Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-10-01  kl 11:49  (i går)

2019-11-06  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (3651)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Anders Enström Luleå BK - - 490 -
Pierre Thunström Luleå BK - - 490 -
2 Håkan Johansson Växjöbridgen - - 327 -
Marie Johansson Sällskapet, Ronneby - - 327 -
3 Micke Glyssner Luleå BK - - 245 -
Esa Ryhänen Luleå BK - - 245 -
4 Mona Beckman Märsta BK - - 205 -
Anita Eriksson Sigtuna BS - - 205 -
5 Harry Magnil Hagfors BK - - 164 -
Jan-Henrik Rundh Hagfors BK - - 164 -
6 Monica Rydebrink Frölunda BS - - 144 -
Eva Thorsson BS Damernas - - 144 -
7 Owe Brink Märsta BK - - 123 -
Bertil Tollbom Sigtuna BS - - 123 -
8 Alexander Sandin Storsjöbygdens BK - - 113 -
Bo Sundell Storsjöbygdens BK - - 113 -
9 Fredrik Axelsson Skövde BA - - 103 -
Per-Gunnar Palm Skövde BA - - 103 -
10 Bruno Karlstam Finnskoga BS - - 93 -
Roger Sätherberg Finnskoga BS - - 93 -
11 Anders Darle Hagfors BK - - 83 -
Jan Lilja Hagfors BK - - 83 -
12 Tomas Gustafsson Motala Bridgeallians - - 78 -
Ulf Pettersson Motala Bridgeallians - - 78 -
13 Kjell Andersson Skellefteå BK - - 73 -
Stefan Andersson Skellefteå BK - - 73 -
14 Katarina Billefjord Thorngren Uppsalabridgen - - 68 -
Jim Thorngren Uppsalabridgen - - 68 -
15 Anders Dellien Tjörns BK - - 62 -
Lennart Johansson Ljungskile BK - - 62 -
16 Mikael Fahlander Uppsalabridgen - - 60 -
Dan Granberg Uppsalabridgen - - 60 -
17 Susanne Sjödin Backe BK - - 57 -
Örjan Sjödin Backe BK - - 57 -
18 Sören Andersson Backe BK - - 55 -
Inga Sjödin Backe BK - - 55 -
19 Leif Brage BK Falkenberg - - 52 -
Jan Nilsson BK Falkenberg - - 52 -
20 Lars Andersson Sala BS - - 50 -
Johan Karlsson Hedemora BS - - 50 -
21 Bobbo Jovic BK Albrekts - - 47 -
Torgild Olsson BK Falkenberg - - 47 -
22 Vera Gemrud BK Allians, Halmstad - - 45 -
Per-Ingvar Skoglund BK Allians, Halmstad - - 45 -
23 Göran Emvall Växjöbridgen - - 42 -
Gunnar Nilsson Växjöbridgen - - 42 -
24 Ann De Silva Asperö-Brännö BK - - 41 -
Ulla Westerlund Asperö-Brännö BK - - 41 -
25 Leif Axelsson Skövde BA - - 39 -
Tommy Fröjdh Skövde BA - - 39 -
26 Hans Molin Skellefteå BK - - 37 -
N-G Nilsson Skellefteå BK - - 37 -
27 Leif Geremyr BK Falkenberg - - 35 -
Lars Gunnarsson BK Falkenberg - - 35 -
28 Anders Lindkvist Säters BK - - 34 -
Göran Söderqvist Säters BK - - 34 -
29 Göran Tibell Sigtuna BS - - 32 -
Susanne Wallster Märsta BK - - 32 -
30 Jan Hennig Sigtuna BS - - 30 -
Bengt Häggquist Sigtuna BS - - 30 -
31 Per-Arne Friberg Hjo BS - - 28 -
Roger Persson Carlsborgs BK - - 28 -
32 Thomas Englund Tjörns BK - - 27 -
Kenneth Gadd Tjörns BK - - 27 -
33 Sten Aronsson BK Falkenberg - - 26 -
Sven-Olof Önnesson BK Falkenberg - - 26 -
34 Elving Forsström Svegs BK - - 25 -
Christina Westberg Svegs BK - - 25 -
35 Gunnar Krook Hagfors BK - - 24 -
Bertil Nilson Hagfors BK - - 24 -
36 Håkan Lindh Enköpings BS - - 23 -
Ola Södergran Enköpings BS - - 23 -
37 Tomas Hörnfeldt Storsjöbygdens BK - - 22 -
Thomas Karlsson Storsjöbygdens BK - - 22 -
38 Erik Franzén Hedemora BS - - 21 -
Sven-Olof Gårdman Folkare BK - - 21 -
39 Per Hagberg Bohus Nations BS - - 19 -
Bosse Ohlsson Bohus Nations BS - - 19 -
40 Ann-Marie Josefsson Folkare BK - - 19 -
Dag Josefsson Folkare BK - - 19 -
41 Kjell Berg Tjörns BK - - 18 -
Stig Olausson Tjörns BK - - 18 -
42 Einar Jönsson BK Falkenberg - - 17 -
Lennart Östman BK Falkenberg - - 17 -
43 Kristina Bergman BK Viva - - 16 -
Eric Skoog BK Viva - - 16 -
44 Hans Orr Uppsalabridgen - - 16 -
Ulf Thorsson Uppsalabridgen - - 16 -
45 Pia Olofsson Ryds BK - - 15 -
Peter Rundquist Ryds BK - - 15 -
46 Gustav Hansson Luleå BK - - 14 -
Henrik Oldenburg Luleå BK - - 14 -
47 Bengt Hilling Orust BK - - 13 -
Lars-Göran Johansson Stenungsunds BK - - 13 -
48 Ida Broberg Finnskoga BS - - 13 -
Torbjörn Johansson Finnskoga BS - - 13 -
49 Stellan Karlsson Norsjö BK - - 12 -
Per Tällström Norsjö BK - - 12 -
50 Joakim Olsson Bohus Nations BS - - 12 -
Mietek Warchiwker BK Lyx - - 12 -
51 Johan Arvidson Uppsalabridgen - - 11 -
Linnea Edlund Uppsalabridgen - - 11 -
52 Carina Halvorsen Vänersborgs BS - - 11 -
Ulf Halvorsen Vänersborgs BS - - 11 -
53 Ulf Sundberg Folkare BK - - 10 -
Lars Wohlfart Folkare BK - - 10 -
54 Karl-Eric Nilsson Frölunda BS - - 10 -
Lennart Rohman Frölunda BS - - 10 -
55 Joakim Möller Uppsalabridgen - - 9 -
Joakim Nordlindh BK Alert - - 9 -
56 Mathias Bedrot Växjöbridgen - - 9 -
Agneta Svahn Växjöbridgen - - 9 -
57 Sonja Proos Svegs BK - - 9 -
Anneli Stenberg Svegs BK - - 9 -
58 Andreas Englund Backe BK - - 9 -
Bo Lövdahl Backe BK - - 9 -
59 Jan-Olof Zetterup Stenungsunds BK - - 8 -
Lena Zetterup Stenungsunds BK - - 8 -
60 Mait Lindqvist Folkare BK - - 8 -
Åke Lindqvist Folkare BK - - 8 -
61 Inger Öhman Ljungsbro BK - - 7 -
Rolf Öhman Ljungsbro BK - - 7 -
62 Dan Johansson Fagersta BS - - 7 -
Bo Wiker Fagersta BS - - 7 -
63 Sveinn Bjarman Uppsalabridgen - - 6 -
Carina Sundén Uppsalabridgen - - 6 -
64 Inger Lundberg Boden-Sävast BS - - 6 -
Tomas Lundberg Boden-Sävast BS - - 6 -
65 Leif Johansson Växjöbridgen - - 6 -
Siw Modell Hovmantorps BK - - 6 -
66 Bertil Fredriksson Filbyter Bridge - - 6 -
Sven-Inge Sandell Filbyter Bridge - - 6 -
67 Ragna Olafsdottir Ätrans BK - - 6 -
Olafur Valgeirsson Ätrans BK - - 6 -
68 Mats Broberg Finnskoga BS - - 6 -
Kjell Nersveen Finnskoga BS - - 6 -
69 Hasse Börjesson Stenungsunds BK - - 5 -
Torbjörn Eriksson Stenungsunds BK - - 5 -
70 Mikael Brattén Malungs BK - - 5 -
Magnus Eriksson Malungs BK - - 5 -
71 Pelle Persson Svegs BK - - 4 -
Bengt Östman Svegs BK - - 4 -
72 Hans Johansson Tjörns BK - - 4 -
Sylve Larsen Uddevalla BF - - 4 -
73 Marit Rangelind Finnskoga BS - - 4 -
Kerstin Tidlund Finnskoga BS - - 4 -
74 Bernt Johansson Orust BK - - 4 -
Arnold Knutsson Orust BK - - 4 -
75 Lars-Olof Henriksson Stenungsunds BK - - 4 -
Evy Sahlen Stenungsunds BK - - 4 -
76 Christina Mårtensson Backe BK - - 4 -
Ulf Ramstedt Backe BK - - 4 -
77 Karin Fredman Enköpings BS - - 4 -
Lillemor Zander Enköpings BS - - 4 -
78 Kjell Starlander Storsjöbygdens BK - - 4 -
Marie-Louise Åsell Storsjöbygdens BK - - 4 -
79 Lars Sandberg Storsjöbygdens BK - - 4 -
Sigrund Sörensen Storsjöbygdens BK - - 4 -
80 Roland Jäger Hagfors BK - - 4 -
Lilian Norberg Hagfors BK - - 4 -
81 Marie Cederkrok Filbyter Bridge - - 4 -
Håkan Ohlsson Ljungsbro BK - - 4 -
82 Barbro Gärdéus Tjörns BK - - 4 -
Gunlög Liljedahl Tjörns BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.