Göran Karlander BK Lyx - - 13 -
170 Roland Svensson BK Tre Sang, Helsingborg - - 13 -
Rolf Åström BK Tre Sang, Helsingborg - - 13 -
171 Claes Bengtsson Ätrans BK - - 13 -
Kenneth Bengtsson Ätrans BK - - 13 -
172 Lars Johansson Tanums BK - - 13 -
Jan-Erik Olsson Tanums BK - - 13 -
174 Göran Fridholm Billesholms BK - - 13 -
Leif Johansson Billesholms BK - - 13 -
175 Ann-Sophie Andersson Rimbo BK - - 12 -
Kjell Simonsson Rimbo BK - - 12 -
176 Claes-Göran Hansson Bridgeklubben 2 Klöver - - 12 -
Bengt Nilsson Bridgeklubben 2 Klöver - - 12 -
177 Bengt-Åke Leskinen Smedstadens BK - - 12 -
Lars Marjoniemi Hallstahammars BK - - 12 -
178 Thomas Almén BK Debut - - 12 -
Claes Bühler BK Debut - - 12 -
179 Remy Carlsson Arvika BS - - 12 -
Lars-Åke Wickman Arvika BS - - 12 -
183 Bengt Jansson BK Tre Sang, Helsingborg - - 11 -
Ingrid Tornerhjelm BK Tre Sang, Helsingborg - - 11 -
185 Bo Larsson Bohus Nations BS - - 11 -
Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS - - 11 -
187 Maud Brink Laholms BK - - 11 -
Lennart Nordberg Laholms BK - - 11 -
188 Evy Gromark Partille/Mölnlycke BK - - 11 -
Leif Lindgren Nora BK - - 11 -
189 Jan Larsson Karlstads BK - - 11 -
Anders Tollman Karlstads BK - - 11 -
191 Eva Lena Glimne Laholms BK - - 10 -
Thomas Knutsson Laholms BK - - 10 -
192 Evert Larsson Hids BK - - 10 -
Stefan von Heyking Hids BK - - 10 -
193 Birgitta Fransson Vadstena Bridgeklubb - - 10 -
Inger-Kerstin Larsson BK Opalen - - 10 -
194 Bo Johansson Uddevalla BF - - 10 -
Kent Johansson Uddevalla BF - - 10 -
195 Rolf Gustafsson Hässleholms BK - - 10 -
Ulf Jönsson Hässleholms BK - - 10 -
196 Jan Nilsson Södra Sandby BK - - 10 -
Åke Nilsson Södra Sandby BK - - 10 -
198 Anita Bernhard Båstad BK - - 10 -
Leif Bernhard Båstad BK - - 10 -
199 Mats Gunnarsson Ätrans BK - - 10 -
Morgan Gunnarsson Ätrans BK - - 10 -
201 Bengt Alrud Borås BA - - 10 -
Björn Westling Borås BA - - 10 -
202 Fredrik Flink Gnesta BK - - 10 -
Gunhild Heinlo Gnesta BK - - 10 -
203 Gert Bodén ABK Singelton, Askersund - - 10 -
Kent Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 10 -
205 Mats Bodén ABB BK - - 10 -
Per-Erik Eriksson ABB BK - - 10 -
206 Ola Särnkvist Åkers BK - - 10 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 10 -
208 Åsa Lindberg Nora BK - - 9 -
Harriet Sjögren Nora BK - - 9 -
209 Bengt Collryd Bredaryds BK - - 9 -
Ton van Rooijen Bredaryds BK - - 9 -
210 Niclas Ambjörnsson Kronhusklubben - - 9 -
Anders Carlsson Växjöbridgen - - 9 -
211 Anders Viklund Smedstadens BK - - 9 -
212 Bengt Johansson Nora BK - - 9 -
Karl-Gunnar Magnusson Nora BK - - 9 -
213 Sten Lindskog Södra Sandby BK - - 9 -
Ingemar Persson Södra Sandby BK - - 9 -
215 Daniel Anteryd Karlstads BK - - 8 -
Mats Hallerstedt Solstabridgen - - 8 -
216 Cecilia Lindholm Båstad BK - - 8 -
Håkan Lindholm Båstad BK - - 8 -
217 Margareta Ringdahl Storsjöbygdens BK - - 8 -
Marie-Louise Åsell Storsjöbygdens BK - - 8 -
218 Ale Dalevi ABK Singelton, Askersund - - 8 -
Leif Karlsson ABK Singelton, Askersund - - 8 -
219 Göran Selldén BK Centrum - - 8 -
Stefan Åsgården BK Lyx - - 8 -
220 Håkan Johansson Skövde BA - - 8 -
Erik Sjöstrand Skövde BA - - 8 -
221 Ingvar Josefsson Lerums BK - - 8 -
Anders Meuller Lerums BK - - 8 -
223 Anita Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 7 -
Lars-Einar Larsson BK Tre Sang, Helsingborg - - 7 -
225 Folke Lundvall Smedstadens BK - - 7 -
Rainer Trapp Smedstadens BK - - 7 -
226 Madeleine Muschkin-Harrison Västra Bjäre BK - - 7 -
Erik Tornvall Båstad BK - - 7 -
227 Lars-Peter Grevillius Lerums BK - - 7 -
Lennart Ryberg Partille/Mölnlycke BK - - 7 -
228 Birgitta Guldbrandsson Backe BK - - 7 -
Inga-Britt Hedström Backe BK - - 7 -
229 Ingemar Hansson Lerums BK - - 7 -
Sven-Erik Karlsson Lerums BK - - 7 -
231 Håkan Hermansson Skövde BA - - 7 -
Agneta Johansson Skövde BA - - 7 -
232 Göran Andersson Värö BK - - 7 -
Bertil Samuelsson Värö BK - - 7 -
234 Birgitta Bornestav BK Tre Sang, Helsingborg - - 7 -
Birgit Johnson BK Tre Sang, Helsingborg - - 7 -
237 Elisabet Rydbeck Arvika BS - - 7 -
Eva Söderquist Arvika BS - - 7 -
238 Alf Börjesson Askims BK - - 7 -
Börje Skoog Askims BK - - 7 -
239 Arnold Ivansson Stenstorps BK - - 6 -
Ingvar Åkesson Skövde BA - - 6 -
241 Boel Englund Askims BK - - 6 -
Camilla Löfstedt Askims BK - - 6 -
242 Lennart Norling Gnarps BK - - 6 -
Anders Åhslund Gnarps BK - - 6 -
244 Thomas Qvick Kristianstads BK - - 4 -
Ulla Wester Qvick Kristianstads BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.