Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-16  kl 13:13  (i dag)

2018-09-20  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (22165)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Sven Håkansson Bridgeklubben Karlskrona - - 814 -
Rolf Malm IFK Karlskrona - - 814 -
2 Erik Gulliksson Gävle BK - - 543 -
Rolf Scherdin Gävle BK - - 543 -
3 Birgitta Rådberg Gävle BK - - 407 -
Stefan Westlund Gävle BK - - 407 -
4 Kerstin Ekdahl Norrorts Bridge - - 340 -
Per Laving Norrorts Bridge - - 340 -
5 Gert Fors Hässleholms BK - - 272 -
Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 272 -
6 Eva Andersson BK Tre Sang, Helsingborg - - 238 -
Kenneth Österberg Hässleholms BK - - 238 -
7 Roland Gyllenhammar Borlänge BK - - 204 -
Peter Ventura Borlänge BK - - 204 -
8 Lillemor Jernberg Gävle BK - - 188 -
Per Jernberg Gävle BK - - 188 -
9 Per Bratt Skövde BA - - 171 -
Nils Ingmar Thorell Sällskapet, Ronneby - - 171 -
10 Tomas Gustafsson Motala Bridgeallians - - 154 -
Ulf Pettersson Motala Bridgeallians - - 154 -
11 Annmarie Gustafsson Västra Bjäre BK - - 137 -
Boris Larsson Västra Bjäre BK - - 137 -
12 Birgitta Abrahamsson Motala Bridgeallians - - 129 -
Kjell Abrahamsson Motala Bridgeallians - - 129 -
13 Elsie Gustafsson Västra Bjäre BK - - 120 -
Lars Gustafsson Västra Bjäre BK - - 120 -
14 Klas Diamant Karlshamns BK - - 111 -
Christer Sandberg Sölvesborgs BK - - 111 -
15 Jan Nilsson Hässleholms BK - - 102 -
Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK - - 102 -
16 Björn Davidsson Sällskapet, Ronneby - - 98 -
Willy Norlin Karlshamns BK - - 98 -
17 Rolf Gustafsson Hässleholms BK - - 94 -
Magnus Widarsson Hässleholms BK - - 94 -
18 Per-Arne Lindström Skogs BK - - 90 -
Mikael Melander Skogs BK - - 90 -
19 Jonas Hogedal Vänersborgs BS - - 86 -
Lars-Göran Larsson Uddevalla BF - - 86 -
20 Ingegärd Nordenberg Laholms BK - - 82 -
Kent Nordenberg Laholms BK - - 82 -
21 Ingrid Gustafson Åsa/Frillesås BK - - 78 -
Jenny Myrendal Åsa/Frillesås BK - - 78 -
22 Christer Olsson Sällskapet, Ronneby - - 74 -
Lena Olsson Sällskapet, Ronneby - - 74 -
23 Lars Skoland BK Fenix - - 69 -
Anna-Lena Vikner BK Fenix - - 69 -
24 Joakim Holmberg Ljungskile BK - - 67 -
Harald Holmquist Ljungskile BK - - 67 -
25 Ulf Backman Laholms BK - - 65 -
Karl-Otto Waara Laholms BK - - 65 -
26 Sten Ahlgren BK Lavec - - 63 -
Anders Olsson BK Lavec - - 63 -
27 Hans Fimmerstad Mariestads BS - - 60 -
Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS - - 60 -
28 Elisabeth Olsson Åhus BK - - 58 -
Sten Olsson Åhus BK - - 58 -
29 Gerd Stylander Mariestads BS - - 56 -
Göran Stylander Mariestads BS - - 56 -
30 Majken Windahl BK Zonen - - 54 -
Ingrid Wixell Höllvikens BK - - 54 -
31 Jan-Erik Larsson Hässleholms BK - - 51 -
Göran Stiernfeldt Hässleholms BK - - 51 -
33 Göran Magnusson Bridgeklubben Karlskrona - - 49 -
Lennart Öhberg Bridgeklubben Karlskrona - - 49 -
34 Christina Gutenwik Hässleholms BK - - 48 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 48 -
35 Love Häggkvist Hedemora BS - - 47 -
Lambert Johannesson Säters BK - - 47 -
36 Bo Gullefors Sollefteå BK - - 46 -
Staffan Strindlund Skogs BK - - 46 -
37 Morgan Larsson Värö BK - - 45 -
Dennis Svensson Värö BK - - 45 -
38 Jonas Ammedalen Orust BK - - 44 -
Bernt Johansson Orust BK - - 44 -
39 Bengt Karlsson Upphärads BK - - 43 -
Bengt Olsson Upphärads BK - - 43 -
40 Zerny Göstasson Hästveda BK - - 42 -
Sören Å Hansen Hästveda BK - - 42 -
41 Michael Karlin Åmåls BS - - 41 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 41 -
42 Lars Johansson Tanums BK - - 40 -
Jan-Erik Olsson Tanums BK - - 40 -
43 Anders Svensson Hässleholms BK - - 39 -
Bert Wåhlin Hässleholms BK - - 39 -
44 Cay Krug Harplinge BK - - 38 -
Hans-Göran Larsson Harplinge BK - - 38 -
45 Lisbeth Nilsson Hästveda BK - - 37 -
Peter Raudszus Hästveda BK - - 37 -
46 Mats Ellemark Kristianstads BK - - 36 -
Åke Nilsson Kristianstads BK - - 36 -
47 Bengt Jönsson Hässleholms BK - - 35 -
Mona Mattsson Hässleholms BK - - 35 -
48 Ture Andersson Upphärads BK - - 35 -
Lennart Wiktorsson Upphärads BK - - 35 -
49 Siw Blomgren Höllvikens BK - - 34 -
Jan Holmqvist Höllvikens BK - - 34 -
50 Kerstin Bäck Sollefteå BK - - 34 -
Lena Voergaard Sollefteå BK - - 34 -
51 Pelle Strömberg Harplinge BK - - 33 -
Jan-Erik Uhrberg Harplinge BK - - 33 -
52 Yvonne Arvidsson BK Allians, Halmstad - - 33 -
Annika Nilsson BK Allians, Halmstad - - 33 -
53 Bo Brorsson Sällskapet, Ronneby - - 32 -
Lennart Fransson Sällskapet, Ronneby - - 32 -
54 Stig Karlsson Säters BK - - 31 -
Yngve Karlsson Hedemora BS - - 31 -
55 Madeleine Muschkin-Harrison Västra Bjäre BK - - 30 -
Erik Tornvall Båstad BK - - 30 -
56 Håkan Schullström Åmåls BS - - 30 -
Örjan Sjöberg Åmåls BS - - 30 -
57 Rune Karlsson BK Fenix - - 29 -
Lennart Tukia BK Fenix - - 29 -
58 Gunilla Carlsson BK Fenix - - 28 -
Rolf Carlsson BK Fenix - - 28 -
59 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 27 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 27 -
60 Anders Brodin Åmåls BS - - 27 -
Lennart Lindqvist Åmåls BS - - 27 -
61 Margareta Pettersson Harplinge BK - - 26 -
Görel Upphoff Harplinge BK - - 26 -
62 Karin Hallengren Kristianstads BK - - 25 -
Ann-Marie Johnsson Kristianstads BK - - 25 -
63 Börje Johansson Bridgeklubben Karlskrona - - 24 -
Anders Lund Bridgeklubben Karlskrona - - 24 -
64 Anders Hoby BK S:t Erik - - 24 -
Roland Hyden BK S:t Erik - - 24 -
65 Per Myrbeck Sällskapet, Ronneby - - 23 -
Cecilia Mårtensson Sällskapet, Ronneby - - 23 -
66 Leif Johansson Levene BK - - 23 -
Mikael Nyberg Levene BK - - 23 -
67 Jan Enarsson BK Albrekts - - 22 -
Torleif Hägg BK Albrekts - - 22 -
68 Jan Bengtsson Hästveda BK - - 22 -
Ulla-Britt Carlsson Hästveda BK - - 22 -
69 Gunilla Dybvik Västerviks BK - - 21 -
Britt Järneström Västerviks BK - - 21 -
70 Birger Kidelius Norrorts Bridge - - 21 -
Christer Werner Norrorts Bridge - - 21 -
71 Kerstin Persson BK Ruter - - 20 -
Bertil Strand BK Ruter - - 20 -
72 Christer Larsson Åsa/Frillesås BK - - 20 -
Lars Styrmark Åsa/Frillesås BK - - 20 -
73 Kerstin Becker Skövde BA - - 19 -
Lars-Göran Nilsson Skövde BA - - 19 -
74 Christina Ederberg BK Albrekts - - 19 -
Lennart Isaksson Kungsbacka BS - - 19 -
75 Rolf Andersson Örnsköldsviks BA - - 18 -
Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 18 -
76 Allan Hagman Arboga BK - - 18 -
Magnus Persson Arboga BK - - 18 -
77 Bodil Gustafsson BK Albrekts - - 17 -
Lars Viksten Åsa/Frillesås BK - - 17 -
78 Barbara Ekendahl Arboga BK - - 17 -
Thomas Ekendahl Arboga BK - - 17 -
79 Bengt Hilling Orust BK - - 16 -
80 Marja Ritzén Sollefteå BK - - 16 -
Vivianne Wernblom Sollefteå BK - - 16 -
81 Hans Olsson Malmö BK - - 16 -
Torsten Olsson BK Zonen - - 16 -
82 Arne Blomqvist Anderstorps BK - - 16 -
Lars Kennethsson BK Lyx - - 16 -
83 Annelie Kåberg Motala Bridgeallians - - 15 -
Hans Olsson Motala Bridgeallians - - 15 -
84 Erik Fredriksson Strömstads BK - - 15 -
Sune Gustafsson Strömstads BK - - 15 -
85 Lars-Göran Lundin Gamleby BK - - 15 -
Nils Olsson Gamleby BK - - 15 -
86 Bengt Kåreby Åsa/Frillesås BK - - 15 -
Mona Kåreby Åsa/Frillesås BK - - 15 -
87 Christer Johansson Sällskapet, Ronneby - - 14 -
Hans Thorell Sällskapet, Ronneby - - 14 -
88 Mats Bud Katrineholms BA - - 14 -
Ann-Christin Malmgren Saltsjöbadens BS - - 14 -
89 Björn Gunnarsson Vänersborgs BS - - 14 -
Bengt-Åke Svensson Vänersborgs BS - - 14 -
90 Connie Johansson Kristianstads BK - - 14 -
Leif Johansson Kristianstads BK - - 14 -
91 Bengt-Olof Johansson Anderstorps BK - - 13 -
Sune Löbo Anderstorps BK - - 13 -
92 Carl-Johan Lindvall Hästveda BK - - 13 -
Rolf Lindvall Osby BK - - 13 -
93 Stefan Stolt Vänersborgs BS - - 12 -
Birgitta Wilhelmsson Vänersborgs BS - - 12 -
94 Ragnar Botnen Norrorts Bridge - - 12 -
Erik Rydén Norrorts Bridge - - 12 -
95 Eva Glans Tjörns BK - - 11 -
Olle Olsson Orust BK - - 11 -
96 Per Carlson BK S:t Erik - - 11 -
Göran Hermanson BK S:t Erik - - 11 -
97 Jan-Erik Eriksson Hässleholms BK - - 11 -
Lars Jarskog Hässleholms BK - - 11 -
98 Rolf Karlsen Uddevalla BF - - 11 -
Kent Karlsson Uddevalla BF - - 11 -
99 Anders Nilsson Bjärnums BK - - 11 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 11 -
100 Barbro Sandin Sällskapet, Ronneby - - 11 -
Birgitta Strand Sällskapet, Ronneby - - 11 -
101 Kjell Berg Tjörns BK - - 11 -
Leif Martinsson Orust BK - - 11 -
102 Wiveka Johansson BK Ruter - - 11 -
Annica Karlsson BK Ruter - - 11 -
103 Eva Månsson BK Allians, Halmstad - - 10 -
Inger Östenson-Träff BK Allians, Halmstad - - 10 -
104 June Sandberg Hammarö BK - - 10 -
Ingrid Skoglund Hammarö BK - - 10 -
105 Lage Ahlström Åsa/Frillesås BK - - 10 -
Ingvor Almbratt Åsa/Frillesås BK - - 10 -
106 Birgitta Pousette Köpings BS - - 10 -
Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 10 -
107 Eskil Oknelid Höllvikens BK - - 9 -
Inger Oknelid Höllvikens BK - - 9 -
108 Karl Hammarkvist Överums BK - - 9 -
Stefan Hammarqvist Överums BK - - 9 -
109 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 9 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 9 -
110 Axel Bring Saltsjöbadens BS - - 9 -
Pelle Höjer Saltsjöbadens BS - - 9 -
111 Håkan Dahlqvist Överums BK - - 8 -
Gunnar Karlquist Överums BK - - 8 -
112 Bertil Asplund BK Ruter - - 8 -
Mats Lindgren BK Ruter - - 8 -
113 Nils- Olof Andersson Kristianstads BK - - 8 -
Krister Bengtsson Kristianstads BK - - 8 -
114 Roony Sendrup BK Fenix - - 8 -
Marianne Strandberg BK Fenix - - 8 -
115 Jan Brohlin Hässleholms BK - - 8 -
Sven-Ingvar Jönsson Hässleholms BK - - 8 -
116 Kerstin Johansson Åsa/Frillesås BK - - 8 -
Tommy Oscarsson Åsa/Frillesås BK - - 8 -
117 Börje Allard Motala Bridgeallians - - 8 -
Nina Allard Motala Bridgeallians - - 8 -
118 Lennart Svensson Skogs BK - - 8 -
Tommy Wallin Skogs BK - - 8 -
119 Anki Olofsson Upphärads BK - - 7 -
Christer Olofsson Upphärads BK - - 7 -
120 Fredrik Hallengren Kristianstads BK - - 7 -
Marianne Möller Kristianstads BK - - 7 -
121 Barbro Gimbergsson Örnsköldsviks BA - - 7 -
Karl-Axel Gimbergsson Örnsköldsviks BA - - 7 -
122 Matti Johansson Bridgeklubben Karlskrona - - 7 -
Mats Modin Bridgeklubben Karlskrona - - 7 -
123 Jan Holm Hedemora BS - - 7 -
Peter Wester Hedemora BS - - 7 -
124 Willy Hagström Överums BK - - 7 -
Carl-Gustaf Sunnergren Helgenäs BK - - 7 -
125 Gun Gyldén Arboga BK - - 7 -
Inger Mattsson Arboga BK - - 7 -
126 Tommy Hagelin Kristianstads BK - - 7 -
Jan Persson Kristianstads BK - - 7 -
127 Thomas Hultgren Åsa/Frillesås BK - - 6 -
Ulf Runze Åsa/Frillesås BK - - 6 -
128 Bengt Linder Hässleholms BK - - 6 -
Anna-Lena Melin Linder Hässleholms BK - - 6 -
129 Ingvar Dahlman Västra Bjäre BK - - 6 -
Christina Oltander BK Everfresh - - 6 -
130 Elsa Duvborn Hästveda BK - - 6 -
Rolf Nilsson Hästveda BK - - 6 -
131 Otto Berntsson Orust BK - - 6 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 6 -
132 Lisbeth Rosendahl Hässleholms BK - - 6 -
Marianne Skovsted Hässleholms BK - - 6 -
133 Jonas Andersson Anderstorps BK - - 6 -
Per Emilsson Anderstorps BK - - 6 -
134 Leif Claesson BK Ruter - - 6 -
Lena Claesson BK Ruter - - 6 -
135 Birgitta Hansson Sällskapet, Ronneby - - 5 -
Nils-Arne Karlsson Sällskapet, Ronneby - - 5 -
136 Erik Hülphers BK Fenix - - 4 -
Ingrid Lange BK Fenix - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.