Mästarpoäng

Senaste uppdatering av Medlem på nätet:  2020-09-25  kl 10:39  (i går)

2019-09-19  Simultantävling

HEM   |  Mina sidor (50650)   |  Mästarpoäng   |  Handikapp   |  Ranking
Plac   Namn Klubb GP SP BP RP
1 Hans Fimmerstad Mariestads BS - - 550 -
Carl-Åke Frisk Mariestads BS - - 550 -
2 Sture Mattsson Ljungsbro BK - - 367 -
Sören Palmgren BK S:t Erik - - 367 -
3 Lars-O Carlsson Sällskapet, Ronneby - - 275 -
Åke Waldolf Sällskapet, Ronneby - - 275 -
4 Rolf Gustavsson Åsa/Frillesås BK - - 230 -
Kent Hultén Åsa/Frillesås BK - - 230 -
5 Bengt Jönsson Hässleholms BK - - 184 -
Mona Mattsson Hässleholms BK - - 184 -
6 Karl Andersson Tanums BK - - 161 -
Rolf Forsgren Tanums BK - - 161 -
7 Michael Karlin Åmåls BS - - 138 -
Torbjörn Olsson Åmåls BS - - 138 -
8 Örjan Jonsson Nynäshamns BK - - 127 -
Johan Lundström Nynäshamns BK - - 127 -
9 Christina Gutenwik Hässleholms BK - - 116 -
Bo Selander Hässleholms BK - - 116 -
10 Arnold Andersson Åsa/Frillesås BK - - 105 -
Gunnar Broberg Åsa/Frillesås BK - - 105 -
11 John-Ove Backlund Örnsköldsviks BA - - 93 -
Åke Wikman Örnsköldsviks BA - - 93 -
12 Jan-Erik Larsson Hässleholms BK - - 87 -
Kenneth Österberg Hässleholms BK - - 87 -
13 Claes Scott Billeruds BK - - 81 -
Jan Sundberg Billeruds BK - - 81 -
14 Per-Arne Lindström Skogs BK - - 75 -
Mikael Melander Skogs BK - - 75 -
15 Glenn Johansson Åhus BK - - 69 -
Sven Larsson Åhus BK - - 69 -
16 Carl Björk BK Allians, Halmstad - - 67 -
Christer Hedborg BK Allians, Halmstad - - 67 -
17 Peter Ernmark Västra Bjäre BK - - 64 -
Erik Tornvall Båstad BK - - 64 -
18 Thomas Hultgren Åsa/Frillesås BK - - 61 -
Ulf Runze Åsa/Frillesås BK - - 61 -
19 Agneta Edbergh Västra Bjäre BK - - 58 -
20 Margareta Olsson Åhus BK - - 56 -
Sven Olsson Åhus BK - - 56 -
21 Elsy Boman Örnsköldsviks BA - - 53 -
Kerstin Forsman Örnsköldsviks BA - - 53 -
22 Tomas Pettersson BK Ruter - - 50 -
Peter Sandörn BK Ruter - - 50 -
23 Carl-Johan Lindvall Hästveda BK - - 47 -
Rolf Lindvall Osby BK - - 47 -
24 Svante Hallén BK Allians, Halmstad - - 46 -
Sven Landervik BK Allians, Halmstad - - 46 -
25 Björn Hesthagen Strömstads BK - - 44 -
Björn Ågheim Strömstads BK - - 44 -
26 Kaj Hjalmarsson Säters BK - - 43 -
Bengt Södergren Säters BK - - 43 -
27 Lars-Åke Nilsson Hässleholms BK - - 41 -
Per-Erik Pettersson Hässleholms BK - - 41 -
28 Pelle Strömberg Harplinge BK - - 40 -
Jan-Erik Uhrberg Harplinge BK - - 40 -
29 Jan Bengtsson Hästveda BK - - 38 -
Ulla-Britt Carlsson Hästveda BK - - 38 -
30 Zerny Göstasson Hästveda BK - - 37 -
Sören Å Hansen Hästveda BK - - 37 -
31 Eva Glans Tjörns BK - - 35 -
Olle Olsson Orust BK - - 35 -
32 Mikael Edenklint Hässleholms BK - - 34 -
Anders Nilsson Bjärnums BK - - 34 -
33 Per Hansson Karlshamns BK - - 33 -
Bengt-Olof Westmar Karlshamns BK - - 33 -
34 Ulla Leissner Hallberg Sällskapet, Ronneby - - 32 -
Birgitta Wohlin Sällskapet, Ronneby - - 32 -
35 Jan Nilsson Åhus BK - - 30 -
Bengt Palmlund Åhus BK - - 30 -
36 Bengt Bengtsson BK Albrekts - - 29 -
Gunvor Bengtsson BK Albrekts - - 29 -
37 Gert Fors Hässleholms BK - - 27 -
Ann-Charlotte Nordbjörk Bjärnums BK - - 27 -
38 Jörgen Claesson Hedemora BS - - 26 -
Anders Lindkvist Säters BK - - 26 -
39 Thomas Nilsson Åsa/Frillesås BK - - 24 -
Tommy Oscarsson Åsa/Frillesås BK - - 24 -
40 Hans Lekberg Nynäshamns BK - - 24 -
Jan Nothwarp Nynäshamns BK - - 24 -
41 Frank Andersson Strömstads BK - - 23 -
Ingvar Hansson Strömstads BK - - 23 -
42 Christoffer Järneström Överums BK - - 22 -
Jacob Westerberg Överums BK - - 22 -
44 Anders Elfving Örnsköldsviks BA - - 21 -
Åke Lundberg Örnsköldsviks BA - - 21 -
45 Anders Lindeberg BK S:t Erik - - 20 -
Bror Wahlberg Marinens BK - - 20 -
46 Margaretha Bengtsson Åhus BK - - 19 -
Sven-Åke Bengtsson Åhus BK - - 19 -
47 Lena Danielsson Åmåls BS - - 18 -
Anna Hallberg Åmåls BS - - 18 -
48 Inga-Lill Nilsson Nynäshamns BK - - 18 -
Kerstin Rönnquist Nynäshamns BK - - 18 -
49 Lisbeth Rosendahl Hässleholms BK - - 17 -
Marianne Skovsted Hässleholms BK - - 17 -
50 Lars-Göran Lundin Gamleby BK - - 17 -
Nils Olsson Gamleby BK - - 17 -
51 Inga-Maj Askfelt Munka Ljungby BS - - 16 -
Eva Hagman Laholms BK - - 16 -
52 Gunilla Dybvik Västerviks BK - - 16 -
Britt Järneström Västerviks BK - - 16 -
53 Bo Ahlberg Åhus BK - - 15 -
Lars Petersson Åhus BK - - 15 -
54 Natale Bellan Hässleholms BK - - 15 -
Rolf Svensson Hässleholms BK - - 15 -
55 Rolf Malm IFK Karlskrona - - 14 -
Lisbeth Nilsson IFK Karlskrona - - 14 -
56 Leif Eriksson Folkare BK - - 14 -
Kalle Hedin Folkare BK - - 14 -
57 Torgny Svensson Överums BK - - 14 -
58 Rolf Andersson Örnsköldsviks BA - - 14 -
Margit Hägglund Örnsköldsviks BA - - 14 -
59 Joakim Fryklund Bohus Nations BS - - 13 -
Kjell Persson BK Ruter - - 13 -
60 Marja Ritzén Sollefteå BK - - 13 -
Vivianne Wernblom Sollefteå BK - - 13 -
61 Erling Lennartsson Orust BK - - 12 -
Mats Olsson Orust BK - - 12 -
62 Niclas Björkstrand Malungs BK - - 12 -
Souheil Kutieleh BK Dalom - - 12 -
63 Sven Barbus IFK Karlskrona - - 11 -
Berit Samuelsson Bridgeklubben Karlskrona - - 11 -
64 Kaj Rothman Överums BK - - 11 -
Jesper Zettergren Överums BK - - 11 -
65 Folke Abrahamsson Orust BK - - 11 -
Stig Larsson Orust BK - - 11 -
66 Lisbeth Engdahl RD Trivselbridge - - 11 -
Monica Karlsson Bridgeklubben Karlskrona - - 11 -
67 Torleif Hägg BK Albrekts - - 10 -
Sören Westling BK Albrekts - - 10 -
68 Ulf Backman Laholms BK - - 10 -
Ulla Skärberg Laholms BK - - 10 -
69 Kati Nordin Hedemora BS - - 9 -
Kjell Nordin Hedemora BS - - 9 -
70 Arne Conradsson Säters BK - - 9 -
Arne Sjöberg Hedemora BS - - 9 -
71 Annica Karlsson BK Ruter - - 8 -
Bertil Strand BK Ruter - - 8 -
72 Anita Bergwall Hässleholms BK - - 8 -
Anneli Jönsson Hässleholms BK - - 8 -
73 Tina Olofsson Örnsköldsviks BA - - 8 -
Berthold Ögren Örnsköldsviks BA - - 8 -
74 Gunnar Alexandersson Laholms BK - - 8 -
Leif Malvefors Hasslövs BK - - 8 -
75 Lars Johansson Tanums BK - - 8 -
Jan-Erik Olsson Tanums BK - - 8 -
76 Bo Gullefors Sollefteå BK - - 8 -
Staffan Strindlund Skogs BK - - 8 -
77 Margareta Forsberg Billeruds BK - - 8 -
Tommi Öberg Billeruds BK - - 8 -
78 Lisbeth Skottke Åhus BK - - 8 -
Sonja Söräng Åhus BK - - 8 -
79 Tomas Deltin Gamleby BK - - 7 -
Anders Hansson Överums BK - - 7 -
80 Evy Esplund BK Ruter - - 7 -
Anitha Lampinen BK Ruter - - 7 -
81 June Sandberg Hammarö BK - - 7 -
Ingrid Skoglund Hammarö BK - - 7 -
82 Mats Persson Sällskapet, Ronneby - - 7 -
83 Yvonne Arvidsson BK Allians, Halmstad - - 7 -
Annika Nilsson BK Allians, Halmstad - - 7 -
84 Bengt Kåreby Åsa/Frillesås BK - - 7 -
Mona Kåreby Åsa/Frillesås BK - - 7 -
85 Vivi-Anne Hagström Överums BK - - 7 -
Carina Nilsson Överums BK - - 7 -
86 Inger Adregård Hässleholms Dambridgeklubb - - 7 -
Lena Grevesmühl Råvik Hässleholms BK - - 7 -
87 Gunnar Bertilsson Gamleby BK - - 7 -
Kjell Friborg Gamleby BK - - 7 -
88 Elisabeth Olsson Åsa/Frillesås BK - - 7 -
Mats Sandequist Kungsbacka BS - - 7 -
89 Peter Krug Harplinge BK - - 7 -
Anders Norin Harplinge BK - - 7 -
90 Jan-Roger Lilja Åsa/Frillesås BK - - 6 -
Jan Nyqvist Åsa/Frillesås BK - - 6 -
91 Birgitta Carlsson Strömstads BK - - 5 -
Agnete Friestedt Strömstads BK - - 5 -
92 Elisabeth Olsson Åhus BK - - 4 -
Sten Olsson Åhus BK - - 4 -
Övriga spelare har inte rapporterats. Detta beror på att de inte har fått mästarpoäng eller av olika anledningar inte är berättigade till sådana, till exempel därför att de inte finns i Svensk Bridges medlemsregister eller inte har betalt medlemsavgiften för innevarande år.