Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-18  kl 12:50

2019-05-07  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (14859)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Mats Häll Borlänge BK - - 800 -
Peter Johansson Borlänge BK - - 800 -
2 Paul Iwarson Lidingö BK - - 534 -
Hans Nerell Västra Bjäre BK - - 534 -
3 Miro Bakrac Falu BK - - 400 -
Håkan Jonasson Falu BK - - 400 -
4 Mikael Nannskog Norrköpingsbridgen - - 334 -
Mats Nilsson Norrköpingsbridgen - - 334 -
5 Sune Good Mora BK - - 267 -
Tommy Hinders Mora BK - - 267 -
6 Kåge Borg BK Stjärnskotten - - 234 -
Lotta Borg Norrorts Bridge - - 234 -
7 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 200 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 200 -
8 Christer Johansson Tranås BK - - 184 -
Morgan Westerlund Tranås BK - - 184 -
9 Thomas Knutsson Laholms BK - - 167 -
Roland Svensson Laholms BK - - 167 -
10 Leif Norman Gnesta BK - - 151 -
Kjell Sedelius Gnesta BK - - 151 -
11 Joel Askling Filbyter Bridge - - 134 -
Viveca Rappe Filbyter Bridge - - 134 -
12 Gun Karlsson Filbyter Bridge - - 126 -
Eva Wilander Ljungsbro BK - - 126 -
13 Magnus Stangenberg Ystads BS - - 117 -
Nicholas von Uexküll Djursholms GKBK - - 117 -
14 Mi Andrén Norrorts Bridge - - 109 -
Åke Falkunge BK S:t Erik - - 109 -
15 Olof Andersson Flens BS - - 100 -
Krister Öberg Flens BS - - 100 -
16 Jan Geiborg Gnesta BK - - 96 -
Jaan Heinlo Gnesta BK - - 96 -
17 Christer Bengtsson Genarps BK - - 92 -
Alf Roos Värnamo BK - - 92 -
18 Johannes Matsson Karlstads BK - - 88 -
Susanne Wigstrand Mora BK - - 88 -
19 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 84 -
Elisabeth Persson Boden-Sävast BS - - 84 -
20 Johan Dahlin Sthlms-Polisens BS - - 80 -
Örjan Odén Ystads BS - - 80 -
21 Ivan Abrahamsson Tjörns BK - - 76 -
Hans Johansson Tjörns BK - - 76 -
22 Christer Swedhs Insjöns BK - - 72 -
Sören Vintheimer Insjöns BK - - 72 -
23 Gabriella Jönsson Pri-Bri 1936 - - 67 -
Tomas Lindqvist Malmö BK - - 67 -
24 Krister Lindkvist Flens BS - - 65 -
Ingmarie Lindkvist-Domeij Flens BS - - 65 -
25 Kerstin Sjöstrand Pri-Bri 1936 - - 63 -
Agneta Vinell Pri-Bri 1936 - - 63 -
26 Bo Gullefors Sollefteå BK - - 61 -
Hans Norling Sollefteå BK - - 61 -
27 Anders Persson Laholms BK - - 59 -
Mats Svensson Laholms BK - - 59 -
28 Leif-Åke Nilsson Ystads BS - - 57 -
Bengt Svedrell Ystads BS - - 57 -
29 Per Jansson BK Lyx - - 55 -
Lars Kennethsson BK Lyx - - 55 -
30 Tommy Abrahamsson Örnsköldsviks BA - - 53 -
Knut Gauslaa Örnsköldsviks BA - - 53 -
31 Bo Johansson BK Albrekts - - 50 -
Anita Riccius BK Albrekts - - 50 -
32 Jan-Håkan Andersson BK Hudik - - 49 -
Lennart Ersson BK Hudik - - 49 -
33 John-Olov Krohn Hällefors BK - - 48 -
Peter Nemez Hällefors BK - - 48 -
34 Mats Andersson Ystads BS - - 47 -
Gert Olsson Ystads BS - - 47 -
35 Ulf Backman Laholms BK - - 46 -
Tommy Johansson Laholms BK - - 46 -
36 Bert Gustavsson Laholms BK - - 45 -
Karl-Otto Waara Laholms BK - - 45 -
37 Åke Johansson Filbyter Bridge - - 44 -
Carl-Eric Weiland Filbyter Bridge - - 44 -
38 Johan Karlsson Hällefors BK - - 43 -
Astrid Tengelin Hällefors BK - - 43 -
39 Johnny Pettersson Malmö BK - - 42 -
Magnus Wegestål Malmö BK - - 42 -
40 Urban Andersson Boden-Sävast BS - - 42 -
Lars Hermansson Boden-Sävast BS - - 42 -
41 Ingrid Enberg Älvsby BK - - 41 -
Jan Arne Heimdal Älvsby BK - - 41 -
42 Mari Segerberg BK Bridgehuset - - 40 -
Jan Öhman BK Bridgehuset - - 40 -
43 Britt Bergwall Boden-Sävast BS - - 39 -
Thord Lindberg Boden-Sävast BS - - 39 -
44 Erling Hägglund Örnsköldsviks BA - - 38 -
Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 38 -
Lennart Jonsson Örnsköldsviks BA - - 38 -
Olle Nylander Örnsköldsviks BA - - 38 -
46 Bengt Hallgren Trosa BS - - 36 -
Sofia Sundström Trosa BS - - 36 -
47 Jan Ragnebäck Åsa/Frillesås BK - - 34 -
Ulf Runze Åsa/Frillesås BK - - 34 -
48 Tomas Egneus Norrköpingsbridgen - - 34 -
Britt-Marie Ericson Norrköpingsbridgen - - 34 -
49 Enar Bergström Kungsbacka BS - - 33 -
Göran Nilsson Kungsbacka BS - - 33 -
50 Kjell Friberg BK Fenix - - 33 -
Folke Nilsson BK Fenix - - 33 -
51 Hans-Erik Hedström Falu BK - - 32 -
Lars Thuresson Falu BK - - 32 -
52 Magnus Milby Strängnäs BK Gripen - - 32 -
Stefan Nyström Strängnäs BK Gripen - - 32 -
53 Ola Särnkvist Åkers BK - - 31 -
Ulf Särnkvist Åkers BK - - 31 -
54 Lotta Darin Norrorts Bridge - - 30 -
Mats Hargell BK S:t Erik - - 30 -
55 Uno Andersson Norrköpingsbridgen - - 29 -
Per Malmström Norrköpingsbridgen - - 29 -
56 Bengt Larsson Laholms BK - - 29 -
Kerstin Pettersson Laholms BK - - 29 -
57 Per-Olof Eriksson BK S:t Erik - - 28 -
Anders Walldov BK S:t Erik - - 28 -
58 Sten Ahlgren BK Lavec - - 27 -
Anders Olsson BK Lavec - - 27 -
59 Jan Gustavsson Hasslövs BK - - 26 -
Ib Jensen Laholms BK - - 26 -
60 Rolf Byström Sollefteå BK - - 26 -
Torsten Victorin Sollefteå BK - - 26 -
61 Anders Eriksson Sollefteå BK - - 25 -
Staffan Strindlund Skogs BK - - 25 -
62 Anders Fredriksson BK Fenix - - 24 -
Björn Stålfors BK Fenix - - 24 -
63 Peter Johansson Norrköpingsbridgen - - 23 -
Niclas Örnerdal Norrköpingsbridgen - - 23 -
64 Tomas Sundström Falu BK - - 23 -
Gunnar Tunkrans Falu BK - - 23 -
65 Lennart Andersson Pri-Bri 1936 - - 23 -
Kuno Wahlgren Pri-Bri 1936 - - 23 -
66 Elena Bolaños BK Albrekts - - 23 -
Henrik Johansson BK Albrekts - - 23 -
67 Eva Lena Glimne Laholms BK - - 22 -
Greger Sundgren Laholms BK - - 22 -
68 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 22 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 22 -
69 Björn Edvardsson Malmö BK - - 21 -
Jan Eriksson Malmö BK - - 21 -
70 Lars Haglund Trosa BS - - 21 -
Idor Kihlmark Trosa BS - - 21 -
71 Sune Sundholm Trosa BS - - 20 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 20 -
72 Anders Lundgren Härnö BS - - 20 -
Johan Pettersson Härnö BS - - 20 -
73 Gösta Edström Falu BK - - 19 -
Patrik Janeröd Falu BK - - 19 -
74 Lena Jönsson Malmö BK - - 19 -
Richard Korse Malmö BK - - 19 -
75 Erling Ohlsson BK Albrekts - - 18 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 18 -
76 Lars-Olov Lindström Åmåls BS - - 18 -
Sven Svensson Billingsfors BS - - 18 -
77 Lars Edbladh Norrköpingsbridgen - - 17 -
Lars Eriksson Katrineholms BA - - 17 -
78 Roland Axelsson Hällefors BK - - 17 -
Walter Högberg Hällefors BK - - 17 -
79 Lottie Lundmark Trosa BS - - 16 -
Inger Nygård Trosa BS - - 16 -
80 Sven Gustavsson Hällefors BK - - 16 -
Marianne Högblad Hällefors BK - - 16 -
81 Leif Anderberg BK ALERT - - 16 -
Bengt Lindberg BK S:t Erik - - 16 -
82 Staffan Hed Filbyter Bridge - - 16 -
Matilda Wik Filbyter Bridge - - 16 -
83 Kjell Glans Tjörns BK - - 15 -
Bengt Lundberg Tjörns BK - - 15 -
84 Sten Häggström Örnsköldsviks BA - - 15 -
Åke Wikman Örnsköldsviks BA - - 15 -
85 Glenn Eliasson Åsa/Frillesås BK - - 15 -
Magnus Svensson Åsa/Frillesås BK - - 15 -
86 Sonia Buck Norrköpingsbridgen - - 15 -
Tibor Nagy Norrköpingsbridgen - - 15 -
87 Marja Ritzén Sollefteå BK - - 14 -
Vivianne Wernblom Sollefteå BK - - 14 -
88 Lars Fritzing Borlänge BK - - 14 -
Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 14 -
89 Anita Nilsson BK Fenix - - 14 -
Åke Persson Ystads BS - - 14 -
90 Clas-Göran Anderson Billingsfors BS - - 14 -
Tore Henriksson Billingsfors BS - - 14 -
91 Elving Andersson Norrköpingsbridgen - - 13 -
Stefan Wisth Norrköpingsbridgen - - 13 -
92 Dan Elmhager Insjöns BK - - 13 -
Göte Hagberg Insjöns BK - - 13 -
93 Krister Ekudd Filbyter Bridge - - 12 -
Hans Velin Filbyter Bridge - - 12 -
94 Georg Larsson Gnesta BK - - 12 -
Christer Öhman Gnesta BK - - 12 -
95 Krister Collberg Åkers BK - - 11 -
Anders Vikdahl Strängnäs BK Gripen - - 11 -
96 Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 11 -
Claes Börjesson BK Albrekts - - 11 -
97 Gerd Holmedahl Billingsfors BS - - 11 -
Tine Jörgensen Billingsfors BS - - 11 -
98 Thomas Hultgren Åsa/Frillesås BK - - 11 -
Christer Larsson Åsa/Frillesås BK - - 11 -
99 Uno Andersson BK Albrekts - - 10 -
Kjell Svensson BK Albrekts - - 10 -
100 Hans Cederlid Laholms BK - - 10 -
Björn Rosén Malungs BK - - 10 -
Jan Skärberg Laholms BK - - 10 -
Ulf Stéen Malungs BK - - 10 -
102 Gunnel Karlström Bridgeklubben 2 Klöver - - 10 -
Jan Karlström Hunnebostrand-Kungshamns BK - - 10 -
103 Dan Stenmark Strängnäs BK Gripen - - 10 -
Bibbi Sundling Strängnäs BK Gripen - - 10 -
104 Roger Hedsköld BK Albrekts - - 10 -
Carl-Olof Jagebro BK Albrekts - - 10 -
105 Egon Österbrand BK Albrekts - - 10 -
Ulla Österbrand BK Albrekts - - 10 -
106 Henrik Adling Boden-Sävast BS - - 10 -
Monica Andersson Boden-Sävast BS - - 10 -
107 Ragnar Jansson Filbyter Bridge - - 9 -
Sture Jansson Strängnäs BK Gripen - - 9 -
Sture Mattsson Ljungsbro BK - - 9 -
Tom Rosén Åkers BK - - 9 -
109 Dennis Stephansen Hällefors BK - - 9 -
Tommy Wilhelmsson Hällefors BK - - 9 -
110 Roland Karlsén Norrorts Bridge - - 9 -
Ingemar Kjellberg LM Ericssons BK - - 9 -
111 Ingemar Bok Tranås BK - - 8 -
Urban Johansson Tranås BK - - 8 -
112 Tiia Grenman Luleå BK - - 8 -
Urban Nilsson Luleå BK - - 8 -
113 Ulla Olsson Höllvikens BK - - 8 -
Ulla-Britt Olsson Höllvikens BK - - 8 -
114 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 8 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 8 -
115 Sven-Åke Arvidsson Tranås BK - - 8 -
Johan Lindström Tranås BK - - 8 -
116 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 8 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 8 -
117 Bengt-Göran Einarsson Laholms BK - - 8 -
Benny Nilsson Laholms BK - - 8 -
Birgit Rönnbäck Boden-Sävast BS - - 8 -
Ulf Rönnbäck Boden-Sävast BS - - 8 -
119 Bertil Hessler Boxholms BS - - 7 -
Jan-Åke Sjögren Boxholms BS - - 7 -
120 Roger Larsson Härnö BS - - 7 -
Tony Svensson Härnö BS - - 7 -
121 Hans Bergvik BK Hudik - - 7 -
Thommy Malmström BK Hudik - - 7 -
122 Jörgen Persson Laholms BK - - 7 -
Ulla Skärberg Laholms BK - - 7 -
123 Laila Barone Tjörns BK - - 7 -
Göran Linder Tjörns BK - - 7 -
124 Anders Holmström Boden-Sävast BS - - 7 -
Thomas Lindell Boden-Sävast BS - - 7 -
125 Britt-Lis Elf-Lantz Köpings BS - - 7 -
Jan Larsson Köpings BS - - 7 -
126 Urban Finnsson Boden-Sävast BS - - 7 -
Jonatan Johansson Luleå BK - - 7 -
127 Viveka Modigh Höllvikens BK - - 6 -
Kerstin Sehlstedt Höllvikens BK - - 6 -
128 Lars Henriksson Strängnäs BK Gripen - - 6 -
Jakob Johansson Strängnäs BK Gripen - - 6 -
129 Ing-Britt Johansson Tranås BK - - 6 -
Irma Schoultz Tranås BK - - 6 -
130 Åsa Eriksson Rättviks BS - - 6 -
Ulf Wilkenson Rättviks BS - - 6 -
131 Birgitta Kiotseridis Malmö BK - - 5 -
Berth Rasmusson Malmö BK - - 5 -
132 Bernt Johansson Orust BK - - 5 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 5 -
133 Britt-Inger Hyltberg Tranås BK - - 4 -
Hans-Erik Karlsson Tranås BK - - 4 -
134 Knut Lundström Härnö BS - - 4 -
Anders Nordin Härnö BS - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.