Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-17  kl 12:05  (i går)

2019-01-15  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (14859)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Hans-Erik Hedström Falu BK - - 640 -
Lars Thuresson Falu BK - - 640 -
2 Anders Lundgren Härnö BS - - 427 -
Johan Pettersson Härnö BS - - 427 -
3 Berith Ohlsén BK S:t Erik - - 320 -
Gösta Ohlsén Lidingö BK - - 320 -
4 Jan Clementsson Malmö BK - - 267 -
Östen Svantesson Malmö BK - - 267 -
5 Stefan Olausson BK S:t Erik - - 214 -
Jesper Rundin Borlänge BK - - 214 -
6 Per-Åke Ellnebro Luleå BK - - 187 -
Anders Landmark Luleå BK - - 187 -
7 Anders Dellien Tjörns BK - - 160 -
Olle Olsson Orust BK - - 160 -
8 Göte Hagberg Insjöns BK - - 147 -
Sören Vintheimer Insjöns BK - - 147 -
9 Bengt Hallgren Trosa BS - - 134 -
Sofia Sundström Trosa BS - - 134 -
10 Sölve Karlsson Billingsfors BS - - 121 -
Sixten Wahlman Billingsfors BS - - 121 -
11 Henrik Adling Boden-Sävast BS - - 107 -
Monica Andersson Boden-Sävast BS - - 107 -
12 Bengt Sjöberg Strängnäs BK Gripen - - 101 -
Magnus Ström Strängnäs BK Gripen - - 101 -
13 Tage Ericsson BK Albrekts - - 94 -
Per Fåhraeus BK Albrekts - - 94 -
14 Anders Persson Laholms BK - - 87 -
Roland Svensson Laholms BK - - 87 -
15 Eric Arvidsson LudvikaBygdens BK - - 80 -
Mats Häll Borlänge BK - - 80 -
16 Bernt Johansson Orust BK - - 77 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 77 -
17 Ulf Backman Laholms BK - - 74 -
Tommy Johansson Laholms BK - - 74 -
18 Ola Särnkvist Åkers BK - - 71 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 71 -
19 Clas-Göran Anderson Billingsfors BS - - 67 -
Lars-Olov Lindström Åmåls BS - - 67 -
20 Bonnie Clementsson Malmö BK - - 64 -
Tatyana Trendafilova Malmö BK - - 64 -
21 Thomas Knutsson Laholms BK - - 61 -
Mats Svensson Laholms BK - - 61 -
22 Henry Johansson Bollnäs BK - - 58 -
Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK - - 58 -
23 Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 54 -
Peter Townsend Boden-Sävast BS - - 54 -
24 Håkan Håkansson LM Ericssons BK - - 53 -
Arne Johansson Trosa BS - - 53 -
25 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 50 -
Thomas Groth BK Hudik - - 50 -
26 Paul Iwarson Lidingö BK - - 49 -
Hans Nerell Västra Bjäre BK - - 49 -
27 Kjell Larsson BK Albrekts - - 47 -
Bertil Persson BK Albrekts - - 47 -
28 Barbara Ekendahl Arboga BK - - 46 -
Thomas Ekendahl Arboga BK - - 46 -
29 Sten Friberg Billingsfors BS - - 44 -
Öyvind Säthre Billingsfors BS - - 44 -
30 Bosse Wisth Norrköpingsbridgen - - 42 -
Tommy Övermark Norrköpingsbridgen - - 42 -
31 Britt Hellstrand Trosa BS - - 40 -
Kjell Hellstrand Trosa BS - - 40 -
32 Inga-Maj Baath Laholms BK - - 40 -
33 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 39 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 39 -
34 Sven-Arne Staflund Härnö BS - - 38 -
Thomas Westberg Härnö BS - - 38 -
35 Per Jansson Alnö BK - - 37 -
Anna-Karin Larsson Alnö BK - - 37 -
36 Birgitta Kiotseridis Malmö BK - - 37 -
Berth Rasmusson Malmö BK - - 37 -
37 Rolf Abrahamsson Kristianstads BK - - 36 -
Jan Persson Kristianstads BK - - 36 -
38 Mats Ahlström BK Albrekts - - 35 -
Per Sintorn BK Albrekts - - 35 -
39 Anne-Marie Höglund BK Hudik - - 34 -
Thommy Malmström BK Hudik - - 34 -
40 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 34 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 34 -
41 Björn Edvardsson Malmö BK - - 33 -
Jan Eriksson Malmö BK - - 33 -
42 Johnny Pettersson Malmö BK - - 32 -
Michael Triebe Filbyter Bridge - - 32 -
43 Rolf Andersson Örnsköldsviks BA - - 31 -
John-Ove Backlund Örnsköldsviks BA - - 31 -
44 Sture Petersson Billingsfors BS - - 30 -
Sven Svensson Billingsfors BS - - 30 -
45 Peter Johansson Borlänge BK - - 29 -
Markus Sandberg Borlänge BK - - 29 -
46 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 28 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 28 -
47 Sune Good Mora BK - - 27 -
Tommy Hinders Mora BK - - 27 -
48 Anne-Marie Lindholm Norrorts Bridge - - 27 -
Peo Lindholm Norrorts Bridge - - 27 -
49 Arne Klasén Norrköpingsbridgen - - 26 -
Per Malmström Norrköpingsbridgen - - 26 -
50 Marita Indersons Köpings BS - - 26 -
Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 26 -
51 Björn Fylke Kristianstads BK - - 25 -
Tommy Hagelin Kristianstads BK - - 25 -
52 Elsy Boman Örnsköldsviks BA - - 25 -
Eva Elfving Örnsköldsviks BA - - 25 -
53 Lars Fritzing Borlänge BK - - 24 -
Sten Svärdström Borlänge BK - - 24 -
54 Per Augustinsson Härnö BS - - 24 -
Per-Olov Rikner Härnö BS - - 24 -
55 Lennart Jonsson Örnsköldsviks BA - - 23 -
Olle Nylander Örnsköldsviks BA - - 23 -
56 Göran Forss Norrköpingsbridgen - - 23 -
Dennis Strömstedt Norrköpingsbridgen - - 23 -
57 Michael Lemborn Karlstads BK - - 22 -
Suzanne Lemborn Karlstads BK - - 22 -
58 Mats Jansson Mora BK - - 22 -
Michael Malmén Mora BK - - 22 -
59 Ingvar Hansson Hasslövs BK - - 21 -
Göran Jansson Hasslövs BK - - 21 -
60 Anneli Moberg Boden-Sävast BS - - 21 -
Per Moberg Boden-Sävast BS - - 21 -
61 Rune Svensson Köpings BS - - 20 -
Pererik Åkerberg Köpings BS - - 20 -
62 Peter Flodqvist BK S:t Erik - - 19 -
Peter Törnblom BK S:t Erik - - 19 -
63 Per Andersson BK Albrekts - - 18 -
Lars Kennethsson BK Lyx - - 18 -
64 Eva Eriksson Örnsköldsviks BA - - 18 -
Ingrid Sundgren Örnsköldsviks BA - - 18 -
65 Per Strandberg Örnsköldsviks BA - - 18 -
Thomas Wästlund Örnsköldsviks BA - - 18 -
66 Klas Diamant Karlshamns BK - - 18 -
Christer Sandberg Sölvesborgs BK - - 18 -
67 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 17 -
Elisabeth Persson Boden-Sävast BS - - 17 -
68 Urban Andersson Boden-Sävast BS - - 17 -
Lars Hermansson Boden-Sävast BS - - 17 -
69 Jon Lundqvist Borlänge BK - - 16 -
Dorothy Tägt Borlänge BK - - 16 -
70 Kjell Fredriksson Laholms BK - - 16 -
Ingalill Svensson Laholms BK - - 16 -
71 Börje Kjellkvist Kristianstads BK - - 15 -
Åke Nilsson Kristianstads BK - - 15 -
72 Margareta Olsson Åhus BK - - 15 -
Sven Olsson Åhus BK - - 15 -
73 Ove Bylund Härnö BS - - 14 -
Tommy Lindqvist Härnö BS - - 14 -
74 Kjell Andersson Strängnäs BK Gripen - - 14 -
Bengt Bern Strängnäs BK Gripen - - 14 -
75 Ulla Dahlberg Mora BK - - 13 -
Meit Persson Mora BK - - 13 -
76 Sune Sundholm Trosa BS - - 13 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 13 -
77 Ulf Jönsson Laholms BK - - 13 -
Lars Petersson Laholms BK - - 13 -
78 Carita Färe Laholms BK - - 13 -
Sven-Erik Persson Laholms BK - - 13 -
79 Mi Andrén Norrorts Bridge - - 12 -
Per Söderberg Norrorts Bridge - - 12 -
80 Ingegärd Nordenberg Laholms BK - - 12 -
Kent Nordenberg Laholms BK - - 12 -
81 Magnus Jonsson Falu BK - - 12 -
Fredrik Skoglund Falu BK - - 12 -
82 Anita Bergenfors Norrköpingsbridgen - - 12 -
Barbro Elggren Norrköpingsbridgen - - 12 -
83 Sven-Åke Johnsson Laholms BK - - 11 -
Monica Jolbäck Johnson Laholms BK - - 11 -
84 Janne Magnusson Leksands BS - - 11 -
Staffan Müller Insjöns BK - - 11 -
85 Britt Bergwall Boden-Sävast BS - - 11 -
Thord Lindberg Boden-Sävast BS - - 11 -
86 Monica Eriksson Borlänge BK - - 11 -
Per-Åke Good Borlänge BK - - 11 -
87 Lars Heed Mora BK - - 10 -
Terje Severinsson Mora BK - - 10 -
88 Elisabeth Malmström Borlänge BK - - 10 -
Kjell Nygård Borlänge BK - - 10 -
89 Mariell Dahlin Darebro Örnsköldsviks BA - - 10 -
Karl Norberg Docksta BTK - - 10 -
90 Irene Mattsson Borlänge BK - - 10 -
Christina Nordlöf Borlänge BK - - 10 -
91 Erling Hägglund Örnsköldsviks BA - - 9 -
Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 9 -
92 Bengt Bengtsson Insjöns BK - - 9 -
Hans Söderström Insjöns BK - - 9 -
93 Ursula Hansson Strängnäs BK Gripen - - 9 -
Peter Seward Strängnäs BK Gripen - - 9 -
94 Sören Hillblom Härnö BS - - 9 -
Ove Larsson Härnö BS - - 9 -
95 Wilhelm Groth BK Hudik - - 8 -
Mattias Höglund BK Hudik - - 8 -
96 Cecilia Edman Örnsköldsviks BA - - 8 -
Sven-Erik Sjödin Örnsköldsviks BA - - 8 -
97 Björn Gustavsson Kristianstads BK - - 8 -
Christer Holst Kristianstads BK - - 8 -
98 Roger Hedsköld BK Albrekts - - 8 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 8 -
99 Else-Marie Wäppling Trosa BS - - 7 -
Kent Wäppling Trosa BS - - 7 -
100 Lennart Johansson Veddige BS - - 7 -
Göran Svensson Veddige BS - - 7 -
101 Gunnar Bodén Örnsköldsviks BA - - 7 -
Bengt Westin Örnsköldsviks BA - - 7 -
102 Maria Andreasson Laholms BK - - 7 -
Maria Ohlsson Laholms BK - - 7 -
103 Hans Cederlid Laholms BK - - 7 -
Jan Skärberg Laholms BK - - 7 -
104 Torleif Hägg BK Albrekts - - 7 -
Bobbo Jovic BK Albrekts - - 7 -
105 Susanne Levin Malmö BK - - 6 -
Per-Olof Olehn BK Zonen - - 6 -
106 Lennart Ersson BK Hudik - - 5 -
Lars-Göran Jonsson BK Hudik - - 5 -
107 Gunilla Magnusson Örnsköldsviks BA - - 4 -
Tina Olofsson Örnsköldsviks BA - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.