Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-18  kl 12:50  (i dag)

2019-03-12  Simultan Total Sverige och Norge

HEM   |  Mina sidor (14859)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Peter Krug Harplinge BK - - 1490 -
Anders Norin Harplinge BK - - 1490 -
2 Ulf Backman Laholms BK - - 994 -
Tommy Johansson Laholms BK - - 994 -
3 Elisabeth Persson Boden-Sävast BS - - 745 -
Pierre Thunström Luleå BK - - 745 -
4 Göran Andersson BK S:t Erik - - 621 -
Stefan Olausson BK S:t Erik - - 621 -
5 Jan Geiborg Gnesta BK - - 497 -
Kjell Sedelius Gnesta BK - - 497 -
6 Monica Sandquist Laholms BK - - 435 -
Tom Sandquist Laholms BK - - 435 -
7 Thomas Karlsson Storsjöbygdens BK - - 373 -
Alexander Sandin Storsjöbygdens BK - - 373 -
9 Leif Lysebring BK Opalen - - 312 -
Stina Lysebring Värnamo BK - - 312 -
10 Ove Bylund Härnö BS - - 281 -
Tommy Lindqvist Härnö BS - - 281 -
11 Håkan Huss Sydjämten - - 250 -
Ronnie Zackrisson Sydjämten - - 250 -
12 Clas-Göran Anderson Billingsfors BS - - 235 -
Lars-Olov Lindström Åmåls BS - - 235 -
13 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 219 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 219 -
14 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 203 -
Tove Rangberg Finnskoga BS - - 203 -
15 Barbara Ekendahl Arboga BK - - 187 -
Thomas Ekendahl Arboga BK - - 187 -
18 Kjell Glans Tjörns BK - - 165 -
Bengt Lundberg Tjörns BK - - 165 -
19 Mats Svensson Laholms BK - - 157 -
Roland Svensson Laholms BK - - 157 -
25 Tage Ericsson BK Albrekts - - 118 -
Per Fåhraeus BK Albrekts - - 118 -
28 Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 106 -
Peter Townsend Boden-Sävast BS - - 106 -
29 Bengt Hallgren Trosa BS - - 102 -
Sofia Sundström Trosa BS - - 102 -
30 Per-Olof Eriksson BK S:t Erik - - 98 -
Anders Walldov BK S:t Erik - - 98 -
31 Johan Nilsson Gislaveds BK - - 94 -
Niklas Åkermo Anderstorps BK - - 94 -
33 Peter Ahlström Svedala BK - - 91 -
Mats Andersson Ystads BS - - 91 -
34 Mats Danielsson Kumla BS - - 89 -
Pia Danielsson Kumla BS - - 89 -
35 Kerstin Sjöstrand Pri-Bri 1936 - - 87 -
Agneta Vinell Pri-Bri 1936 - - 87 -
38 Göran Larsson Kumla BS - - 81 -
Jan Sonnerstedt Kumla BS - - 81 -
41 Louise Klang Billingsfors BS - - 75 -
Thorleif Norum Billingsfors BS - - 75 -
42 Anders Fredriksson BK Fenix - - 73 -
Björn Stålfors BK Fenix - - 73 -
44 Magnus Hultman Lindesbergs BS - - 69 -
Johan Karlsson Hällefors BK - - 69 -
47 Paul Iwarson Lidingö BK - - 63 -
Hans Nerell Västra Bjäre BK - - 63 -
49 Anders Eriksson Köpings BS - - 61 -
Rune Svensson Köpings BS - - 61 -
51 Jan Ragnebäck Åsa/Frillesås BK - - 59 -
Ulf Runze Åsa/Frillesås BK - - 59 -
53 Tommy Abrahamsson Örnsköldsviks BA - - 57 -
Knut Gauslaa Örnsköldsviks BA - - 57 -
56 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 54 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 54 -
58 Rolf Byström Sollefteå BK - - 52 -
Torsten Victorin Sollefteå BK - - 52 -
59 Ulf Särnkvist Åkers BK - - 51 -
61 Thomas Groth BK Hudik - - 49 -
Anne-Marie Höglund BK Hudik - - 49 -
62 Sten Friberg Billingsfors BS - - 48 -
Öyvind Säthre Billingsfors BS - - 48 -
66 Carita Färe Laholms BK - - 47 -
Sven-Erik Persson Laholms BK - - 47 -
70 Leif-Åke Nilsson Ystads BS - - 45 -
Bengt Svedrell Ystads BS - - 45 -
71 Anders Lundgren Härnö BS - - 44 -
Johan Pettersson Härnö BS - - 44 -
72 Olle Persson Malmö BK - - 44 -
Johnny Pettersson Malmö BK - - 44 -
75 Marja Ritzén Sollefteå BK - - 42 -
Vivianne Wernblom Sollefteå BK - - 42 -
76 Per Andersson BK Albrekts - - 42 -
Villy Havasi BK Albrekts - - 42 -
77 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 41 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 41 -
82 Joyce Fahlstad Falu BK - - 39 -
Beate Haslum Nilsson Falu BK - - 39 -
84 Katarina Landstedt BK ALERT - - 38 -
Agneta Moberg BK ALERT - - 38 -
86 Urban Andersson Boden-Sävast BS - - 37 -
Lars Hermansson Boden-Sävast BS - - 37 -
88 Inge Gunnarsson Insjöns BK - - 36 -
Bertil Sandberg Insjöns BK - - 36 -
89 Stefan Lilja BK Opalen - - 35 -
Nicklas Widhja BK Opalen - - 35 -
92 Anders Eriksson Sydjämten - - 34 -
Valter Olofsson Krokom / Föllinge BK - - 34 -
94 Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS - - 33 -
Stig Johansson Rättviks BS - - 33 -
97 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 32 -
Urban Finnsson Boden-Sävast BS - - 32 -
98 Leif Martinsson Orust BK - - 32 -
Olle Olsson Orust BK - - 32 -
99 Björn Edvardsson Malmö BK - - 31 -
Jan Eriksson Malmö BK - - 31 -
100 Mi Andrén Norrorts Bridge - - 31 -
Per Söderberg Norrorts Bridge - - 31 -
102 Ingrid Modén-Öberg Malmö Dam BK - - 31 -
Gunnel Sandblom Malmö Dam BK - - 31 -
105 Lennart Jonsson Örnsköldsviks BA - - 30 -
Olle Nylander Örnsköldsviks BA - - 30 -
108 Jan Ekström Kumla BS - - 29 -
Sture Johansson Kumla BS - - 29 -
111 Bernt Eriksson Gislaveds BK - - 27 -
Kjell Karlsson Anderstorps BK - - 27 -
114 Mats Hamp Falu BK - - 27 -
Håkan Jonasson Falu BK - - 27 -
115 Magnus Jonsson Falu BK - - 26 -
Fredrik Skoglund Falu BK - - 26 -
119 Frejvid Lindroos Kumla BS - - 25 -
Anders Palmqvist Kumla BS - - 25 -
120 Bengt Karlsson Kumla BS - - 25 -
Lena Trobäck Karlsson Kumla BS - - 25 -
121 Bernt Johansson Orust BK - - 25 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 25 -
122 K.A.Börje Andersson Kumla BS - - 25 -
Olle Arvidsson Kumla BS - - 25 -
123 Georg Larsson Gnesta BK - - 24 -
Christer Öhman Gnesta BK - - 24 -
124 Joakim Palm Mora BK - - 24 -
Susanne Wigstrand Mora BK - - 24 -
125 Georg Bratell Härnö BS - - 23 -
Lars Olsgren Härnö BS - - 23 -
126 Jan Clementsson Malmö BK - - 23 -
Östen Svantesson Malmö BK - - 23 -
128 Inger Öhman Ljungsbro BK - - 22 -
Rolf Öhman Ljungsbro BK - - 22 -
129 Lars Heed Mora BK - - 22 -
Jan Matsson Malungs BK - - 22 -
130 Christina Bjerklin BK Opalen - - 22 -
Lisbeth Quisth BK Opalen - - 22 -
132 Flemming Rasmussen Pri-Bri 1936 - - 22 -
Wiola Rasmussen Pri-Bri 1936 - - 22 -
133 Lars-Göran Larsson BK Albrekts - - 22 -
Jesper Swedenborg BK Albrekts - - 22 -
135 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 21 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 21 -
137 Per-Arne Lindström Skogs BK - - 21 -
Lars Nordlinder Skogs BK - - 21 -
139 Bosse Wisth Norrköpingsbridgen - - 20 -
Tommy Övermark Norrköpingsbridgen - - 20 -
140 Bo Malmberg Sollefteå BK - - 20 -
Jan Staaf Sollefteå BK - - 20 -
141 Jan-Åke Ericsson BK Albrekts - - 20 -
Lars Svensson BK Albrekts - - 20 -
143 Elving Andersson Norrköpingsbridgen - - 19 -
Stefan Wisth Norrköpingsbridgen - - 19 -
145 Hans Johansson Hällefors BK - - 19 -
Lennart Tolf Hällefors BK - - 19 -
147 Mikael Nannskog Norrköpingsbridgen - - 18 -
Mats Nilsson Norrköpingsbridgen - - 18 -
148 Mats Hiertner Falu BK - - 18 -
Tomas Sundström Falu BK - - 18 -
149 Göran Forss Norrköpingsbridgen - - 18 -
Dennis Strömstedt Norrköpingsbridgen - - 18 -
150 Kerstin Wallin Sollefteå BK - - 18 -
Nils-Erik Östman Skogs BK - - 18 -
152 Ulf Henriksson Alnö BK - - 17 -
Elisabeth Jonasson Alnö BK - - 17 -
156 Romuald Grudzinski Malungs BK - - 16 -
Björn Rosén Malungs BK - - 16 -
158 Sten Ahlgren BK Lavec - - 16 -
Anders Olsson BK Lavec - - 16 -
163 Robert Berg Pri-Bri 1936 - - 15 -
Hans Jönsson Pri-Bri 1936 - - 15 -
165 Kristina Hermanson Norrorts Bridge - - 15 -
Annsofie Karlsson Norrorts Bridge - - 15 -
167 Dennis Stephansen Hällefors BK - - 14 -
Tommy Wilhelmsson Hällefors BK - - 14 -
168 Gösta Stenberg Smålandsstenars BK - - 14 -
Lars-Göran Stenberg Smålandsstenars BK - - 14 -
169 Gun Karlsson Filbyter Bridge - - 14 -
Lennart Karlsson Filbyter Bridge - - 14 -
170 Kjell Berg Tjörns BK - - 14 -
Kent Larsson Tjörns BK - - 14 -
171 Björn Ekblom BK Opalen - - 14 -
Liselotte Fondelius BK Opalen - - 14 -
172 Björn Albihn Insjöns BK - - 14 -
Ingela Mille Insjöns BK - - 14 -
173 Sune Sundholm Trosa BS - - 14 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 14 -
174 Egon Bohman Alnö BK - - 14 -
Sven-Olov Hellqvist Alnö BK - - 14 -
175 Bengt Sjöberg Strängnäs BK Gripen - - 13 -
Magnus Ström Strängnäs BK Gripen - - 13 -
176 Per Bergstén Trosa BS - - 13 -
Svante Wångberg Trosa BS - - 13 -
181 Torleif Hägg BK Albrekts - - 13 -
Sören Westling BK Albrekts - - 13 -
182 Lennart Johansson Veddige BS - - 13 -
Göran Svensson Veddige BS - - 13 -
183 Gunnar Bodén Örnsköldsviks BA - - 12 -
Bengt Westin Örnsköldsviks BA - - 12 -
185 Roland Karlsén Norrorts Bridge - - 12 -
Ingemar Kjellberg LM Ericssons BK - - 12 -
186 Benny Bjur Hällefors BK - - 12 -
Ronny Thanberg Hällefors BK - - 12 -
187 Mats Broberg Finnskoga BS - - 11 -
188 Ellert Allansson Kumla BS - - 11 -
Bo Alsenmyr Kumla BS - - 11 -
189 Patrik Fridholm Malungs BK - - 11 -
Torbjörn Hurtig Malungs BK - - 11 -
190 Monica Johanson BK Opalen - - 11 -
Anette Svenningsson BK Opalen - - 11 -
191 Kjell Fredriksson Laholms BK - - 10 -
Ingalill Svensson Laholms BK - - 10 -
192 Bengt Karlsson Hällefors BK - - 10 -
Thomas Ånger Hällefors BK - - 10 -
193 Lotta Lundberg BK Bridgehuset - - 10 -
Annika Nivestam Lunds BK - - 10 -
194 Anders Dellien Tjörns BK - - 10 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 10 -
195 Kerstin Höög Gnesta BK - - 10 -
Rune Wård Gnesta BK - - 10 -
196 Mats Jansson Mora BK - - 10 -
Michael Malmén Mora BK - - 10 -
202 Jörgen Ingvarsson Kinnareds BK - - 10 -
Mikael Johansson Kinnareds BK - - 10 -
203 Barbro Gimbergsson Örnsköldsviks BA - - 10 -
Karl-Axel Gimbergsson Örnsköldsviks BA - - 10 -
206 Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 10 -
Birgitta Lénberg BK Albrekts - - 10 -
207 Roger Hedsköld BK Albrekts - - 9 -
Kenneth Svensson BK Albrekts - - 9 -
208 Mats Andersson Pri-Bri 1936 - - 9 -
Ulla Lundström Pri-Bri 1936 - - 9 -
215 Mikael Brattén Malungs BK - - 8 -
Magnus Eriksson Malungs BK - - 8 -
217 Birgitta Halvarsson Finnskoga BS - - 8 -
Ann-Britt Törnkvist Finnskoga BS - - 8 -
219 Ulla Hindsén BK Albrekts - - 8 -
Annika Levin BK Albrekts - - 8 -
227 Lo-Rita Gistrand BK Opalen - - 7 -
Bernt Svärd BK Opalen - - 7 -
232 Ragnar Jansson Filbyter Bridge - - 7 -
Sture Mattsson Ljungsbro BK - - 7 -
234 Andreas Sigdestad Hansson Insjöns BK - - 7 -
Hans Söderström Insjöns BK - - 7 -
235 Jan-Ove Ahlberg Härnö BS - - 7 -
Kjell Jonsson Härnö BS - - 7 -
236 Erling Hägglund Örnsköldsviks BA - - 7 -
Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 7 -
237 Mattias Furenbäck Norrköpingsbridgen - - 7 -
Urban Söderberg Norrköpingsbridgen - - 7 -
238 Anita Nilsson BK Fenix - - 7 -
Åke Persson Ystads BS - - 7 -
241 Lennart Ersson BK Hudik - - 6 -
Lars-Göran Jonsson BK Hudik - - 6 -
242 Ing-Britt Bengtsson Pri-Bri 1936 - - 6 -
Bo Månsson Pri-Bri 1936 - - 6 -
243 Hans Cederlid Laholms BK - - 6 -
Jan Skärberg Laholms BK - - 6 -
244 Jörgen Eskilsson Järnvägens BK - - 6 -
Börje Magnusson Järnvägens BK - - 6 -
245 Kent Hultén Åsa/Frillesås BK - - 6 -
Bo Johansson Åsa/Frillesås BK - - 6 -
246 Mikael Johansson Älvsby BK - - 6 -
Leif Nilsson Älvsby BK - - 6 -
247 Inga-Maj Baath Laholms BK - - 6 -
248 Stig Fjärstedt Norrköpingsbridgen - - 5 -
Christer Kindgren Norrköpingsbridgen - - 5 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.