Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2019-10-18  kl 12:50

2018-10-02  Simultantävling med Norge

HEM   |  Mina sidor (27605)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
5 Ulla Johansson BK Björken - - 614 -
John-Ivar Nordin BK Björken - - 614 -
6 Mats Häll Borlänge BK - - 537 -
Peter Johansson Borlänge BK - - 537 -
7 Bengt Sjöberg Strängnäs BK Gripen - - 460 -
Magnus Ström Strängnäs BK Gripen - - 460 -
10 Mikael Johansson Älvsby BK - - 346 -
Leif Nilsson Älvsby BK - - 346 -
11 Lennart Bylund Sundsvallsbridgen - - 307 -
Carina Sjöblom Sundsvallsbridgen - - 307 -
12 Thomas Axenbratt Uddevalla BF - - 288 -
Anders Dellien Tjörns BK - - 288 -
13 Jan Larsson Borås BA - - 269 -
Björn Westling Borås BA - - 269 -
14 Mats Svensson Laholms BK - - 250 -
Roland Svensson Laholms BK - - 250 -
15 Ulla Carlsson Motala Bridgeallians - - 230 -
Marie-Louise Örnell Motala Bridgeallians - - 230 -
16 Mats Jansson Mora BK - - 221 -
Michael Malmén Mora BK - - 221 -
18 Anders Edstrand Blomstermåla BK - - 202 -
Jan Öhman BK Bridgehuset - - 202 -
19 Georg Bratell Härnö BS - - 192 -
Lars Olsgren Härnö BS - - 192 -
20 Anders Kovacs Trosa BS - - 183 -
Else Kovacs Trosa BS - - 183 -
22 Roland Chorell Motala Bridgeallians - - 164 -
Hans Nilsson Motala Bridgeallians - - 164 -
24 Lars Fritzing Borlänge BK - - 150 -
Sten Svärdström Borlänge BK - - 150 -
25 Sven-Åke Arvendahl Rättviks BS - - 145 -
Stig Johansson Rättviks BS - - 145 -
26 Mats Andersson Ystads BS - - 140 -
Gert Olsson Ystads BS - - 140 -
27 Christer Ericsson BK Sekvens, S-torp - - 135 -
Torbjörn Gylje BK Sekvens, S-torp - - 135 -
28 Uno Andersson Norrköpingsbridgen - - 130 -
Per Malmström Norrköpingsbridgen - - 130 -
29 Lars Elmskog Ellstorps BK - - 125 -
Thyra Schultz Ellstorps BK - - 125 -
30 Mats Ellemark Kristianstads BK - - 120 -
Carsten Kofoed Sölvesborgs BK - - 120 -
32 Birgitta Samuelsson Köpings BS - - 113 -
Stefan Westlund Gävle BK - - 113 -
33 Berith Finnsson Boden-Sävast BS - - 111 -
Elisabeth Persson Boden-Sävast BS - - 111 -
35 Kerstin Bäck Sollefteå BK - - 106 -
Ingrid Flemström-Olows Sollefteå BK - - 106 -
36 Lennart Johansson Veddige BS - - 104 -
Göran Svensson Veddige BS - - 104 -
38 Gunnar Löngårdh Borås BA - - 100 -
Sten Öman Borås BA - - 100 -
40 Lena Lundqvist Valdemarsviks BK - - 95 -
Lars-Inge Rehnström Valdemarsviks BK - - 95 -
41 Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 93 -
Erik Hörnell Örnsköldsviks BA - - 93 -
43 Jan Geiborg Gnesta BK - - 88 -
Leif Norman Gnesta BK - - 88 -
44 Petter Bengtsson Luleå BK - - 86 -
Henrik Oldenburg Luleå BK - - 86 -
45 Mats Wilkenson Insjöns BK - - 83 -
Sören Vintheimer Insjöns BK - - 83 -
46 Ingegärd Nordenberg Laholms BK - - 81 -
Kent Nordenberg Laholms BK - - 81 -
47 Gabor Barath Emmaboda BK - - 78 -
Sture Rundgren Växjöbridgen - - 78 -
49 Tord Bergman Borlänge BK - - 76 -
Håkan Gabrielsen Borlänge BK - - 76 -
51 Agnetha Andersson Piteå BS - - 73 -
Leif Rångevall Älvsby BK - - 73 -
52 Bo Mårtensson BK ESS-löv - - 72 -
Bengt Ungesson BK ESS-löv - - 72 -
54 Hans Johansson Tjörns BK - - 70 -
Olle Olsson Orust BK - - 70 -
55 Inger Giléus Västra Bjäre BK - - 68 -
Per Giléus Västra Bjäre BK - - 68 -
56 Ingemar Bok Tranås BK - - 67 -
Urban Johansson Tranås BK - - 67 -
58 Johan B. Lisra Malungs BK - - 65 -
Håkan Sandbäck Malungs BK - - 65 -
59 Christer Johansson Tranås BK - - 63 -
Morgan Westerlund Tranås BK - - 63 -
60 Roger Hallgren Valdemarsviks BK - - 62 -
Roland Johansson Valdemarsviks BK - - 62 -
62 Jonas Lundberg BK ESS-löv - - 60 -
Inge Sixtensson BK ESS-löv - - 60 -
63 Inge Gunnarsson Insjöns BK - - 58 -
Bertil Sandberg Insjöns BK - - 58 -
64 Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 58 -
Peter Townsend Boden-Sävast BS - - 58 -
67 Per Strandberg Örnsköldsviks BA - - 56 -
Thomas Wästlund Örnsköldsviks BA - - 56 -
70 Sven Claesson Filbyter Bridge - - 55 -
Dag Johansson Kisa BS - - 55 -
71 Hans-Olof Hallén Malmö BK - - 54 -
Ulf Hegethorn Malmö BK - - 54 -
72 Lisa Westling BK Albrekts - - 54 -
Sören Westling BK Albrekts - - 54 -
73 Håkan Huss Sydjämten - - 53 -
Ronnie Zackrisson Sydjämten - - 53 -
77 Inger Lundberg Boden-Sävast BS - - 51 -
Marlene Ulfström Boden-Sävast BS - - 51 -
78 Henry Alfredsson BK Opalen - - 50 -
Valdimar Gudmundsson BK Opalen - - 50 -
80 Karl Asplund LudvikaBygdens BK - - 49 -
Bo Sivelind LudvikaBygdens BK - - 49 -
81 Kenneth Fredriksson Storsjöbygdens BK - - 48 -
Allan Magnusson Sydjämten - - 48 -
82 Lennart Jonsson Örnsköldsviks BA - - 48 -
Olle Nylander Örnsköldsviks BA - - 48 -
83 Sten Friberg Billingsfors BS - - 47 -
Öyvind Säthre Billingsfors BS - - 47 -
84 Gustaf Bergstrand BK ALERT - - 47 -
Michael Lagerkranser BK S:t Erik - - 47 -
87 Per-Olof Eriksson BK S:t Erik - - 44 -
Anders Walldov BK S:t Erik - - 44 -
88 Margareta Olsson Åhus BK - - 44 -
Sven Olsson Åhus BK - - 44 -
89 Kurt Jansson Sydjämten - - 43 -
Erik Johansson Sydjämten - - 43 -
90 Bo Lundin BK Björken - - 43 -
Göran Olsson BK Björken - - 43 -
93 Mats Andihn Partille/Mölnlycke BK - - 41 -
Eva Wiklander BK S:t Erik - - 41 -
94 Börje Karlsson Köpings BS - - 40 -
Tommy Pousette Köpings BS - - 40 -
96 Gun Karlsson Filbyter Bridge - - 39 -
Eva Wilander Ljungsbro BK - - 39 -
98 Per Henriks Malmö BK - - 39 -
Ulf Tuvesson Falsterbo BK - - 39 -
99 Klas Klementsson LUCK - - 38 -
Michal Wachalski Klippans BK - - 38 -
100 Kjell Persson LudvikaBygdens BK - - 38 -
Margot Sivelind LudvikaBygdens BK - - 38 -
101 Krister Collberg Åkers BK - - 37 -
Anders Vikdahl Strängnäs BK Gripen - - 37 -
102 Helge Jonsson Borås BA - - 37 -
Christer Magnusson Borås BA - - 37 -
104 Sven-Åke Johnsson Laholms BK - - 36 -
Monica Jolbäck Johnson Laholms BK - - 36 -
105 Bodil Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 36 -
Kjell Bornhager Bridgeklubben 2 Klöver - - 36 -
106 Sune Sundholm Trosa BS - - 36 -
Örjan Svensson Gnesta BK - - 36 -
109 Lars Johansson Filbyter Bridge - - 34 -
Anders Tjernvik Filbyter Bridge - - 34 -
111 Klas Diamant Karlshamns BK - - 33 -
Christer Sandberg Sölvesborgs BK - - 33 -
112 Magnus Milby Strängnäs BK Gripen - - 33 -
Stefan Nyström Strängnäs BK Gripen - - 33 -
113 Lennart Asplund Solstabridgen - - 33 -
Mats Hallerstedt Solstabridgen - - 33 -
114 Sven Arne Hjalmarsson Valdemarsviks BK - - 33 -
Astor Holgersson Helgenäs BK - - 33 -
115 Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 32 -
Åke Wikman Örnsköldsviks BA - - 32 -
117 Åke Kajrup Pri-Bri 1936 - - 31 -
Hanna Lewandowski Malmö Dam BK - - 31 -
118 Bert Gustavsson Laholms BK - - 31 -
Karl-Otto Waara Laholms BK - - 31 -
119 Lars-Åke Alterby Ulricehamns BK - - 30 -
Divert Carlsson Ulricehamns BK - - 30 -
120 Viveca Johansson Motala Bridgeallians - - 30 -
Irene Lindberg Motala Bridgeallians - - 30 -
121 Ingrid Lange BK Fenix - - 29 -
Anna-Lena Vikner BK Fenix - - 29 -
123 Klas Bellander Malmö BK - - 28 -
Östen Svantesson Malmö BK - - 28 -
127 Kenneth Gadd Tjörns BK - - 26 -
Stig Olausson Tjörns BK - - 26 -
129 Gerhard Nilsson Ulricehamns BK - - 26 -
Linnéa Pehrson Ulricehamns BK - - 26 -
130 Magnus Persson Arboga BK - - 26 -
Runa Persson Arboga BK - - 26 -
132 Bengt-Åke Fransson Veddige BS - - 25 -
Mona Vesterinen Veddige BS - - 25 -
133 Gunnar Bodén Örnsköldsviks BA - - 25 -
Bengt Westin Örnsköldsviks BA - - 25 -
134 Anita Brundin BK Fenix - - 25 -
Birgitta Fröhling BK Fenix - - 25 -
136 Torild Gustavsson Billingsfors BS - - 24 -
Antero Väyrynen Billingsfors BS - - 24 -
137 Roy Carlsson Ulricehamns BK - - 24 -
Bengt-Eric Svensson Ulricehamns BK - - 24 -
139 Robert Berg Pri-Bri 1936 - - 23 -
Hans Jönsson Pri-Bri 1936 - - 23 -
140 Arne Niklasson Tranås BK - - 23 -
Inger Niklasson Tranås BK - - 23 -
141 Kjell Håkansson Ystads BS - - 23 -
Thomas Persson Ystads BS - - 23 -
142 Ove Bylund Härnö BS - - 23 -
Tommy Lindqvist Härnö BS - - 23 -
143 Rune Nordberg Piteå BS - - 22 -
Evert Westerlund Piteå BS - - 22 -
144 Jan Gustavsson Hasslövs BK - - 22 -
Ib Jensen Laholms BK - - 22 -
145 Mattias Johansson Helgenäs BK - - 22 -
Nils Olsson Gamleby BK - - 22 -
146 Anders Eriksson Köpings BS - - 22 -
Rune Svensson Köpings BS - - 22 -
148 Seth Carlsson Sollefteå BK - - 21 -
Lars Jacobsson Sollefteå BK - - 21 -
149 Lisa Bergqvist Luleå BK - - 21 -
Thord Lindberg Boden-Sävast BS - - 21 -
151 Ove Jönsson Höllvikens BK - - 20 -
Gun-Britt Sandell Höllvikens BK - - 20 -
152 Kjell Glans Tjörns BK - - 20 -
Bengt Lundberg Tjörns BK - - 20 -
153 Torbjörn Karlsson Älvsby BK - - 20 -
Göran Strömgren Älvsby BK - - 20 -
154 Solweigh Andersson Hammarö BK - - 20 -
Andreas Skoglund Karlstads BK - - 20 -
155 Emma Karlsson Luleå BK - - 19 -
Leif Lundberg Luleå BK - - 19 -
159 Alf-T Nilsson BK Björken - - 18 -
Ann-Charlotte Nilsson BK Björken - - 18 -
160 Ulf Jönsson Laholms BK - - 18 -
Lars Petersson Laholms BK - - 18 -
162 Rolf Eriksson Ulricehamns BK - - 18 -
Lars-Erik Josefson Ulricehamns BK - - 18 -
164 Gun-Britt Rindstål Överums BK - - 18 -
Gunnar Schäfer Överums BK - - 18 -
166 Stig Bergqvist Piteå BS - - 18 -
Erling Hartman Piteå BS - - 18 -
168 Junot Delcomyn Höllvikens BK - - 17 -
Ann-Charlotte Lundin Malmö Dam BK - - 17 -
169 Christer Broström Motala Bridgeallians - - 17 -
Nils-Erik Torstensson Motala Bridgeallians - - 17 -
173 Rune Johansson LudvikaBygdens BK - - 16 -
Henry Lodenfors LudvikaBygdens BK - - 16 -
174 Per Augustinsson Härnö BS - - 16 -
Per-Olov Rikner Härnö BS - - 16 -
176 Berith Ohlsén BK S:t Erik - - 15 -
Gösta Ohlsén Lidingö BK - - 15 -
178 Sonja Alakangas Boden-Sävast BS - - 15 -
Rune Pettersson Boden-Sävast BS - - 15 -
180 Ann Lidfors Sollefteå BK - - 15 -
Jerry Mähler Sollefteå BK - - 15 -
181 Staffan Jonsson Piteå BS - - 15 -
Staffan Lindgren Piteå BS - - 15 -
183 Tomas Egneus Norrköpingsbridgen - - 14 -
Britt-Marie Ericson Norrköpingsbridgen - - 14 -
187 Jonny Kristiansson BK Sekvens, S-torp - - 13 -
Sven Wadsten BK Sekvens, S-torp - - 13 -
188 Lars Hansson Laholms BK - - 13 -
Susanne Hansson Laholms BK - - 13 -
189 Åke Aronsson Tranås BK - - 13 -
Bosse Johansson Boxholms BS - - 13 -
190 Heléne Felton Motala Bridgeallians - - 13 -
Lars-Erik Henningsson Motala Bridgeallians - - 13 -
191 Ola Rosén Malungs BK - - 12 -
Sten Åhman Malungs BK - - 12 -
194 Inger Fischer IFK Norrköping - - 12 -
Gunilla Jonsson Norrköpingsbridgen - - 12 -
195 Ingrid Emanuel BK Fenix - - 12 -
Esbjörn Jonsson BK Fenix - - 12 -
197 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 12 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 12 -
201 Anders Hansson Överums BK - - 11 -
Martin Lindfors Filbyter Bridge - - 11 -
202 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 11 -
Stefan Andersson Skellefteå BK - - 11 -
203 Jan-Gunnar Roos Ulricehamns BK - - 11 -
Kjell-Ove Svantesson Ulricehamns BK - - 11 -
204 Rolf Abrahamsson Kristianstads BK - - 11 -
Jan Persson Kristianstads BK - - 11 -
205 Andreas Sigdestad Hansson Insjöns BK - - 11 -
Hans Söderström Insjöns BK - - 11 -
206 Fredrik Hallengren Kristianstads BK - - 11 -
Asta Johansson Kristianstads BK - - 11 -
208 Klas Nilsson Solstabridgen - - 10 -
Marita Nilsson Hammarö BK - - 10 -
209 Karin Hartman Piteå BS - - 10 -
Lilian Pekonen Piteå BS - - 10 -
210 Per-Arne Resjö Motala Bridgeallians - - 10 -
Ulla Resjö Motala Bridgeallians - - 10 -
211 Carl-Erik Andersson Hammarö BK - - 10 -
Anders Liljebjörn Karlstads BK - - 10 -
212 Dan Elmhager Insjöns BK - - 10 -
Göte Hagberg Insjöns BK - - 10 -
214 Bengt Forsström BK Björken - - 10 -
Rolf Kullberg BK Björken - - 10 -
216 Leif Johansson Norrköpingsbridgen - - 9 -
Christer Weidenblad Norrköpingsbridgen - - 9 -
217 Rolf Byström Sollefteå BK - - 9 -
Torsten Victorin Sollefteå BK - - 9 -
219 Paul Iwarson Lidingö BK - - 9 -
Hans Nerell Västra Bjäre BK - - 9 -
220 Gunvor Frid Staffanstorps BK - - 9 -
Håkan Myrhagen BK Sekvens, S-torp - - 9 -
221 Christina Lidström-Nordin BK Björken - - 9 -
Peder Öberg BK Björken - - 9 -
223 Bengt Adielsson Tjörns BK - - 8 -
Florence Fridén Tjörns BK - - 8 -
224 Per-Åke Granlund Borlänge BK - - 8 -
Railie Granlund Borlänge BK - - 8 -
225 Sture Petersson Billingsfors BS - - 8 -
Sven Svensson Billingsfors BS - - 8 -
227 Greger Adolfsson Överums BK - - 8 -
Kenneth Carlsson Överums BK - - 8 -
229 Greta Kristiansson Staffanstorps BK - - 8 -
Bengt Martinsson BK Sekvens, S-torp - - 8 -
230 Rogert Deiwall BK Dalom - - 8 -
Klas Löfgren Rättviks BS - - 8 -
233 Bengt Carlsson ABK Singelton, Askersund - - 8 -
Birgitta Carlsson Motala Bridgeallians - - 8 -
234 Leif Hansson Trosa BS - - 8 -
Arne Johansson Trosa BS - - 8 -
235 Magnus Barkskog LudvikaBygdens BK - - 8 -
Kristin Nedlich BK S:t Erik - - 8 -
236 Inger Berger BK Fenix - - 8 -
Elisabeth Carlsson Ystads BS - - 8 -
238 Sten Ahlgren BK Lavec - - 8 -
Anders Olsson BK Lavec - - 8 -
240 Inga-Lis Larsson Borlänge BK - - 7 -
Peter Nohrén Borlänge BK - - 7 -
241 Elisabeth Hjerm Ström Strängnäs BK Gripen - - 7 -
Lennart Ström Strängnäs BK Gripen - - 7 -
242 Majken Windahl BK Zonen - - 7 -
Ingrid Wixell Höllvikens BK - - 7 -
245 Klaus Claassen Filbyter Bridge - - 7 -
Gunilla Hennings Filbyter Bridge - - 7 -
247 Ulla-Maija Johannesson BK Fenix - - 7 -
Marianne Strandberg BK Fenix - - 7 -
248 Kerstin Wallin Sollefteå BK - - 7 -
Nils-Erik Östman Skogs BK - - 7 -
253 Gunnar Peterson Motala Bridgeallians - - 7 -
Kenth Sundén Motala Bridgeallians - - 7 -
254 Ulf Frimodig Trosa BS - - 7 -
Bruno Åstrand Trosa BS - - 7 -
255 Anders Granström Piteå BS - - 6 -
Viking Sandås Piteå BS - - 6 -
256 Ulf Andersson Norrköpingsbridgen - - 6 -
Ove Olofsson Norrköpingsbridgen - - 6 -
258 Hans Cederlid Laholms BK - - 6 -
Jan Skärberg Laholms BK - - 6 -
259 Jan Edvinsson Norrköpingsbridgen - - 6 -
Anders Kling Norrköpingsbridgen - - 6 -
260 Kjell Lundqvist Borlänge BK - - 6 -
Curt Wikblad Borlänge BK - - 6 -
261 Ann-Marie Johnsson Kristianstads BK - - 6 -
Inga-Lill Persson Kristianstads BK - - 6 -
262 Ing-Britt Johansson Tranås BK - - 6 -
Irma Schoultz Tranås BK - - 6 -
263 Anita Nilsson BK Fenix - - 6 -
Åke Persson Ystads BS - - 6 -
264 Jesper Swedenborg BK Albrekts - - 6 -
Lars Svensson BK Albrekts - - 6 -
265 Lisbeth Hansson Pri-Bri 1936 - - 6 -
Sven Tullgren Pri-Bri 1936 - - 6 -
270 Bengt Bern Strängnäs BK Gripen - - 6 -
Lennart Ivnäs Strängnäs BK Gripen - - 6 -
273 Stig-Arne Någård Laholms BK - - 5 -
Jörgen Persson Laholms BK - - 5 -
274 Bengt Hilling Orust BK - - 5 -
Gert Mortensen Tjörns BK - - 5 -
275 Peter Lundgren Helgenäs BK - - 5 -
Carl-Gustaf Sunnergren Helgenäs BK - - 5 -
276 Claes Börjesson BK Albrekts - - 5 -
Henrik Johansson BK Albrekts - - 5 -
278 Börje Kjellkvist Kristianstads BK - - 5 -
Åke Nilsson Kristianstads BK - - 5 -
279 Katarina Landstedt BK ALERT - - 5 -
Agneta Moberg BK ALERT - - 5 -
280 Birgitta Forsell Näsman Insjöns BK - - 5 -
Lars Snibb Insjöns BK - - 5 -
283 Sven-Erik Andersson Ulricehamns BK - - 5 -
Åke Johansson Ulricehamns BK - - 5 -
285 Anneli Moberg Boden-Sävast BS - - 5 -
Per Moberg Boden-Sävast BS - - 5 -
286 Kerstin Carlsson Ulricehamns BK - - 5 -
Elisabeth Lindholm Ulricehamns BK - - 5 -
287 Lennart Andersson BK ESS-löv - - 4 -
Lars-Göran Wulff BK ESS-löv - - 4 -
288 Johan Lindström Tranås BK - - 4 -
Yngve Thörn Tranås BK - - 4 -
290 Bettina Andersson BK Sekvens, S-torp - - 4 -
Bo Andersson BK Sekvens, S-torp - - 4 -
292 Thomas Bolin Pri-Bri 1936 - - 4 -
Anne-Marie Svantesson Pri-Bri 1936 - - 4 -
293 Viveka Modigh Höllvikens BK - - 4 -
Kerstin Sehlstedt Höllvikens BK - - 4 -
295 Roland Karlsén Norrorts Bridge - - 4 -
Ingemar Kjellberg LM Ericssons BK - - 4 -
297 Anna-Lisa Grönvall Staffanstorps BK - - 4 -
Karl-Erik Grönvall Staffanstorps BK - - 4 -
298 Jan-Åke Petersson Strängnäs BK Gripen - - 4 -
Katja Petersson Strängnäs BK Gripen - - 4 -
300 Roger Elovsson Karlstads BK - - 4 -
June Sandberg Hammarö BK - - 4 -
301 Tommy Norlin Docksta BTK - - 4 -
Lennart Roos Docksta BTK - - 4 -
302 Kjell Friberg BK Fenix - - 4 -
Folke Nilsson BK Fenix - - 4 -
303 Ebba Ericsson Malmö BK - - 4 -
Ulla Regnér Malmö BK - - 4 -
304 Tillie Norberg Norrorts Bridge - - 4 -
306 Gunilla Ljung Pri-Bri 1936 - - 4 -
Stig Nedavaska Pri-Bri 1936 - - 4 -
307 Maria Andreasson Laholms BK - - 4 -
Ulla Skärberg Laholms BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.